Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Auuuu, baš si se dobro otvorio! Nek ide život - merak nema cenu. Dobra je jakna, nema šta, a imaš i uložak. Jel se dobija i leđni protektor ili se posebno kupuje (kao što je kod moje jakne slučaj)? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ima lednji protektor, materijal je jaci od Acerbis jakne, nesto kao Revit Sand 2 koju sam imao. Ajde da se vidimo ovih dana pa uporedimo jakne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

I da nadjem i manu jakne. Da se ja pitam, na svaku al na svaku bi jaknu ubacio streč deo iza ramena i u laktu. To moja Buse jakna ima pa je osećam kao čarapu, ništa nigde ne zateže kad ruke ispružim a Macna nema .

641D00F8-23C4-4A10-8711-03567A5A99E8.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB 500S

Ja prosetah do Bijeljine i uzeo tamo IXS Airmesh EVO II. Kratko sam je samo probao, bice utisaka kasnije.

Za sad:

1. Maj, Srem, oko 20h - preko 60 km/h bih se prijatnije osecao da imam duks ispod :) Radujem se letu sad ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam juce vozio po Fruskoj oko 100 km. Bas prijatno, vise mi duva po rukama nego po grudima. Krajnje prijatno. Kad sam zavrsio voznju, skinem jaknu, samo mi je deo ledja bio mokar- majca Vanucci i to zbog ledjnog protektora. Da nemam njega ne bi ni to bilo. Jedno sam vece vozio Temerin-NS oko 20h, malo niza temperatura te sam preko majce obukao neku bas tanku jaknu Nike-dry fit i bilo mi odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: 599

Ja sam kupio probiker airwent, tekstil sa kombinacijom koze na dijelovima lakta i ramena. Ima dijelove koji se ziperom odvajaju i onda prednji dio postaje mash, a uz nju dolazi i jakna u slucaju kise.

 

Full protektori, iz luisa

 

Nije skroz mash, ali mi je ulijevala vise povjerenja. Sasvim korektno radi posao za razliku all seasson jakne, sa kojom se vec na 25 kuham u gradskoj voznji

 

159f8a1f6f20f8d4361d0574615e9649.jpg&key=7e865a0bd7434ce85693762fd4c828c26c104783ffe5e35490f3b914bac243b5d23801e74c3adca922093900b994ec38.jpg&key=35f31dee9f75f9b701471d3da8604f99eeefe2ba840e520b031f591055e17569

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Pre neki dan, lepo vreme beše,vozili se po Fruskoj. U povratku,poče da grmi seva, uletesmo u oblak, plusak,kapi krupne, po mešu na rukavima odmah po koži tuče. Dok sam stao ispod drveta, skroz mokar. Navučem na majcu tu Nike tanku jaknicu pa Macnu meš pa preko nje tu žutu Macnu. Super toplo, nigde ne studi, završih vožnju do Novog Sada. Tako da isprobana i kiša i žuta kišna nadjakna :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Ja bio da probam ovu Ixon Hacker Game, prelepa jaknica, obukao, ramena, rukavi, kao saliveno, ali da je zakopcam teoretske sanse nema, fali mi dva broja u sirini :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

sonora-hivis.jpg

 

Ima li negdje online da se kupi ovakva jakna, a da je jeftina?

Ne trebaju mi protektori ni kvalitet, tražim nešto za 50cc po gradu. :D

Nemojte mi preporučivati neke prodavnice iz Srb jer sam ja iz Banjaluke, isključivo online.

Dakle, želio bih da je mesh, šupljikava, a ovakve drečave boje.

Imam ovakvu jaknu koja je odlična zimi, ali sada mi je pretoplo u njoj, a ne sviđa mi se onaj prsluk bez rukava koji je dio obavezne auto opreme, baš bih želio mesh jaknu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Cijena 240 dolara, a naglasio sam da bih jeftino. :D

Naravno da sam pogledao eBay i AliExpress, ali nisam ništa adekvatno našao.

Najviše bi mi odgovaralo nešto na fazon biciklističke jakne, ali što jeftinije.

Izgleda da je najbolje da kupim ona dva prsluka i iskombinujem u jedan, ali sa rukavima. :jee:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Evo našao sam tražeći pod "cycling jacket", nešto ovakvo bi bilo okej ali ne vide se slike baš najbolje: https://www.ebay.com/itm/CYCLING-JACKET-HIGHLY-VISIBILE-HI-VIZ-WINDPROOF-WATERPROOF-BREATHABLE-WALKING/162457968871?hash=item25d33fe0e7:m:mdiS9CDpyRFIjNZs0XJZa7w

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1514 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Aaaaaah, moja greška...:jok: Mislio si u fazonu "što džabije"!:lol:

Mislim da nema jeftinije od ove ponude, samo da nađeš nekog da ti pošalje iz Niša ili BG, idu busevi svakodnevno za BL:

https://www.mojabicikla.rs/proizvod/xplorer-scirocco-biciklisticka-jakna-poliester-s/

Ali, bojim se da se u ovakvoj jakni kuva samo tako, bez obzira što je meš sa strane.

Ima dosta i na cyclo malim oglasima, ovaj prodavac je iz Iriga:

https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/odeca-i-obuca-78/jakne-i-suskavci-86/xl-novo-naradzasta#.Wvl5jk12cdU

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Hvala, to je otprilike kao ovo sa eBay-a za 10-15 dolara što sam iznad postavio, ali nijedna nije potpuno mesh, a baš bih volio to da nađem, pogledaću ovdje u prodavnicama biciklističke opreme ima li tako nešto.

Pošto je u pitanju gradska vožnja na 50cc, jasno je da treba biti potpuno šupljikava za ljetne dane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: 2 x '04 Suzuki SV650

Konačno i ja našao mesh jaknicu za sebe :) Dainese G-Air kod Lucky Vladano-a, nema više svakodnevnog kuvanja na putu do posla za mene, mislio sam da ću da crknem u onih par vrućih dana :D

 

mesh.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 11.4.2018. at 14:21, DraganNS je napisao:

Hvala Gox! Nisam znao da je Vule otvorio maloprodaju (mada je bila u najavi), sigurno bih svratio... Elem, morao sam odmah juče da je isprobam, do posla i nazad. Ujutro, oko 7, dok se još osećala jutarnja svežina poprilično sam se naježio dok sam prešao tih 2-3 km do posla. Kada sam se vraćao kući, oko pola četiri, prijala mi je "samo tako" njena prozračnost. Znači, utisak je da je jakna pravljena za letnje vreme isključivo odn. za dane kada je temperatura oko 25 stepeni ili više. Meš se nalazi spreda, levo i desno od zipa, sa unutrašnje strane rukava, kao i po sredini leđa velikom površinom. Širina rukava se podešava na 3 mesta, drikerima: oko ručnog zgloba, podlaktice i nadlaktice. Širina struka se takođe reguliše drikerima, kao i širina oko grudi gde se takođe nalazi par drikera sa svake strane. Na leđima ima džep u koji se ubacuje zaštita koja se posebno kupuje. Ja sam uzeo L veličinu i jakna mi je taman, ne bih smeo da se ugojim više od par kila u odnosu na trenutnih 80 i par kg, na mojih 180 cm visine. IMG_20180411_214336.thumb.jpg.af7fdb7d38f6fcc85e60176297e4b975.jpgIMG_20180411_214638.thumb.jpg.42dc67d736e6dbfef0128801fccceccc.jpgIMG_20180411_214732.thumb.jpg.342239063c5ea922d2f34ad4d71f087c.jpgInače, jakna je veoma diskretna i 'ladno može da prođe kao "civilka", i to mi je bilo bitno kod izbora jer sam često u prilici da koristim motor u onom "oficijelnom" delu dana, kada bi bilo malo neprimereno da se pojavim kao robokap. 

IMG_20180411_214326.jpg

Ima li nesto od protektora. i ako ima sta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Ovo su bile neke moje opcije:

Acerbis Ramsey - cudno siroka, kao da joj fale zatezaci.

IXON Hacker Game - kratka, a kad uzmem velicinu da bude dobra duzina onda siroka.

IXS Levante - kod nas skupa, u Bijeljini nema velicine.

Na kraju porucio Modeka Upswing sa fc moto, iz dva razloga:

- znam velicinu jer vec imam jednu Modeka jaknu pa sam gadjao taj broj

- ima siva :) sto rece neko ranije, necu letnju jaknu crnu.

 

Od momenta porudzbine stigla na vrata za 10 dana, naravno uz 10% carine i 20% PDV-a, ali to sam i ocekivao. Uz neki popust od 10% koji sam dobio (i koji jos uvek vazi za ceo shop) i sve ove domace troskove, izasla 14.500,00. Za sada sam prezadovoljan, jako lepo "ventilira" kroz nju, videcemo kad dodje 35+ ali za sad obecava.

media-share-0-02-05-95b5791463f6b1b785406bac228276b6af8b34e54ae5176c2874ae2952ee2555-235d0e4b-43f5-424b-b2a3-26ca1590e440.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Mislim da ni ova nije losa, tj, bar na slikama djeluje tako...

 

https://www.ebay.com/itm/CE-Armour-Mesh-Summer-Tex-Jacket-Apparel-Motorcycle-Textile-Sonicmoto-All-Sizes/192479412593?hash=item2cd0aac171%3Am%3Am3g6szy3otwbFkRUwEIi6EQ&var=492517122832

 

A ja sam ljetnu varijantu rijesio sa ovim  https://www.gearbest.com/motorcycle-clothing/pp_1368559.html

 

a preko toga ili neki tanki prsluk ili tanka jakna, posto ovo ima 0 zastitu od vjetra. Tj, mozda moze po gradu na +35, ali ovih dana temperatura ne prelazi 20-25, tako da nisam imao prilike isprobati bez icega preko. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

dosla mi pod ruku  Yamaha Venturi S2 troslojna all season jakna...taman kad sam sa suzikija presao na dzamahiriju :) mislio sam da mi nece odgovarati velicina jer je kupih na nevidjeno, al ki da su je za mene pravili...kad se poskida sve sa nje, budr mesh jakna, i jedva cekam da je provozam, da vidim jel cemu to :)

 

 

originalslika_Yamaha-XL-motor-jakna-162571081.jpg

IMG_20180710_195012.jpg.949e3254ef186c73d8b2a5920add2ee1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja