Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Moje iskustvo sa Alija je dva broja vece od evropskih mera. Ja sam cisti L (52) a uzimam XXL. Kad smrsam 2-3 kg pase mi i XL.

Pogledajte i ovaj komplet za $131

https://www.aliexpress.com/item/DUHAN-Men-Motorcycle-Jacket-Motorcycle-Pants-Breathable-Women-Racing-Jacket-Lovers-Suits-Motorcycle-Riding-Pants-Clothing/32821838728.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.RMKDBc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Lep komplet,samo dostava u srbiju skuplja nego komplet.


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

@Satelis ti si normalan sa merama tako da i zato ti je lakse da odaberes.

ja sam ti malo krupniji narocito stomak me zeza tako da nema sanse da nadjem neke pantalone, dok jakna .... DA mozda bi moglo da se nadje

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Da li je neko od kolega kupio ili probao ovakvu mesh jaknu iz Barela, u pitanju je mk2 model i lepši mi je od prvog:

IMG_20180402_092305.thumb.jpg.9e95852f44cf75c1b67d7f5a54b06f08.jpg

Zanima me kakva je, kakvi su utisci? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

I ja ovih dana gledam te jakne pa se razmisljam. Ova Acerbis izgleda OK na slici nego pogledah ovaj video...ko da nosi 2 broja veću jaknu, nekako nema neki oblik, sva mlitava... ako kupujes ovu jaknu da te potsetim da unutrasnji deo posebno kupujes / opciono sto bi rekli/ i kosta 2400 din plus.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

U pravu si, gledao sam taj video pre neki dan, isti sam utisak imao! Jedino što je ovo "mk1" tj. prva verzija dok mi je ova nova lepša, bar na oko. A nema ni onaj "rep"sa natpisom brenda. Ne volim da budem pokretna reklama. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Kad pričamo o jakni meš, ja gledam i cenu i kvalitet i uloženo- dobijeno a probao ih nešto i nisam :)

1. PGS meš- 8900 din

2. Acerbis Ramsey- oko 11000 din

3. Ixon Alloy-21000 din

4. Macna meš- oko 29000 din( yamaha Veternik)

5. Dianesse meš-120 eura( na KP prodaje Srdjan iz Novog Sada al nema broja za mene, imao vel 50 i 56.

6. Alpinestar air ,ima je u Louisu al ne bih baš da naručujem na slepo

7. IXS iskander -185 eura kod nas

8. IXS airmesh evo 2-100 eura u Polo

9. Dodati modele :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

I tako ti ja krenem juče da se provozam do BG-a da kupim ćerkama neku garderobu za rođendan.... Prethodno pozovem buraza mi se pridruži na svojoj Hondici CBF600S, i kada smo obavili kupovinu u Merkatoru, rek'o, mogao bi i matori da se malo ponovi ;).. Nazovem Barel,  da probam onaj Acerbis kad ono šipak - ne rade! E jbg. ne mogu baš svake nedelje za Beograd. Ali, kako da smirim neizdrž? Buraz predloži, kad smo već sa "prečanske" strane, nije ni Zemun daleko a tamo je Maxmoment otvorio prodavnicu. 

Kad tamo jaknica k'o bombona: IXON Hacker Game. Probam -  stoji mi k'o salivena, kaže objektivna publika:P Cena - meni se učinila povoljnom za IXON (12,000 rsd). Kupljeno, pakuj! 

IMG_20180410_170413.jpg

IMG_20180410_170350.jpg

IMG_20180410_072522.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Izgleda dobro. I cena je OK. Sad si pravi Game Haker :) U zdravlju da je voziš.

Piši kasnije o utisku. Vidim da nema dodatnu unutrasnju postavu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

... inače novosadjani da znate da Acerbis jakne drži i Vule Marvig u radnji na Žitnom trgu... nisam bio i ne tvrdim kakav je izbor ali zanm da je otvorio radnju pa neka mu je sa srećom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Hvala Gox! Nisam znao da je Vule otvorio maloprodaju (mada je bila u najavi), sigurno bih svratio... Elem, morao sam odmah juče da je isprobam, do posla i nazad. Ujutro, oko 7, dok se još osećala jutarnja svežina poprilično sam se naježio dok sam prešao tih 2-3 km do posla. Kada sam se vraćao kući, oko pola četiri, prijala mi je "samo tako" njena prozračnost. Znači, utisak je da je jakna pravljena za letnje vreme isključivo odn. za dane kada je temperatura oko 25 stepeni ili više. Meš se nalazi spreda, levo i desno od zipa, sa unutrašnje strane rukava, kao i po sredini leđa velikom površinom. Širina rukava se podešava na 3 mesta, drikerima: oko ručnog zgloba, podlaktice i nadlaktice. Širina struka se takođe reguliše drikerima, kao i širina oko grudi gde se takođe nalazi par drikera sa svake strane. Na leđima ima džep u koji se ubacuje zaštita koja se posebno kupuje. Ja sam uzeo L veličinu i jakna mi je taman, ne bih smeo da se ugojim više od par kila u odnosu na trenutnih 80 i par kg, na mojih 180 cm visine. IMG_20180411_214336.thumb.jpg.af7fdb7d38f6fcc85e60176297e4b975.jpgIMG_20180411_214638.thumb.jpg.42dc67d736e6dbfef0128801fccceccc.jpgIMG_20180411_214732.thumb.jpg.342239063c5ea922d2f34ad4d71f087c.jpgInače, jakna je veoma diskretna i 'ladno može da prođe kao "civilka", i to mi je bilo bitno kod izbora jer sam često u prilici da koristim motor u onom "oficijelnom" delu dana, kada bi bilo malo neprimereno da se pojavim kao robokap. 

IMG_20180411_214326.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

PGS meš sam danas probao. Dal je izmeštena, šta li...protektori su na ramenu nešto tek tek, ovi na rukama su mi bili ispod lakta. Ne mi se bendisa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Al su digli cene BSZ?

IXS evo 2, ima je u Nemačkoj za 70 eura. Bila 160 u BSZ, vidi sad cenu ( u motoopremi je 140, inace u motopremi ixs letnje idu 140, 160, 180 i 210 eura). Primer IXS andover je u motoopremi 160 eura a u BSZ digli na 204 eura :( Da ne pričam da unutrasnja postava je opciona i ona kosta negde oko 65 eura. Dranje.

Sve mi se čini da ću Acerbis pazariti ili čekam da nešto naleti na KP. 

 

E0211C22-52CB-464C-A08A-CF64F32DE9ED.png

00086735-DF26-455B-BEFB-3AE45F9BA0B4.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Mnogo je to para za meš jaknu, ipak je to u suštini "laprćak" u odnosu na klasičnu moto-jaknu. Da sam mogao da je probam u NS sigurno bih naručio Evo II sa Louis-a, za te pare nema bolje! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V
On ‎16‎.‎4‎.‎2018‎. at 13:45, gox je napisao:

Sve mi se čini da ću Acerbis pazariti ili čekam da nešto naleti na KP. 

Dosao sam do istog zakljucka i odlucio da se provozam do Bijeljine.

Ako tamo ne bude velicina za mene, bice onda Acerbis, ovi nasi sa cenama za IXS su jednostavno bezobrazni. Razumem ja sve, i troskove, i da uvoznik i trgovac treba da zarade, ali da nesto bude x2 ili cak x3 skuplje nego preko, to je preterano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ovako,video sam uzivo tu Acerbis jaknu na kampu. Za letnje vrućine je OK umesto majce- jakna ima protektore ali primedba mi je na materijal. Izuzetno je tanak. Gledao sam mes jakne koje imaju mes gde treba, ostalo je dobar materijal,puno deblji od ove Acerbis.

Tako da potraga jos traje.

Racunao sam da ako narucim ovu iz Nemacke IXS Evo koja je tamo 70 eura i platim postarinu,carinu i pdv, izaci ce mi na 105 eura. Kod nas je 168 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Možeš kontaktirati Miloša koji poručuje sa E-buy i drugih sajtova. Uzme neku proviziju na cenu i to je to. Ja sam preko njega naručio Buse pantalone sa FC-Moto prošle godine. Ima negde njegova tema na forumu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Da. Naručio sam jednom arrow auspuh za transalpa od njega. 

Ima vremena. Ili cu preko njega ili odem kod nas, kupim i preplatim :) 

U motoopremi imaju IXS levante za 150 eura i to je dobra cena. Nego je zift crna. E pa neću letnju jaknu na 40 stepeni crnu. Oću sivu :)

Ima sada lik na KP prodaje clover mesh za 100 eura, dobra prilika,vani je skuplja,ali L velicina. Sve sto sam u L velicini kupio u zadnje vreme, sve me u stomaku steže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Sta god da uradim, ne svidja mi se. Na aliju rukavice stigle 6.4.na carinu, evo ne stizu vec 20 dana. Da porucim jaknu tako, nemam zivaca. Preko Milosa opet cekanje. 

   Bio u Yamaha Plattner u NS. Par mladih bas mladih bajkera isprobavaju jakne, kupuju ( skoro pa maloletnici)... rekoh sebi sta si se stiso, kolko radim, kad vec vozim motor iz 1992, mogu bar opremu da imam dobru :)

   Kupim Macna Flare, jedan je život :)

    Zadovoljan izgledom, cena 26900 din

    Isprobao je odmah malopre Temerin- NS, duva fino kroz nju. Suskavac se spolja navuce na jaknu ( nisam navlacio jos) a i skida se komplet sa ledja( patent i drikeri).

4974484D-C06C-4138-8B1B-9BECE12DD8EA.png

52E3ED7C-6908-42B6-8493-BFBE2B3B50B6.jpeg

C67C6FED-D408-42AA-ADEC-CB99DCFF1D2F.jpeg

8DA7A1F2-7110-411C-82DE-C5957E73564A.jpeg

0002FFE9-216E-4B5D-B957-BF7DE3617FBF.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja