Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
pre 33 minuta, bocca_bastard je napisao:

Cekaj koji je sad Robert? Dragon? Race? Ada? Onaj sto odgovara samo na mejl zbog zdravstvenog stanja?

 

Zato kazem ajde da skupimo sve to sa detaljima na gomilu, jer meni prvom nista nije jasno

znaci ovako!

imamo Auspusi by DARKO, imamo Roberta (Ada Race) i imamo Dragon Ada

 

Auspusi by Darko, FB stranicahttps://www.facebook.com/Auspusi-by-DARKO-134812583196757/ : i mob 0642953366

 

Robert Ada Race iskljucivo preko maila raceada@gmail.com

 

Dragon Ada sajt http://www.dragonada.com , ima na sajtu i broj telefona i sve..


Robert i Dragon su iz mesta Ade u Vojvodini (blizu Sente). koliko sam ja shvatio, zajedno su poceli biznis, ali su se u jednom trenutku razisli i svako poceo svoje. Robert je gospodin covek, u invalidskim kolicima, ali ga to ne sprecava  da pravi vrhunske auspuhe. jedan divan gospodin, sa kojim je milina pricati. uz to i brutalan majstorr. nemam dovoljno reci za opisati ga. imam njegov auspuh na banditu, i dace bog da mi pravi i za naredene motore. sa ostalom dvojicom nisam imao dodirnih tacaka, tako da ne znam za njihovo umece.

111.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Da li je iko, ikada, proverio stanje izduvnih ventila na motoru nakon duže upotrebe nekog od tih otvorenih auspuha iz domaće radinosti ?

(koji su pri tome montirani na motor bez modifikovanja regulacije smeše - mapping). Ili merio krive snage/momenta ?

 

Potcenjivanje matematike koja leži iza proračuna auspuha je ozbiljan previd. Naravno, ako je u pitanju podgrejani leš bez pretenzija da se duže čuva/vozi i zvuk/izgled je primarni motiv - onda je sve ovo nebitno :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: kawasaki er-5

Prosli ponedeljak Robertu poslao komplet auspuh jer je u pitanju ER-5 Kawa. sve je iz jednog dela . Prethodno kontaktirao Roberta naravno mail-om, sve dogovorili . u petak auspuh bio kod mene zavrsen . Covek je za saradnuju savrsen !Istina komunikacija je malo sporija jer je u pitanju mail i on ih ako radi cita samo navece posle 20h tad i odgovara. Robert objasni sve u tancine , covek je madjionicar . Auspuh izgleda i zvuci savrseno , nisam stigao da ga probam , nazalos pao je sneg !7fce8ff382a4c8867e5e6d9b39b07b94.jpg17167436e9639cd78dde331f8d43bcd4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 529 postova
  • Motocikl: TOMOS
pre 11 minuta, drs je napisao:

Da li je iko, ikada, proverio stanje izduvnih ventila na motoru nakon duže upotrebe nekog od tih otvorenih auspuha iz domaće radinosti ?

(koji su pri tome montirani na motor bez modifikovanja regulacije smeše - mapping). Ili merio krive snage/momenta ?

 

Potcenjivanje matematike koja leži iza proračuna auspuha je ozbiljan previd. Naravno, ako je u pitanju podgrejani leš bez pretenzija da se duže čuva/vozi i zvuk/izgled je primarni motiv - onda je sve ovo nebitno :)

e falim te boze da se napokon cuje dobro i pismeno pitanje.......sve do mojega..aman bajkeri ne puca vam za djabe iz lonca kad oduzimate gas...auspuh je nauka  za odredjenu kubikazu ide takav i takav lonac sa tim i tim pregradama unutra ma...da ne objasnjavam ...pregrejavanje motora ...ventila ...ili pak preveliko ispiranje cilindara...skroz otvorene lonce koje vi kupujete a iz razloga samo da da se bolje cuje i da lepse izgleda  ...mozete zaboraviti...cak sa takvm loncem koji prave nasi majstori a oni su uglavnom full otvoreni moze i da se izgubi koji konjic....da ne govorim o povecanoj potrosnji ili pregrejavanju cela klipova....retko ko pa i od majstora nasih zna da su u srednja dva karba vece dizne....razlog je sto gorivo ne  sluzi samo da pali motor vec da i u jednom trenutku hladi celo klipa....sa otvorednim loncem dolazzi do ogromnog podhladjivanja motora...uz otvoren lonac ide druga mapa podesavanja  drugi filter za vaduh i druge dizne...znaci stvarno nauka ...ali elem...srpska posla  ..daj da vristi samo ko da smo svi ovde V.R.

p.s.

ko je od vas trkaca na kraju proverio  koliko mu konja izbacuje motor sa tim izduvom...proverio boju svecice...;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
e falim te boze da se napokon cuje dobro i pismeno pitanje.......sve do mojega..aman bajkeri ne puca vam za djabe iz lonca kad oduzimate gas...auspuh je nauka  za odredjenu kubikazu ide takav i takav lonac sa tim i tim pregradama unutra ma...da ne objasnjavam ...pregrejavanje motora ...ventila ...ili pak preveliko ispiranje cilindara...skroz otvorene lonce koje vi kupujete a iz razloga samo da da se bolje cuje i da lepse izgleda  ...mozete zaboraviti...cak sa takvm loncem koji prave nasi majstori a oni su uglavnom full otvoreni moze i da se izgubi koji konjic....da ne govorim o povecanoj potrosnji ili pregrejavanju cela klipova....retko ko pa i od majstora nasih zna da su u srednja dva karba vece dizne....razlog je sto gorivo ne  sluzi samo da pali motor vec da i u jednom trenutku hladi celo klipa....sa otvorednim loncem dolazzi do ogromnog podhladjivanja motora...uz otvoren lonac ide druga mapa podesavanja  drugi filter za vaduh i druge dizne...znaci stvarno nauka ...ali elem...srpska posla  ..daj da vristi samo ko da smo svi ovde V.R.
p.s.
ko je od vas trkaca na kraju proverio  koliko mu konja izbacuje motor sa tim izduvom...proverio boju svecice...
Uz duzno postovanje, niko se ovde ne prestavlja kao trkac niti zeli da mu motor "vristi" zato molim te bez takvih provokativnih izjava.

Ako nisam izneo svoje znanje o karburatorima i izduvnom sistemu jednog motora ne znaci da ne znam i da sad neko meni ovde na drzak nacin to objasnjava, malo kulture i suzdrzanosti kolega!

Prethodni motor je bio po pravilu odradjen, DynoJet, K&N filter, Khrome Werks Slip Ons, Torque Cones, karbovi detaljno otkiseljeni u ultrazvucnoj kadi itd itd
Pomenuti topovi na prethodnom motoru su imalu samo jedan prigusivac u sebi i zato je bilo potrebno sve navedeno odraditi i zbog toga pitam da li ima popping-a na Race, Dragon ili Darko topovima, naravno i to se sredi stelovanjem mape goriva itd itd...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 54 minuta, drs je napisao:

Da li je iko, ikada, proverio stanje izduvnih ventila na motoru nakon duže upotrebe nekog od tih otvorenih auspuha iz domaće radinosti ?

(koji su pri tome montirani na motor bez modifikovanja regulacije smeše - mapping). Ili merio krive snage/momenta ?

 

Potcenjivanje matematike koja leži iza proračuna auspuha je ozbiljan previd. Naravno, ako je u pitanju podgrejani leš bez pretenzija da se duže čuva/vozi i zvuk/izgled je primarni motiv - onda je sve ovo nebitno :)

Kada sam svoj izduv za SV-a porucio kod Roberta pricali smo i o tome.

Pitao sam samo jel se nesto menja osim zvuka, covek mi je odgovorio da ne brinem i da ce on to sve spakovati kako treba.

Nisam primetio nista negativno ugradnjom izduva, a dobio sam ono sto sam zeleo "Zvuk".

 

Svratio da covek uzme mere kada sam se vracao iz Salzburg-a, i da mi pokaze gde da secem fabricku cev.

3 dana kasnije izduv je stigao na kucnu adresu, platio sam izduv kada sam ga i preuzeo.

 

Raspakujes (uz pivo), namontiras (uz pivo), i uzivas u zvuku. ;)  (uz pivo)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre 2 sati, zlig0r je napisao:

znaci ovako!

imamo Auspusi by DARKO, imamo Roberta (Ada Race) i imamo Dragon Ada

 

Auspusi by Darko, FB stranicahttps://www.facebook.com/Auspusi-by-DARKO-134812583196757/ : i mob 0642953366

 

Robert Ada Race iskljucivo preko maila raceada@gmail.com

 

Dragon Ada sajt http://www.dragonada.com , ima na sajtu i broj telefona i sve..


Robert i Dragon su iz mesta Ade u Vojvodini (blizu Sente). koliko sam ja shvatio, zajedno su poceli biznis, ali su se u jednom trenutku razisli i svako poceo svoje. Robert je gospodin covek, u invalidskim kolicima, ali ga to ne sprecava  da pravi vrhunske auspuhe. jedan divan gospodin, sa kojim je milina pricati. uz to i brutalan majstorr. nemam dovoljno reci za opisati ga. imam njegov auspuh na banditu, i dace bog da mi pravi i za naredene motore. sa ostalom dvojicom nisam imao dodirnih tacaka, tako da ne znam za njihovo umece.

111.jpg

Ja sam bio kod Roberta. Radionica je apoteka, takav mu je i način rada. Komunikacija pred posao je bila isključivo preko emaila i bila je izvanredna. ( i nakon ugradnje, pisma ko nekad)

Stekao sam utisak da je majstor svog zanata. Prezadovoljan sam bio njegovim načinom rada- ugradio mi DB killere. Cena mi je bila simbolična za sve to što je uradio.

Ipak, neka kažu više oni koji ih bolje poznaju...ja nisam stekao utisak da su počeli biznis zajedno pa se razišli...

Ja sam čuo neku drugu priču a Dragona ne poznajem pa da ne pričam o njemu.

Meni je Robert number one.

——————————-

Slabo znam mehaniku al mi se dopada ovo što je Srbenda rekao. Kad sam na transalpu ugradio Arrow auspuh i to namenski za transalpa, dobio sam zvuk, lepši izgled,skinuo kilažu ali kao da mi je slabije vukao i porasla mi potrošnja goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
2 hours ago, lomitelj said:

Znam da, pored papira, Nemci gledaju i da li ima ugraviran pečat na samom auspuhu. Kao što sva stakla na kolima imaju one male pečate tipa "E4" ili slično, tako nešto traže.

Imam to na auspuhu , ali nemam papire. Odakle mi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Papire dobijaš posle testiranja ugrađenog dela i provere da li odgovara propisima i standardima. To mu dođe kao atest. Ma šta ko mislio, nisu atesti za sve i svašta izmišljeni u Srbiji. Samo su prepisani od drugih i da smaraju s tim, smaraju za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ja sam moj Dragon na bivsem mopedu nasledio,nisam ga ja radio. 

Ne znam sad pominjete Darka,ne znam ko je to. 

Znam da postoje Dragon Ada i Race Ada. 

Robert je Race Ada koliko sam procitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
2 minutes ago, Throttle Addict said:
5 minutes ago, GCB said:
A na koji motor uopste hoces da menjas?

Imam fabricke auspuhe na FJR1300, stavio bih Hexagonal oblik na njega.

Deki pilot obicno ima neku dobru varijantu tih auspuha...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Ja sam malo pre bio kod njega preuzeo lanac i lancanike i video sam da ima nov arow za cbrr 600 ali uvek ima neku lepu varijantu pa pitaj njega

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ja sam malo pre bio kod njega preuzeo lanac i lancanike i video sam da ima nov arow za cbrr 600 ali uvek ima neku lepu varijantu pa pitaj njega
 
Neki kontakt?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx
Just now, Throttle Addict said:
3 minutes ago, GCB said:
Ja sam malo pre bio kod njega preuzeo lanac i lancanike i video sam da ima nov arow za cbrr 600 ali uvek ima neku lepu varijantu pa pitaj njega
 

Neki kontakt?

0658255551

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Radi ispunjenja EU normi buke, fabrike su ogranicile na XX decibela. 

Ne vidim kako stetimo motoru uklanjanjem suvisnih komora koje su tu samo radi zadovoljenja norme o buci. 

Taj motor prodise kad mu izvadis nepotrebne prigusivace iz prkna.

Na bivsem motoru sam imao Dragon. 

Na Tdm-u imam neke Laser koji su bas za Tdm po specifikaciji. 

Ni jedan,ni drugi motor ne pokazuju nikakav problem. Tdm-a vozim sad ce 4. sezona. 

I odmah da se zna, motor imam da bih se trkao(Trkacki Drumski Motor) ,stalno vozim na jednom tocku i nikad se ne kupam, pravi Americki bajker.. 

 

Haj'te,molim vas ! 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1576 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
40 minutes ago, Astral said:

Ne vidim kako stetimo motoru uklanjanjem suvisnih komora koje su tu samo radi zadovoljenja norme o buci. 

Taj motor prodise kad mu izvadis nepotrebne prigusivace iz prkna.

Neke elementi izduvnog sistema su tu da ograniče buku. Neki pak, da održe potreban nivo pritiska u izduvnoj grani.

Ako si odstraniš sfinkter iz prkna lakše ćeš da prdiš; propratna pojava je da unerediš gaće.  ;)

 

 

Edit:

 

https://dai.ly/x5j92f2

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Cek zar potpritisak nije vecinom prestao da bude bitan na 4t motorima?
Pritisak povratnih gasova mora da postoji, burazer moj na Sporsteru 883 nije na vreme ubacio Tourqe Cones a imao ciste cevke i doslo do pucanja oba izduvna ventila.
Promenio ventile, stavio Tourqe Cones i nema problema.
Tourqe Cones su korneti od celika koji se stavljaju u grane do cilindra, ako je grana 45mm onda se Cones nakon 6cm duzine suzava na 38mm, dobijaju se povratni gasovi, motor lakse pali, u odredjenoj dozi smanjuje poping i ujedno se resava problem obrtaja, kod mene je licno motor bio ostriji na manjim obrtajima.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

To ti radi isto i exup ventil  pre lonca, samo dinamicki,varijabilno. Dobijas vise snage u donjem segmentu obrtaja.. 

To je ok. Znamo mi to sve.. 

Isto tako verujem da i ljudi koji se bave loncima dobro znaju sta rade.

I sam zivim od svojih ruku,najvise volim kada mi korisnici pricaju sta treba da radim posto eto "oni misle..." . 

Ljudi opustite se i uzivajte u aftermarket loncima. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
To ti radi isto i exup ventil  pre lonca, samo dinamicki,varijabilno. Dobijas vise snage u donjem segmentu obrtaja.. 
To je ok. Znamo mi to sve.. 
Isto tako verujem da i ljudi koji se bave loncima dobro znaju sta rade.
I sam zivim od svojih ruku,najvise volim kada mi korisnici pricaju sta treba da radim posto eto "oni misle..." . 
Ljudi opustite se i uzivajte u aftermarket loncima. 
Ok za exup ventil, al ovo je HD iz '91 a moj prethodni motor jeste bio mladji 20god al isti princip :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja