Jump to content

Moto Zajednica

Auspusi by Darko

Recommended Posts

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Dosao sam na ideju da motorce pocastim novim "cevkama", brendirani slip-on su mi preskupi a primetio sam da Dragon, Race i Darko prave veoma lepe modele i koliko sam imao priliku cuju se odlicno ali je sve to bilo na kratko, nisam ih vozio na svojim motorima....

 

Posto su cene priblizne i modeli veoma slicni ja bi radio kod Darka, najblizi mi je i svidja mi se model Hexagonal.

Interesuju me iskustva sa njegovim auspusima, kvalitet, da li bez db killera ima neprijatnog pucanja pri oduzimanju gasu itd.

 

Svaki komentar je dobro dosao, posto se nisam jos zvanicno odlucio gde cu kupiti.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo snimka sa izduvom koji je radio Darko, izuzetno pedantno i robusno, dogovor lak cenom malo jaci od konkurencije, db kiler nisam dobio... Sto se tice Roberta (napisao bih mu celo ime velikim slovima ali to na internetu nije kulturno ) sve je vec receno kroz teme na forumu, ljudina koja zna posao! Zvuk po mom ukusu tri klase od resto pomenutih, njegove bih varove uvek poznao, kao masinski saliveno...

Od mene glas za Race i Roberta!

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Stari slimak, kao telefonskom govornicom da je snimano :D Zvuk se cuje dobro, dubok toliko da plombe ispadaju... Ada Race...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Imao Dragon lonac na prethodnom motoru. Cuo se prelepo,jasno,glasno, cisto i duboko (2 cilindra). Bez razmisljanja bih ponovo radio kod njega da mi motor nije vec dosao sa after market loncima.

Dobije se i db killer koji ga utisa za min 50%.

Povremene detonacije ces imati sa bilo kojim otvorenim loncem,to je normalna pojava. 

Ako su ucestale,nesto nije u redu sa motociklom.

Ja sam detonaciju imao samo kad iz velikih obrtaja naglo spustim obrtaje ,u normalnoj voznji bas retko,mozda nizbrdo kad se ide brze pa motorno koci.

Inace meni je taj lonac ostao u bas lepom secanju. 

Db killer sam stavljao kad vozim u grupi ili kad imam puno autoputa, onda si u obrtajima pa moze da zasmeta buka u tih 2-3h voznje na autoputu. 

Po gradu uvek bez db kilera, razvuce osmeh cim si ga upalio.:)

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Imao Dragon lonac na prethodnom motoru. Cuo se prelepo,jasno,glasno, cisto i duboko (2 cilindra). Bez razmisljanja bih ponovo radio kod njega da mi motor nije vec dosao sa after market loncima.
Dobije se i db killer koji ga utisa za min 50%.
Povremene detonacije ces imati sa bilo kojim otvorenim loncem,to je normalna pojava. 
Ako su ucestale,nesto nije u redu sa motociklom.
Ja sam detonaciju imao samo kad iz velikih obrtaja naglo spustim obrtaje ,u normalnoj voznji bas retko,mozda nizbrdo kad se ide brze pa motorno koci.
Inace meni je taj lonac ostao u bas lepom secanju. 
Db killer sam stavljao kad vozim u grupi ili kad imam puno autoputa, onda si u obrtajima pa moze da zasmeta buka u tih 2-3h voznje na autoputu. 
Po gradu uvek bez db kilera, razvuce osmeh cim si ga upalio.
 
Svaki after market slip on ce pucati kada ga naglo spustis u nize obrtaje, mene samo strah da ne bude da se spustam niz neko brdo pa misle poceo rat kao na prethodnom motoru, dok na kraju nisam pocupao karbove i sve detaljno sredili :)

Posto je poznato da svaki otvoreniji auspuh propusta vise vazduha i dolazi do popping-a.
Jel Dragon jos uvek radi, znam da je imao zdrastvenih problema?


Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
 
A reci mi gde si nasao ponudu, tj modele?

Ja bih mozda menjao moj arrow za nesto krace
Na FB stranici Auspusi by Darko, kontaktirao sam coveka i rekao mije 320€ sa montazom i uz dva slip-on dobijam.dva Db killera.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nisam se jos odlucio, ono sto znam jeste da mi se najvise svidja oblik Hexagonal kojeg prave sva trojica.
Kontaktiracu i Race i Dragon, pa ako mozete da mi date neki kontakt od njih proveren?

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Ajde molim te kada dobijes, izmeni prvi post i ubaci u njega. Takva informacija na jednom mestu bi bila odlicna!
Naravno, samo da pohvatam proverene kontakte, koliko znam Dragon jedno vreme nije radio a Race si mogao kontaktirati samo putem mail-a.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Dragon Hexagonal, stigao sa motorom. Zvuk dobar rezeci, ne previse opterecujuc pri nesto duzoj voznji (presao mozda oko 500km po minusu do sada). Kvalitet cini mi se dobar, u svakom slucaju za mene bolja varijanta od fabrickog. Nema pucanja pri oduzimanju gasa.

IMG_20180117_141010.jpg

IMG_20180117_140943.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Drugar je stavio na Zx6r 2007 auspuh by Darko , mogu vam reci da nista ruznije nisam cuo u zivotu. Sem sto pristojno izgleda, drugih kvaliteta nema. Moje mislje je da je bolje uzeti polovan ali kvalitetan auspuh nego kupovati bar kod pomenutog. A za ove druge nisam imao prilike da cujem tako da ne znam... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Drugar je stavio na Zx6r 2007 auspuh by Darko , mogu vam reci da nista ruznije nisam cuo u zivotu. Sem sto pristojno izgleda, drugih kvaliteta nema. Moje mislje je da je bolje uzeti polovan ali kvalitetan auspuh nego kupovati bar kod pomenutog. A za ove druge nisam imao prilike da cujem tako da ne znam... 
Nisam imao priliku da ih cujem uzivo zato ti hvala na komentaru, dok Dragon sam cuo na par motora i odlicni su.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6714 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jedino sto vredi jeste kod Roberta. Rad, kvalitet materijala, konstrukcija auspuha, propratni elementi. Njegov rad se ne moze vrednovati novcem, to shvati svako ko dotera tocak u radionicu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Da li imaju EU certifikate?

Bez DB killera nebi išao na duži put je počne smetati, a i postoji mogućnost da se plati kazna (barem je tako u HR).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, e-mayl said:

Da li imaju EU certifikate?

Bez DB killera nebi išao na duži put je počne smetati, a i postoji mogućnost da se plati kazna (barem je tako u HR).

Dobro pitanje pošto na primer u Bavarskoj, čim je lep dan, skoro pa odmah po ulasku u Nemačku, policije ima na svakoj drugoj krivini i sve što rade je: "Dokumenta, molim vas!" i kontrola izduva. Ko nema zadovoljavajući, mora da parkira sa strane i sam organizuje transport van Nemačke ili do prvog majstora (a oni jedva čekaju pa su im i cene, onako, momačke). Plus novčana kazna, naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Cekaj koji je sad Robert? Dragon? Race? Ada? Onaj sto odgovara samo na mejl zbog zdravstvenog stanja?
 
Zato kazem ajde da skupimo sve to sa detaljima na gomilu, jer meni prvom nista nije jasno
Takodje....

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 2 minuta, e-mayl je napisao:

Da li imaju EU certifikate?

Bez DB killera nebi išao na duži put je počne smetati, a i postoji mogućnost da se plati kazna (barem je tako u HR).

Kod Roberta se dobija db-killer, za ostale nisam siguran.

EU certifikate tesko da ima ko od njih. ;)

To su izduvi koji kostaju 100-180 €, za te pare nemas nigde nov izduv sa EU certifikatom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Kod kupovine auspuha dobiješ papire/dokumente u kojima je navedeno da je usklađeno sa EU normama i kojima. Ja sam morao upisati u prometnu aftre market aspuh jer inače ne mogu na tehnički. Glupost, ali ...

 

I "vani" se prodaju aspusi koji su "street legal" ili nisu. Street legal su skuplji...

 

Ovo je link gdje sam ja kupovao :

https://www.carpimoto.it/en-HR/Brand_Mivv/39633_Y-033-SDG-Mivv-Exhaust-for-Yamaha-FZ8.htm

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
10 minutes ago, bocca_bastard said:

Zato me Nemci nece videti u njihovoj arijevskoj zemlji ;)

Nemoj tako, ta ista Bavrska je zaista divota za vožnju. Priroda, šuma, "onde potok, ovde cvet" a put samo krivuda li krivuda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
1 minute ago, e-mayl said:

Kod kupovine auspuha dobiješ papire/dokumente u kojima je navedeno da je usklađeno sa EU normama i kojima.

Znam da, pored papira, Nemci gledaju i da li ima ugraviran pečat na samom auspuhu. Kao što sva stakla na kolima imaju one male pečate tipa "E4" ili slično, tako nešto traže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)
pre 6 minuta, bocca_bastard je napisao:

A EU sertifikat je sta tacno? U kom obliku ga dajem vlastima? Moj sadasnji izduv je Arrow, i verovatno ima EU sertifikat, ali ja ga naravno nisam dobio kad sam kupio motor

EU sertifikat je potvrda da je taj deo ispitan/testiran u nekoj od EU-Drzava i da ispunjava sve EU-propise.

U nemackoj se ta potvrda  vabi "ABE" i vazi za nemacku i naravno za ostale EU-drzave.

Negde (zavisi od drzave) mora da se upisu ti delovi u saobracajnu, a negde se dobija uz kupovinu papir koji se nosi uz saobracajnu.

Obicno Izduvi imaju broj na sebi i po tim broju se vidi za koje su motocikle dozvoljeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
2 minutes ago, bocca_bastard said:

Verujem, ali neka hvala. Imaju oni mnogo vecih problema od DB killera i EU sertifikata. To me podseca na ove nase lopuze sto cuce u zbunju kao pacovi pa iskaci na sred puta da te akaju za bilo sta.

Dobro i to si u pravu. Kolega s posla vozi Lotus Elise, koji je već sam po sebi dovoljan ali ga je on još namunjio i krenuo tako po nekim brdima i krivinama da ga maže i na kraju jedne vidi policajca kako izlazi iz žbunja, bukvalno. On na kočnicu, sve škripi i stade. Onaj ga pogleda i reče: "Dobar dan. Samo nastavite. Kako se čujete, pomislio sam da je motor. Danas ne kontrolišem automobile, imate sreće. Srećan put."

U gradovima idu sa mobilnim dinamometrom pa proveravaju skutere, da li prelaze dozvoljenu snagu u klasi u kojoj su registrovani. Tek što to ume da zaboli po džepu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Zar nije CE sertifikat, a ne EU?
Ja sam skoro radio na sertifikaciji proizvoda i to niti je velika muka niti košta previše. A CE znak je potvrda proizviđača da je proizvod bezbedan po zdravlje i okolinu ukratko. Postoje kategorije pod koje proizvod spada i to je to. (u ovom slučaju bi se merila buka i eventualno način kačenja na motocikl) Izdaje se na sopstvenu odgovornost proizvođača, a postoji sertifikaciono telo koje uradi procenu i ukaže šta je OK šta se mora promeniti i šta se mora izbaciti.

Elem, on topic:
U Adi postoje 2 privatna proizvođača. Race Ada i Dragon.
Race je Robert i čovek je u kolicima, radi perfektno i pedantno! Nisam bio ali sam video i čuo mnoooge njegove radove i pohvale.
Dragon proizvidnju sam posetio. Mogu reći da ako manjka za Robert, ne manjka ni 10%. Takođe je perfekcionista do 00. Radionica mu je kao apoteka, veoma je precizan a auspusi su mi kvalitetni. Mislim da se slobodno oba auspuha mogu staviti rame uz rame. Za Darka ne znam.
Ali bez da uvredim ove proizvođače, ja sam uvek za brendirani After Market auspuh, polovan, po sličnoj ceni kao ovi novi. Izmeđuostalog zbog pada vrednosti, AM sam platio polovan 170€ a mogao bih ga prodati za 150€. I + (SV je specifičan po tom pitanju) ništa nisam morao da sečem/zavarujem, nego skini stavi, jer fabrički nije slip on.
Gde je fabrički slip on, situacija je malo povoljnija.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja