Jump to content

Moto Zajednica

Kanarska ostrva u februaru (motorom)

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09
Pre 8 sati, Daki je napisao:

Šta bi, bre???? Zaspao si? :)

Ma suši tastaturu.

Ekstra doživljaj, vožnja, avantura, ma sve :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, lep je Teide prekriven snegom.

Ja sam bio pocetkom decembra, kad jos nije bilo snega i zaljubio se u Kanarska ostrva.

Vozio sam kao i vi Tenerife, La Gomera, i uspeo da odvozam i na ostrvu La Palma. Ostali su mi za sledeci put Gran Canaria i El Hierro.

Super putopis, budi zelju da se organizujem za epizodu 2, mada i repriza mi nebi smetala, cak sta vise. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Cetvrti dan avanture, treci dan voznje.

 

Ustajanje po ustaljenom rasporedu, za doruckom saznajemo da danas trajekti rade po planu, La Gomero stizemo!

Na kartama za trajekt koje su kupljene unapred online pise vreme polaska 8:45h.

Trebalo je da putujemo sporijim trajektom koji plovi 70 minuta i ide prvi ujutru, medjutim valjda zbog kvara istog

krecemo tek sa sat i po zakasnjenja u 10:15 ali brzim, katamaranom, koji je ooogroman.

Po ukrcavanju radnici na trajektu obezbedjuju motore vezivanjem.

Neposredno pre polaska se dele kese za povracanje, odbijam da uzmem posto nemam problem sa mucninom.

 

Nikada u zivotu se nisam vozio nekim plovilom koje se krece ovolikom brzinom, ljulja se po pola metra gore dole,

nema sanse da bi neko mogao napraviti jedan korak, svi sede na svojim mestima, ubrzo trecina putnika krece

da povraca... jedan nas kolega je obavio rigoleto po sebi i moto opremi, vozio je kasnije poslednji u koloni :)

Postoji i snimak njegovog remek dela ali smatram da nije za javno prikazivanje...

 

 

OHFmEEWC_o.jpg

 

 

a6iyTgGh_o.jpg

 

 

wF6KHjqG_o.jpg

 

 

N30jFczx_o.jpg

 

 

kq3dLkMo_o.jpg

 

 

Shvatio sam zasto ne postoji otvoreni deo na trajektu :) inace odeljak na slici sa sedistima je jedan od tri,

plus restoran, VIP salon...

Stigli smo na La Gomeru posle 50 minuta plovidbe.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Prvo mesto na koje smo krocili sa trajekta je San Sebastijan glavni grad La Gomere, bio je planiran obilazak grada

ali smo zbog kasnog polaska trajekta to preskocili. Inace, San Sebastijan je poznat po tome sto je to poslednje

mesto na kopnu na koje je Columbo krocio pre otkrivanja Amerike.

 

Nastavljamo voznju prema Nacionalnom parku Garajonay, koji je prepun vidikovaca, put standardno fenomenalan!

 

 

Yg0cPiSU_o.jpg

 

 

zMYpgO45_o.jpg

 

 

R2dChO7k_o.jpg

 

 

iJdyHHHC_o.jpg

 

 

SnTvJIvX_o.jpg

 

 

yYUUas14_o.jpg

 

 

ACd4u6EM_o.jpg

 

 

Na poslednjoj slici se vidi snezni vrh vulkana Teide na Tenerifima koji nam je prethodnog dana zadao dosta muka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Inace zapazanje svih nas je da je La Gomera jos bolja za voznju motora, krivine, asfalt, skoro savrsena,

Tenerife je malo komercijalizovanije ostrvo, La Gomera je pravi biser!

 

 

XlARJ2m6_o.jpg

 

 

qcod2IUe_o.jpg

 

 

UU87HBti_o.jpg

 

 

NY5sOoCQ_o.jpg

 

 

oBC1Agdp_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sledeca stanica je najlepsi vidikovac Abrante (Mirador de Abrante)

Jedan deo vidikovca ima pod od stakla, neponovljivo iskustvo! :)

 

 

44QtdHYt_o.jpg

 

 

fRBaL5dz_o.jpg

 

 

FNAVGzKm_o.jpg

 

 

m6vrE5se_o.jpg

 

 

aK1DXs9c_o.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Na trajekt za povratak na Tenerife smo se ukrcali u 16:45h ovog puta je bio sporiji trajekt.

 

Neki su spavali s kacigom na glavi, bezbednost pre svega!

 

 

9UbD5HmB_o.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Po povratku u hotel tusiranje, vecera. Da spomenem i to da je hrana u hotelu bila vanserijska!

 

Obzirom da smo s ovim danom zavrsili nasu moto turu i da sutra ujutru samo vracamo motore rent a moto

agencijama, odlucili smo da malo upoznamo ovaj prelepi gradic u kome smo vec 4 dana. Setnjom i sa po par

piva u Hard Rock kafeu smo zaokruzili boravak u Playa de Las Americas...

 

 

nedRkXhd_o.jpg

 

 

603DtkIa_o.jpg

 

 

CCCTCY3a_o.jpg

 

 

SzTSWaTC_o.jpg

 

 

xmoio9YS_o.jpg

 

 

0sJhEMZ6_o.jpg

 

 

vab9enJL_o.jpg

 

 

UedB3tuD_o.jpg

 

 

dJBZ7UMm_o.jpg

 

 

YfhB4eyg_o.jpg

 

 

r7DDyo9r_o.jpg

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sutradan je posle dorucka na programu bilo vracanje motora, tu je bilo malo  problema.

Jedan kolega je pao u mestu i iskrivio malo papucicu zadnje kocnice i ogulio tegic na rucici,

naplaceno mu je 200 evra kao obestecenje, on je bio saglasan sa tim.

 

Prilikom povratka motora, kolega koji je bio u ekipi sa jos nas troje, Boris i ja sa F800, koleginica iz

Slovacke sa F700 i on sa R1200 GS LC koje smo uzeli od jedne iste agencije, sipali smo gorivo do vrha

rezervoara posto smo motore i preuzeli sa punim tankom.

Obzirom da se on vozio sa suprugom po svom nahodjenju i da je prethodni dan presao manje kilometara

sipao je samo 5 litara ali greskom DIZELA!!! Pumpa je bila pod istim krovom sa rent a moto firmom, znaci od

tocilice za gorivo do garaze gde vracamo motore bukvalno 20 metara, on je motor upalio, presao tih

20-30 metara i ugasio. Dosla je radnica sa pumpe i rekla da je sipao dizel, on je to negirao, vlasnik rent agencije

je otvorio tank i pomirisao i zakljucio da je u tanku dizel, dobio je i fiskalni racun na kome je pisalo da je sipao

dizel umesto benzina, ja sam se vratio do pumpe jos uvek je stajalo na displeju 5l i cena za dizel, nedoumice nije bilo...

 

Sipao je 5 litara dizela na 15 litara benzina koji je vec bio u tanku, samo da se razumemo!

 

Posto nije govorio engleski ja sam probao da izgladim situaciju, rekao sam vlasniku motora da istoci gorivo iz tanka

i da ga napuni benzinom koji ce platiti kolega koji je napravio gresku i da mu naplate koiji evro potreban za "rad".

Nije hteo da razgovara na tu temu, pricao je kako je verovatno stradala pumpa, dizne... ja sam mu objasnjavao da je

motor radio samo par sekundi i da do pumpe i dizni dizel nije ni stigao, on je rekao da ne sme da rizikuje i da mora

da proveri sve to, kaze da je motor dogurao dogovorili bi se tako kako sam predlozio ali obzirom da je motor radio

on ne sme da rizikuje...

 

Po dogovoru kolega je dosao dva sata kasnije da vidi stanje motora i da se dogovore oko obestecenja, vlasnik je rekao

da je trenutno sve u redu ali da on ne sme da rizikuje i da se boji da ce se naknadno pojaviti problem pa je s toga

odlucio da zameni benzinsku pumpu i dizne a njemu je dao stare delove koje je skinuo, naplatio mu je delove i rad

1400 evra!!!

 

Kolega je kontaktirao BMW servis u Madjarskoj odakle su mu rekli da za tim nije bilo potrebe pa je on resio da angazuje

advokata i proba da povrati sredstva koja su mu naplacena, ja licno mislim da od tog posla nema nista...

 

Naravoucenije: tri puta pogledajte sta sipate u motor, pogotovu ako ste u inostranstvu gde su natpisi drugaciji od

onoga na sta ste navikli a pogotovu ako ste iznajmii motor!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Druze,

ekstra putosestije:)

Ako se slazes, postavio bih link sa svog putovanja po kanarskim ostrvima pre par godina, isto motorom. Mozda ce nekom biti zanimljivo;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Posle vracanja motora smo imali nekoliko sati do poletanja aviona koje smo iskoristili setnjom pored okeana,

gusterisanjem na suncu uz ispijanje pica...

 

 

KppxWRBe_o.jpg

 

 

Dn57cuh5_o.jpg

 

 

FAkJMsDR_o.jpg

 

 

xH8WTzX0_o.jpg

 

 

xarVYRVb_o.jpg

 

 

9RJvEXQA_o.jpg

 

 

jsxrjAk0_o.jpg

 

 

xWXq6Csg_o.jpg

 

 

dZnkgG9v_o.jpg

 

 

AYv1btHR_o.jpg

 

 

5bYAm2WJ_o.jpg

 

 

otisli smo i do bazena koji se nalazi na krovu hotela u kome smo boravii ali je gore vetar ipak bio prejak za kupanje u istom... :)

 

 

DbUvXK8S_o.jpg

 

 

W2bJh7mj_o.jpg

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Avion je kasnio sat i po sa poletanjem, sleteli smo u Budimpestu oko ponoci,

u zavejani Beograd smo stigli sutradan u 8 ujutru, na Madjarsko-Srpskoj granici smo proveli par sati cekajuci u koloni.

 

Preporucio bih svakome ko je zainteresovan i u mogucnosti da odvoza ovu turu pocetkom godine, sto rece @nemo

dobra je za punjenje baterija do proleca i da skrati PMS (parked motorcycle sindrom), putevi su fenomenalni,

priroda takodje, gorivo jeftino kao i cene pica na ostrvima zato sto ako sam dobro razumeo nemaju porez...

 

Hvala vam sto ste ispratili ovu avanturicu, do sledece (nadam se vrlo uskoro) POZDRAV!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Runaway hill
  • Motocikl: suzuki dl-650 L7

Bravo!!! Hvala sto delis ovo sa nama.
Lepo osvezenje u ove tople dane hahhahaa
Super putovanje, i dobra organizacija. Definitivno je najbolja varijanta direktan let bez presedanja do ostrva. Stvarno ima sta da se vidi, najbolje je ici na 7 ili 14 dana, kako bi se uklopili letovi, a kostalo manje.
Ja sam isao na Gran Canariu u septembru, vreme je bilo strava, cim smo se vratili pocela je da duva kalima, topli vetar sa peskom, tako da smo imali srece. Ako bi ponovo isao, rentao bih motor 3-4 dana a ostatak vremena auto. prosecna cena za rent a car tipa c1 ili up je oko 6-7 po danu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
Pre 3 sati, marko4522 je napisao:

Bravo!!! Hvala sto delis ovo sa nama.
Lepo osvezenje u ove tople dane hahhahaa
Super putovanje, i dobra organizacija. Definitivno je najbolja varijanta direktan let bez presedanja do ostrva. Stvarno ima sta da se vidi, najbolje je ici na 7 ili 14 dana, kako bi se uklopili letovi, a kostalo manje.
Ja sam isao na Gran Canariu u septembru, vreme je bilo strava, cim smo se vratili pocela je da duva kalima, topli vetar sa peskom, tako da smo imali srece. Ako bi ponovo isao, rentao bih motor 3-4 dana a ostatak vremena auto. prosecna cena za rent a car tipa c1 ili up je oko 6-7 po danu.

Ne znam koliko je renta automobila, BMW F 800 GS je 109 evra dnevno do 3 dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC
pre 11 minuta, bigbad86 je napisao:

Brale ne mogu da verujem da ste potenciajlnu stetu platili 1400e... Potencijalnu!

Takodje... po principu moze mu se valjda...

 

pre 12 minuta, bigbad86 je napisao:

Izvini, putopis je vrh!
 

Hvala! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja