Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Neko predloži u drugoj temi da se otvori posebna tema za trajekt iz Drača, pa pošto će mi uskoro trebati, evo je...

 

Trenutno imam par nedoumica...iako sam trajekte koristio motorom ko zna koliko puta.

-kupovina karata na site-u luke Drač ili na site-u kompanije koja vrši prevoz (proverio sam, cene su identične)?

-na više mesta sam pročitao da trajekt zna da kasni u polasku...da li je "pravilo" ili izuzetak?

-da li je neko išao preko Kosova, autoputem Priština-Tirana? Prvenstveno me zanima da li je problem pečat u pasošu na izlasku sa Kosova prema Albaniji, naročito u povratku? Pročitah da naši znaju da prave problem u povratku, jer se smatra nelegalnim izlaskom iz zemlje...

-da li se na administrativnoj granici kupuje osiguranje za Kosovo (pošto ne važi zeleni karton)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Zanimljivo ovo sa Kosovom... Ako odeš i vratiš se istom rutom, dakle preko Kosova, da li si u prekršaju?

 

Pretpostavljam da možeš da zamoliš tamo da ti ne lupaju pečat... Mada sada prvi put čujem da između Kosova i Albanije postoji granica....

Lično, izabrao bih rutu preko Crne Gore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MSC Member (Maxi Scooter Club), 939 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki J300 ABS

@doktor

Prošlog leta sam bio u Draču i to upravo putem koji tebe zanima. U pasošu imam pečate sa svih granica (Srbija/Kosovo - Merdare, Kosovo/Albanija - Morina) ali sam za povratak koristio pravac preko Grčke i Makedonije (Niki i Preševo). Možda zato niko nije pravio pitanje ;) 

Inače, na ulasku u Kosovo i Albaniju su mi tražili samo zeleni karton, nikakvo dodatno osiguranje se ne plaća. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Sto se tice kasnjenja, ne znam da li je pravilo, ali letos kad smo isli za Siciliju, trajekt je trebao da krene u 00:00h, a pristao je u luku u 04:00h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@sasha

Za osiguranje sam cuo od drugara koji se vraćao (pre 2-3 godine) sa Lefkade preko Albanije i Kosova i na ulasku na Kosovo (Morina) je morao da plati neko njihovo osiguranje 10€...možda su u medjuvremenu potpisali nešto da važi zeleni karton.

@X8 Vračar

Upravo ovo da li je prekršaj i kako se tretira i mene zanima tj. da li naši zezaju ako se ima pečat u pasošu...mada, da se zamoli da ne lupaju pečat može da bude opcija. Rutu preko Crne Gore bih zaobišao jer sam je vozio mnogo puta, a preko Kosova je i kraće, što je bitno obzirom na termin kada planiram da idem.

@mrxfon

preko koje kompanije si išao i preko kog site-a si kupio karte (ako se sećaš)?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Komšo, to oko ulaska i izlaska preko Kosova tebe ne interesuje. Ti si gradjanin Srbije. To se odnosi na one koji nisu naši državljani- odnosno stranci ne mogu da udju kod nas preko Kosova. Bilo koji stranac doleti avionom u Prištinu  i onda hoće niz Ibar u Kraljevo , ne može. Pre dve godine, kolega sa foruma ZOREBRE inače iz Kumanova krene kod mene u Rašku, dodje do Jarinja i nisu mu dali dalje. Otrčim na poziv njegov da intervenišem, mislim da mogu to sredit jer znam gotovo sve policajce, carinarnike... vraga, nije vredelo, ne može i ne može. Čovek se vratio ispred praga.

 Ti kad se vraćaš u srbiju ulaziš sa ličnom kartom pred našu policiju bez da ikome polažeš račune gde si bio.

pzd za tebe sa Kopaonika

  

Dosta ljudi koristi taj auto put preko Kosova za Albaniju iz Raške za odlazak na more bez problema ikakvih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




 Ti kad se vraćaš u srbiju ulaziš sa ličnom kartom pred našu policiju bez da ikome polažeš račune gde si bio.
pzd za tebe sa Kopaonika
  
Dosta ljudi koristi taj auto put preko Kosova za Albaniju iz Raške za odlazak na more bez problema ikakvih.


Bravo, lična karta je rešenje.

Praktično, ti prelazi sa Kosovom za nas funkcionišu kao malogranični prelaz. Znam da na Kipru upozoravaju strance da ne idu na Turski deo ali to verovatno ne važi za njihove građane.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
Pre 7 sati, doktor je napisao:

Neko predloži u drugoj temi da se otvori posebna tema za trajekt iz Drača, pa pošto će mi uskoro trebati, evo je...

 

Trenutno imam par nedoumica...iako sam trajekte koristio motorom ko zna koliko puta.

-kupovina karata na site-u luke Drač ili na site-u kompanije koja vrši prevoz (proverio sam, cene su identične)?

-na više mesta sam pročitao da trajekt zna da kasni u polasku...da li je "pravilo" ili izuzetak?

-da li je neko išao preko Kosova, autoputem Priština-Tirana? Prvenstveno me zanima da li je problem pečat u pasošu na izlasku sa Kosova prema Albaniji, naročito u povratku? Pročitah da naši znaju da prave problem u povratku, jer se smatra nelegalnim izlaskom iz zemlje...

-da li se na administrativnoj granici kupuje osiguranje za Kosovo (pošto ne važi zeleni karton)?

Pozdrav@ Doktor

Da pokusam da pomognem...

    Ja sam 2015-e po povratku iz Italije putovao trajektom Bari-Drac, pocetkom Avgusta, bilo je mesta u sred sezone,cena oko 75 eura, bez sobe, samo prevoz sa sebe i motor, bez kabine , sedista, klot. Bukvalno sam kartu kupio sat vremena pre polaska trajekta. Verujem (ali ne garantujem) da je ista situacija i u obratnom smeru.

Po ulasku u Albaniju su mi trazili da platim osiguranje ali kada sam ih pitao da li vam treba "zeleni karton" rekli su mi da ne placam nista posto vec posedujem isti. Ljubazno osoblje na carini, komunikacija na engleskom, malo preopterecen saobracaj do Skadra. Ljubazan lokalac iz Skadra koji mi je pokazao skretanje ka granicnom prelazu sa CG, i to na tecnom srpskom :)  Vole da zavrnu na kursu euro-lek na benz pumpama.

     Sto se tice putovanja preko Kosova iz Srbije, samo vazeca dokumenta i vozi. Konkretno, adresa u LK u Srbiji, vozacka dozvola izdata u Srbiji kao i  osiguranje. Koliko je meni poznato to je reseno "famoznim Briselskim sporazumom", (osim osnivanja lovackog drustava zvanog ZSO) .

Da li trajekt redovno ili povremeno kasni u odlasku ne znam. Verujem da nije nepodnosljivo uz par piva :) 

p.s. Cuveno Pecko pivo je sada ok, malo, 0.33 L, opet ga proizvode tehnolozi iz Srbije.

 Auto put na Kosovu se ne placa, bar nije do danas, na leto se to mozda i promeni.

Par kilometara pre ulaska u Pristinu se prikljucis na auto put, i onda samo lagano i pun gas ;)

 

Pri ulasku u Albaniju ces verovatno dobit pecat , nebitno, kao i pri ulasku iz Albanije na Kosovo.

Pri ulasku sa Kosova u Srbiju mozes samo uz LK, i uz prateca dokumenta za motor, ne moras pokazivati pasos. Jedu goMna i jedni i drugi, komplikuju ionako vec komplikovan zivot obicnim ljudima zarad.... cega vec. Bokal patriote.

Inace ne volim auto puteve pa uvek 'vatam krivine, magistrale, lokalne puteve, uvek sretnes zanimljive ljude.

Zeleni karton ti treba za Albaniju, znacu ako te smaraju na Kosovkom adm. prelazu (da  budem politicki korektan) imas asa u rukavu. 

Gorivo sipaj u Rasku, ovde je krsteno pa prekrsteno, provereno.

Ako nedoBog zaglavis negde, stobirekli,  salji poruku, sve ce da sredimo.

Cak iako pravis pauzu na Severu Kosova javi se , imaces garazu i smestaj za dz... 

Samo nemoJ da kazes da je GS najbolji motor :) Onda sve naplacujem triput skuplje od hotela :) 

\m/

A i mora' sa se trkas s' mene :)

 

Ako imas jos pitanja samo izvoli.

Pozdrav.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

@Dovakhiin

Bio sam u Albaniji motorom nekoliko puta, izmedju ostalog i u Draču...uglavnom osnovne informacije su mi poznate. Hvala za info oko osiguranja, a i varijanta sa LK ne zvuči loše.  

@Ceperko

Red je da se jednom sretnemo na Kopu, dosta često sam gore, zimi naročito, ali i tokom godine.

@X8 Vračar

Ja sam baš na Kipru išao u Turski deo, bez problema, dobiješ neki papir, kao viza...doduše, možda ima veze što smo išli džipom UN-a...ustvari kad bolje razmislim, išli smo i u Nikoziji peške.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Prosao letos kroz Albaniju iz CG i NEMA putarine.

Ove ostale cake za LK nisam znao, tako da je dobro sto je neko spodelio taj detalj.

U principu ja sam dobro prosao (mozda sto sam iz MKD) ali nigde problema. Ne mora da se menjaju leke, euro svugde vazi, bas svugde. E sada kurs ko kurs, negde manje negde vise ali nista strasno da bi morao da menjas na oficijalnim mestima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
8 hours ago, marinero MNE said:

Vezano za trajektnu liniju Bar - Bari, drago mi je ako sam bio od pomoci. Cim bude nekih novih detalja, oglasicu u ovoj temi. Poz!

tako je @marinero MNE cim nesto novo saznas pisi .. bice nam od velike koristi , a i mi cemo ti biti zahvalni . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Dok, nismo imali potrebe da se zvanično upoznajemo jer sam donedavno bio(22 godine) javni radnik na Kopu, siguran sam da znas me dobro. Sva značajna dešavanja na planini ispratio i učesvovao u njima. Sa promenom strukture gostiju...spustio se u "mirnije" krajeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

trajket gotovo po pravilu kasni ta cetiri sata a karata je bilo uvek i to i po sred sezone... nikakav probem za odlazak i povratak preko kosova, nikakvih administrativnih teskoca nikada nije bilo... za albaniju potreban zeleni karton, za kosovo vazi nase osiguranje...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Posto do sada nikada nisam putovao na takvim trajektima koji putuju celu noc,pa imam pitanje . Cuo sam da postoji mogucnost da kupis kartu za klasicno avio sediste a da ako ima srece mozes da uletis u kabine za spavanje ako nije trajekt put? Da li je to moguce ili su prazne price? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Karte po kategorijama smestaja idu otprilike ovako:

-palubna karta (deck)-"gde god nadjes zgodno mesto tu postavi vrecu za spavanje"

-avio sedista (aircraft seats) je nesto poput bioskopske sale sa udobnim sedistima, mozes da se zavalis i dremas, a ako nije guzva i da prostres vrecu i spavas

-kabine sa ili bez prozora, sa ili bez wc-a, i sa ili bez kupatila

U kabine ne mozes da udjes "na budalu" zato sto kljuc uzimas na recepciji, ali ako imas samo palubnu kartu, moze da se desi da nadjes neki separe ili slicno za spavanje...mada ovo zavisi od tipa broda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
1 hour ago, doktor said:

Karte po kategorijama smestaja idu otprilike ovako:

-palubna karta (deck)-"gde god nadjes zgodno mesto tu postavi vrecu za spavanje"

-avio sedista (aircraft seats) je nesto poput bioskopske sale sa udobnim sedistima, mozes da se zavalis i dremas, a ako nije guzva i da prostres vrecu i spavas

-kabine sa ili bez prozora, sa ili bez wc-a, i sa ili bez kupatila

U kabine ne mozes da udjes "na budalu" zato sto kljuc uzimas na recepciji, ali ako imas samo palubnu kartu, moze da se desi da nadjes neki separe ili slicno za spavanje...mada ovo zavisi od tipa broda.

Hvala @doktor -e  na odgovoru,na tu foru sam mislio sto ti kazes “na budalu” ,al nista znaci od toga. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@pismiga, nista novo za sad. Ja sam trenutno u Spaniji, zamolio sam drugare da ipak provjere detalje. Znajuci nas mentalitet, ove ce godine opet Jadrolinija voziti tu relaciju...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

A neka iskustva sto se tice trajekta SPLIT -- ANCONA ?

Cene,duzina putovanja,kasnjenje,da li je preopterecen-guzva? 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance
logo_email.jpg jadrolinija.png  
 
     
 
Direct Ferries Reference Number: DFP25150801 
Jadrolinija Reference Number: 161671326 
 
 
     
 
     
    Itinerary  
 
 

Ancona - Split

Depart: Fri May 25 2018 @ 19:45
Arriving: Sat May 26 2018 @ 07:00 (+1 day)
Duration: 11h 15m*
Lead Passenger:  
Other Passengers: None
Vehicle:  
Accommodation / Seating: Deck Space (DECK x1)
Pets: not required
Latest Port Check-in: 120 minutes prior to departure

Total Debited: €73.50

 

Ja kupio pre neki dan samo suprotan pravac 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

Ja prosle godine isao iz Novog Sada preko Kosova I Draca do Valone (Vlore) , sve sa suprugom i 2 male kceri - NIKAKVIH PROBLEMA . Preko Kosovo je pre par god izgradjen potpuno nov Auto-put Dr.Ibrahim Rugova kroz celo Kosovo praktichno.. odlicnog je kvaliteta zaista I ne naplacuje se (I nece se naplacivati do zavrsetka kraka Pristina-Skoplje). Kosovski auto put se nastavlja na Albanski ka Drachu (koji je stariji , malo losiji I sporiji)'.. p.s. izmedju Kosova I Albanije postoje granicni prelazi-i to pravi... p.p.s. iz Valone (Vlore) postoji Ferry linija za Brindizi, I koliko sam mogao videti funkcionishe solidno...

Promenio član vladabajker
Gramatika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja