Jump to content

Moto Zajednica

Kako obići istočnu Srbiju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Extra :D:takoje:

 

Ja za odmor (jul/avgust, zavisi od šefa) razrađujem dve varijante.

Ako od Bugarske ne bude ništa, ićiću manje-više tim pravcem koji si ti opisao ali sa 'malo' više off-a.

Đerdap, Stara, Vlasina, krajnji jug.

 

Možda se sretnemo :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Kladovo
  • Motocikl: Suzuki INTRUDER C800 VOLUSIA
On 2/28/2018 at 14:23, duk27 je napisao:

Drugari, ako krenete iz Beograda prema Golupcu nastavite Djerdapskom klisurom i vozite 120 km do Kladova.u Kladovu u pesackoj zoni prvi kafic sa desne strane "don pepe bar" usluzice vas po cenama za bajkere i dati vam dosta informacija o mestima za posetiti.Ujedno tu je i mesto gde se okupljaju kladvski motociklisti iz Motorcycling friends-a Kladovo.ocekujemo vas da se najavite kako bi zajedno obisli.popili i druzili se.

Ocekujemo vas

Eto, da se i ja javim za maximalni suport na terotoriji Kladova!!

U lokalu kojem je Dule spomenuo, dobićete info o nama, pretežno je skoro uvek neko od nas tamo!!!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

AKo se jos neko iz Kladova javi sa pozivom dobrodoslice ima da krenem i pre nego se otopi  ovaj sneg;).Hvala na pozivu i podrsci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Motocikl: Yamaha TW200 (1987), Honda Africa XRV 750 (1993), Yamaha TW125 (2001), Yamaha XT660X (2004), NSU Super Max (1957), NSU Pretis (1968)

Ono što je lalajko pisao na prvoj strani ove teme je sasvim korektno. Ja bih njegove predloge dopunio samo da obavezno odete na Rtanj. A putem do tamo možete i kretajući se putem od Knjaževca prema Sokobanji. Videćete ga na mapi. Odličan put i odlična klisura. Preporučujem. A ako ste već u istočnoj Srbiji možete da skočite i do komšija bugara. Veoma blizu granice se nalazi grad Belogračik.  Odličan predeo koji treba videti. Kao da ste u pustinji Nevade. Proguglajte za detalje.
Dakle, Rtanj, Sokobanja, putem Knjaževac-Sokobanja i do komšija u Belogračik. Ne propustite naravno da odete i do Romulijane u Zaječaru. 
Ako mislite da ste probali najbolji sladoled na svetu a niste bili u Pirotu onda ste u velikoj zabludi. Najbolji sladoled na svetu se pravi u poslastičarama Pirota. Ne verujte mi, probajte... 
:)

Zatim, na pola puta između Zaječara i Pirota vas čeka skretanje ka planini Midžor. Slobodno otiđite. Za ulazak u taj park prirode se ne plaća taksa ko za Kopaonik. >:( Pogled neprocenjiv.

Istočna Srbija nije teritorijalno velika. Ako se zapnete možete da je prevezete za jedan dan. Samo ja vam to ne preporučujem. Poenta je valjda zastati i uživati. Tako da napravite plan i vozite malo a više uživajte. Za penjanje na Rtanj odvojite jedan dan recimo...

Ima puno stopova, ne žurite...

Ako vas zanima ova moja dopuna, mogu da vam napravim detaljniji plan puta za deo od Kladova do Pirota.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
On 3/13/2018 at 2:13, Saša-Srbija je napisao:

Ako vas zanima ova moja dopuna, mogu da vam napravim detaljniji plan puta za deo od Kladova do Pirota.

Samo izvoli, planiram tuda da prođem u maju, ali bi bilo korisno i da naglasiš da li je neki deo samo za enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

svaki predlog je dobro dosao, mene vise interesuje da ima vise lokacija, uz opis / obrazlozenje, a ja cu sam odrediti rutu i vreme, kao i broj poseta istoku Srbije.

 

hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Od Toplog Dola ka Dojkincima ćeš jedino ako ti skuter ima 21/18 i krampone ili bar dualke.

Donji Striževac-Malo Bonjince-Svođe-Sastav Reka je prilično loš put, osim ako ga nisu 'restaurirali' u poslednje 2 godine.

A ako budeš bio dovoljno istrajan, trebaće ti malo više od 3 dana do jezera :D

 

Proveri još jednom ti ove delove rute.

 

Kad si planirao da kreneš iz Beograda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Motocikl: Cbr1000rr

Prva etapa bi bila Bg-Topli do planirao sam oko 7 ujutru da krenem i racunam realno sa pauzama da budem tamo oko 16h ili pola 5. Gume su Metzeler sad sam nove stavio ali nisu kramponke nego za asfalt. Drugi dan sam planirao do Zavojskog jezera malo (25km) posle toga na Midzor. Bio sam tu u vojsci na karauli Topli do pa znam da ima put koji vodi  skroz gore mi ga koristili i tada je bio ok sada nemam pojma. Treci dan je bio planiran do Vl.jezera..eto taman 3 dana:) Cuo sam da je put radjen nov kad su pravili planinarski dom u Dojkincima..nadam se da je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam bio prošle godine gore i put je planinski makadam od Toplog Dola.

 

Kod Arbinja su odroni pre nekoliko godina zatrpali put i porušili mostove.

Ovo bi trebalo da je snimak dela baš te deonice, od Dojkinaca ka Arbinju pa tu negde:

 

Isto stanje je bilo i 2014, tada sveža informacija iz Dojkinaca.

 

Čisto sumnjam da je iko uložio dobru volju i sredstva da raščisti put do dana današnjeg. Iskreno se nadam da grešim.

 

Valjalo bi da neko potvrdi!

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Mali točak ne može iz Dojkinaca na Krvave bare bez ozbiljne pomoći sa strane.

Put je uglavnom dobar makadam do zadnjeg mostića i posle njega ima jedno 100 m izrovarenog blokovskog terena. Bolje se vratiti nizbrdo do Brloga pa šumskim putem desno u brdo koji te izvede na sam greben. Njime do Krvavih bara uz izuzetne vidike.

Al i njime ne može mali točak.

Topli Do - Babin Zub je mestimično šoder-blato ali za bilo koji enduro sasvim ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Raco, bih li ja mogao tih 100m da se provučem solo, skromnije natovaren? Makar i skidao torbe s motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Možda, ako skineš sve sa motora i budeš imao sreće da "zadnji pljusak" nije napravio prevelike prepreke..

Dva vozača bi pojedinačno preterala svaki enduro motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..
Pre 14 sati, lord_oblivion je napisao:

Pa ajmo onda, šta čekaš? :jee:

Bio.

Ali imam bolju turu za ovu godinu. Prati vršni greben od Midžora do Krvavih Bara, pa onda dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

drustvo , mozda sam propustio negde , u tom slucaju izvinjavam se ... ;)

 

planiram neki kraci izlet , interesuje me ova deonica puta ,  jel to asfalt ili nije ?

 

 

hvala vam na pomoci ... :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Nije asfalt. Zemljani je put. Ja sam se raspitivao kad sam bio u tom kraju, momci mi pokazali snimak i nisam hteo da mucim motor i prolazim tuda. Mozda bih da sam bio bolje volje :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

@Slammer

@Alp

 

zahvaljujem na informaciji , znaci ja tu ne mogu :grr:

 

ako vam nije tesko pogledati ovu mapu , ako prenocim kod vodopada Buk , mogu li do Kapetan Misinog Brega ovako , jel to sve asfalt ??

 

unapred zahvalan na pomoc

 

 

https://www.google.rs/maps/dir/44.1015548,21.6400399/44.1118042,21.9542829/44.1118805,22.1052909/44.4171341,21.9263513/44.4726565,22.1056602/@44.2723539,21.7856715,10.75z/data=!4m12!4m11!1m5!3m4!1m2!1d21.6897607!2d44.2344031!3s0x475148ea497f5749:0xf9229d41fcf36e7b!1m0!1m0!1m0!1m0!3e0?hl=en

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Moze, sve je asfalt, cak prilicno nov jer je dosta deonica oko Krepoljina asfaltirano prosle godine. Par preporuka - kad budes prolazio kroz Krupaju, svrati na Krupajsko vrelo (300 metara asfaltnim putem u desno). Zatim, kad budes u samom Krepoljinu, produzi nekoliko kilometara do manastira Gornjak u Gornjackoj klisuri, vredi pogledati. U Zagubici ne propustaj pauzicu na vrelu Mlave. Zgodno je stati i na Borskom jezeru, jako prija sladoled na terasi hotela Jezero :) Jako lepa deonica je od Majdanpeka do Kapetan Misinog brega preko planine Oman.

 

Novi asfalt, Krepoljin-Zagubica:

3IZImhpG_o.jpg

 

Krupajsko vrelo:

wOBfIqfN_o.jpg

 

Restoran Vrelo, na vrelu Mlave:

4YTEcavs_o.jpg

 

Terasa hotela Jezero na Borskom jezeru:

2D8C811I_o.jpg

 

zLYSAJrW_o.jpg

 

Put preko Omana:

Ds03ycy6_o.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja