Jump to content

Moto Zajednica

Sa 125 Kubika do Monaka?

Recommended Posts

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav drustvo, kao sto sam napisao u naslovu sa 125 kubika tacnije sa "Aprila Leonardo 125" do monaka kakva su vasa misljenja o ovome? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 277 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Peda Tek 250

Kao što kolege već sugerišu, sve se može ako imaš želju.

Putovanje na malo kubika ima neku posebnu draž.

Nabitnije je da ti je vozilo ispravno i da imaš iskustva da otkloniš eventualne manje kvarove usput.

Naravno, nemoj ići auto-putem, nije bezbjedno, a i nećeš uživati.

Nađi neke zanimljive putiće i samo lagano.

Ako bude vruće, pravi kraće pauze zbog mašine.

Nabavi žuti reflektivni prsluk zbog uočljivosti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oprema, servis i vozi.

 

Moj pradeda je dosao iz Bugarske pesaka, bez smartfona, karte, kompasa... Doduse tri meseca mu je trebalo. Sve moze.

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Tomosom "Electronic 90" sam za tri dana i dve noći (1981 god). prevezao 2160km (i to sa suvozačem teškim oko 100kg i visokim 190. A i ja sam tada bio težak oko 92kg i visok 194.

Nikakab problem nije ukoliko ne žuriš.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Imaš u temi o vespama, momci iz vespa kluba iz Beograda su išli na neki Vespa skup u Portugal, a bila je i jedna od 125 ccm kolko se sećam . Bez problema i otišla i vratila se. Prema tome, Monako je sitan doživljaj ! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ako si vozio neku turu, recimo trecinu od te planirane, podrzavam te

a ako nisi onda bih ti preporucio malo kaljenja u vidu duplo krace ture, i naravno uzmi u obzir sve savete i iskustva

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma samo se naoružaj dobrom voljom i jakom željom i samo polako. Nema tu komplikacija, sve je isto.

Jedino oni sa ‘velikim’ motorima mogli bi dnevno da predju više km ako bi stvarno samo peglali. Ali kako većina ide turistički onda i ti veliki motori malo se obuzdaju da bi vozači nešto mogli videti pa i uslikati.

Pod uslovom da ti je motor dobro ispravan.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Ovo mu sad dodje ko na kvizu Potjera :D Jedan kaze manja suma, drugi kaze veca suma, treci kaze srednja a na kraju ce biti kako takmicar sam odluci :)

 

Zato kolega uzmi papir i olovku i detaljno razradi rutu koju zelis da prodjes. Posle toga treniraj :) Vozaj se tamo, vozaj se ovamo :) Nemoj po srezu u kome zivis da se vozas, idi gdje nikad nisi bio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Podrzavam te 100 posto.Ispravan motor volja i malo  bolova u dupetu i stizes gde hoces.Posto imas 125 cc na auto puteve ne mozes pa razradi dobro turu .Ako ides leti racunaj da su  uz more  velike  guzve ako imas neke bocne torbe tesko za provlacenje.Ovde i da hoces nema jurnjave tako da vozi oprezno i uzivaj .

Napisi kako teku pripreme i posle neki putopis  da imamo da prezimimo.

Pozdrav i javi ako ti treba neka informacija ja sam bio prosle godine u Monte Karlu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
58 minutes ago, bobbra said:

Posto imas 125 cc na auto puteve ne mozes pa razradi dobro turu .

Teoretski bi mogao jer je na primer u Nemačkoj minimalna brzina 100km/h što on može, nadam se, da prebaci. Ali da je to besmisleno, jeste. Niti je udobno niti sigurno kada te na skuteru obilaze brža vozila.

 

Već sam negde, na nekoj temi, navodio ali ponoviću, pazi da ti je sve ili serijski ili sa dokazima da odgovara standardima zbog eventualne policijske kontrole. Nema razloga da sebi navlačiš tu vrstu problema na vrat. Sve ostalo je stvar tvoje organizacije i od mene :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, lomitelj je napisao:

pazi da ti je sve ili serijski ili sa dokazima da odgovara standardima zbog eventualne policijske kontrole.

Ja imam homemade kofere bocne,nije bas pametno prici dojclandu?

Izvinte za OFF

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Kada sam to napisao, odnosilo se prvenstveno na sam motor. Na primer svetla, auspuh, dimenzije guma i slično. Ponekad traže i napismeno sve da bude ali ako na primer auspuh ima onaj "E" pečat, može se provući i bez papirologije. S tim da se nikad ne zna kakav je tip čoveka onaj ispod radnog odela. Što se tiče kofera, čisto sumnjam da može doći do problema ako izgledaju normalno, dobro su pričvršćeni i ne privlače pažnju čudnim dimenzijama i oblicima. Više policiju tripuju modifikacije na samom motoru od dodataka. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Ovo za kofere sam napisao zato sto i na motoru bez kofera nisam mogao da se provlacim  izmedju tolika guzva je bila u Kanu i Monte Karlu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lucic, 226 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda SW-T 400, Aprilia Leonardo 150

Pozdrav drustvo, hvala svima nisam ni ocekivao ovoliko dobrih komentara citajuci sve komentare dajte mi jos vecu volju, inace planiram da krenem pocetak juna, planirao sam 10 dana putovanja ali opet ima jos uvek vremena dosta stvari ce se izmeniti, danas sam planirao da sednem i da pravim plan kojim putem ce se ici sta ce se obilaziti uz put i tako dalje, planirao sam ove bocne torbe da nakacim http://motoland.rs/izdvajamo/bocne-torbe-za-skuter-motor-bisage-kappa-lh202/ Imam i kofer od 34Litra, naravno opet moram da se preracunam koliko ce novca biti potrebno za ovaj put ali neka gruba moja procena je 1500-2000 eura, na ovo putovanje necu biti sam bice tu i moja devojka i burazer sa njegovim motorom, planiram da izbegavamo autoput jer tu nema sta da se vidi nije zanimljivo. Ova ideja mi je pala pre neki dan na pamet jer stvarno imam ogromnu zelju da odem sa motorm na neko putovanje i za prvi put mislim da je ovo najbolji izbor. Voleo bih da cujem komentare drugih koji su putovali do moneka ili mozda prolazili tuda kojim putem su isli? na sta trebam najvise obratiti paznju tokom putovanja? Sto se tice samog motora on je u odlicnom stanju krajem leta sam bio Pozarevac - Zlatibor i ako je to dosta manje putovanje motor se pokazao odlicno nikakvih problema nije bilo uz to poveo sam i burazera uz ona brda odlicno je izgurao :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Pa ovako ja sam isao auto putem i vozio 120-130 sa 1 nocenjem stigao u Kan za 2 dana voznje  u 1 nocu.Tebi realno  posto ne mozes auto putem  treba 3 dana.Ako svracas negde usput da vidis jos nesto 4 dana .Za 10 dana putovanja 4 dana si potrosio na dolazak.Sam izaberi sta te interesuje da vidis  usput ali gubis vreme .Kad stignes da obidjes Monte Karlo  Nicu i Kan malo setnje i razgledanje motorom to ti je brzinski  2dana minimum ako jos oces i da se okupas malo a hoces jel si na Azurnoj obali greota  je dodaj jos 1 dan to ti je minimum   3 dana za povrsno razgledanje  ova 3 grada.Cim udjes u Francusku prebaci se na pekare i peciva  imaju veliki izbor fenomenalnih razlicitih peciva po povoljnim cenama.Vec sam napomenuo ne mozes na auto put stoji oznaka samo  preko 250 cc.Po meni  malo ti je 10 dana  minimum 15 budzet ti je ok 1500-2000 e  je sasvim ok samoposluge i fast fudovi ce da zavrse posao oko hrane.Baci pogled na moj putopis 10 u 1 tamo imas rute kojima sam ja isao i opis ova 3 grada pa vidi sta bi od informacija moglo da ti koristi  a bilo je nekih korisnih komentara i sugestija sta jos videti.Ne znam sta bi ti jos rekao pitaj konkretno sta te interesuje.

Pozdrav  BOBBRA.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja