Jump to content

Moto Zajednica

Sa 125 Kubika do Monaka?

Recommended Posts

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Ne bi trebao da bude nikkav problem sa ispravnim motorom.Mongol reli  od Londona do Mongolije  po prvobitnim propozicijama se vozilo motorima ispod 125ccm,kasnije je nesto povecana kubikaza.Tura je oko 10000 milja koliko se secam.

 

Rezultat slika za mongol rally

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Proslog leta odem sa sinom do Sofije nekim poslom,kolima. Tamo smo naleteli na Vespu-indijankuStar125,cevena,lepa ki lutka. Sinu se dopala,bas, a i meni,godiste 2015to,sve stima,a ona sva limena,nema plastike,milina. Zajebasmo zasto smo dosli,malo jurcanja,turismo tablice,saobracajna u dzepu,gotovo,sin je ponosni vlasnik. Da,mi imamo BG dokumenta,obadva. Na povatku,ubedim sina da je ja kao iskusniji teram a on za mnom autom. Kupim opremu =kineski slemcic na tezgi i cepaj. Nije to puno,250km do kuce,ali ljudi moji,ja odavno nisam toliko uzivao u voznji. Bila i vrucina,i neki vetar,pa te samo baca na onim malim tockicima , a ja se kezio ko lud na brasno,sve mi musice po zubima:). Odavno se nisam tako dobro osecao,sve me nekako vracalo u neka davna vremena. I druga dimenzija voznje nego sa velikim motorom,zevas okolo, sve vidis nesto pored cega bi inace samo prozujao.

Tako da podrzavam ideju,samo napred,neces zazaliti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 10 sati, zorebre je napisao:

Proslog leta odem sa sinom do Sofije nekim poslom,kolima. Tamo smo naleteli na Vespu-indijankuStar125,cevena,lepa ki lutka. Sinu se dopala,bas, a i meni,godiste 2015to,sve stima,a ona sva limena,nema plastike,milina. Zajebasmo zasto smo dosli,malo jurcanja,turismo tablice,saobracajna u dzepu,gotovo,sin je ponosni vlasnik. Da,mi imamo BG dokumenta,obadva. Na povatku,ubedim sina da je ja kao iskusniji teram a on za mnom autom. Kupim opremu =kineski slemcic na tezgi i cepaj. Nije to puno,250km do kuce,ali ljudi moji,ja odavno nisam toliko uzivao u voznji. Bila i vrucina,i neki vetar,pa te samo baca na onim malim tockicima , a ja se kezio ko lud na brasno,sve mi musice po zubima:). Odavno se nisam tako dobro osecao,sve me nekako vracalo u neka davna vremena. I druga dimenzija voznje nego sa velikim motorom,zevas okolo, sve vidis nesto pored cega bi inace samo prozujao.

Tako da podrzavam ideju,samo napred,neces zazaliti.

Ali ovo za musice u ustima me je nasmejalo mnogo. Hvala drugar ako sve bude islo po planu eto nas u Monaku, donosim vam dobru pricu :) Sta

me sada zanima koje osiguranje treba uzeti koliko kosta? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Ima anegdota sa tog povratka,kad sam doso na granicu,vidi Bg policajac da su nova dokumenta,i imaju losu naviku da kao uz zezanje traze neku sicu, da castis za novi motor/auto. Ja reko,ma nije moj moped,vidis i sam,nego ga samo vozim a sin je iza u koloni,trazi od njega. Nije on sramezljiv,trazio od sina da ga "pocerpi",kao : tatko ti kupil nov motociklet,da cerpis? A on mrtav ladan reko,ma otkradnal mi motora i pobegnal,zasto ste ga pustili kad nema punomosno? Kaze da bugar nije znao sta da kaze samo mu podigo rampu. 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja imam želju da odem do barselone i usput obiđem ponešto.Kada sam računao izašlo preskupo oko 4000 e za nas dvoje na motoru i bar 20 dana.Za obilazak takvih destinacija mi je ispalo bolje ili turistička agencija ili avion do tamo negde i onda renta motora.

Ovakav put sa ovakvim motorom je više nego moguć ali mislim da je 10 dana malo za tu avanturu,koja je već u najavi odlična.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 1 sat, JevtaNS je napisao:

Ja imam želju da odem do barselone i usput obiđem ponešto.Kada sam računao izašlo preskupo oko 4000 e za nas dvoje na motoru i bar 20 dana.Za obilazak takvih destinacija mi je ispalo bolje ili turistička agencija ili avion do tamo negde i onda renta motora.

Ovakav put sa ovakvim motorom je više nego moguć ali mislim da je 10 dana malo za tu avanturu,koja je već u najavi odlična.

Da bas sam gledao 10 dana je knap nemam prostora da obidjem po koji grad,  15 dana bi bilo odlicno ima prostora za obilazak. Ja cu vas sve ovde obavestavati o daljem desavanju, za sada je jos uvek rano cekamo sredinu maja da krenemo sa pripremama. Ja sam planirao polazak sredinom Juna,  Do tada se mozda prikljuci jos neko u ovo putovanje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Sjajno ti je ideja :takoje:

 

Imaj samo na umu da je u Italiji zabrenjena upotreba autoputa za motocikle ispod 250 cc tako da treba da imas uvek spremnu alternativu. Srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150
Pre 3 sati, Mediterraneo je napisao:

Sjajno ti je ideja :takoje:

 

Imaj samo na umu da je u Italiji zabrenjena upotreba autoputa za motocikle ispod 250 cc tako da treba da imas uvek spremnu alternativu. Srecan put!

Znam, svakako cu izbegavati autoput 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vespa Servis Beograd, 617 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET-4

Moja Vespa ET4 125 ima vazdusno hladjenje i 11 konja

Tvoj skuter ima vodeno hladjenje i tim je jaci i ima sigurno 15 konja.

 

Ja sam 2016. vozio Beograd-Sent Tropez (Francuska)-Beograd gore navedenom Vespom.

Tako da bez problema moze da se VoziSvuda

 

Vide detalja o putu mozes da pogledas u ovoj temi

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1.3.2018. at 19:05, Midjo je napisao:

Kao što kolege već sugerišu, sve se može ako imaš želju.

Putovanje na malo kubika ima neku posebnu draž.

Nabitnije je da ti je vozilo ispravno i da imaš iskustva da otkloniš eventualne manje kvarove usput.

Naravno, nemoj ići auto-putem, nije bezbjedno, a i nećeš uživati.

Nađi neke zanimljive putiće i samo lagano.

Ako bude vruće, pravi kraće pauze zbog mašine.

Nabavi žuti reflektivni prsluk zbog uočljivosti.

Hajde, objasni na koliko to treba praviti pauze da bi se masina sa vodenim hladjenjem ohladila, i posle koliko kilometara bez pauze ce se ta masina pregrejati?

Jedna od nebuloza koje na test stavljaju zdravorazumno rezonovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Pa tvoje pitanje je nebuloza jer ti ja zdravorazumski ne mogu dati egzaktan odgovor.

Po tvojoj logici mašina sa vodenim hlađenjem se nikako ne može pregrijati?

Napisao sam "ako bude vruće", dakle ako je jako toplo, ako se dugo vozi, još ako je uzbrdica, postoji mogućnost da se mali motorić pregrije.

Jednostavno sam htio napisati da obrati pažnju i da ne preforsira motor jer male kubikaže nisu namijenjene da se voze na duže dionice i pod velikim opterećenjem, bez obzira na temperaturu (jbg ako sam se loše izrazio).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981
On 1.3.2018. at 17:37, root012 je napisao:

Pozdrav drustvo, kao sto sam napisao u naslovu sa 125 kubika tacnije sa "Aprila Leonardo 125" do monaka kakva su vasa misljenja o ovome? 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Dovedi motor u top stanje, raspitaj se oko nekih sitnica koje mogu da zajebavaju i dovidjenja prijatno.
Podrzavam, pozdravljam odluku i pratim temu, ocekujem i neke slicice :D
Srecno!

Poslato sa CLT-L29 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja