Jump to content

Moto Zajednica

Koji polovan naked kupiti?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 4 sati, hard_rock je napisao:

Ima toliko nakeda kod nas da se njaka cak iz Poljske da uvozi... I gde nadje Poljsku? :)

 

Pa naso sam je tu pored nemacke ;) ...

Kilometraza ista kao i do svajcarske ili nemacke sto se tice dovoza tako da ne vidim problem, a imaju puno polovnih motora jeftinijih nego u CH i DE.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 hour ago, markonitogen said:

 

Pa naso sam je tu pored nemacke ;) ...

Kilometraza ista kao i do svajcarske ili nemacke sto se tice dovoza tako da ne vidim problem, a imaju puno polovnih motora jeftinijih nego u CH i DE.

 

Pozdrav

Ne kažem da su Nemci, Švajcarci ili neki drugi kvalitetniji ali otvori zaista mnogo očiju kada kupuješ nešto od Poljaka. Pazare sve što je unakaženo do nepopravljivosti ili je uništeno u nekim saobraćajkama i od toga prave novo. Čudesno umeće imaju ali ima i onih koji su zlo koje potura poluispravne mašine i nisam siguran koliko je uvek sigurno. Ne zovu ih džabe "evropski Kinezi". ;) Mož' se probere kvalitet ali kvantitet je ono na šta ciljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750

@lomitelj & @bocca_bastard

bilo bi lepo da se javi neko ko zaista ima iskustva sa uvozom polovnih motocikala iz poljske pa da se izjasni, posto i mene zanima.

Uostalom ni u svici i germaniji prodavci nisu primer postenja, kao ni nigde vise. Ako se ne razumes u to sto kupujes ili ne povedes drugara mehanicara koji ume da prepozna problem na*ebaces svuda (a da ne pricam za nas gde sam se svega i svacega nagledao).

 

Sorry za off. over & out.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Kad smo vec kod "drugara mehanicara", da li neko zna kakve su sanse da nadjem kolegu bajkera koji bi otisao sa mnom da pogleda neki motor? Nije mi problem da platim, a i nameravam. U sustini, ima par primeraka po Novom Sadu i mozda par u Beogradu koje bih pogledao za ovaj vikend jer ce biti lepo vreme :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300
13 hours ago, Živko said:

Kad smo vec kod "drugara mehanicara", da li neko zna kakve su sanse da nadjem kolegu bajkera koji bi otisao sa mnom da pogleda neki motor? Nije mi problem da platim, a i nameravam. U sustini, ima par primeraka po Novom Sadu i mozda par u Beogradu koje bih pogledao za ovaj vikend jer ce biti lepo vreme :) 

Kontaktiraj @bokilic-a. Verujem da moze da ti pomogne za podrucje Beograda, a mozda postane i tvoj mehanicar ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun
Od [mention=2079]bokilic[/mention] nema bolje! Eventualno...
 
 
Mchick.thumb.jpg.9d72a68309c15f610530516eed3dc484.jpg
Jel ovo bokilić?

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Stažerka kod bokilica na obuci. Odala se sa onom zardjalom kantom iza dupeta joj, a bokilic je to već jednom pre nje kacio samo bez nje. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-09 2018, Yamaha MT-07

Ja sam posedovao i Fazer-a i MT-07. Namena motora mi je slična kao i tvoja a to je mahom gradska vožnja do posla i vikend vožnja po gradu. Za te uslove četri cilindra ti ne treba. Fazer je konkretno mrtav do 8000 obrtaja (vrti se do 14, ako se dobro sećam), iz mog iskustva ko kaže da je mt-07 spor u odnosu na takve motore ili ga nije vozio ili je u teškom tripu da je Rossi. :D Motor koji je izuzetno povozan, lagan i moj ti je savet pošto si već skupio ne malo para da kupiš nešto novije tipa mt - 07.. raspitaj se i za er-6n često kod culeta ostane neki na popustu nov za 5500.. a to ne može da se poredi. Svi ovi motori koji si naveo su lepi ali su realno već matori kako godinama tako i tehnički, a ponavljam nisi malo para skupio. Moj savet ti je da pričekaš možda još mesec, dva i čekaš i gađaš da se pojavi neka MT-07. i Za grad i to što ti kažeš, veći fun ride ćeš imati sa 2 cilindra.

 

Inače evo ti link gde ima paralelni test mt i fazera:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav, pratim vec 2+ god ovo trziste "pocetnickih ozbiljnih" motora. Ja sam postavio MT-07 za

oko 5000e kao standardnu normu i stalno pokusavam da je izazovem sa drugim modelima u ponudi :) 

 

Srecna kupoovina, sve je to dobro ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Beograd-Vranje
  • Motocikl: Suzuki GSR 600 K7

Vozim GSR600 K7..za taj kes mozes da biras, svi su oni dobri, bitno da nadjes ko je najbolje odrzavan i u boljem stanju.. a za GSR-a600 mogu da kazem sve najbolje. udoban, lagan za voznju, potrosnja na autoputu na 120-130 je nekih 5l. masina pouzdana jer je masina od GSX-R-a, samo sa manjim brojem KW, a opet ide dovoljno brzo. tako da ako je motor odrzavan redovno i da ga uzmes sa nekih 20-30k km neces imati nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

Pozdrav svima. Nije me bilo neko vreme jer sam bio u haosu oko posla. Uzeo sam pre nedelju i po dana Kawasaki Z750 '08. pa reko da se pohvalim :sampion: Sve nesto cekam da sednem za komp da okacim odmah i slike ali nikako da nadjem vremena ni da slikam novog ljubimca, tako da ce slike doci posle :) Moram da se zahvalim @bokilic-u na pomoci u vezi pregleda motora. Otisli smo u NS i gledali 2 motora, Hondu Hornet i Kawasakija Z750. Honda je bila u ok stanju iako je delovala odlicno na oglasu... A Kawasaki me je fizickim izgledom oduvao. Jos kad je posle pregleda Bokilic rekao da je masina u odlicnom stanju, meni se osmeh razvukao do usiju :jee: Razlozi zbog kojih sam se odlucio za Kawasaki bili su dobro stanje masine, fizicki izgled, naravno, a i relativno udoban polozaj sedenja. Nisam probao prevelik broj motora ali mi se, za razliku od Horneta, polozaj sedenja na Z750 mnogo vise svideo. Takodje, @Mediterraneo hvala i tebi sto mi preporuci coveka i naravno, hvala i svima vama ostalima na korisnim savetima i informacijama :takoje:

 

EDIT: I da, naravno, model koji sam uzeo ima ABS :) 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Cestitam, ta Kawa je odlicna ali i zver od 750ccm. Vozi jako oprezno prve dve godine i dobro prouči film "Twist of the wrist"....
Srećno

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Odlično
Ja moram da pomenem. Lično ne bih nikog pustio na motor, a da ne savlada pravu teoriju, ono u autoskoli prepoznavanje znakova ne računam....

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
On 24. 03. 2018. at 19:49, Živko je napisao:

Pozdrav svima. Nije me bilo neko vreme jer sam bio u haosu oko posla. Uzeo sam pre nedelju i po dana Kawasaki Z750 '08. pa reko da se pohvalim :sampion: Sve nesto cekam da sednem za komp da okacim odmah i slike ali nikako da nadjem vremena ni da slikam novog ljubimca, tako da ce slike doci posle :) Moram da se zahvalim @bokilic-u na pomoci u vezi pregleda motora. Otisli smo u NS i gledali 2 motora, Hondu Hornet i Kawasakija Z750. Honda je bila u ok stanju iako je delovala odlicno na oglasu... A Kawasaki me je fizickim izgledom oduvao. Jos kad je posle pregleda Bokilic rekao da je masina u odlicnom stanju, meni se osmeh razvukao do usiju :jee: Razlozi zbog kojih sam se odlucio za Kawasaki bili su dobro stanje masine, fizicki izgled, naravno, a i relativno udoban polozaj sedenja. Nisam probao prevelik broj motora ali mi se, za razliku od Horneta, polozaj sedenja na Z750 mnogo vise svideo. Takodje, @Mediterraneo hvala i tebi sto mi preporuci coveka i naravno, hvala i svima vama ostalima na korisnim savetima i informacijama :takoje:

 

EDIT: I da, naravno, model koji sam uzeo ima ABS :) 

 

Kupio si ono sto ti se svidjelo i sto ti je Bokilic preporucio. Sretna kupovina i da te dobro sluzi, ali nemoj ( ako budes u prilici ) da probas Suzuki GSF 650 Bandita vodenjaru, poso ces se razocareati u Z-a. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja