Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki Srbija uvoznici

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Pozdrav,

 

Uspeo sam da nadjem 4 uvoznika, mozda ima jos neki:

 

Motoring 

Mimoto

Cule Auto

Moto Marinkovic

 

Ima li ko kakvog iskustva, kakvi su za saradnju/servis i ostalo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Naprotiv, podrzavam konkurenciju to je uspeh za zdravo trziste, nego ono cisto mozda ima neka iskustva pozitivna ili negativna, kupuje se motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Najbitnije je provjeriti da li su i zaista ovlašćeni uvoznici..Čuo sam za neke ovde u BiH, koji su se isto tako predstavljali kao ovlašteni godinama, ali kad dođe do reklamacije i popravke dolazi do avanture..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Toga se brate najvise i plasim, ne pronadjoh ni jednu temu na forumu ovde ima jedna iz 2012. za Kawasaki motore, gde se pricalo kako su uslovi za garanciju mnogo drugaciji nego u inostranstvu. Ne znam da li za pocetak da im svima posaljem po mail da dobijem napismeno sta bi bile njihove obaveze u garantnom roku, mada i sa tim moze se okaci macka o rep.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 51 minuta, filipfg je napisao:

Naprotiv, podrzavam konkurenciju to je uspeh za zdravo trziste, nego ono cisto mozda ima neka iskustva pozitivna ili negativna, kupuje se motor

 

Od svih japanskih motora ti naso da kupujes motor koji se pravi od Hondinih i Suzukijevih opiljaka? :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

džaba garancija kad  neko slaže ,ne uradi,uradi pogrešno,naplati nešto što ne uradi,nezna da radi  ili ko zna šta.Ja Vozim kawasaki nov kupljen pa vidi odakle mi iskustvo.

Nije samo kawa slično iskustvo i sa suzukijem.Na sajtu se trenutno vodi polemika i o KTM -u u Nemačkoj.

To se prosto rešava .Samo treba da dete vaspitaš da onaj ko laže taj i krade i da će doći čika milicajac.Taj kad odraste radi svoj  posao kako treba

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
pre 8 minuta, sasa ns 1 je napisao:

džaba garancija kad  neko slaže ,ne uradi,uradi pogrešno,naplati nešto što ne uradi,nezna da radi  ili ko zna šta.Ja Vozim kawasaki nov kupljen pa vidi odakle mi iskustvo.

Nije samo kawa slično iskustvo i sa suzukijem.Na sajtu se trenutno vodi polemika i o KTM -u u Nemačkoj.

To se prosto rešava .Samo treba da dete vaspitaš da onaj ko laže taj i krade i da će doći čika milicajac.Taj kad odraste radi svoj  posao kako treba

 

Tacno tako. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
17 minutes ago, losmi said:

Samo Cule daje garanciju 3 god, a ostali 2. Al mana je jedino sto moras da radis svaki servis kod njega..
Na sajtu dks.si vidis ko su ovlasceni dileri

 

E pa super, vidis korisna informacija! Pazi nije frka se iscimam kad treba nesto se odradi nije daleko. Samo da li su ok ako ima neko se javi iz prve ruke bilo bi super. 

Stoji im na sajtu Cule, Motoring, Mimoto.

 

 

15 minutes ago, Utjerivac said:

 

Od svih japanskih motora ti naso da kupujes motor koji se pravi od Hondinih i Suzukijevih opiljaka? :jee:

 

Brate ne znas sta sve prodjoh dok nije pala odluka, bio izbor Kawa Versys, Honda NC, V-strom, i Tracer, nemoj me sad j, eksplodirace mi glava :jee:

 

10 minutes ago, sasa ns 1 said:

džaba garancija kad  neko slaže ,ne uradi,uradi pogrešno,naplati nešto što ne uradi,nezna da radi  ili ko zna šta.Ja Vozim kawasaki nov kupljen pa vidi odakle mi iskustvo.

Nije samo kawa slično iskustvo i sa suzukijem.Na sajtu se trenutno vodi polemika i o KTM -u u Nemačkoj.

To se prosto rešava .Samo treba da dete vaspitaš da onaj ko laže taj i krade i da će doći čika milicajac.Taj kad odraste radi svoj  posao kako treba

 

Kontamo se, daj pisi iz prve ruke sta bilo i sa kim, AKO imas vremena naravno bio bih ti zahvalan.

 

9 minutes ago, hard_rock said:

Ja bih kupio kod onoga ko mi nudi najpovoljnije.

 

Iste su im svima cene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
4 minutes ago, hard_rock said:

Pa vidi ako mozes u razgovoru nesto da spustis ili neku opremu da dobijes jeftinije npr.

 

Mudro zboris, ajd da probamo da iscenkamo nesto. Ali bih pre platio kod nekog i vise a da znam da mogu da mu verujem sto se tice kad dodje da treba da se odradi nesto na motoru.

 

Mada ako su svi isti, onda sve pada u vodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

prvo proveri šta sve ide u garanciju.Kolko znam gumeno tehnički proizvodi neidu-semerinzi recimo.Mislim da je veoma teško ili skoro nemoguće da se nešto pokvari u garanciji a da to spada da može da se popravi za dzabe.Sve pod uslovom da je motor u startu normalnog kvaliteta

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5

Garancija za kawu je internacionalna, cule i ostali uzimaju motore iz Slovenije jer su oni ovlasceni i za nas region. Znam vlasnike BMW-a ovih novih 1200 adventure koji idu da rade redovne servise u Sloveniju. Em se lepo provozas, em te ne grize sumnja dal je servis radio majstor il dundjer. Jeste skuplje, al vozis se i trosis gorivo i ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
1 hour ago, sasa ns 1 said:

prvo proveri šta sve ide u garanciju.Kolko znam gumeno tehnički proizvodi neidu-semerinzi recimo.Mislim da je veoma teško ili skoro nemoguće da se nešto pokvari u garanciji a da to spada da može da se popravi za dzabe.Sve pod uslovom da je motor u startu normalnog kvaliteta

 

To sam skoro siguran da nema nista dzabe, sto se tih troskova tice garancija mi znaci samo ako motor sam od sebe eksplodira. (ali svakako od ovih navednih uvoznika cu pitati sta sve spada pod garanciju)

Meni je bitno sto se tice tih osnovnih delova i ulja koji idu na propisanim kilometrima sta se menja i ostalo, da to odradi neko kako treba, ako je ikako moguce, a ne neko uzme stavi u dzep 150evra a  zameni i stavi filter od 5evra i kao evo ti fiskalni i kao svi svi smo nesto srecni.

A da rizikujem da mi odrzava motor neko kome verujem, ajd bas da ne cackam mecku bar te 2ili3 godine dok je garancija.

 

1 hour ago, stilgarbg said:

Garancija za kawu je internacionalna, cule i ostali uzimaju motore iz Slovenije jer su oni ovlasceni i za nas region. Znam vlasnike BMW-a ovih novih 1200 adventure koji idu da rade redovne servise u Sloveniju. Em se lepo provozas, em te ne grize sumnja dal je servis radio majstor il dundjer. Jeste skuplje, al vozis se i trosis gorivo i ovako.

 

Ovo je dobar predlog hvala kolega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Istina da je garancija internacionalna, ali 2god za kawu, Cule daje extra god dana na svoju ruku i zato trazi da se kod njega radi. Ja sam stigao samo da uradim prvi servis kod njega tako da nemam neka preterana iskustva. Deluje ok lik, cak prima i devize, cenu su iste cini mi se i kod njega i u motoring. Tako da je kod mene presudila ta god extra garancije, i nema ogranicenja za km..


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

filter se samo obriše -ne zameni i to na 1000 km pun djubreta i opiljaka,ulje se sipa jedno a naplati drugo naravno duplo skuplje ,sipa se količina kao da je prvo punjenje pa ti istera na semering ......Moraš sve da gledaš dok se radi a i to nije nikakva garancija pošto oni teraju svoje.Kao ti i fabrika neznate a oni znaju bolje.:grr:>:(:stabre:Kad ideš obavezno obeleži filter odole da se nevidi pa ako ti ga nepromene traži pare nazad a ne da ti poprave .Idi kući i promeni sam filter a za ulje što su ti sipali nek se žale vodovodu.Preti inspekcijom i BLEK REKLAMOM.Nemoj da se plašiš ionako više nećeš ići kod njih.

MOJA preporuka sve radi sam.

Pogledaj majstore uopšte niko o nikom ništa ne govori.OMERTA -zakon ćutanja.Niko nesme da progovori jer se boji priča o svom kvalitetnom radu.Sad će se javiti gomila ljudi koji su imali poziitivna iskustva sa majstorima pa im nije jasno kako sad sve to.Ali isto tako postoji mali broj ljudi koji su jako loše prošli a troškove su sami snosili.

Sasvm je normalno da ljudi rade po 30 godina svoj posao pa da nemaju NIKAD NIJEDAN problem a da nisu nikakvi super ljudi .Kad pogreše poprave.

Ovi drugi kad greše mušterijama se  iza ledja :lol3: a neki hoće i da se tuku.

Treba uvesti cehovska udruženja pa kad neznaš ili nećeš -zabrane ti rad pa idi čuvaj ovce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Ma ja tim ovlašćenima ne verujem ništa. Žali Bože što kad kupuješ novo, hteo ne hteo, moraš u ovlašćenom da radiš. A recimo kupiš kod nas novmotor. Možeš li da radiš servis, recimo u nekoj drugoj zemlji?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

@losmi

Kazi mi molim te sta ti je bio radio na tom servisu i koliko je naplatio ako nije tajna? To je onaj servis na prvih 1000km pretpostavljam?

 

@sasa ns 1

Hvala za post. Brate sve znam, kakvu sam avanturu letos ja imao sa mojim malim skuterom ovde u Beogradu, tri majstora sam bio promenio, o svakom mogu da napisem mini esej sto se tice bahatosti/drskosti/neurednosti i ajd na sve to da je bar neko od njih bio resio!, nego na kraju igrom slucaja kolegin brat covek sam za sebe popravlja motore i skonta o cemu se radi i popravi. A ko me zna, zna da sam uvek uljudan i uvek kazem "ej  platicu ti i vise ako treba samo daj odradi mi molim te to ko covek", ali ne vredi... To da tuces dok mu ne slomis noge i ruke i  ne posaljes u bolnicu pa da visi sa onih djavola jedno 6 meseci i da lepo porazmisli cime i kako se bavi. Evo sad sam opet ispizdeo kad se setim svega.

 

Sto se tice toga da radim to sam(odnosno da dam nekome kome verujem), tu ideju imam i ja ali ne znam bas da ne budem baksuz pa da se nesto desi i posle bude "a pa nisi kod nas servisirao, mi da smo ti stavili filter kineski od 10 dinara to se sigurno ne bi desilo" :jee:

 

@markonitogen

Za sad mi motoring deluje ok, slao im par maila odgovaraju sve fino i kulturno pa da vidim, ali sto rece kolega gore, ako ovaj daje 3 god, sta znam...

 

@Biker-Boy

Hvala brate za podeljeno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S
13 minutes ago, dragan d said:

Ma ja tim ovlašćenima ne verujem ništa. Žali Bože što kad kupuješ novo, hteo ne hteo, moraš u ovlašćenom da radiš. A recimo kupiš kod nas novmotor. Možeš li da radiš servis, recimo u nekoj drugoj zemlji?

 

Pa evo neko gore rece da je garancija internacionalna, sto pretpostavljam da upravo to znaci da mozes i u drugim zemljama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Hm... Ako je tako... dobro je. Jeftinije je onda i potrošiti na gorivo , hotel i šta god još nego kod ovih naših bezbožnika raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

ja sam radio samo prvi servis na 1000 km 2007 godine one posle nisam .Sam sam menjao ulje i ništa drugo nije ni trebalo.Svi računaju da je bolje da platim servis 100 evra nego da mi nešto rikne pa moram sam da platim.To je  ispravno i mislim da je su ti prvi servisi bezbedni jer računaju da ćeš posle biti mušterija.Par godina pre toga sam raio kod Rode u NS za jamahu a sve je bilo uredu.Mislim da se u garantnom roku može uštedeti oko 100 -150 evra -u zavisnosti kolko litara ulja ide.Mislim da se ne isplati cimati i riskirati ,naravno sve pod uslovom da je servis uredu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja