Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti potrosnju?

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 18 minuta, muljaz je napisao:

Znam i nekoliko ljudi koji imaju ozbiljne pare, kupuju kola od preko 100.000e i kupuju dizela, manje trosi :stabre: Jebem li ga, nisam pametan

U Šidu ima par takvih i registruju auta 29-ti dan posle isteka registracije,svi isto pricaju,za par godina imaju jednu gratis. 

Podrazumeva se da NIKADA ne ostave baksis,eventualno 2L kole,kada kupe nov. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
pre 48 minuta, bdada je napisao:

U Šidu ima par takvih i registruju auta 29-ti dan posle isteka registracije,svi isto pricaju,za par godina imaju jednu gratis. 

Podrazumeva se da NIKADA ne ostave baksis,eventualno 2L kole,kada kupe nov. 

Kako može da ima jednu regu gratis?  Ako je 29 dana godišnje neregistrovan,ne moze te dane ni da vozi. Znači, za 12 godina moze samo da nakupi da mu je vozilo godinu dana bilo neregistrovano.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

O tome je riječ.. ljudine i bez para neće gledati u pola litra da smanji potrošnju, vozi dokle ima jbg, ako ima za dva piva platiće i njemu i tebi i aj kući...A ovi što gledaju u dva deca nema pomoći, može milion imati..nije to sirotinja, samo stipsa najgore vrste..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Samim tim sto u ovo vreme u ovoj (opicenoj i siromasnoj)zemlji posedujem,registrujem i odrzavam(kolko-tolko) normalno motor...(automatski sebe smatram da nisam stedisa)....Zahvaljujem se pokretacu teme na korisnim savetima(svi mi to koristimo kad-tad samo se eto pravimo nesto mnogo pametni)..Misljenja su razlicita, kao i stilovi voznje, kao i finansiska situacija(a i ko sam ja da delim i ocenjujem ljude koje ne poznajem,mi smo ugrozena vrsta,trebamo biti solidarni)...mene licno cude nelogicnosti koje vidjam na putevima svakodnevno(najskuplji moguci motor,auto,dzip a celave raspadnute gume i generalno zapusteni dojam na prvi pogled tog vozila)...Znam koliko mi motor trosi (i ovako i onako)...ja sam licno najvise za bezbednu,opustenu i u zavisnosti od saobracaja,situacije i uslova puta... neku mesovitu voznju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, stari roker je napisao:

Kako može da ima jednu regu gratis?  Ako je 29 dana godišnje neregistrovan,ne moze te dane ni da vozi. Znači, za 12 godina moze samo da nakupi da mu je vozilo godinu dana bilo neregistrovano.

Tako razmislja normalan covek.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, SlobodanR1 je napisao:

O tome je riječ.. ljudine i bez para neće gledati u pola litra da smanji potrošnju, vozi dokle ima jbg, ako ima za dva piva platiće i njemu i tebi i aj kući...A ovi što gledaju u dva deca nema pomoći, može milion imati..nije to sirotinja, samo stipsa najgore vrste..

Auuu, gde ode ova diskusija?! 

Čovek dao preporuke kako NE RASIPATI BESPOTREBNO GORIVO a ne kako ga uštedeti, a stigosmo do najgorih stipsi. Teško da ima onih koji voze motor i gledaju da uštede neki deci goriva, ali ne vidim razloga da bukvalno bacim gorivo a da pri tome ne dobijem ništa ni u brzini, ni u vrenenu, ni na udobnosti, ni na uživanju, a da u isto vreme i motor namučim.

Šta je loše u tome da skinem kofere kada krenem solo od Niša do Beograda i vratim se istog dana (a pri tome ništa ne prevozim)?

Ili šta je loše u tome da kada idem solo umesto kofera stavim iza sebe (na suvozačko sedište) "džak" sa prtljagom?

Ili šta je loše u tome da kada nekog pristižem (a ne mogu da ga preteknem odmah jer nije slobodna suprotna traka), lagano usporavam i dodam gas kada se oslobodi mesto, umesto da jurim dok se ne nabijem u guzicu vozilu ispred, pa onda kočim do brzine tog vozila i opet ubrzavam?

Šta je loše u tome da na usponu (ili prilikom ubrzanja) spustim za jednu ili dve brzine niže (na obrtaje gde motor najbolje poteže) umesto da ga mučim na niskim obrtajima (a isto važi i za suprotnu situaciju)? 

Ne spadam u štedljive vozače, ali vozim kontinualno i ne menjam režim vožnje kada to nije nužno. Gorivo najviše popije kočenje (jer kad god ukočiš moraš i da ubrzaš kasnije), a kočnice se (uglavnom) koriste zbog loše procene situacije ispred sebe. 

Normalno mi je da kad vidim lepu krivinu opalim po gasu i baš me briga tog momenta kolika je potrošnja, ali je to svesna radnja (a uostalom motor se vozi i zbog ćefa), ali je problem što gorivo najčešće rasipamo iz neznanja a ne zbog uživanja.

A u ovoj diskusiji je počelo "tupljenje" kada su se umešali ljudi kojima motor (uglavnom) služi za gradsko-prigradske relacije i za nabijanje adrenalina i ja cenim njihovo opredeljenje, međutim nije kulturno da i druga strana ne poštuje tuđe opredeljenje. 

I opet naglašavam: Tema nije o uštedi goriva nego o nepotrebnom (nesvesnom) rasipanju goriva (a to su dva različita pojma).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

@zika56 Moj komentar se samo nadovezao na par prethodnih...A i iz iskustva u životu, sve i jedan koga sam upoznao sa takvim vođenjem računice, težina je od čovijeka, i kad mu ispadne marka rupu u zemlji napravi, a tu ljudstva bude vrlo malo do nikako...Dalje, što se tiče savjeta, prethodno sam napisao da prije svega mislim na savjet oko gašenja na semaforu i kočenja i evo opet ću ponoviti da to smatram apsolutno besmisleno (ako pročitaš vidjećeš da sam kao i ti rekao da pod tim ne podrazumijevam gaaaas pa nalijeganje na kočnicu)...A što se tiče "tupljenja".. Svi ovde tupimo, pa što ne bih i ja, ili možda ipak nemam pravo ? A to da li ja vozim motor zbog iskrene ljubavi ili instant adrenalina nemam namjeru nikome da dokazujem, pogotovu ne preko foruma..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2350 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Zile zika56 ,kazi ljudima koliko si vise presao kilometara tako sto si vozio transalpa na plin,ne rasipajuci novac na benzin. Uvek je dobro kad moze da se ustedi. Na ovaj ili onaj nacin. Bilo laksom rukom na rucici gasa,bilo klopom u Lidlu,spavanju u satoru... Zasto bi bacali novac na neke stvari ako moze jeftinije. Sve je naravno stvar prioriteta- ono sta je meni bitno? Da li mi se jurca ili kruzira?

Sigurno ako neko ide na Navak ne razmislja o potrosnji na taj nacin (ekstremni primer) ,ali ako sam krenuo na odmor,nema razloga da srljam bilo gde. Pa na odmoru sam. Tesko je voziti i razmisljati o svim tim situacijama u napred sto ih Lale opisa,ali ako je to jedan nacin voznje,onda je lako.

Stvarno ispade tema u raspravu ko je veca stipsa. Jos mi doslo da ne smem ni reci koliko mi trosi motor-uvredicu nekog...

P.S. I jeste to na semaforu fora. To gasenje. Uvek mi neka frka da ne upali deda.Sta cu onda???

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 41 minuta, SlobodanR1 je napisao:

@zika56 Moj komentar se samo nadovezao na par prethodnih...A i iz iskustva u životu, sve i jedan koga sam upoznao sa takvim vođenjem računice, težina je od čovijeka, i kad mu ispadne marka rupu u zemlji napravi, a tu ljudstva bude vrlo malo do nikako...Dalje, što se tiče savjeta, prethodno sam napisao da prije svega mislim na savjet oko gašenja na semaforu i kočenja i evo opet ću ponoviti da to smatram apsolutno besmisleno (ako pročitaš vidjećeš da sam kao i ti rekao da pod tim ne podrazumijevam gaaaas pa nalijeganje na kočnicu)...A što se tiče "tupljenja".. Svi ovde tupimo, pa što ne bih i ja, ili možda ipak nemam pravo ? A to da li ja vozim motor zbog iskrene ljubavi ili instant adrenalina nemam namjeru nikome da dokazujem, pogotovu ne preko foruma..

 

Citirao sam tvoj komentar iz razloga što je u tom momentu bio poslednji, pa se moji navodi (i izraz "tupljenje" ne odnose isključivo na tvoj komentar nego na celu diskusiju (koja je celu temu odvukla u nebulozu).

A što se tiče "instant adrenalina" i razloga zbog kog neko vozi motor, ja sam već napisao da poštujem svačije motive i razloge (pa nema potrebe da meni bilo šta objašnjavaš ili dokazuješ).

Samo smatram da isto tako i svi ostali treba da uvažavaju tuđe mišljenje i razloge.

A ako baš "cepidlačimo" pročitaj prvo ono što je Lalajko napisao u prvom postu ove teme, pa onda pročitaj i svoj komentar (koji sam citirao), pa onda objasni na šta se (i na koga se) odnosi taj tvoj komentar, odnosno kakve veze ima opis tehnički racionalne vožnje sa stipsama najgore vrste kojima nema pomoći?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ne pada mi na pamet oko ovoga više da polemišem..Ipak, skontao sam jedno, nije toliko bitno šta si iskomentarisao koliko kome si iskomentarisao..Ima par ljudi koji su ovde sto godina, imaju neki staž i u njihovo se ne dira..možda je to i ok, ko zna..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 35 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Ne pada mi na pamet oko ovoga više da polemišem..Ipak, skontao sam jedno, nije toliko bitno šta si iskomentarisao koliko kome si iskomentarisao..Ima par ljudi koji su ovde sto godina, imaju neki staž i u njihovo se ne dira..možda je to i ok, ko zna..

Pa mogao si ipak prethodno i da odgovoriš na pitanje koje sam postavio.

A inače ni Lalajka (niti bilo kog učesnika iz ove teme) ne poznajem lično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Zile ti sa tvojim dramaticnim "cela strana"postovima iz prvog lica...neprocenjivo.Ali tupljenje nekad dolazi i sa tvoje strane ,ali smo navikli...Jbg stariji si covek,padavicar-mislim volis da padas,i sa motora,i iz aeroplana :P...Nekako,svi ti vasi "svu sam pamet sveta popio"ja vozio milion km-postovi,mene licno smaraju,ali ocigledno ne mozemo bez njih.Pa ti sam kazes da ne postujes ta pravila,ali kao ona postoje,doobra suuu,jbg steedis i sl.Usteda je to sto si stavio plin,to je ok.Ali da je usteda,sto ces da vozis malko u nizem stepenu nizbrdo,ili da gasis na semaforu,ili da stavis veci vizir...jednostavno toliko je zanemarljivo,da nikoga nece iscupati iz ikakve bule,i odgovorno tvrdim da niko ne postuje,koliko god siromasan bio.Uvek ima izuzetaka,ali to je stvar za psihologe i psihijatre,u smislu proucavanja ponasanja,ne bolesti.:staa2:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Sahac, ja se uvek trudim da u svojim komentarima budem precizan i konkretan i da iznosim samo dostupne podatke o nečemu, a da pri tome što manje iznosim svoja lična ubeđenja i "presude" o nečemu (a naročito o nekome), niti da druge ubeđujem u ispravnost mojih zaključaka i ubeđenja.

Ne vređam druge (ali hoću da odgovorim adekvatno kada neko drugi vređa). Postupam po sistemu "živim i puštam druge da žive", pa mi smeta kada neki tuđe pravo negiraju i pišaju po svemu što nije u skladu sa njihovim mišljenjem o nečemu (ukoliko ga uopšte imaju).

A ne negiram uopšte da i ja nekada pogrešim u nekom komentaru, ali sam spreman i da to prihvatim i priznam.

Svrstao si me u kategoriju onih "svu sam pamet sveta popio", pa bi baš voleo da vidim gde sam to prosuo tolike mudrosti da baš bode oči ljudima?

A za padanje:

Motor upravo ima dva točka da bi povremeno moglo da se prevrne sa njim, a što se "padanja" iz aviona tiče to nije padanje nego letenje (dobro de, ponekad se i to letenje pretvori u padanje).

Ali u svakom slučaju nisam "stipsa" koji neće da plati pivo (ili da ga podeli sa drugim). 

O tome se radi, što dajemo sebi za pravo da sudimo drugima, (umesto da komentarišemo o konkretnim detaljima koje je neko napisao)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, zika56 je napisao:

Sahac, ja se uvek trudim da u svojim komentarima budem precizan i konkretan i da iznosim samo dostupne podatke o nečemu, a da pri tome što manje iznosim svoja lična ubeđenja i "presude" o nečemu (a naročito o nekome), niti da druge ubeđujem u ispravnost mojih zaključaka i ubeđenja.

Ne vređam druge (ali hoću da odgovorim adekvatno kada neko drugi vređa). Postupam po sistemu "živim i puštam druge da žive", pa mi smeta kada neki tuđe pravo negiraju i pišaju po svemu što nije u skladu sa njihovim mišljenjem o nečemu (ukoliko ga uopšte imaju).

A ne negiram uopšte da i ja nekada pogrešim u nekom komentaru, ali sam spreman i da to prihvatim i priznam.

Svrstao si me u kategoriju onih "svu sam pamet sveta popio", pa bi baš voleo da vidim gde sam to prosuo tolike mudrosti da baš bode oči ljudima?

A za padanje:

Motor upravo ima dva točka da bi povremeno moglo da se prevrne sa njim, a što se "padanja" iz aviona tiče to nije padanje nego letenje (dobro de, ponekad se i to letenje pretvori u padanje).

Ali u svakom slučaju nisam "stipsa" koji neće da plati pivo (ili da ga podeli sa drugim). 

O tome se radi, što dajemo sebi za pravo da sudimo drugima, (umesto da komentarišemo o konkretnim detaljima koje je neko napisao)

Nisam ni mislio da ces kratko...;)Zile,licno o tebi imam visoko misljenje,ali volis ti kadkad besede da odrapis...:moto2:A iz aviona iskocis,ali sve vreme padas?,ali vi tripujete da letite...:P

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1
Pre 10 sati, zika56 je napisao:

Pa mogao si ipak prethodno i da odgovoriš na pitanje koje sam postavio.

A inače ni Lalajka (niti bilo kog učesnika iz ove teme) ne poznajem lično.

Evo ipak ću odgovoriti...Gledano sa tehničke strane apsolutno je tema tačna i tu nema priče, ALI ona nije postavljena čisto kao tehnička informacija i specifikacija nego kao savijet, a oko savijeta se polemiše dal je dobar ili nije...Znači kao tehničku informaciju je cijenim i apsolutno se slažem sa njom, kao što se slažem da ćeš još manje goriva potrošiti i ako ga ugasiš trideset metara prije parkinga pa dođeš po inercijom, ako sve vrijeme budeš poguren skroz iza vizira jer ćeš još i više da smanjiš otpor, ali ovo kao savjet je prdina bara za uštedu .. Pogotovu što se ta ušteda ne osjeti odmah, nego tako se moraš patiti na 10,15,20 000 da bi je mogao osjetiti, a nećeš je osjetiti jer do sledećeg puta tih par dinara što si uštedio propašće ti kroz bušan džep, a to je sve magla..Ušteda je plin, ušteda je da ga stalno ne voziš u crvenom (ako eto postoji neko da to ne zna), to su uštede ...Pošto si rekao da to ne poštuješ, nema potrebe da se pronalaziš u primjeru sa pivom..I gdje sam ja to tebe uvrijedio ???? Iako te ne znam poštujem te i niti sam ti se obratio a ponajmanje uvrijedio..Prvi si napisao da tupim, da sam gradski do prigradski vozač, da vozim zbog adrenalina, prvi ti ne poštuješ moje mišljenje da od ovakve vožnje ljeba nema..tako da..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Oces da manje trosi : podesi masinu, skini kilazu maksimalno ( i motora i tebe) i postivaj SVA OGRANICENJA - i da vidis kak malo trosi !!!

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 3 minuta, Grnca je napisao:

Oces da manje trosi : podesi masinu, skini kilazu maksimalno ( i motora i tebe) i postivaj SVA OGRANICENJA - i da vidis kak malo trosi !!!

 

A kad stave 15 kila alata i rezervnih delova za ne daj boze...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Motocikl: XTZ 750
pre 2 minuta, Grnca je napisao:

Oces da manje trosi : podesi masinu, skini kilazu maksimalno ( i motora i tebe) i postivaj SVA OGRANICENJA - i da vidis kak malo trosi !!!

 

auuuu, nemoj...pa to je najteze! :) sta je covek bez 100 kila (i jos malo preko) - taj motor mora se pritisne da bolje prianja na podloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

Ja i zena letos na odmoru napravismo krug od 2000 km,i sipasmo 102 litre.Motor od 150 konja i 1000 kubika.Nas dvoje,ja 104kg,ona 60,tri puna kofera,plus putna torba.Vozio i brzo i lagano,i potrosnja 5.1 litar.I sad da glajdingujem da bi smanjio otpor...mislim stvaarnooo...ah da i lanac od 6 kg...

A0903FE1-F066-4BE2-A490-B3EB113E2744.jpeg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, SlobodanR1 je napisao:

Evo ipak ću odgovoriti...Gledano sa tehničke strane apsolutno je tema tačna i tu nema priče, ALI ona nije postavljena čisto kao tehnička informacija i specifikacija nego kao savijet, a oko savijeta se polemiše dal je dobar ili nije...Znači kao tehničku informaciju je cijenim i apsolutno se slažem sa njom, kao što se slažem da ćeš još manje goriva potrošiti i ako ga ugasiš trideset metara prije parkinga pa dođeš po inercijom, ako sve vrijeme budeš poguren skroz iza vizira jer ćeš još i više da smanjiš otpor, ali ovo kao savjet je prdina bara za uštedu .. Pogotovu što se ta ušteda ne osjeti odmah, nego tako se moraš patiti na 10,15,20 000 da bi je mogao osjetiti, a nećeš je osjetiti jer do sledećeg puta tih par dinara što si uštedio propašće ti kroz bušan džep, a to je sve magla..Ušteda je plin, ušteda je da ga stalno ne voziš u crvenom (ako eto postoji neko da to ne zna), to su uštede ...Pošto si rekao da to ne poštuješ, nema potrebe da se pronalaziš u primjeru sa pivom..I gdje sam ja to tebe uvrijedio ???? Iako te ne znam poštujem te i niti sam ti se obratio a ponajmanje uvrijedio..Prvi si napisao da tupim, da sam gradski do prigradski vozač, da vozim zbog adrenalina, prvi ti ne poštuješ moje mišljenje da od ovakve vožnje ljeba nema..tako da..

Sačuv'o Bog da sam TEBI lično rekao da tupiš i da sam TEBI lično rekao da si gradski-prigradski vozač. 

Nemoj da izvlačiš pojedine navode iz konteksta jer na taj način menjaš i smisao onog što je napisano.

Jednostavno je došlo do toga da zadnji komentari (recimo "stipse kojima nema pomoći"), nisu imali više nikakve veze sa temom (tehnički detalji oko moguće smanjenje potrošnje goriva) i zato sam reagovao. Tema je bila čisto tehničke prirode, a onda su neki počeli da "analiziraju" i da prave "psihološki profil" onih koji nisu osudili Lalajkov post.

Pa ti sad vidi ko je "prvi počeo".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 10 minuta, zika56 je napisao:

Sačuv'o Bog da sam TEBI lično rekao da tupiš i da sam TEBI lično rekao da si gradski-prigradski vozač. 

Nemoj da izvlačiš pojedine navode iz konteksta jer na taj način menjaš i smisao onog što je napisano.

Jednostavno je došlo do toga da zadnji komentari (recimo "stipse kojima nema pomoći"), nisu imali više nikakve veze sa temom (tehnički detalji oko moguće smanjenje potrošnje goriva) i zato sam reagovao. Tema je bila čisto tehničke prirode, a onda su neki počeli da "analiziraju" i da prave "psihološki profil" onih koji nisu osudili Lalajkov post.

Pa ti sad vidi ko je "prvi počeo".

 

Vidis da izbija to iz tebe...;)Niko nije osudio Lalajkov post...A ti znaci smes da izvlacis nase komentare neslaganja i postavljas u formu osudjivanja...ahaaa,ajd sad...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Krajnje je vreme da se lepo negde nađete i da ga povadite. Pa da vidimo čiji je duži! Nema nam druge posle ovoliko izrečenih besmislica koje veze sa temom nemaju niti sa poentom iste. Lečenje potisnutih kompleksa i ličnih ubeđenja kroz poruke u temi koja je u načelu bila čisto informativna je jednostavno prevazišlo svaku meru. Smorili ste ovu temu ali skroz. :moto2: Jedino što se mora priznati je da ste to uspeli bez korišćenja politike. E tu vam svaka čast. Ipak, šteta. Još jednom, @lalajko , hvala ti.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 1 minut, lomitelj je napisao:

Krajnje je vreme da se lepo negde nađete i da ga povadite. Pa da vidimo čiji je duži! Nema nam druge posle ovoliko izrečenih besmislica koje veze sa temom nemaju niti sa poentom iste. Lečenje potisnutih kompleksa i ličnih ubeđenja kroz poruke u temi koja je u načelu bila čisto informativna je jednostavno prevazišlo svaku meru. Smorili ste ovu temu ali skroz. :moto2: Jedino što se mora priznati je da ste to uspeli bez korišćenja politike. E tu vam svaka čast. Ipak, šteta. Još jednom, @lalajko , hvala ti.

Evo ga jos jedan moralista...Weeelcomeeee...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja