Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Do sada ovde nisam video ni jednu zamerku na Darkov rad, mislio sam da sam jedini ali izgleda da nije tako. Verovao sam da je dobar majstor, nada sve posten covek.

 

Nista od ovog ne bi bilo de je samo rekao bas ono sto je Savan napisao.

Ali opet, kad razmislim, bolje sto je ovako ispalo jer ko zna koga bi sve zajebao kao sto je mene......nek vide ljudi, nek citaju a on radnju slobodno moze da zatvori ako misli da nastavi sa ovakvim fus poslom.

Inace, auspuh sam platio 180eur, za drugu granu je trazio 80eur (resio kod Pirketa za 25eur) + odlazak do i od njega + sad 30eur za izolaciju + moji debeli zivci........sve na gomilu kad stvais, nije malo :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovo nije samo autogol, vec je ostetio i oko sebe sve. Pretpostavljam da ima porodicu koja ce da (moguce) ispasta zbog manjka priliva, sem sto ce njega da bije glas da je ovakav i onakav - i zenu i decu ce da bije isti taj glas(ma koliko to bilo nepravedno) eno je zena ili dete od onog znas vec na kojeg mislim..Kad krene mozda nekad u drugi posao bice isto tako, to je onaj sto je usrao stvar sa proslim poslom - ko ce nam garantuje da i ovaj put nece.

 

Jbg, to mi nikad nije jasno, o cemu ti ljudi razmisljaju ili je to sve od danas za sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Jbg i ja sam prvo hteo kod Roberta da radim hexagonal ali covek nije mogao da mi izadje u susret zbog zdrvlja, pokusavao u vise navrata bez ikakvog pritiska na vremenski rok ali nije vredelo......i onda pade zajeb :neznam: idemo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam imao srece i potrefio period kada se Robert dobro osecao i uradio mi kopiju Yoshimure RS3 sve sa prikljucnom slipon granom i db killerom za 100 eura, znaci dzabana, i evo posle 3 godine auspuh ko nov radi za sve pare :) 

A i Darko mi je bio jedna od opcija, samo je bio skuplji, pa sam odustao, a i bliza mi je Ada.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

@Satelis hvala, ovo je opravdana, dokumentovana i jasna kritika. Prije ili kasnije neko od mojih drugara ili ja bi došli do teme Darko i ajde da odradimo. Cijenim ovo što si uradio na forumu i što si uradio na pravi način.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
On 8.3.2018. at 7:26, bdada je napisao:

Ovo si lepo rekao,nadovezao bih se jos kako nismo svesni da posedujemo,jednom sam vec rekao "nacionalno blago" tu su i Dragon,Seba,Boban,Stiv,Ivan  ... jednom kada (ako) ta prokleta evropa zakuca na nasa vrata oni su prvo sta cemo izgubiti,stopicemo se u jednolicnost masovne proizvodnje koja "nema dusu" i to skupo platiti.

Kad vec pricamo o radovima...Ja mislim da Sebini radovi ne vrede ni pola novca koliko naplacuje. Njegovi kres barovi i nosaci lice na gelendere i nosace peskira i kupatilu.

Boban radi solidna sedista(imao sam) ali mislim da je cena visoka. dok imaju koga da sisaju neka sisaju.

Meni ne smeta da izgubimo monopol ulaskom u EU takvih majstora ,onda ce i oni spsutiti cene svojih radova. U drzavi u kojoj doktor i inzenjer zaradjuju 450e placamo majstorima kres bar i sediste po 150e . Robertov auspuh mislim da vredi pare koje trazi  bez obzira na sve jer je ipak slozeniji proizvod od pomenutih.Znam da se niko nece sloziti sa mnom ali nema veze.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za sedista ne znam, ali za crashbarove nisi u pravu. Posto sam ih i sam pravio jedno vreme, znam da uopste nije naivno napraviti ih, a da lice na nesto. Sebini radovi odlicno izgledaju, mada su po meni malo poskupi, u svakom slucaju kvalitet se treba platiti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Valjalo bi u obzir uzeti i to da postoji mogucnost biranja izgleda, sto ce reci mozete imati unikat za prihvatljivu cenu.

A izgled je stvar ukusa, o tome se ne raspravlja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ali sigurno je da su Seba, Boban i ostale nase zanatlije osetno jeftiniji od evropskih firmi koje prave iste stvari, a kvalitet (po mom misljenju) je skoro pa isti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Uvek ce se Svet hvatati za zanatlije, seljaka, rudara...... tj radnika/roba jer je to zanimljivije od:

 

notara, advokata, menadzera, politicara, privatnih doktora, pumpadzija, biznismena, IT-ovca, estradnih zvezda, rialiti zvezda, revizora, bankara, fudbalera, dilera i da ne nabrajam vise...... njihova zarada je opravdana (?) za razliku od obicnog radnika.

 

Meni je samo zao sto Svet ne moze preko noci da se sravni sa zemljom, pare da nestanu.

Imas samo zivotinje, zemlju, vodu i dva taleza ljudi, pusti ih na poljanu da zive.....pitam se samo ko bi ziveo a ko preziveo?

 

Kad se uhvatis za radnika, cena ne igra toliku ulogu koliko igra kvalitet sta ces dobiti.....

Kad se uhvatis za dole pomenute, tad se nista ne pitas vec samo odresis kesu.......

 

Ko razume, svati ce.....

 

@punisa 16 za Sebu se ne slazem ali za Bobana i Roberta se slazem.

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha Diversion

Kao neko ko je poslovao,a pod tim mislim kupovao proizvode gore pomenutih majstora, zelim da istaknem kako je Robert ubedljivo najbolji, majstor, covek i gospodin pre svega. Jedini covek kod koga sam osetio da tudje, dozivljava kao svoje i jedini kome sam uslugu platio slatko i sa uzivanjem. Do te mere, da sam auspuhe radio kod njega na 4 motora, i u toj vremenskoj razlici od sigurno 7-8 godina, svaki put bi odnos bio isti,a cena prema stanju na trzistu i u drzavi, realna i postena.

Odusevljava me činjenica da je naspram velikog interesovanja za njegov proizvod, kao i osetne kolicine novca koju od toga zaradjuje, zadrzao isti entuzijazam za posao koji radi i jednako postovanje prema musteriji. Plasi me samo, kao Srbina, da ta njegova crta u odnosu na ostale, nije samo iz razloga sto je madjar. Valjda ce se pojaviti i neki Srbenda da svoj radom dotakne nebo, a ne i svojim nosem paralelno.

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam pazario Sebin nosac kofera, i auspuh od Roberta, i za njih dvojicu mogu da kazem da su im proizvodi prva liga, prezadovoljan sam, i to sve u pola cene (ili jos manje) naspram evropljana.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nego da se vratimo temi Auspusi by Darko.....

Izgleda da je moje iskustvo sa Darkom, pisanje u ovoj temi ipak urodilo plodom.

Malo pre sam otisao na njegovu FB stranicu i video nesto novo.

 

prva stvar je da ima pune selne ako je to u opste bitno

48403946-2220867077924620-56776458727881

 

druga stvar je ta da je poceo sa prikazivanjem lonca sa donje strane

jasno se vidi pun var duz lonca dok je kod mene bilo peckanje na vise tacaka

48415074-2224977834180211-35980957826385

 

48429405-2220866931257968-66607004415856

 

Po ovome sto se da videti, podigao je kvalitet proizvoda samo sto mu jos fali je preklop unutrasnje mrezice i sam izgled iste.

Nadam se da ce videti ovaj post ili da ce mu neko preneti kao i do sada, pa da poradi na tim detaljima.

 

Ne znam da li mu se smanjio promet/posao, znam samo da bi voleo da isti radi maximalno korektno/profesionalno od pocetka do kraja.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je davno lokalni majstor koji radi sa prohromom pravio delove auspuha, pa sam ga ja sam sastavljao. Var na oplati auspuha je ispolirao tako da se skoro uopste nije videlo gde je zavaren, ovde se var vidi iz aviona. Mada ako cemo posteno, to i nije toliko bitno, sa donje strane je pa se ne vidi. Mnogo bitnije je da je kompletno zadihtovan, tvoj nije bio zato je i izbio brzo vunu. Preko unutrasnje perforirane cevi se obicno namota gusta mrezica ili  celicna vuna, kao sto je kod tebe bio slucaj, ona dodatno cuva izolaciju od raspadanja i to nisi trebao da izbacujes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sad je Aco kasno...... u pravu si da auspuh nije bio zadihtovan, vunu je imao tek nesto malo na izlazu lonca, u ostalom sve se da videti na slikama, rad/kvalitet katastrofalan.

Lonac ostaje na motoru dok se ne pojavi tipski LeoVince, tako da cu zavrsiti sa tim jendom za svagda.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Majstori i oni koji prodaju svoj rad I proizvode se prave mangupi ovde. Ne primaju reklamacije, rade bez fiskalnog, neprijavljeni, glume neke barabe bogom dane u konverzaciji. Seljacka posla. Pola njih posao ne uradi dobro al znaju da lupe cenu. Na stranu to sto sam apsolevnt na pravnom fakultetu pa nesto I znam o tome, al realno malo inspekcije I neka tuzba nije na odmet svakome ko te zajebe i ko te pravi budalom. Ne dao mu Bog da ga prijavim a on nema prijavenu radionicu I servis. 

 

Muku smo mucili kolega I ja koji vec ima svoju kancelariju da spasemo drugara koji je imao tattoo studio u Knez Mihajlovoj jer je dobio prijavu od musterije. Ko je to kriv bio ne bih da ulazim. Iako je bio prijavljen kao udruzenje gradjana, nema racuna nema nista ne placa porez drzavi - u startu je pred sudom I zakonom u velikom minusu. Na kraju je morao da ode iz tog lokala... 

 

Nego ljudi se plase, vise vole da se ne zameraju nekome jer valjda tako misle da ce mirno da spavaju. Gluposti...Ja tek ne mogu mirno da spavam kad znam da se nekom nisam oduzio... 

 

Reci istinu na forumu je najmanje zlo po tog majstora il prodavca rada ili proizvoda, samo mala anti reklama odnosno realno stanje. A sta je sve u zakonu zapisano u korist potrosaca to je druga prica...Pakao sta sve moze da se uradi tome ko radi bez prijave I poreza + ne uradi kako treba. 

 

Treba misliti malo I o tome... 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Čovek ima veliku muku, bolje obriši post. Ja ću ćuvati auspuhe koliko god mogu, njegov rad i posvećenost ne mogu da se naplate.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ne razumem zasto, covek nista lose nije napisao, lose je zdravstveno i to je to, nema tu nikakve sramote. Majstoru zelim bolje zdravlje i da napravi jos milion cunaka, ocigledno je majstorcina svog zanata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Privatnu prepisku apsolutno nema potrebe pokazivati u javnosti, bez obzira na sadržaj...S tim što ne mislim da je kolega Zemunac išta loše mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja Robertu upravo poslah mail u kome sam izrazio zadovoljstvo saradnjom i u opste koriscenjem njegovih izduva... Tri mi je izradio, svaki po nekoj mojoj zelji da mu dozu unikatnosti dam. Veliki je covek i majstor, verujem da ce mu biti drago dok cita.... Poslah mu i par slika izduva na motorima, sa njegovim karbonom 30000km predjoh pre servisa i zamene ispune u izduvu... 

IMG_3229.JPG

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja