Jump to content

Moto Zajednica

Kako smanjiti potrosnju?

Recommended Posts

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ima cela ova prica i drugu stranu. Desi se ponekad (bar meni), posebno na duzem putovanju, da se zajebem pa ne napunim na vreme rezervoar, pa se ispostavi da sa ono malo goriva sto ti je ostalo (rezerva sija) treba da napnes XX kilometara do pumpe za koju nekad ni ne znas gde je sledeca.

 

Tu vise nije bitno ni koliko para imas, ni koji stil voznje volis, nego ti je samo bitno da se dovuces do pumpe. Onda svi mi prdimo suprotno od pravca kretanja i prisecamo se sta je ono bese neki lalajko sve napisao...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 373 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Tema je o smanjenju potrosnje goriva. Sashac, ni sa jednim jedinim postom nisi konstruktivno doprineo ovoj temi. 
Naprotiv. Pretvorio si je u nesto sasvim drugacije i kvantitativno umanjio broj kvalitetnih postova, kao i u mnogim drugim temama.
To je kao kad uletis u temi o fudbalu i pricas kako je tebi bezveze da tu juris za loptom jer tebe to ne zanima.

Pa, koliko sam puta procitao kako se neko hvali kako mu motor manje trosi od kako je nastelovao karburatore.
I koliko puta psujemo kad dignu cenu goriva?!

Ako neko bilo cime smanji potrosnju za litar, a pritom godisnje predje 10.000km, on je ustedeo 15.000 dinara na godisnjem nivou.

Tema je kao i sve za opste dobro. 

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
6 hours ago, lalajko said:

Vidis, i meni je to bilo u glavi, da otpor vazduha raste sa kvadratom brzine. Ipak sam zeleo da proverim i na prva 3-4 sajta koje sam konsultovao nije bilo jasne formule, ali je receno da raste proporcionalno brzini. Pomislio sam da ja gresim i dalje nisam proveravao. Hvala na sugestiji, kao i na opasci za moment i momenat u ranijem delu :) Ispravljeno!

Sale mora da je profesor fizike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
5 hours ago, .milke. said:

Evo ja sam recimo jedan deo sezone vozio prilično lagano i potrošnja mi je bila oko 3.3L/100km.   Onda sam se "oslobodio" i potrošnja mi je skočila na oko 4L/100km, čineći prosečnu potrošnju oko 3.7L/100km  (prema fuelly ).

 

Da sam nastavio da vozim sa prosečnom potrošnjom od oko 3.3L, prošle godine bih uštedeo oko 9300 dinara  na pređenih 15750km  (ne računajući 3000 km koje nisu zabeležene na fuelly).   Nije neka ušteda na toliku kilometražu, a malecka mi ne bi izmamila te silne osmehe tokom vožnje...

 

Iskreno, ja vodim računa o potrošnji, ne toliko zbog keša koliko zbog statistike... šta ću, to mi je slaba tačka. :)

 Kada ne planiram da se duže odvajam od motora, u njega ne pakujem zaštitni lanac od 4kg, na primer.  Kada sam išao ka Slovačkoj, nisam hteo da kupujem forinte pa sam natovaren prošao Mađarsku bez točenja goriva, sa 2/3 rezervoara.

 

Ne, nisam ja stedljiv. =)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Otpor vazduha (nisam citao sta je pisano jer zaspivam,ujutru cu obecavam) koliko se secam bez gugleta je B*H*Cx* V^2

B*H su cinioci ceonog otpora povrsine (uspravljanje tela pri usporenju/ kocenju kod GP vozaca *a-*) , Cx je otpor oblika i strujenja fluida preko tela (gde upada svasta nesto, od samog dizajna oblika do dodataka tipa krovnog nosaca. Na motociklima je ovo promenljiva jer zavisi od mnooogo faktora). V^2 je naravno brzina. Raste exponencialno. Do nekih 70 km/h se ne uzima u razmatranje jer se smatra teorijski da je zanemarljivo.

Uz navedeno postoje i otpori: kotrljanja (histerezis/deformabilitet pneumatika), to je ono sto ugreje pneumatik. Otpor uspona, otpor na poteznici (ako se vuce prikolica/*rezervisano za Goldwing :))

Verovatno ima jos nesto sto sam zaboravio jer sam budan vec cca 20 sati i aktivno radim, ali sam zeleo da dopunim temu cinjenicama koje potprekljuju tvrdnju osnivaca teme. Ne pisem o tome ko sta voli/moze/zeli...  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 6 sati, Slammer je napisao:

Tema je o smanjenju potrosnje goriva. Sashac, ni sa jednim jedinim postom nisi konstruktivno doprineo ovoj temi. 
Naprotiv. Pretvorio si je u nesto sasvim drugacije i kvantitativno umanjio broj kvalitetnih postova, kao i u mnogim drugim temama.
To je kao kad uletis u temi o fudbalu i pricas kako je tebi bezveze da tu juris za loptom jer tebe to ne zanima.

Pa, koliko sam puta procitao kako se neko hvali kako mu motor manje trosi od kako je nastelovao karburatore.
I koliko puta psujemo kad dignu cenu goriva?!

Ako neko bilo cime smanji potrosnju za litar, a pritom godisnje predje 10.000km, on je ustedeo 15.000 dinara na godisnjem nivou.

Tema je kao i sve za opste dobro. 

"Pa, koliko sam puta procitao kako se neko hvali kako mu motor manje trosi od kako je nastelovao karburatore.
Ako neko bilo cime smanji potrosnju za litar, a pritom godisnje predje 10.000km, on je ustedeo 15.000 dinara na godisnjem nivou."

Pa evo ovim si dokazao bas ono sto sam ja i rekao,a to je da redovno odrzavanje stedi gorivo,a ne ovo sto je dato kao motiv.Stelovanjem karburatora usteda itekako moze da se smanjiVidis koliko ne znas...Ko drugacije misli,odmah na stub srama...jes ti iz sns-a jbt...Lalajko je lepo slozio sve do pocetka voznje,lepo receno,i usmerio se na touring motore.Sa tim se slazem.Sa ostatkom se ne slazem,ne u smislu da nije tacno,vec da je cisto gubljenje vremena.Jel sad konkretnije?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
Pre 9 sati, sashac je napisao:

Poenta price je da je Lalajko osetio potrebu da nam isprosipa znanje iz kataloskih udzbenika,a da mi samo klimamo glavom i divimo se tekstu,koji ima i slike jbt.

Samo da pojasnim - tekst je napisan na osnovu mog iskustva, nije skupljan sa neta ili udzbenika. Na tockovima sam bez prestanka od 1978-me godine tako da se sakupilo nesto iskustva sa, dobro preko 1.000.000 kilometara voznje. Trenutno vozim auto kome je prosek potrosnje oko 8.5 litara na 100km, pa sam na njemu sve ovo proveravao u praksi i tako dobio ideju da ono sto sam primenio prenesem drugima, mozda nekom koristi. Potpuno isti sistem vazi i za motocikle - takodje primenio u praksi. Za krace voznje jednom nedeljno do kafica ovi saveti zaista nisu previse korisni, ali kad treba danima voziti 300-400km dnevno, vredi povesti racuna oko potrosnje. Do duse, oni koji tako voze verovatno sve ovo vec znaju, ali nije zgoreg ponoviti za mladje koji tek pocinju.

 

Sebe sam navikao na ova pravila i primenjujem nesvesno tehniku voznje za (po meni) nizu potrosnju. Imam prilike da vozim cesto sa dva drugara, na identicnim motociklima kao moj. Meni je na otvorenom putu prosek 4.3 litra, njima nesto preko 5. Verujem da je ova razlika dobijena bas postovanjem nekih pravila. Zanimljivo je da oni ne zele da smanjuju potrosnju i da menjaju ista u tehnici voznje - vole da povremeno snazno ubrzavaju na izlascima iz krivina i da odmah zatim koce.

 

Naravno, svako poznaje dubinu svog dzepa i na osnovu toga bira prioritete u voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rossista originale, 1063 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZX-9R C1

Slazem se sa kolegama koji su rekli da ovo u teoriji i praksi treba da doprinese smanjenju potrosnje i ustedi. Ali isto tako ne mislim da bilo ko u principu obraca paznju na to, osim ako prigusti sa gorivom i ne znaju kada ce naici iduca pumpa.

 

U svakom slucaju korisno je znati ove stvari, a da li ces ih primenjivati tokom cele voznje ili samo ako ti zatreba kad je rezarvoar "suv", to je na individualnom nivou.

 

Obe strane imaju validne  tacke, tako da nema potrebe dalje da nastavljate sa raspravom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 10 minuta, lalajko je napisao:

Zasto bi se zakljucavala tema u kojoj niko nikog ne vredja, nema svadje, vec se normalno razmenjuju misljenja?

Slazem se.Ja ako imam drugacije misljenje o delu tvog ili bilo kog posta,ja to  kazem.To ne znaci da mrzim Lalajka,ili bilo koga drugoga.Sad sto neko izvlaci iz konteksta moje reci,pa ih stavlja u formu neke nepostojece uvrede...to je njihov problem.A o kobojagi moralistima,e o njima imam uvek najgore misljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 14 sati, Slammer je napisao:

...........
Ako neko bilo cime smanji potrosnju za litar, a pritom godisnje predje 10.000km, on je ustedeo 15.000 dinara na godisnjem nivou.

Tom cinjenicom tj ustedom, svake naredne sezone mozes sebi priustiti novu gumu ili novi komad opreme.....nije malo.

 

Ako je motocikl deklarisan sa malom potrosnjom to je + dodatna usteda na Lalajkov post. 

Voznje koje sam imao po komsiluku sa drugarima (4 razlicita motora), razlika na kraju putovanja je bila oko 20-25eur na 1.5Kkm predjena, povecanjem km predjene = povecava se razilka u ustedi para, sto na putu od recimo 4,5Kkm nije mala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ovde ima ljudi koji namerno troluju. U onim predlozima niko ne kaze da ti striktno gledas u sat i postujes odredjeni broj obrtaja, to je jednostavno osecaj koji treba da stvoris. To posle ide samo od sebe u zavisnosti od situacije. Ja vozim auto, traktor, motor, camac i motorne sanke. Auto i motor mi trose 1-2 litra vise ako ne vodim racuna o potrosnji. Traktor i camac trose duplo vise kad ne vodim racuna. Kod sanki ne moze da se stedi. Mozda to meni ili nekome nije bitno, ali ne moze da se kaze da nije znacajna usteda 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Postoje najmanje tri kategorije vozača motora ... ;)

1. kategorija su oni koji voze motor iz želje, ljubavi .... takvi ne brinu o potrošnji jer se voze iz gušta, želje i ljubavi i koja litra gore-dole im ne znači ništa u životu ... Ova kategorija kupuje onaj motor koji im je lijep na oko, na koji im srce ubrzano lupa i kita se diže bolje nego na guzu Pamele Anderson ... :D

 

2. kategorija su oni koji voze motor iz potrebe .... takvi brinu o potrošnji, jer ih je upravo potreba "natjerala" na to da si kupe nekakav motor kako bi lakše, brže i jednostavnije došli na posao ili otišli na pijacu ili dostavili pizzu na kućnu adresu u što kraćem roku ... Ova kategorija kalkulira kakav će motor kupiti i tu odluka najčešće pada na neki skuter ili motor manje kubikaže koji je ekonomičan u svakom pogledu .. od potrošnje, preko održavanja i nakraju (ili početku) same cijene prilikom kupovine.... 

 

3. kategorija su oni koji kupuju motor jer je to sad "IN" i da bi se kurčili i bili "face" u selu ... takvi ne brinu o potrošnji jer se voze od birtije do bitrije, najčešće od opreme nose japanke, havajke i naočale i u pravilu kupuju najskuplji motor upravo da bi bili viđeni ... 

 

Naravno da postoje i podgrupe i kombinacije navedenih grupa, ali ovo bi bilo onako ugrubo ... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

A ima i takvih ? :stabre:

 

auqurac ... to je onda kategorija 4

 

Pročitaj sve što piše pod kategorijem 1 ... i dodaj šator ... :lol3:

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre sat vremena, muljaz je napisao:

Ovde ima ljudi koji namerno troluju. U onim predlozima niko ne kaze da ti striktno gledas u sat i postujes odredjeni broj obrtaja, to je jednostavno osecaj koji treba da stvoris. To posle ide samo od sebe u zavisnosti od situacije. Ja vozim auto, traktor, motor, camac i motorne sanke. Auto i motor mi trose 1-2 litra vise ako ne vodim racuna o potrosnji. Traktor i camac trose duplo vise kad ne vodim racuna. Kod sanki ne moze da se stedi. Mozda to meni ili nekome nije bitno, ali ne moze da se kaze da nije znacajna usteda 

Sem sto si me nazvao trolom,to si se i pohvalio svojim voznim parkom.I sad ces da nas ucis kako cepas traktor u crveno,pa si zato bankrotirao verovatno.Tebi bi bila dobra ona Mikulanceva jedra.Ali salu na stranu.Lalajko je bio negde izricit na turing vozace,a oni i ovako i onako voze kao babe,i trose litar ipo na sto.E jedino kad voze bucmaste zene,tu im nema pomoci.Da nadju neke mrsavije jbg.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2288 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
20 minutes ago, sashac said:

Sem sto si me nazvao trolom,to si se i pohvalio svojim voznim parkom.I sad ces da nas ucis kako cepas traktor u crveno,pa si zato bankrotirao verovatno.Tebi bi bila dobra ona Mikulanceva jedra.Ali salu na stranu.Lalajko je bio negde izricit na turing vozace,a oni i ovako i onako voze kao babe,i trose litar ipo na sto.E jedino kad voze bucmaste zene,tu im nema pomoci.Da nadju neke mrsavije jbg.

Tu je znači začkoljica .... moja žena ima 46 kila i zato mi motor troši 3,83 litre manje nego kad sam bez nje ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Džaba što je mršava i motor to ne oseća u potrošnji kada jede više od mene; ima li neki savet kako jeftino hraniti ženu.  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
43 minutes ago, sashac said:

Sem sto si me nazvao trolom,to si se i pohvalio svojim voznim parkom.I sad ces da nas ucis kako cepas traktor u crveno,pa si zato bankrotirao verovatno.Tebi bi bila dobra ona Mikulanceva jedra.Ali salu na stranu.Lalajko je bio negde izricit na turing vozace,a oni i ovako i onako voze kao babe,i trose litar ipo na sto.E jedino kad voze bucmaste zene,tu im nema pomoci.Da nadju neke mrsavije jbg.

Mnogo je drugacije kad ti je motor jedina stvar kojom mozes da napravis zenu vlaznijom. Onda ne zalis :D

I nisam se hvalio, jer moj ceo vozni park malo skuplji od tvog motora. Samo sam hteo da kazem kako ima slucajeva raznih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 3 minuta, muljaz je napisao:

Ja do sad cistio. Nestalo mi goriva u cistacu, morao sam da guram do garaze

E pa trebao si lakse da ga guras,ustedeo bi na gorivu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Salu na stranu, ja licno ne mogu da se ponasam po tablici. Kad ima vozim, kad nema stoji. Desavalo mi se nekad, da hocu da ekperimentisem i da probam koliko to moze najmanje i onda moze da se primeni nesto od toga. Desavalo mi se nekad i kad hocu da probam (sto rece neko gore zbog statistike) i onda neko vreme sve lagano, pa se zaboravim, pa po gasu. Jednostavno takav temperament i tu se ne moze nista.
Opet, sa druge strane, imam nekoliko prijatelja za koje znam da svaku voznju mere u gram i da im je bitno zbog necega da ustede sto vise. Zaradjuju mnogo bolje nego ja, ali jednostavno takvi su ljudi. Znam i nekoliko ljudi koji imaju ozbiljne pare, kupuju kola od preko 100.000e i kupuju dizela, manje trosi :stabre: Jebem li ga, nisam pametan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja