Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mali up-date vezano za Darka i njegov auspuh, posto znam da cita, vidi postove napisane u ovoj temi, pa eto razlog vise da je ponovo prelista.

 

Da podsetim, auspuh je stavljen prosle godine pocetkom Aprila meseca, motor star ni godinu dana do posete Darku sa vrlo malo km na satu, prakticno nov.

Ove godine, pocetkom leta a posle voznje po BiH, CG, HR primetih da se dosta promenio zvuk. U Septembru se vozila Rumunija pa to prodje nekako, preko vikenda (subota) sam isao za Nis i sad je skroz na skroz progoreo.

Zvuk je jeziv, na leru i nekako ali cim se da gas ili ne daj Boze pretice.......majko mila, para usi. 

 

Rekoh ajd da kontaktiram Darka, kraj je sezone, nema vise duzih voznji pa taman da vidimo sta nam je ciniti po tom pitanju.....razgovor je takao ovako:

 

Ja:

Pozdrav majstore, ako se secas, bio sam kod tebe prosle godine pocetkom Aprila. Uradio si mi auspuh za Hondu NC750X. Ne znam na koju foru, auspuh je progoreo i promenio skroz na skroz zvuk. Kada sam ga skinuo da vratim fabricki, primetio sam da je unutra izolacija otisla, naginjanjem levo-desno kao da ima pesak unutra.....to je prvi problem. Drugi problem je taj sto ne mogu vratiti fabricki lonac (i ako smo pricali da mi ostavis tu mogucnost ako nekad zatreba) jer si mi iskrivio izduvnu granu ili ti fali nekih 4,5cm da moze prici fabricki lonac gde je predvidjeno kacenje. Pored toga, poceo je da se ljuska i odpada "karbon" zavrsetak lonca sa donje strane.                                                                                      

 Moje pitanje je, kako resiti problem?

 

Darko:

Pozdrav ,da sećam se ,ti beše onaj što me opljuva na forumu, auspuh je izgoreo  što je izvađen katalizator

 

Ja:

Jeste pisao sve kako jeste i kakve veze ima sto je ostao isti fi kad druga grana je identična fabrickoj samo što nema katalizator.
Druga stvar, odmah po skidanju karalizatora sam hteo da stavim fabrički auspuh da vidim kako se čuje ali nisam mogao jer si mi iskrivio granu majstore a nisi trebao. I treca stvar ne znam kako je progoreo kad se moj motor vrti do 4Krpm jer je agregat od Honde Jazz-a.

 

Darko:

Kako sam ti ja granu iskrivio kad je nisam dirao,šta pričaš gluposti

Zovi toga što ti je prelravljao granu u mengelama

 

Ja:

Hoces raci da se sama iskrivila? Mrzelo te majstore da napravis kako treba da napravis, lakse ti je bilo da iskrivis i nemoj se praviti lud.
A ja ti svakako sve slikam jer slika ne moze lagati i niko nikad nije pipao motor sem mene pa da moze neko da iskrivi.

 

Darko:

Ti nisi u redu

Kad sam ti ja dirao granu

 

Da se vratimo stvarnosti, moj motor sem Darka, Sebe i mene niko nije pipao sto se majstorisanja tice.

Nakon ove prepiske, stavio sam motor na dizalicu i poceo da slikam jedno po jedno, kako slikam tako saljem Darku da vidi.

 

zavrsetak lonca ili ti "karbon" kapa je cela u rupicama, kao  da je neko bockao sestarom 

vidi se tacno gde je blic, bolje nisam mogao telefonom uslikati

viber-image.jpg

 

sa donje strane je poceo da se ljuska karbon (ako je ovo uopste karbon)

1.jpg

 

onda sam mu rekao gde je isrivio granu

2.jpg

 

na sta dobi odgovor da nema sanse da je on to uradio

lepo se vidi koliko i gde je iskrivljena

3.jpg

 

te iz tog raloga ne mogu ubaciti sraf i pricvrstiti za nosac fabricki lonac

ne gadja se za nekih 4,5mm

4.jpg

 

Potom sam snimio klip, sta se desava kad lonac ljuljas levo-desno, pa to trci izolacija unutra samo tako i sve mu poslao da vidi.

Prvobitan odgovor je bio da je to zbog vadjenja katalizatora i precnika cevi. Kad je video da je druga cev identicna fabrickoj samo sto nema katalizator, onda je promenio plocu kako se lonac ne ispunjava isto ako ima i ako nema katalizator.

Da napomenem, agregat u mom motoru je iz automobila (Jazz 1.4), blokada je vec na 6.5Krpm ili ti vrti se na nekih 3-4Krpm.

Pitam se samo, sta bi se desilo sa topom da je na motoru koji se vrti na 3-put vecim obrtajima?

 

Uzeo sam pajser u ruke i vratio za toliko izduvnu granu, koliko mi fali da provucem sraf, odnosno ispravio iskrivljeno i vratio fabricki lonac.

Na sta se nastavlja prepiska.....

 

Ja:

I sad ti meni reci dobri moj majstore šta nam je činiti?

 

Darko:

To kačenjeti ja nisam dirao

 

Ja:

Ok nisi, neko je drugi ,nema veze jer je sad ispravljeno.
Sta ćemo sa loncem, ljuskanje, unutra šeta izolacija, zvuk je takav da para uši u vožnji?

 

Darko:

A šta će mo sa onim pljuvanjem

Ja sam ti radio slip on onu cev

Nisam granu dirao zašto bi,kažeš da je pomerena 4omm dLi je moguće toliko da se lomeri od kartera

 

Ja:

Pomerena je ka zadnjem točku pa kad nabacis fabricki lonac, logično je da se ne gadjaju rupe. Onda lepo uzmes pajser pa vratis za toliko ka napred.

A sta je sa loncem, hoces reci da je i tu sve Ok?

 

Darko:

A šta fi sad očekuješ od mene,osereš se po meni pa sad šta ćemo majstore,što me nisi zvao kad Kad si video punktove i preklol itd

Poslaću ti vunu pa je zameni

 

Ja:

Nemoj slati ništa, sranje si zasluzeno dobio majstore moj.....tako se ne radi kako si meni odradio i lepo naplatio a trajalo kolko je trajalo.
Sramota majstore moj, tvoja velika sramota ali dobro, moja greska što nisam isao za tobom i sve pregledao.

Ajd uzdravlje, pisaću sve lepo o tebi.

 

..............

 

Sad se opet vratimo u realnost, ko je ovde lud?

To pljuvanje, oseravanje koje Darko pominje da sam pisao na forumu, moze se videti na predhodnim stranama ove teme ( 5 i 6) tacno sta sam pisao tj iznosio cinjenice onakve kakve jesu.

 

Cujem se danas sa @Boban032, (decko je odmah nakon mene radio lonac kod Darka) u zelji da ga pitam u kakvom je stanju njegov top?

Dobi odgovor da je i kod njega karbon kapica pocela da dobija rupice ali nista dalje ne zna jer je Integru prodao.

 

Kad premotam film, moj lonac je duze stajao kod Darka, cimao ga s'vremena na vreme da mi posalje ali nikako ne stize zbog posla navodno...... mdaa kako da ne.

Drzao je moj lonac da bi Bobanu mogao napraviti slip on cev, nije napravio iz cela vec is parcica i tako mu poslao da da nekom majstoru pa da mu majstor to sklopi kao lego i izvari.

 

Ja sad ne znam sta mi je ciniti..... da zazmurim, prijavim inspekciji, napravim se lud....nisam pametan :zbunjen:

Sta god bilo......... Vi koji citate (sa foruma i van foruma) NEMOJTE SE ZAJEBATI KAO JA!

 

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8366 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

I zasto ga jos uvek oslovljavas sa "majstore"!?!...

Inspekcija naravno ako ti ne sredi taj krs, sam ga je napravio i naplatio...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni je dovoljno sto sam video ovu sliku gde se vidi od dole kako je tackasto zavaren donji deo auspuha, katastrofa kako ruzno izgleda, to nema kod ovih iz Ade, ni Roberta ni Dragon-a.
A generalno karbon treba izbegavati, to je sranje, videh gomilu brendiranih izgorenih karbonaca na motorima, prohrom je mama.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, N.F.S. je napisao:

I zasto ga jos uvek oslovljavas sa "majstore"!?!...

Inspekcija naravno ako ti ne sredi taj krs, sam ga je napravio i naplatio...

 

Svako ko pravi nesto, cuka, secka, vari.....to je za mene majstor, s'tim sto majstor moze biti ovakav i onakav.

Mislio sam da je dobar i posten covek jer majstor vala nije, prevario sam se debelo sam se prevario.

 

Na moje pitanje kako da resimo problem, eto koji odgovor sam dobio "sta cemo sa pljuvanjem i poslacu ti vunu pa je zameni".

Pa vala majstore neces, poslacu ja tebi inspekciju pa vidi sta ces onda.

 

 

Pre 5 sati, Biker-Boy je napisao:

Meni je dovoljno sto sam video ovu sliku gde se vidi od dole kako je tackasto zavaren donji deo auspuha, katastrofa kako ruzno izgleda, to nema kod ovih iz Ade, ni Roberta ni Dragon-a.

Ovo je njegova FB stranica..... ako se pogledaju slike, topovi izgledaju dobro i moze se primetiti da nema slike topa sa donje strane (da se ne vide punktovi) nit ima slike unutar cevi (da se ne vidi preklop) ili ti vrlo vesto prikriveno sta treba da se prikrije.

Ja nista od toga nisam gledao nakon zavrsenih radova jer sam mislio da je sve tip top.

Primetio sam kad sam prvi put oprao motor nakon ugradnje, pocepao sam sundjer kad sam presao sa donje strane lonca, pa reko ajd da vidim sta se desava i onda se pandorina kutija otvorila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1579 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Preduhitri me bocca, sad htedoh da napisem, naneo si mu mnogo vecu finansijsku stetu nego on tebi, koj' ce ti moj vuna koju i sam mozes da kupis za neku smesnu cifru.

 

Ja retko kad vozim ispod 5 000 obrtaja, znaci meni bi prolupao lonac posle mesec dana?! Stvarno se ukenjao u svoj zanat.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Meni nije jasno kakve inspekcije pominjete,ako te je oštetio a pročitah da jeste idi tamo i olupaj mu taj lonac po lobanji ili zaboravi sve ...a to tužakanje prepusti ženama

  • Zbunjen 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Bizo, nemoj tako... Izvini ali mi je u zadnjih par dana govora mrznje preko glave.

Dare, mislim da nemas osnov za inspekciju. To sto on fusherishe nije osnov za inspekciju nego mu je jednostavno shit proizvod.

Kao sto neko rece, prethodnim postom si mu naneo najvecu stetu i mislim da je to dovoljno. Dokumentovana i dokazana antiteklama na najvecem moto forumu u regionu, svi ce znati kako i sta radi.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 10 sati, Biker-Boy je napisao:

A generalno karbon treba izbegavati, to je sranje, videh gomilu brendiranih izgorenih karbonaca na motorima, prohrom je mama.
 

Sedma sezona na motoru, Boss Holandski, bez ogrebotina

 

karbon.thumb.jpg.15a089e7e87bc079072b6ee95c3b410d.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

Nisam se ja možda dobro izrazio,akcenat je bio na inspekcijama,ja ne volim ta tužakanja zato sam i napisao čuti trpi ili idi direktno pa reši problem,a tužbe ostavi ženama!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@francuz69

Sve si u pravu i biza je u pravu ali ja nemam više šta da pričam sa tim (ne)čovekom......sve je rečeno.

 

Poslao sam Robertu mail za reparaciju, pa ako može, čunak saljem njemu.

 

Juče sam se baš gadno iznervirao....ne treba mi to u životu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Slazem da je tužakanje poprilično jadno i predodredjeni ženama a prvenstveno deci dok ne nauče drugačije.
Ali imali šta detinjastije od ponašanja tog majstora, i zar zbog njegove gluposti treba neko da ide kod njega pa da dozvoli da situacija eskalira i da jedan od njih završi u bolnici a drugi u zatvoru? Šta mu je to potrebno u životu nebitno da li ga snašao zatvor ili hitna. A sa druge strane zašto da zaboravi i da mu oprosti, ni pod tačku razno.
Inspekcija i služi za to, da kontroliše rad preduzetnika i da zaštiti korisnike i tu nema ništa pogresno uključiti je u ovakvim situacijama. Čak je i poželjno da se isfiltriraju kojekakvi pametnjakovići preko ledja pitomih.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Posle uspesno protekle sezone i skoro 12.000km moram pohvaliti Roberta, OPET! :D Auspusi nisu mrdnuli, zvuk identican, auspusi su i dalje mlaki posle voznje bilo to 20km ili 400km....jednostavno topla preporuka!
Skoro sam bio u jednoj firmi koja se bavi izradom konstrukcija za mostove itd, prave mi nesto na motoru pa su ujedno bacili pogled na Robertov rad, momci su sertifikovani varioci koji rade svuda po svetu i njihov komentar je bio da covek zna sta radi i da je pedanterija!

Sto se tice Darka, nisu mi jasni ti sujetni ljudi, secam se @Satelis odlicno tvojih postova i ti nikog pljuvao nisi vec izneo cinjenice i ja to cenim!

Bolje da svi vide razliku izmedju Marka Janka i Pere nego da posle bude prc, ali ipak ne....trebao si mudro da cutis i da krijes njegovo umece, a cisto sumnjam da bi rekao "Izvini jbg, vrati taj uradicu ti drugi"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
1 hour ago, biza said:

Meni nije jasno kakve inspekcije pominjete,ako te je oštetio a pročitah da jeste idi tamo i olupaj mu taj lonac po lobanji ili zaboravi sve ...a to tužakanje prepusti ženama

 

Ni ja nisam ljubitelj "tužakanja" a i znam gde živim i kako sistem (ne)funkcioniše kada je zaštita bilo čijih prava, po bilo kom osnovu u pitanju (a nisi direktno ili indirektno deo režimske strukture !).

 

Ja se ne slažem ni sa jednom od dve alternative. Niti treba nekome olupati lobanju zato što je loše uradio posao - niti treba ćutati.

Razbijanje glave zbog nezadovoljstva je apsolutno neprihvatljivo. A pričati, podeliti iskustvo, treba -  jer je to veoma moćno oružije u borbi protiv fušerajskih "majstora".

Da li postoji formalan osnov za pritužbu inspekciji - ne znam. Račun, garancija da li se bilo šta od toga dobija uz auspuh ? Ako postoji formalan osnov treba ga iskoristiti.

 

 

:popovanje:

Bilo kakav zdrav sistem u ovoj zemlji nikada neće doći sam od sebe, niti će nam ga neko doneti na tacni. Svako od nas taj sistem po malo može da gradi ili razgrađuje. I ta mogućnost nam je na raspolaganju svakoga dana. Ne zavisi baš sve od CIA i Vatikana, a i Turci su otišli odavno.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I čak kad je otkrio da ga je satelis ‘pljuvao’ po forumu(iako je to bilo nakon pružene šanse ranije) ispao bi čovek i majstor da je rekao “druže vidim da nisi zadovoljan sa mojim radom, dodji da ispravimo šta se može ispraviti i izvini unapred sto si doživeo neprijatnost zbog mene.”

Ali takvi ljudi su retkost u danasnjoj Srbiji jer su neke druge norme izbile na vrh liste gde se materijalna dobit ceni više od ugleda. Nažalost Srbija je trenutno takva da se laganje pokriva pod motivom snalažljivosti da se zaradi nešto a ne retko i da se preživi, ekstra snalažljiv je onaj koji slaže a da ga drugi ne provali.
Šta je dovelo do ovog stanja je duga priča a svakako nije za ovu temu ali zato se treba stati u kraj takvim iskrivljenim ličnostima i treba ih izvesti na pravi put na ovaj ili onaj način. U ovom konkretnom slučaju bi neka inspekcija koja bi posetila dotičnog preduzetnika i malo ga klepila po prstima bila prava mera.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Проблем се јавља чак и при избору инспекције. Њихове ингеренције су нешто чудне...
Не можеш да пријавиш једној и миран си, већ често стигне одговор:


"Жалба (одабери инспекцију) се одбацује због тога што то није у нашој надлежности."

Јаааако ретко стоји и наставак:

"То је надлежност (одабери инспекцију) којој смо проследили предмет под деловодним бројем XYZ."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 29 minuta, drs je napisao:

 

pričati, podeliti iskustvo, treba -  jer je to veoma moćno oružije u borbi protiv fušerajskih "majstora".

Da li postoji formalan osnov za pritužbu inspekciji - ne znam. Račun, garancija da li se bilo šta od toga dobija uz auspuh ? Ako postoji formalan osnov treba ga iskoristiti.

Upravo to i radim, nek vide ostali moj primer pa nek se zapitaju dal i kod koga treba da rade a koga da zaobilaze.

Racun kao i garanciju nije pomenuo, nit sam sta od toga dobio..... cak ni selnu kod grane nisam dobio jer je zaboravio da stavi, selnu mi je poslao nakon nekoliko dana.

 

pre 21 minuta, Savan je napisao:

I čak kad je otkrio da ga je satelis ‘pljuvao’ po forumu(iako je to bilo nakon pružene šanse ranije) ispao bi čovek i majstor da je rekao “druže vidim da nisi zadovoljan sa mojim radom, dodji da ispravimo šta se može ispraviti i izvini unapred sto si doživeo neprijatnost zbog mene.”

Kljuc cele price je upravo ta, kad je vec zabrljao i svestan je svoje brljotine, red je da ispravi gresku.

Jos sam ga pitao pre ugradnje da li mogu slikati dok radi, pisao bi na forumu....... "da da, slobodno moze" je bio odgovor.

Znaci svega je bio svestan i svesno me je zajebao..... e ma necu da pricam vise o Darku nit cu zvati inspekciju.

I da ga rebnu (sto i treba), covek ima dvoje male dece, nekako dozivljavam da bi uzeo od njih to sto bi ga rebnuli......neka, neka mu para i posla sto radi......sve to gleda neko Odozgo.

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4790 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Satelis pozdravljam odluku!

Materijalno si u minusu jedan cunak ali si moralno u velikom plusu jer si spasao mnogo kolega neprijatnosti i finansijskog gubitka, za to sluze forum i drugari i imas moj duboki naklon.

A sto kazes za inspekciju, mogao bi se jos vise iznervirati zbog peripetija i na kraju mozda odustati od tuzbe kraci za jos zivaca.

Ovako si cist pred bogom i veliki pred bracom.

Pokusao si zajebati bajkera, uspeo si, jednog, za dalje menjaj struku.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Poslao sam upit Robertu (kao i slike) da li moze uraditi reparaciju auspuha?

Odgovor:

 

Postovani Darko.
 
Ja se izvinjavam ali nemogu Vam pomoci.
Necu da se objasnjavam ali remontovanje najduzi i najtezi i najnezahvalniji posao .
Samo supruga je sad pored mene u radionici i sinovi rade u inostranstvo a snjom muke zive da radim bilo sta verujte mi.
Primio sam par puta remont i nas dvoje toliko smo se posvadjali oko toga da i po nedelju dana nismo razgovarali.
 
Nadam se da me razumete i ako mogu da Vam savetujem iz Luis kataloga kupite 1 set izolacije i preko zime uradite sami ili  neko od Vasih Drugova Bajkera  ko ima busilicu, burgiju fi 5mm  pop kljestu i gumeni cekic snjim uradite.
 
Hvala Vam na razumevanje.
Sa Postovanjem Robert
 
Odmah potom, kontaktirao sam Sekulu i porucio izolaciju..... sredicu sam, nema druge.
Kad bude stigla izolacija, bacam se na posao, slikacu, pisacu opet i hvala svima :aha:
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ostadoh duzan reci, malo cu pricati...... slike ce to daleko bolje objasniti

 

stigla je nova izolacija od Sekule (3.400din sa postarinom)

IMG-20181024-122134.jpg

 

IMG-20181024-122331.jpg

 

IMG-20181024-122508.jpg

 

pop nitne takodje u paketu

IMG-20181024-122340.jpg

 

dva sloja ima, manji koji je deblji 

IMG-20181024-122555.jpg

 

i tanji koji je duplo duzi od debljeg

IMG-20181024-122353.jpg

 

pa da se bacimo na posao........

od alata, ovo sam mislio da ce mi trebati

IMG-20181024-110350.jpg

 

na kraju dodati jos..........

IMG-20181024-141835.jpg

 

sta se desava izmedju redova, priprema za busenje

IMG-20181024-111746.jpg

 

5mm burgija i polako, selnu valja skinuti

IMG-20181024-111357.jpg

 

debljina iste je

IMG-20181024-112251.jpg

 

zatim deblji kirner da bi se donji deo nitne ucukao unutar lonca

kako bi se mogla skinuti karbon kapica

IMG-20181024-112434.jpg

 

malo gimnastike, gumeni cekic, tanji pa deblji srafciger i na kraju izadje

situacija izgleda......ovako

IMG-20181024-120404.jpg

 

ovo je trcalo unutar topa

IMG-20181024-120412.jpg

 

IMG-20181024-120420.jpg

 

otpalo je sa druge strane

IMG-20181024-120427.jpg

 

a ovo je izgleda izolacija

IMG-20181024-120443.jpg

 

deluje kao da je zica namotana

IMG-20181024-120507.jpg

 

IMG-20181024-121407.jpg

 

evo Majstor Darko kako ostavi cevku 

IMG-20181024-121430.jpg

 

IMG-20181024-121433.jpg

 

unutrasnjost

IMG-20181024-121041.jpg

 

karbon kapica takodje skinuta

IMG-20181024-121627.jpg

 

IMG-20181024-121752.jpg

 

ne razumem se al ako je ovo karbon....pa ja stvarno ne znam

IMG-20181024-121824.jpg

 

IMG-20181024-121808.jpg

 

celicna cetka, smirgla, turpija....samo prsti, sve se mora ocistiti

zatim sledi merenje pa seckanje na odredjenu duzinu

IMG-20181024-123259.jpg

 

prvo sam lupio deblji sloj 

IMG-20181024-124104.jpg

 

uvukao skroz do kraja cevke

IMG-20181024-125032.jpg

 

IMG-20181024-124024.jpg

 

zatim preko debelog ide ceo krug tanjeg sloja jer vise od toga ne moze

IMG-20181024-124231.jpg

 

IMG-20181024-125048.jpg

 

karbon kapica ide na farbanje

IMG-20181024-125419.jpg

 

IMG-20181024-125431.jpg

 

IMG-20181024-131413.jpg

 

IMG-20181024-131404.jpg

 

zatim diht masa na nosac iste

IMG-20181024-132005.jpg

 

IMG-20181024-131959.jpg

 

klik dupe nosa, rupe se moraju gadjati

IMG-20181024-132629.jpg

 

IMG-20181024-132658.jpg

 

pa opet diht masa ali ovog puta na kapicu u krug pa spustiti u telo cunka

IMG-20181024-134222.jpg

 

IMG-20181024-134238.jpg

 

pop nitne, jedna po jedna

IMG-20181024-135243.jpg

 

malo kuckanja, peglanja i skoro pa gotovo za montazu

IMG-20181024-141154.jpg

 

i na kraju ..... zvuk se vratio na normalu :)

IMG-20181024-145542.jpg

 

Ne bi imao nista vise da kazem...... a ti Majstor Darko, gledaj svoje remekdelo :grr:

 

 

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2795 postova

lepo uradjeno al zašto ofarba kapu,Jeste da je popucala al mi nije jasno šta si dobio farbanjem.Perforirana cev je progorela jer je od suviše tankog lima-to je lim za neku prehrambenu galanteriju koju je on napravio savijanjem a ne cev.Perforirane cevi su jako skupe i imaju deblji zid.Po meni je to minimum zato sam i kupio yošimuru .

Par puta sam bio pre 10 godina kod još jednog od naših proizvodjača malo gledajući šta radi i par stvari mi se nisu svidele iako auspusi svima rade po 10 godina i verovatno će još tolko.

Al zato sam se olakšo višestruko i uzeo američku jošimuru a niko ko prodje nemože da ne pogleda.Ima i zvuk kao lambordžini-reži

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8914 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 38 minuta, sasa ns 1 je napisao:

lepo uradjeno al zašto ofarba kapu

jer-tako-smo-u-mogucnosti-transparent.jpg.3c84d57f90c824e4463c90232519b666.jpg

 

Ono je na sve licilo, samo ne na karbon kapu, popucalo, izbledelo i pozutelo na samim krajevima.

Stajace ovaj cunak dok ne stigne LeoVince Nero, tipski bas za NC.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 990 postova
  • Lokacija: Beograd

Mislim da je onaj moj Dragon ipak bio znacajno kvalitetniji. Mada je i on na jednom mestu sa gornje strane poceo da menja boju (ceo karbon, upletena vlakna su pocela da blede), verovatno je do izolacije. 

 

I apsolutno podrzavam javno izrazavanje (ne)zadovoljstva kvalitetom pruzene usluge. Jer je zaista mali broj ljudi koji se odgovorno odnosi prema poslu koji obavlja, i zato smo mi kao korisnici duzni da obavimo selekciju. Nema tu ljutnje. Mozes samo da se ljutis na sebe.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

Potpuno je očigledno da se Darko vremenom profušerisao u svom radu a, što je mnogo gore od zanatske nedoučenosti, pokazao je i nekorektnost kao čovek jer nije bio spreman da prizna očigledan sopstveni propust i reši to kako treba. Ne bi ga baš ništa koštalo da je ispao korektan a vratilo bi mu se stostruko. Ovako, sam sebi je takoreći zatvorio radnju. 

 

Znam ga još od 2007. kada sam mu odneo kompletne auspuhe sa moje Kawe da mi odradi zamenu krajeva na topovima jer su stari bili potrulili. Odradio je nove krajeve od prohroma,  kao i kompletno novu perforiranu cevku unutra i izolaciju. I dan-danas su ti topovi na motoru i vrlo dobro rade. Bio sam jako zadovoljan tadašnjim kvalitetom njegovog rada i varova. Takođe, i sa cenom je bio vrlo, vrlo umeren i zbog svega toga sam ga i preporučivao iz sve snage. Mislim da sam postavio i temu ovde svojevremeno, pronaći ću je. Već nešto kasnije javljali su mi se drugari sa utiscima nakon posete Darku: kvalitetom su i dalje bili zadovoljni ali cena usluge je primetno skočila. Potom su počele da stižu i sve ozbiljnije zamerke a neke od njih smo i ovde pročitali. Očigledno, ni traga od Darka koga sam nekada poznavao. Nikada mi neće biti jasno zbog čega neki ljudi sebi tako jeftino zabijaju autogolove i prodaju obraz za siću.  

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja