Jump to content

Moto Zajednica

Koji polovan naked kupiti?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8
6 hours ago, Živko said:

@djole majstor hvala na detaljnom razlaganju price, a hvala i ostalima jos jednom :D

 

Sto se SV-a tice, ja vec par meseci u slobodno vreme razgledam sta ima po oglasima i naked varijante skoro da uopste nema :( 

Pa niko neće da ga proda :D

Vozim SV, predlažem SV, kratke ture i grad 90% vremena, bilo sam ili sa putnikom, nema problema. Ako nađeš fin primjerak nećeš pogriješiti s njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac

Po meni ti ovde imas samo dva motocikla (eventualno tri) o kojima treba da razmisljas...to su FZ i Hornet (noviji model jer se uklapas), imas 4000e i nemoj da razmisljas o motorima koji kostaju 2000, isto tako sta ce ti SV, ne mislim nista lose o njemu ali je dizajn isti tj gotovo isti od 1999 godine, tako mozes da razmisljas i o bilo kom motoru tih godina jer ce te svaki odvesti gde treba i sa skoro svakim ces uzivati, ne, ti imas odredjenu kolicinu novca koju treba da zamenism za nesto sto otprilike toliko vredi...sve je to super, ja sam se navozao i sa cbr iz 1991 ali da sad imam 4000e sigurno ne bih razmisljao o SV ili starom Hornetu, isto tako mislim da je MT-07 slaba, ne kazem to zbog bilo kakvog jurcanja nego je mnogo slabija od FZ recimo a ponekad ti je potrebno snage da "izvuces"...od onih koje si ti naveo ja bih razmislio i o Z 750 (on je onaj eventualno treci), njegova prednost je tih 750 kubika, 600 i 750 uglavnom idu isto ali 750 kubika nema onu cuvenu "rupu" na manjim obrtajima koju imaju motori od 600.Mada iskreno mislim da ce ti FZ ili Hornet pruziti najvise zadovoljstva i gotovo sam 99% siguran da neces sa njima ni znati sta je to servis sem menjanja ulja i filtera!

Meni se iskreno svidja i GSR, meni je on veoma slican FZ6n ali ti si ga izbacio tako da ga nisam spominjao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Ja bi samo dodao da s obzirom na to da još nije položio za A kategoriju vjerovatno nema nikakvu, ili ima vrlo malo opreme, bilo bi mudro da se ostavi dio budžeta za to, da ne vozi u sandalama i potkošulji.. Mogu komotno krenuti od sebe, prvi sam napravio tu grešku i skršio sve pare na prvi motor, srećom imao sam gdje posuditi opremu za taj neki prvi period..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
7 minutes ago, MostarRPM said:

Ja bi samo dodao da s obzirom na to da još nije položio za A kategoriju vjerovatno nema nikakvu, ili ima vrlo malo opreme, bilo bi mudro da se ostavi dio budžeta za to, da ne vozi u sandalama i potkošulji.. Mogu komotno krenuti od sebe, prvi sam napravio tu grešku i skršio sve pare na prvi motor, srećom imao sam gdje posuditi opremu za taj neki prvi period..

Od opreme imam solidnu kacigu, kozne rukavice i pojas. Za leto bih uzeo neki oklop jer je pretoplo, ali za prolece (a posle i za jesen) mi treba jakna sigurno. Tako da ima koristi od toga da ne uzmem motor za sve pare koje sam sakupio.

 

Ali opet, sa druge strane, upravo i razmisljam kako @Mc SREMac savetuje. Ne sto se tice dizajna, jer su mi retro motori sa okruglim farom stvarno privlacni, vec kada je u pitanju sledece sto je rekao: 

2 hours ago, Mc SREMac said:

...ti imas odredjenu kolicinu novca koju treba da zamenism za nesto sto otprilike toliko vredi...

Pogotovo jer vidim da mi niko od vas nije nista lose rekao od Z750, sta vise, ako imam pare za njega, govore ljudi da i ima sta da pruzi za taj eksta evro preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: MS 1000DS, Apeninac
51 minutes ago, Živko said:

Od opreme imam solidnu kacigu, kozne rukavice i pojas. Za leto bih uzeo neki oklop jer je pretoplo, ali za prolece (a posle i za jesen) mi treba jakna sigurno. Tako da ima koristi od toga da ne uzmem motor za sve pare koje sam sakupio.

 

Ali opet, sa druge strane, upravo i razmisljam kako @Mc SREMac savetuje. Ne sto se tice dizajna, jer su mi retro motori sa okruglim farom stvarno privlacni, vec kada je u pitanju sledece sto je rekao: 

Pogotovo jer vidim da mi niko od vas nije nista lose rekao od Z750, sta vise, ako imam pare za njega, govore ljudi da i ima sta da pruzi za taj eksta evro preko.

 

Z 750 se meni uvek svidjao, jedino sto mislim da je mnogo "ozbiljniji " motor i da bi ti odgovarali vise fz i hornet, Z 750 jos od 2004 ima ako se ne varam rep isti kao zx6 tako da saputnica bas i nece uzivati...drzi se FZ i uzivaj, motor je lagan, ide odlicno,povozan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

@drs vozio, da, ali 125ice i skutere. Mada sebe generalno smatram pazljivim i pribranim vozacem tako da se ne brinem da cu napraviti sranje sa jacim motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To svi mislimo, dok ne sednemo na nesto sto ima gomilu snage na raspolaganju, e tek onda se vidi ko je sampion u samokontroli :) 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Od svih spomenutih,svi su dobri kada su u sacuvani,ali moj glas iskljucivo ide Kawi Z 750,zato sto najvise pruza od svih spomenutih,kako kazu najvise paprike ima u njoj,a po meni i najlepse izgleda,imao sam vise komada i imam samo pozitivna iskustva,posto kazes da bi pre kupovine svakako seo-probao svaki,tu ti je i odgovor,kada sednes na njega i uhvatis se za volan samo ce ti se kazati,ja sam uvek tako kupovao kada sam imao nedoumice oko modela,zelim ti svu srecu u kupovini,pa jos malo i na drum :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

S'moje strane par nekonvencionalnih savet za kupovinu motora koji ćeš, kako planiraš, prevashodno koristiti svakonevno po gradu, za odlazak na posao i ostale commuting aktivnosti.

- Sva potrebna oprema - kao Prvo i Odmah (jakna, čizme, rukavice, kišnjak, protektori za kolena, ...) - Iskoristi predstojeći sajam.

    EDIT:  i ovde na sajtu često bude nešto kvalitetno i po dobroj ceni.

- Kofer; ne manji od 45L - bez toga je motor neupotrebljiv za to zašta ti treba.

- Rol-barovi (ne crash-protektori).

- Dodatne sirene (Čajavac je tata, može i nešto drugo, dvoglasno i snažno).

- Dodatna svetla (i igračke sa Ali-Expressa mogu da posluže).

 

Ako ispred radnog mesta nemaš relativno bezbedno mesto za ostaviti motor, razmisli i o dobrom lancu sa dobrim katancem. Dotični kada visi preko tablice, pomaže i u žutoj traci ;).

 

A motor ... i dalje ti je ostalo 3000+ za motor (ako izabrani primerak nema ništa od gore navedenog). Izaberi dobar primerak sa poznatom istorijom. I koji god da kupiš biće ti odličan za prvih par godina.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 855 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Jesi li ti vozio ranije nesto ili ti je to prvi motor? 

Ako ti je prvi nemoj fz6 ,z750 , horneta i shivera.

Honda cbf,Yamahq mt07, suzuki bandit, pa i GSR je ok, aprilia Mana,Honda CB 500

# Po meni za to sto ti trazis najbolje  Suzuki GSXF 600

ili cak GS 500.

Pouzdani ,lepi,upravljivi,predvidivi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
13 hours ago, punisa 16 said:

Jesi li ti vozio ranije nesto ili ti je to prvi motor? 

Ako ti je prvi nemoj fz6 ,z750 , horneta i shivera.

Honda cbf,Yamahq mt07, suzuki bandit, pa i GSR je ok, aprilia Mana,Honda CB 500

# Po meni za to sto ti trazis najbolje  Suzuki GSXF 600

ili cak GS 500.

Pouzdani ,lepi,upravljivi,predvidivi. 

Ne vidim razlog zasto nije Fz6 ili hornet za prvi motor? Ja se dvoumio izmedju horneta ili Fz6 prevagnuo je Fz6 zbog boljih kocnica , bolji polozaj sedista jako dobra ciklistika , prednja vila mekana samim tim i udobna neprijatan je tek preko 10000rpm nema karburatore jedina zamerka pretih ali sto se da promeniti za 200+ eur. Meni je ovo 2 po redu Fz6 i za svaku je preporuku i za prvi jaci motor. Moja jedino preporuka je da gledas Fz6S jer i te kako znaci kao zastita od vetra! Ako te budu zanimali detalji slobodno pitaj @Živko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
14 hours ago, punisa 16 said:

Jesi li ti vozio ranije nesto ili ti je to prvi motor? 

Ako ti je prvi nemoj fz6 ,z750 , horneta i shivera.

Honda cbf,Yamahq mt07, suzuki bandit, pa i GSR je ok, aprilia Mana,Honda CB 500

# Po meni za to sto ti trazis najbolje  Suzuki GSXF 600

ili cak GS 500.

Pouzdani ,lepi,upravljivi,predvidivi. 

 

5 minutes ago, bocca_bastard said:

100 konjica za prvi motor?

Vozio sam ranije motore ali ne te snage naravno.

 

Sto se tice MT-07, kao sto rekoh, nema na oglasima u poslednje vreme nista vredno paznje. Honda CBF mi je odlicna ali njih sam na oglasima nasao 2 u poslednjih godinu dana.

 

Aprilia Mana nema kvacilo, koliko znam? To me ne privlaci. CB 500 nisam nasao mladje od '98. Suzuki bandit i GSR mi se jednostavno ne svidjaju. GS 500 modela ima na oglasima ali su isto stariji od 2000. godista, a ovaj noviji model mi se ne svidja uopste. A sto se tice GSXF 600, seo sam na njega i mnogo mi vuce ruke napred. Ne svidja mi se polozaj sedenja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
29 minutes ago, GCB said:

... neprijatan je tek preko 10000rpm ...

Kako misliš neprijatan ? Mali Fazer postaje posebno prijatan od 9.000 do 12.000 rpm  :).

 

@Živko I dodatak na ono moje mudrovanje u prethodnom postu. Iskoristi prvi raspoloživi termin za BJB kurs bezbedne vožnje  !! 

 

Fazer, kao i Hornet je prigušeni agregat od R motora. Oba mogu da se voze polako a pokažu i malo temperamenta kada se poteraju u visoke obrtaje. Nisu tipični predstavnici kategorije "prvi veći motor" ali im je zato opseg koji pokrivaju veći. N je lepši ali je S mnogo praktičniji. Ako pronađeš S2 sa ABS-om to ti je dobitna kombinacija na duže vreme.

 

@bocca_bastard  pa nije mu baš prvi, prvi :)  I nije presudno koliko konja je pod sedištem nego koja životinja je na sedištu ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

@GCB Vidim da vozis S2 model Fz6-ice. Da li znas koja je razlika u odnosu na model koji nema S2 oznaku (osim kontrolne table naravno)? Nisam uspeo da iskopam neke korisne informacije na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(
2 minutes ago, drs said:

@Živko I dodatak na ono moje mudrovanje u prethodnom postu. Iskoristi prvi raspoloživi termin za BJB kurs bezbedne vožnje  !! 

@drs To obavezno. Vec sam uveliko planirao. Stizem i da polozim do prvog sledeceg kursa. Koliko znam, u maju je negde?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • duledjo, 438 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, Hyosung gt250 honda cm 125t kawasaki z500

ima gsx600f sa dignutijim volanom od bandita kod mene jer je i meni smetao taj polusportski polozaj ruku pa sam prepravio u turing stilu ima slika ovde na forumu gde ga nudim na prodaju 2004god

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Posle svih ovih informacija, ništa ti ni nije jasno. Sad si u još većoj trilemi

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

@drs ti je vec objasnio da se ne ponavljam. A i sam si sebi odgovorio sta sam hteo napisati za obrtaje. Neprijatan moze biti za pocetnike na to sam mislio. Ali svakako i dalje stojim pri tome da je vrlo praktican i te kako koristan model. I @Živko ako si u mogucnosti trazi opciju sa ABS-om. Jedini problem do sada koji sam imao za ovih 5 godina je tps senzor na prvom modelu i to ako niko nije zamenio u ovlascenom servisu ce ti zameniti za dzabe :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 11 sati, Živko je napisao:

Honda CBF mi je odlicna ali njih sam na oglasima nasao 2 u poslednjih godinu dana.

https://www.otomoto.pl/en/oferta/honda-cbf-600-abs-100-bezwypadek-od-kobiety-z-niemiec-nowe-opony-i-naped-ID6zudQ7.html

Uvezes iz Poljske, 3300 evrica + prevoz i carina, tamo ih ima kolko oces, pretresi sajt ima i jeftinijih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: :(

@GCB Vazi. Ma ionako su male sanse da uzmem bilo koji motor bez ABS-a. Morao bi bas da me odusevi.

 

@markonitogen Sto se uvoza tice, to mi deluje kao mnogo posla. Male su sanse da mi to bude opcija i to moze da dodje u obzir jedino ako ne nadjem nista kod nas dok ne polozim, posto bih ja morao da vozim nazad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

ABS dize cenu motora, plus ce biti u pitanju mladji primerak. Imas dve opcije. Da kupis motor po ovom kriterijumu za 3000, 500 das za opremu, 500 u dzep za kafu, onih 100 das lingurima. Ili kupis nov sad na sajmu za 6000. Tu samo odsviras jos 3 somica na rate nekoliko meseci. Ni jedno ni drugo nije savrseno.

 

A da neko ne pomisli kako nisam procitao naslov i temu, za 3000 kupis sto mladji u sto boljem stanju. Pa sta nadjes. Leto ide, evo u subotu 20 stepeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja