Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: kawasaki er-5
Kod mene ne bi morao da sece fabricke grane, jer se kod mene grane spajaju jedna u drugu, kao kod[mention=720]mrle[/mention] na njegovom ZZR-u (slika gore)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


Pa u toliko ce mu biti lakse , a i tebi da vratis to na mesto . Ako si moga da skines tvoj fabricki onda ces i ovaj moci da vratis .
Ja sam svoj namontirao za 20 minuta kompletan, bez ikakvih problema .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6806 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Robert je trenutno jedini u SRB uz "Dragona" koji može da izvede posao od početka do kraja. Izbor materijala, konstrukcija, završna obrada je na izuzetno visokom nivou. Same navrtke, pop nitne, šelne, spojevi, apsolutno besprekno. Vodi se računa o položaju izduva takođe i tome se pristupa temeljno, jer Robert u jednoj fazi procesa izrade i montaže meri uglove i simetrije, to ide u milimetar bukvalno. Dakle ceo rad je optimizovan za svaki motocikl zasebno što je veeooma retko. To je o kvalitetu materijala i izrade samog proizvoda.

 

Drugo, radna etika tog čoveka je za poštovanje.
Radionica je čista kao stambeni prostor, alati i mašine uredne, sve na svom mestu.
 

Sa ljudske strane, čovek ne hoda. Fizički je slab i krhk. Takav u kolicima u radionici ručno pravi auspuh, montira i demontira. Mnogi kad zaslinave idu na bolovanje nedelju dana. Sve što na auspuhu uradi njemu se u vidu neke fizičke nelagodnosti ocrta na licu. Ne sme mu se spora komunikacija i brzina izrade nikako zameriti. Da nešto prozbori da mu je teško i sl. nećete ćuti. Neka ga Bog čuva i poživi, njegov rad i proizvod ne mogu da uporedim ni sa čim, niti postoji cena. To ćete da vidite i osetite ako lično odete u radionicu. 

Postoji priča, "DragoN" i Robert su bili jedno, tj. Robert ga je naučio da radi. Posle Robertove nesreće desio se raskol. Ne mogu, nije moralno da iznosim detalje. Dokle god Robert bude mogao da radi, druge auspuhe neću kupovati.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pa u toliko ce mu biti lakse , a i tebi da vratis to na mesto . Ako si moga da skines tvoj fabricki onda ces i ovaj moci da vratis .
Ja sam svoj namontirao za 20 minuta kompletan, bez ikakvih problema .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Nisam jos skinuo, ali sam uverziran zbog prethodnog motora :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Robert je trenutno jedini u SRB uz "Dragona" koji može da izvede posao od početka do kraja. Izbor materijala, konstrukcija, završna obrada je na izuzetno visokom nivou. Same navrtke, pop nitne, šelne, spojevi, apsolutno besprekno. Vodi se računa o položaju izduva takođe i tome se pristupa temeljno, jer Robert u jednoj fazi procesa izrade i montaže meri uglove i simetrije, to ide u milimetar bukvalno. Dakle ceo rad je optimizovan za svaki motocikl zasebno što je veeooma retko. To je o kvalitetu materijala i izrade samog proizvoda.
 
Drugo, radna etika tog čoveka je za poštovanje.
Radionica je čista kao stambeni prostor, alati i mašine uredne, sve na svom mestu.
 
Sa ljudske strane, čovek ne hoda. Fizički je slab i krhk. Takav u kolicima u radionici ručno pravi auspuh, montira i demontira. Mnogi kad zaslinave idu na bolovanje nedelju dana. Sve što na auspuhu uradi njemu se u vidu neke fizičke nelagodnosti ocrta na licu. Ne sme mu se spora komunikacija i brzina izrade nikako zameriti. Da nešto prozbori da mu je teško i sl. nećete ćuti. Neka ga Bog čuva i poživi, njegov rad i proizvod ne mogu da uporedim ni sa čim, niti postoji cena. To ćete da vidite i osetite ako lično odete u radionicu. 

Postoji priča, "DragoN" i Robert su bili jedno, tj. Robert ga je naučio da radi. Posle Robertove nesreće desio se raskol. Ne mogu, nije moralno da iznosim detalje. Dokle god Robert bude mogao da radi, druge auspuhe neću kupovati.
 
 
Od vise ljudi sam cuo isto ovo, a na fotografijama iz njegove radionice sticem i ja taj utisak, sve je na svom mestu itd.
Zato sam mu odma napisao u mail da nisam vremenski ogranicen i da mi se ne zuri.

Sto se tice njegove pedatnosti, moj dobar drugar i bajker je autoelektricar, na podu njegovog servisa se moze jesti, svaki alat posle upotrebe se brise itd....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: kawasaki er-5
Robert je trenutno jedini u SRB uz "Dragona" koji može da izvede posao od početka do kraja. Izbor materijala, konstrukcija, završna obrada je na izuzetno visokom nivou. Same navrtke, pop nitne, šelne, spojevi, apsolutno besprekno. Vodi se računa o položaju izduva takođe i tome se pristupa temeljno, jer Robert u jednoj fazi procesa izrade i montaže meri uglove i simetrije, to ide u milimetar bukvalno. Dakle ceo rad je optimizovan za svaki motocikl zasebno što je veeooma retko. To je o kvalitetu materijala i izrade samog proizvoda.
 
Drugo, radna etika tog čoveka je za poštovanje.
Radionica je čista kao stambeni prostor, alati i mašine uredne, sve na svom mestu.
 
Sa ljudske strane, čovek ne hoda. Fizički je slab i krhk. Takav u kolicima u radionici ručno pravi auspuh, montira i demontira. Mnogi kad zaslinave idu na bolovanje nedelju dana. Sve što na auspuhu uradi njemu se u vidu neke fizičke nelagodnosti ocrta na licu. Ne sme mu se spora komunikacija i brzina izrade nikako zameriti. Da nešto prozbori da mu je teško i sl. nećete ćuti. Neka ga Bog čuva i poživi, njegov rad i proizvod ne mogu da uporedim ni sa čim, niti postoji cena. To ćete da vidite i osetite ako lično odete u radionicu. 

Postoji priča, "DragoN" i Robert su bili jedno, tj. Robert ga je naučio da radi. Posle Robertove nesreće desio se raskol. Ne mogu, nije moralno da iznosim detalje. Dokle god Robert bude mogao da radi, druge auspuhe neću kupovati.
 
 

Salzem se, Nisam bio u radionici ali mi je posalo par fotografija gde se vidi da je sve tip-top . Detaljan je , precizan , pedantan.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 13 minuta, Throttle Addict je napisao:


Sto se tice njegove pedatnosti, moj dobar drugar i bajker je autoelektricar, na podu njegovog servisa se moze jesti, svaki alat posle upotrebe se brise itd....
 

pomislio bi covek da mislish na Dmitrovica...kanda ima vise takvih majstora :) i drago mi je da je to tako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MiNistrY oF SillY WaLkS, 2056 postova

Od 2013. godine na AT je Robertov top od karbona. I danas, top potpuno isto izgleda, bez znakova zamora materijala.

Završna obrada je fantastična, ne postoji detalj koji će ukazati da je u pitanju radionica a ne neko zvučno ime... 

Još se živo sećam svoje fascinacije, kada sam otvorio brižljivo zapakovan paket u kom je bio top i cev između grane i topa.

Robertu svaka čast i hvala na zadovoljstvu koje sam dobio montažom njegovog proizvoda.

 

 j0IydXpmDy0KtdcJkKvDUb9Q0Tm26fXqRgqm36tyj6AGwGZDcXI9zsqCRYQ37oJy-beR9WOLLqL0JaPv2Gse0XdSEK9Ws7UEwjnzJqxlEHNpUdNYP7KcvpSpxXSRUjR4gd6iCM4tH4FM-Vw8KgrRvZ7We5LhOPtd-33G2NzgNL_l_ekfgnujQTiBvVrzCHot7_RhlbMYsk7I46n5Ce-_AsJYGMNSFcQWSAJMwWkEiUkhTmU_MZfEzA5GjlfdcAhpdmn_p3ZtazOy3HVlK0ZJqzk3_r04k87RGxgWsgDh-1GyWDgGBXJTgtrMYSfXxWKyu-HXj7xToZmPk6oth-9WNPY6Jdp7-DWnsNZyZGzY-Lj-D56hDuW1bpFhl_pui3R6A0GiREvcPziR433ZlW43ZZOxy4g__Hwrkq5yv0ME7GdEWBTNoT6b6emA1VDyyXpIEPct_e31bl4AmyXaqDdYZseXJZtArQsxy5WQEuKd97QgFVk3RmWjQSq4nPcUxtPD1FzpDVZuG5wrBohpQ7H70hoNF6X-wMZ9NX5OXmmDvXI_mjMRVEHUfsrxur_qybOFzurAAjerGnYa3NPSOuVHFJeaBjbH4xDirObCeCc=w960-h721-no

 

FFR1ELI03wWN5JnQK15IOQPW5LP9sA0svLqIlm4Q9gE2oTRlDd8o8xQ3ng5HpDUTeg2UZVd6HtlvwrE76lF2X6em3QGKGutXn0jQeXNT4FBGptLpygcvUhZa0y7K3H6_TTEaUnSrFCw_5Fvq0dw34MKYSXg0t5BTrF0Nb5l2xT_KHPsfJrqZE6uy4BpUrvwNZMo1t426qHdp8kqEBoNwiRJsePlLS48_p0TGIBISd_hO3grWVpu0D9P508hGvqbHIk3aXe0OkPFsWL6azKHy1nattqmK_tJZMiInTup2x5g2ET34YPHB_2Gp9_Pk_GbNa3vlVlUs5nL_yi-x9Ih5xcLfhfVmkOu4ZVQSdmQ2s66yTEQIHhMUCuNoTaJLgvAN7ZG058DTb2mNfMGFLwwf1SShfPHGpHjszVKesEMfWQlEveMlphCp-gm-_r-sX2sB9iexYGdu_l96hAmQd80VvSCe1eS0Njww9aqOUIMimUX_HPXz-CJs5lWt_H3eIbyiowH6L2O3USaSCNls-BUsDLe1lJFabmKKpmOeyaCugetiD3VzXMcZtMfmr921dsIhJXTBB2XoQZ-LORUzmG8uwxONRppv-DWotIQuwKQ=w960-h722-no

 

EwDNqPc04v9R_SvNwU-W5n76mMXGsF-FOcwkwYtr0lfdZt5ltVc4C6yGPsK_VNtNqbPU04UnaZfXByhmrEriLBbI6gYRVtrVtXLDz4nVi1s1McWqNqxOIVCj1EJZ6qVOZE9PV69HDJtKcj9PU2q61cEktk7GjItXwQKd8IsllzURC_l157tKxSJKzUr8fUYwVDMsTIPEGAUSyM7M6Lgd-Ht8UvkBq_F4s9ugNLqt-YsEtu1gSnnarlODNTwux5KnqnpL-NgkvlLb2j23T4QRhawrPesGrtmMBhNARuUi0KDjuGS7SCxM2KcL8wV6MyccL4oGyCbSiPpOBi6JvtAF_ZkMGTWZGjP7kuuGrRe7bTIJzDKtjn9XPGdB7jHTOa2BJqmaqiwRCsi9mkZzzUDTgO1KmZMWVW496VMtR-fQHYGIgJt7hoc6uMtVWAFlB3lw0ucvprEzBpDy63anq48Kxlikr-WuDr14lg1sZ6snixVQ9jq_cDI1HxuFffoJKoFoSGpG6EqT88RqQ6zHe-KO6_bSCFAqTHYMziwVQrG3ijqS6h8BH0m7nQ0HM5TeKBATK9SSaviufUfr7y64x7A3My3Jr7PhNuCsVhZn2Ws=w960-h721-no

 

zf1YbTGl5qGapZ8BpwEjHfRE2qQklYrL5tzPVSgUJSIHYrQCptC1m9O0hzRovJmYr3Bl8nrzQXPG8BNMZLPMePYfcwuCZD-OxTpZgn1A9TAJbcNwt8ynhJ7FUDsEbF6vIDqNaMevSFfm6_TFmFVox9hrFud8KPvCqfv0NFtxTO5fzdYPfI6STQl60RiGMIGdLm4pFLAbO8uzoAJiW1ljznhJzglpYchLIBD2-8NZsyzb5cnoD29ODxGvGcTfpqaHRdZ2KidStY9MBIQhE43Fb-yoVpnToMR0AM6aR_XPfx8SOh2Mc_Q-hPXpPS_xH8OlPnYl664e5tHFuxm-MVDYPGsih6e_Fx7M0Xxrqdg6M0uC2-PXV-9LC3U_HnABwz6ndlopjiIYREpPLJYwma4yp5q--PKgDWsuScZQU_i1SFfuPcLUudFv4zInL6wt4ae1UXhL640fh1fdmNNpCQig7zOFmdaqkDNBxNgCPhDdE4auWTaFyvMd9maoPnexHyKktReFhdo9-k9AFYSYLIthIAR_9OE8jmfH9zPjQyPY2NM7M2aElHafVw6tGwYq3TkqyVWT7u7hYkBDKTYosNmAo7xmqdyvl48kiOa6bM8=w960-h721-no

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
5 minutes ago, Libero said:

Od 2013. godine na AT je Robertov top od karbona. I danas, top potpuno isto izgleda, bez znakova zamora materijala.

Završna obrada je fantastična, ne postoji detalj koji će ukazati da je u pitanju radionica a ne neko zvučno ime... 

Još se živo sećam svoje fascinacije, kada sam otvorio brižljivo zapakovan paket u kom je bio top i cev između grane i topa.

Robertu svaka čast i hvala na zadovoljstvu koje sam dobio montažom njegovog proizvoda.

 

Bas sam detaljno gledao fotografije auspuha koje ste svi vi postovali u ovoj temi kao i fotografije koje mi je Robert licno slao, nemam reci!!!
Pregovori su pri kraju, tako da bi trebalo uskoro da posaljem moje fabricke auspuhe, jedva cekam :D 
Radujem se ko malo dete, stas kad volem :D 

@Libero Dobro je, ti imas njegov top e pa ja cu imati dva nja nja nja :P:D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
3 minutes ago, Throttle Addict said:

Za brzo kucanje i citanje istog covek treba da ima dobro razvijenu mastu :) Kalup, hteo kolega reci kalup :)

Ovde bi više odgovaralo "šablon" al' nema veze.

Zna li neko kako to izgleda, kada rade auspuh za određeni tip motora, da li je šablon izvaren ili mere uglove, dužine...?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: kawasaki er-5
Ovde bi više odgovaralo "šablon" al' nema veze.
Zna li neko kako to izgleda, kada rade auspuh za određeni tip motora, da li je šablon izvaren ili mere uglove, dužine...?

Metalna konstrukcija ( kostur) u koju se postavi auspuh sa ili bez ostatka grane , nisaci se pomere tako da se fiksiraju bitni delovi , cevi , top kada se auspuh skloni ostaju pozicije, uglovi cevi , mesta na kojima se fiksira auspuh i ostatak grane


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: kawasaki er-5
Ovde bi više odgovaralo "šablon" al' nema veze.
Zna li neko kako to izgleda, kada rade auspuh za određeni tip motora, da li je šablon izvaren ili mere uglove, dužine...?

Nesto kao ovo bi trebalo da bude , ovo mislim da je sablon za frejmove

2d7abeee03387a62b4ec1cc766913439.jpeg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
7 hours ago, AlexaBGD said:
On 2/27/2018 at 5:48 PM, GCB said:

Deki pilot obicno ima neku dobru varijantu tih auspuha...

Zaobidjite Dekija i kupite bez njegove ugradnje, on uzima lonce od Pedje iz Ćuprije.

Daj neki kontakt od doticnog , ionako sam u potrazi za dva termignoni-a:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Pregovori uspesno zavrseni, cim stignem saljem auspuhe Robertu, trebace mu oko 4-5 dana da ih zavrsi i posalje.
Cena:
             - Po komadu 90 evra za ovalni auspuh u bilo kojoj varijanti (natur, bruseni ili polirani inoks isto tako i kapice plus crna boja), db killer i selna,
             - Po komadu 3.000 dinara za spojnu granu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisi pogresio, na istom sam motoru vozio i Leo Vince, yoshimuru (pravu), Tora izduv, By Darko auspuh ali naj lepse je radio (cuo se) ovaj race sa slike! Dupli karbon zid, tako sam trazio...

Kép+a+200...jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

kasno se ukljucujem u temu, ali smatram da nisi pogresio u izboru. sa robertom sam saradjivao, a ako bude prilike saradjivacemo opet. veliki je majstor i, rekao bih, perfekcionista. robert mi je radio top i granu, s tim da je granu radio tek kada sam dosao u njegovu radionicu. trebalo je neka 2-3 sata da je napravi i ugradi. verovatno je moglo biti i malo brze, da nisam izabrao mogucnost vracanja fabrickog topa u bilo kom trenutku. ali, videti sa kakvom preciznoscu i pedantnoscu radi, od merenja, secenja cevi, varenja i poliranja je zaista jedinstveno. na kraju, pre izlaska iz radionice me zamolio da isturiram motor, kako bi cuo svoju kreaciju. naravno, bez db kilera (koji sam dobio uz top) :)

sve u svemu, ja sam i vise nego zadovoljan a i cena nije bila nista posebno (100e). evo kako izgleda:

 

race.thumb.jpg.a30b45d2b4922fce4cb8edae0d678968.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja