Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
2 hours ago, pismiga said:

A neka iskustva sto se tice trajekta SPLIT -- ANCONA ?

Cene,duzina putovanja,kasnjenje,da li je preopterecen-guzva? 

 

Hvala

Išao sam nekoliko puta u oba pravca...cenu lako proveris na netu u zavisnosti koju vrstu smestaja na brodu odaberes (Mikulanac ti je postavio cenu za deck u jednom pravcu).

Sto se tice kasnjenja, nije ga bilo kada sam ja isao, a sto se tice guzve, zna je biti tokom leta, a narocito u avgustu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
2 hours ago, doktor said:

Išao sam nekoliko puta u oba pravca...cenu lako proveris na netu u zavisnosti koju vrstu smestaja na brodu odaberes (Mikulanac ti je postavio cenu za deck u jednom pravcu).

Sto se tice kasnjenja, nije ga bilo kada sam ja isao, a sto se tice guzve, zna je biti tokom leta, a narocito u avgustu.

Da li si kupovao karte unapred ili na licu mesta,koliko vremenski bi trebalo doci ranije pre polaska? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolege, evo novih detalja vezano za liniju Bar - Bari. Startuje od 22og maja, potpisan je opet carter sa Jadrolinijom, kako se i predvidjalo. Isti feribot ce odrzavati liniju Bar - Bari (dva puta nedjeljno) i Bari - Dubrovnik. Vise detalja ovdje:

 http://www.montenegrolines.net/redplovidbe

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
46 minutes ago, marinero MNE said:

Kolege, evo novih detalja vezano za liniju Bar - Bari. Startuje od 22og maja, potpisan je opet carter sa Jadrolinijom, kako se i predvidjalo. Isti feribot ce odrzavati liniju Bar - Bari (dva puta nedjeljno) i Bari - Dubrovnik. Vise detalja ovdje:

 http://www.montenegrolines.net/redplovidbe

Hvala kolega kupo na informaciji. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da i ja update-ujem info...

Bili i vratili se, odlazak 31. mart, povratak 8. april, karte kupljene preko site-a kompanije:  http://ventourisferries.com/en/

U odlasku brod kasnio malo vise od sat vremena jer je bilo bas nemirno more, a u povratku na vreme. Na brodu gomila posade prica srpski...hrvat, albanac, egipcanin, kapetan palube (častio nas punu kesu piva u restoranu) i recepcionarka srbi.

Posto sam prvu proveru cene uradio pre 6 meseci, a karte su kupljene par dana pre puta, poskupele su par desetina eura...pa ko unapred zna termin treba unapred da kupi i kartu.

Inace sve OK, i kabine i brod, ni najbolji ni najgori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Bio do putnickog terminala u Baru, pa pripitah za cijenu karata. Povratna karta za motor i dvije osobe sa rezervacijom za avio sjedista kosta oko 304€, cijena karte je ista na relaciji Bar-Bari ili Dubrovnik-Bari. Moze se otici iz Bara a vratiti u Dubrovnik ili obrnuto. Ako zelite kabinu, to jos dize cijenu. Ovo vazi za jun, ne znam oce li biti nekog povecanja u spicu sezone. Eto, da imate orjentaciju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Samo da potvrdim pisanje druga i rodjaka Ceperka sa mojom epizodom na ulasku u Srbiju sa Kosmeta. Ja prolazim svuda,ovako ili onako,imam i MK i BG dokumenta,Europska,jelte. Nego bili sa mnom u kolima zat i sestra a iz nekog razloga nisu poneli licne karte.  Da su imali pustili bi nas,al zajeb. Savetovao me cak srpski policajac da se vratim pa preko alternativnih puteva da udjem . Ma gde da se zezam kad nisam sam. Vratim se nazad,a siptarski policajac me pita sta je bilo? Promumlam nesto tek da kazem sta,a on ce "ma pusti,Srpska posla". Bolje samar da mi je lupio.Vrnem se ko popisan i preko Alb,odem za CG. Kako mi sebi znamo da se pos...mo u zivot,niko nam ne treba drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Inace kad sam sam znam da teram inat, idem kod sefova smene,ne svadjam se al im ne dam da se ponasaju,a ne zurim se nigde. Pa tako,prespavam u stanici,jednom cak u sudu,ma sam sebi pravim problem,al mi interesantno,kad znam da sam u pravu.

Lane bio na regati u Bajinu Bastu. Jeftinije gorivo preko mosta u BIH,odo da tankam,autom.

Na izlazu dam policajki BG licnu,prolazi svuda,pasos nosim al ga nikad ne vadim.

Kad ona,imate pasos?

Imam.

Pa sto mi ne date,ne moze s licnom.

Moze,s njom sam i usao u SRB na Presevu!

Ne znam za tamo al ovde ne vazi.

Jeste vi ista drzava ili niste,kako to tamo moze vamo ne?

Ne dam pasos u inat. Dobijem detaljni pretres mene i auta,srecom saputnici ostali u kafani,nisu ni posli.Dodje i sef neki,kaze sto nisi dao pasos,oces  da te apsimo?

Necu,al sto ona ne zna pravila nije moj problem.

Ko bre ne zna pravila,sad ces u stanicu.Zove nekog tamo,ja kuliram ,kad se vec kur..m necu da im dam zadovoljstvo da moljakam.A i pivo mi se vec ugrejalo ionako dosad.

I na kraju me pustise,sta da mi rade.

Al sam za svaki slucaj sacekao smenu da udjem ponovo iz BIH u SRB,to vec mogu,da me ne puste u drzavu - diskreciono pravo sluzbenika,svuda na ulazu.

I tako izofovah ja temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
On 5/5/2018 at 7:31 PM, marinero MNE said:

Bio do putnickog terminala u Baru, pa pripitah za cijenu karata. Povratna karta za motor i dvije osobe sa rezervacijom za avio sjedista kosta oko 304€, cijena karte je ista na relaciji Bar-Bari ili Dubrovnik-Bari. Moze se otici iz Bara a vratiti u Dubrovnik ili obrnuto. Ako zelite kabinu, to jos dize cijenu. Ovo vazi za jun, ne znam oce li biti nekog povecanja u spicu sezone. Eto, da imate orjentaciju.

Drac-Bari povratna, 2 osobe+motor+outside cabin with facilities (spoljasnja kabina sa wc-om i kupatilom) 329€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Na izlazu dam policajki BG licnu,prolazi svuda,pasos nosim al ga nikad ne vadim.

Kad ona,imate pasos?

Imam.

Pa sto mi ne date,ne moze s licnom.

Moze,s njom sam i usao u SRB na Presevu!

Ne znam za tamo al ovde ne vazi.

Jeste vi ista drzava ili niste,kako to tamo moze vamo ne?

Ne dam pasos u inat. Dobijem detaljni pretres mene i auta,srecom saputnici ostali u kafani,nisu ni posli.Dodje i sef neki,kaze sto nisi dao pasos,oces  da te apsimo?

Necu,al sto ona ne zna pravila nije moj problem.

Ko bre ne zna pravila,sad ces u stanicu.Zove nekog tamo,ja kuliram ,kad se vec kur..m necu da im dam zadovoljstvo da moljakam.A i pivo mi se vec ugrejalo ionako dosad.

I na kraju me pustise,sta da mi rade.

Samo da proverim da li sam dobro razumeo: sa bugarskom ličnom kartom si ušao u Srbiju, a nisu hteli da te puste da izađeš?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja zadnjih par puta sam pokazivao ličnu kartu i niko nije pravio problem. Niti ma prelazu sa autom kao ni na surčinu.
Mada nosio sam pasoš bas zbog takvih situacija.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
Pre 1 sat, X8 Vračar je napisao:
On 5/5/2018 at 20:43, zorebre je napisao:

Na izlazu dam policajki BG licnu,prolazi svuda,pasos nosim al ga nikad ne vadim.

Kad ona,imate pasos?

Imam.

Pa sto mi ne date,ne moze s licnom.

Moze,s njom sam i usao u SRB na Presevu!

Ne znam za tamo al ovde ne vazi.

Jeste vi ista drzava ili niste,kako to tamo moze vamo ne?

Ne dam pasos u inat. Dobijem detaljni pretres mene i auta,srecom saputnici ostali u kafani,nisu ni posli.Dodje i sef neki,kaze sto nisi dao pasos,oces  da te apsimo?

Necu,al sto ona ne zna pravila nije moj problem.

Ko bre ne zna pravila,sad ces u stanicu.Zove nekog tamo,ja kuliram ,kad se vec kur..m necu da im dam zadovoljstvo da moljakam.A i pivo mi se vec ugrejalo ionako dosad.

I na kraju me pustise,sta da mi rade.

 

Samo da proverim da li sam dobro razumeo: sa bugarskom ličnom kartom si ušao u Srbiju, a nisu hteli da te puste da izađeš?

Dobro si razumeo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Mislim da je to nepravilno, tj. ne možeš ući sa EU lk u Srbiju, ali možeš možda izaći na prelazu sa matičnom državom. A ovi na prelazu sa BIH su bili u pravu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Зашто онда постоје пасоши, ако ћемо сви са ЛК да путујемо?

Следећег месеца би требало да идем у Бугарску, баш ћу пробати са нашом личном картом :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Исправка: 

Колега који има родбину у Бугарској каже да смо пре једно две године потписали споразум са њима и они могу са ЛК да улазе и код нас и у БИХ, а нама и даље треба пасош...

 

У светлу нових сазнања ипак нећете од мене добити утиске какав је секс у Бугарској притворској јединици :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Državljanima Srbije je neophodan pasoš za ulazak u EU i zamlje Schengena. Popust imamo za BIH, Mak i CG ali nisam siguran da li mogu da nam svakako traže pasoš i na osnovu toga odbiju ulazak. Verovatno je dogovoreno da se to ne radi, ne znam da je neko imao problema.

 

Obzirom da je Bugarska članica Schengen zone, mislim da nije moguće da mi jednostrano nešto potpisujemo sa njima. Možda je nešto za malogranični promet moguće u po graničnim opštinama...

 

Državljani Schengen zone su takođe dužni da imaju pasoš kod sebe kada se nalaze u drugoj državi Schengen. Nepostojanje granične kontrole, ne znači da dokument nije potreban. Imaš u putopisu, nedavno sam čitao, da je valjda Italijanska policija tražila pasoš svim bajkerima, bez obzira na državljanstvo, pa su se evropljani zbunili u odnosu na našeg kolegu koji je to pisao i držao pasoš pri ruci svo vreme.

 

Ranije sam čitao da su Italijani naplaćivali Slovencima visoke kazne kada ih uhvate bez pasoša.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Стварно не знам за то, а колега ми каже да то није само за Бугаре, већ за све држављане ЕУ, само ЛК и терај... 

Понављам, нисам сигуран, преносим речи колеге који ће ускоро бити Бугарин :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
1 hour ago, X8 Vračar said:

 

 

Državljani Schengen zone su takođe dužni da imaju pasoš kod sebe kada se nalaze u drugoj državi Schengen. Nepostojanje granične kontrole, ne znači da dokument nije potreban. Imaš u putopisu, nedavno sam čitao, da je valjda Italijanska policija tražila pasoš svim bajkerima, bez obzira na državljanstvo, pa su se evropljani zbunili u odnosu na našeg kolegu koji je to pisao i držao pasoš pri ruci svo vreme.

 

Ranije sam čitao da su Italijani naplaćivali Slovencima visoke kazne kada ih uhvate bez pasoša.

 

 

Mislim da to nije tacno. Upravo sam proverio na www i potrebno je ili LK ili pasos za sve zemlje EU i takodje i Srbiju. Druge zemlje nisam proveravao. Ne vidim svrhu nositi i jedno i drugo jer ako vec moram imati pasos kod sebe sto bi onda uopste pokazivao licnu kartu?

 

A sto se tice naplacivanja kazni.. nekad je lakse platiti kaznu nego ispravljati krivu Drinu, koliko god kriva ona bila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Posedujem Bg dokumenta od '98me kad jos nisu ni bili u EU. Vazeca BG biometriska licna je dovoljna za prelazak svih granica ulaz izlaz nebitno. Mi iz rezervata zvani zapadni balkan,MK,SRB,BIH,ne mozemo sa lk kod nji al oni mogu kod nas. Mozemo sa lk izmedju sebe,ko pravi rezervat.

A tema je bila,ako sam usao u SRB iz MK sa BG licnom,mogu i da izadjem iz SRB sa istom,sto uvek i cinim,sem u tom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Rezervat za rezervat, nije to tema. Lična karta nije međunarodni dokument niti je dokaz o državljanstvu te države. Kažem: moguće da je dogovoreno da može, a moguće i da je pooštreno u određenim trenucima zbog migrantske krize ili sl.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kako izgleda bugarska lična karta? Jel na ćirilici?

Inače, lična karta je, istorijski posmatrano, izum istočnog bloka gde nije svako mogao da dobije pasoš, a građane je trebalo nekako identifikovati. Sa pojavom plastike i elektronske obrade podataka je dobila na praktičnosti... Sada je mnogo korisnije da se vidi odakle se ko logovao na fejsbuk, gde je plaćao visom, da se prati telefon itd. tako da se u principu slažem da je koncept pasoša prevaziđen.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Na cirilici i latinici. I jeste dokaz za drzavljanstvo neke zemlje.

Postoje licne za strance,sa,po raznim osnovama prestojem u drzavi,ali nisu iste,nema maticnog broja i sl

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Odosmo u daleko off ali akde da ispravim sebe i neću više. Ja sam preuzeo nas naziv takve kartice, ali LK zapravo se zove ID card.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja