Jump to content

Moto Zajednica

Cross ili gradska guma

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Izvinjavam se ako ova tema vec postoji ali nisam uspeo da nadjem. Gledam jedan klx650 koji bi trebalo da uzmem.. medjutim on ima neke aj da kazem gradske gume bez ikakvih kramponcica. Meni taj motor treba iskljucivo za po gradu... ono sto se meni svidja jesu te cross gume sa kramponima i zanima me da li bilo nekih problema voziti takve gume po gradu da li bi se trosile brzo, da li bi uticalo na potrosnju itd. Generalno koja ne razlika po gradu izmedju te dve gume. Hvala unapred :jee1: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5484 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja na XT-u vozim Mitas E09 Dakar i po gradu i po prirodi...sve OK...trose se brze od ulicnih, ali posto tim motorom prelazim bas malu kilometrazu, nije problem.

Inace, ima malo vibracija, ali daleko da trese nesto preterano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pretpostavljam da ćeš da daš poslednji dinar za motor, pa zamena guma ne dolazi u obzir. Ako se voziš po asvaltu uzmi gume za asvalt, ako voziš van asvalta gume za van asvalta. Sve na pola može da bude nepotrebno opasno...i skupo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: KTM LC4 690

Druze mnogo ce da trese sa kramponima plus sto  ce da se pojede guma jeste lepsi sa kramponima, ali ako vozis iskljucivo po gradu  ipak stavi enduro gume lakse ces ulaziti u krivinama sa enduro gumama nego sa kramponima posto ce lezeti na asflat celom povrsinom dok  kod kramponka lezi na kramponima. Tako da definitvno enduro guma za grad. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Svi su ti vec odgovorili, al evo i ja da kazem koju :)

 

Posto planiras motor da vozis iskljucivo po gradu, onda nemoj niposto da stavljas kros gume na njega. Za to ima vise razloga, ali dva osnovna su ta sto ce se te gume po asfaltu mnooogo brze potrositi (nemoj ocekivati da ces preci vise od 1000km sa njima, dok ces sa tim ulicnim preci bar 10 puta vise), i naravno kros gume ce mnogo losije drzati po asfaltu.

 

Ukoliko jednog dana resis da odes na off, lako ces namontirati kramponke, a za sada budi srecan sto su na tom KLX-u gume za asfalt :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja