Jump to content

Moto Zajednica

Kako obići istočnu Srbiju

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Dugogodišnja želja a i plan za ovu sezonu mi je da obiđem istočnu Srbiju.Pročitao sam temu o lepotama Srbije pa bih voleo da mi neko ko je apsolvirao ovaj deo nase zemlje da savet kako da napravim krug po tom delu a da vidim sve ono sto je značajno za taj kraj.Pećine,vodopadi.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Da se dodam i ja na spisak. Zajecarska gitarijada je interesantan datum da se Zajecar zakaci na putu do Leskovca, pa bih takodje voleo da ako neko ima zanimljive predloge za istok, takve i iznese na videlo. :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
40 minutes ago, Slammer said:

Da se dodam i ja na spisak. Zajecarska gitarijada je interesantan datum da se Zajecar zakaci na putu do Leskovca, pa bih takodje voleo da ako neko ima zanimljive predloge za istok, takve i iznese na videlo. :)

I ja sam razmisljao o Gitarijadi, a generalno svega jednom sam bio u Istocnoj Srbiji....


billy-idol-zajecar-gitarijada-2018-600x800.thumb.jpg.3e4f7c79f364eed7b74313e215c8020c.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koji deo istocne Srbije, severni ili juzni? Ili sve? Tu ima toliko toga da se vidi da je 30 dana malo, pa daj da malo suzimo oblast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Usamljeni kauboj daleko od doma svog, 369 postova
  • Lokacija: Leskovac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZ1 GT

Tema ima dobar naslov. A moze se rastegnuti do te krajnosti koliko bude bila interesantna. Od dobro poznatih lokacija, do one koje je neko slucajno otkrio. Ne samo lokacije, vec i kvalitetne putanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 4 sati, vazlan je napisao:

Dugogodišnja želja a i plan za ovu sezonu mi je da obiđem istočnu Srbiju.Pročitao sam temu o lepotama Srbije pa bih voleo da mi neko ko je apsolvirao ovaj deo nase zemlje da savet kako da napravim krug po tom delu a da vidim sve ono sto je značajno za taj kraj.Pećine,vodopadi.....

Težak si zadatak poatavio svakom ko bi pželeo da ti odgovori!

Istočna Srbija je toliko zanimljiva i bogata lepotama da to jednostavno nije moguće smestiti u jednu priču.

Zavisi za šta si zainteresovan, koliko bi dana tura trajala, samo magistrala ili i lokalni putevi i putići, možda malo makadama ili šuma i livada?

Uglavnom sam obišao veći deo tog dela Srbije (bar ono gde ima asfalta), ali se često opet zaputim na neku destinaciju koja mi "legla" ranije.

Evo par predloga:

Prvi:

Od Ćuprije prema manastiru Ravanica, odatle preko Senjskog rudnika prema Resavici, pa zatim Krupajsko vrelo (sveža pastrmka u restoranu), pa vrelo Mlave u Žagubici.

Odatle preko Crnog Vrha na Borsko jezero, pa u Brestovačku Banju. Pa onda lokalnim putem do Zlota (Zlotski kanjon i pLazarova pećina i Vernjikica). Jezerce i restoran sa pastrmkom.

Pa odatle do Boljevca i zatim preko Rtnja do Soko Banje i dalje prema Aleksincu na Bovansko jezero. 

Iz Aleksinca Auto putem na bilo koju stranu.

A lepa je i vožnja pored Dunava (od Golupca pa do Negotina).

Ukoliko se malo uključi i makadam i lokani putevi mogućnost su neiscrpbe.

 

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Znam da tema moze da se prosiri u nedogled ali kada sam postavio pitanje,u neku ruku,nadam se odgovoru tipa krenes od tacke A prema tacki B a na tom putu moze da se vidi ... ud komentar gde mozda skrenuti ako je teze za pronaci.I naravno ako se ogladni dge nesto kvalitetno pojesti i gde prenociti.Sigurno da neko ko je obilazio ovaj deo Srbije ima neku svoju omiljenu rutu pa sam mislio da se takav javi i da nam preporuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
pre 5 minuta, zika56 je napisao:

Težak si zadatak poatavio svakom ko bi pželeo da ti odgovori!

Istočna Srbija je toliko zanimljiva i bogata lepotama da to jednostavno nije moguće smestiti u jednu priču.

Zavisi za šta si zainteresovan, koliko bi dana tura trajala, samo magistrala ili i lokalni putevi i putići, možda malo makadama ili šuma i livada?

Uglavnom sam obišao veći deo tog dela Srbije (bar ono gde ima asfalta), ali se često opet zaputim na neku destinaciju koja mi "legla" ranije.

Evo par predloga:

Prvi:

Od Ćuprije prema manastiru Ravanica, odatle preko Senjskog rudnika prema Resavici, pa zatim Krupajsko vrelo (sveža pastrmka u restoranu), pa vrelo Mlave u Žagubici.

Odatle preko Crnog Vrha na Borsko jezero, pa u Brestovačku Banju. Pa onda lokalnim putem do Zlota (Zlotski kanjon i pLazarova pećina i Vernjikica). Jezerce i restoran sa pastrmkom.

Pa odatle do Boljevca i zatim preko Rtnja do Soko Banje i dalje prema Aleksincu na Bovansko jezero. 

Iz Aleksinca Auto putem na bilo koju stranu.

A lepa je i vožnja pored Dunava (od Golupca pa do Negotina).

Ukoliko se malo uključi i makadam i lokani putevi mogućnost su neiscrpbe.

 

E,na ovakav tip odgovora sam mislio.Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ukratko.

 

Severoistok: Svakako bih u obilazak krenuo Dunavskom magistralom. Vidim da si iz Beograda, pa dakle Smederevski put, pa Pozarevac pa Srebrno jezero. pa Golubac. Odatle pocinje. Odmah Golubacka tvrdjava. 20km dalje, izmedju Brnjice i Dobre svrati na kafu u kamp Toma, drvena terasa u senci pored Dunava, bagatela. Zatim muzej Lepenski vir. Pa ispred Donjeg Milanovca, desno uzbrdo na Kapetan Misin breg. Odatle moze ka Majdanpeku, koji takodje treba videti, pa prema Kucevu, Neresnici, Raskovoj pecini... pa odatle nekakav krug ka Borskom jezeru.

 

Ili, povratak nazad na Dunavsku magistralu, pa preko Donjeg Milanovca, jednim od najlepsih puteva u Evropi ka Kladovu. Usput, cuvena riblja corba u Tekiji,  a moze isto to i u Kladovu. Glavna ulica u Kladovu je nezaobilazna, mnogo kafica, restorana, picerija, poslasticarnica, sve u debeloj, mracnoj senci suncobrana. 

 

Onda ka Negotinu, takodje mnogo lepih restorana. Izlet ka Rajackim pivnicama NE SME DA SE PRESKOCI!!! I Rogljevski podrumi takodje. Plaza Kusjak iznad Negotina, fenomenalno mesto za kupanje. Odavde moze ka Borskom jezeru i Boru. Posebno je lep put preko Rgotskog brda, a u Rgotini OBAVEZNO posetiti Rgotsko jezero, jedno od najlepsih mesta za kupanje u Srbiji - prelepo zeleno jezero nastalo kopanjem kvarcnog peska, voda ne moze biti cistija! Potom posetiti Brestovacku banju, pa si na Borskom jezeru. Prlepi hotel Jezero sa terasom iznad vode i odlicnim sladoledom :) Posetiti i Zlot i Zlotkse pecine i kanjon. Potom preko crnog vrha do Zagubice. Tu u restoran pored vrela Mlave. Zatim do Krepoljina, pa produziti 6km ka Petrovcu radi posete manastiru Gornjak. Nazad u Krepoljin pa ka Krupaji i Krupajskom vrelu. Odatle do mesta izvor, pa ka Strmostenu. Pre Strmostena desno se ide do Resavske pecine. Potom kroz Strmosten do vodopada Veliki buk u Lisinama. Zatim su tu u blizini manastiri Manasija i Ravanica. Pa obavezno posetiti Sisevac sa olimpijskim bazenom sa termalnom vodom i restoranom pored uzgajalista pastrmki. Pa izlet do Grze. Pa...

 

sVKFsEao_o.jpg

 

ZOprijEJ_o.jpg

 

W42987Yw_o.jpg

 

feGPuC6X_o.jpg

 

z3u8YR5Z_o.jpg

 

97C7DUFu_o.jpg

 

xxAHizq2_o.jpg

 

EonIa7It_o.jpg

 

1JMbljGJ_o.jpg

 

IAxDJXNs_o.jpg

 

tTxLnmwt_o.jpg

 

XXq2TaxB_o.jpg

 

Eto na brzinu i nesto slika iz tog podrucja. Ima jos mnog, mnogo toga, ovo nije ni 20% onog sto moze da se vidi.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dodjite u Vrmdžu. Ko dodje u Sokobanju na neko vreme...idealno mesto za celodnevni izlet.

Može i da se noći, jako povoljno...

Jezero, par fenomenalnih vidikovaca, klopa pored reke u kafani gde je i vodenica...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Sjajna tema, i ja sam planirao ove godine da prođem celu istočnu Srbiju, od Đerdapa pa sve do Vlasine i Besne kobile na jugu.

Idealno vreme da se detaljno isplanira, kad već ne može da se vozi. 

 

Čekam još preporuka.  :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, lalajko je napisao:

Ukratko.

 

Severoistok: Svakako bih u obilazak krenuo Dunavskom magistralom. Vidim da si iz Beograda, pa dakle Smederevski put, pa Pozarevac pa Srebrno jezero. pa Golubac. Odatle pocinje. Odmah Golubacka tvrdjava. 20km dalje, izmedju Brnjice i Dobre svrati na kafu u kamp Toma, drvena terasa u senci pored Dunava, bagatela. Zatim muzej Lepenski vir. Pa ispred Donjeg Milanovca, desno uzbrdo na Kapetan Misin breg. Odatle moze ka Majdanpeku, koji takodje treba videti, pa prema Kucevu, Neresnici, Raskovoj pecini... pa odatle nekakav krug ka Borskom jezeru.

 

Ili, povratak nazad na Dunavsku magistralu, pa preko Donjeg Milanovca, jednim od najlepsih puteva u Evropi ka Kladovu. Usput, cuvena riblja corba u Tekiji,  a moze isto to i u Kladovu. Glavna ulica u Kladovu je nezaobilazna, mnogo kafica, restorana, picerija, poslasticarnica, sve u debeloj, mracnoj senci suncobrana. 

 

Onda ka Negotinu, takodje mnogo lepih restorana. Izlet ka Rajackim pivnicama NE SME DA SE PRESKOCI!!! I Rogljevski podrumi takodje. Plaza Kusjak iznad Negotina, fenomenalno mesto za kupanje. Odavde moze ka Borskom jezeru i Boru. Posebno je lep put preko Rgotskog brda, a u Rgotini OBAVEZNO posetiti Rgotsko jezero, jedno od najlepsih mesta za kupanje u Srbiji - prelepo zeleno jezero nastalo kopanjem kvarcnog peska, voda ne moze biti cistija! Potom posetiti Brestovacku banju, pa si na Borskom jezeru. Prlepi hotel Jezero sa terasom iznad vode i odlicnim sladoledom :) Posetiti i Zlot i Zlotkse pecine i kanjon. Potom preko crnog vrha do Zagubice. Tu u restoran pored vrela Mlave. Zatim do Krepoljina, pa produziti 6km ka Petrovcu radi posete manastiru Gornjak. Nazad u Krepoljin pa ka Krupaji i Krupajskom vrelu. Odatle do mesta izvor, pa ka Strmostenu. Pre Strmostena desno se ide do Resavske pecine. Potom kroz Strmosten do vodopada Veliki buk u Lisinama. Zatim su tu u blizini manastiri Manasija i Ravanica. Pa obavezno posetiti Sisevac sa olimpijskim bazenom sa termalnom vodom i restoranom pored uzgajalista pastrmki. Pa izlet do Grze. Pa...

 

sVKFsEao_o.jpg

 

ZOprijEJ_o.jpg

 

W42987Yw_o.jpg

 

feGPuC6X_o.jpg

 

z3u8YR5Z_o.jpg

 

97C7DUFu_o.jpg

 

xxAHizq2_o.jpg

 

EonIa7It_o.jpg

 

1JMbljGJ_o.jpg

 

IAxDJXNs_o.jpg

 

tTxLnmwt_o.jpg

 

XXq2TaxB_o.jpg

 

Eto na brzinu i nesto slika iz tog podrucja. Ima jos mnog, mnogo toga, ovo nije ni 20% onog sto moze da se vidi.

 

sve je ovo bilo pokriveno jednom bjb voznjom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L
Pre 1 sat, Alekre je napisao:

Ajd ako nekoga ne mrzi ko poznaje ovaj deo da malo iscrta na Google map jedan itinerer :)

Glasam i podrzavam.Lalajko I zika56 su Dali odlicne predloge ali za nas koji nismo krocili na tu teritoriju svakako bi posluzio itinerer.A mozda bi bilo dobro da se organizuje Bjbikers vikend voznja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Lane sam prvi put prosao od Nis preko Knjazevca i Negotina do Kladova na putu za Rumuniju.U povratku uz Dunav do autoputa pa nazad za MK. Predivni krajevi, gde sam svesno,a i zbog planiranog puta za RO,ispreskakao neke lokacije, da bih se vratio u te krajeve. To je moj neki ritual putovanja.

 

Ono sto se po Srbije malo zna i obilazi je jugoistocni deo,od Vlasotinca prema Trgovistu i Bosilegradu,i malo severnije doStare Planine. A taj kraj je za ljubitelje prirode prava riznica. Slabo naseljen i siromasan.Dobar deo sam obisao na raznim karavanima i dzipijadama. Ko ima kakvo takvo 4x4 vozilo ili bar enduro motor, a moze i bez toga u letnjem periodu dobar deo da se obidje,eto mu domaceg zadatka za par godina smucanja.

 

Jeste da je malo zabaceno i dalako za vecinu,ali smatram da je severoistok Srbije nepravedno zapostavljen na svim poljima zivota.Ljudi su u SRB svuda gostoprimljivi,to znam dobro,ali Ljudi u ovom i od boga zaboravljenom kraju,su poseban dozivljaj.

 

Ne bih izdvajao nista posebno evo samo par linkova o nekim turama po tom krajoliku,pa ko vole nek malo procacka po netu...

 

 

 

 

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Sretenjski-karavan-Zimska-voznja-preko-planine-Dukat.sr.html

https://www.danas.rs/drustvo/ovog-vikenda-stazama-sopova/

http://www.srbija4x4.com/modules/news/article.php?storyid=334

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ako ove godine ne budem uspeo da ostvarim plan TET Bugarska, idem na rezervnu varijantu a to je upravo  - preko Stare na Vlasinu, Vlasotince, Trgoviste,  Bosilegrad i ceo taj deo dole.Naravno, off-road.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS
14 hours ago, lalajko said:

Ukratko.

 

Severoistok: Svakako bih u obilazak krenuo Dunavskom magistralom. Vidim da si iz Beograda, pa dakle Smederevski put, pa Pozarevac pa Srebrno jezero. pa Golubac. Odatle pocinje. Odmah Golubacka tvrdjava. 20km dalje, izmedju Brnjice i Dobre svrati na kafu u kamp Toma, drvena terasa u senci pored Dunava, bagatela. Zatim muzej Lepenski vir. Pa ispred Donjeg Milanovca, desno uzbrdo na Kapetan Misin breg. Odatle moze ka Majdanpeku, koji takodje treba videti, pa prema Kucevu, Neresnici, Raskovoj pecini... pa odatle nekakav krug ka Borskom jezeru.

 

Ili, povratak nazad na Dunavsku magistralu, pa preko Donjeg Milanovca, jednim od najlepsih puteva u Evropi ka Kladovu. Usput, cuvena riblja corba u Tekiji,  a moze isto to i u Kladovu. Glavna ulica u Kladovu je nezaobilazna, mnogo kafica, restorana, picerija, poslasticarnica, sve u debeloj, mracnoj senci suncobrana. 

 

Onda ka Negotinu, takodje mnogo lepih restorana. Izlet ka Rajackim pivnicama NE SME DA SE PRESKOCI!!! I Rogljevski podrumi takodje. Plaza Kusjak iznad Negotina, fenomenalno mesto za kupanje. Odavde moze ka Borskom jezeru i Boru. Posebno je lep put preko Rgotskog brda, a u Rgotini OBAVEZNO posetiti Rgotsko jezero, jedno od najlepsih mesta za kupanje u Srbiji - prelepo zeleno jezero nastalo kopanjem kvarcnog peska, voda ne moze biti cistija! Potom posetiti Brestovacku banju, pa si na Borskom jezeru. Prlepi hotel Jezero sa terasom iznad vode i odlicnim sladoledom :) Posetiti i Zlot i Zlotkse pecine i kanjon. Potom preko crnog vrha do Zagubice. Tu u restoran pored vrela Mlave. Zatim do Krepoljina, pa produziti 6km ka Petrovcu radi posete manastiru Gornjak. Nazad u Krepoljin pa ka Krupaji i Krupajskom vrelu. Odatle do mesta izvor, pa ka Strmostenu. Pre Strmostena desno se ide do Resavske pecine. Potom kroz Strmosten do vodopada Veliki buk u Lisinama. Zatim su tu u blizini manastiri Manasija i Ravanica. Pa obavezno posetiti Sisevac sa olimpijskim bazenom sa termalnom vodom i restoranom pored uzgajalista pastrmki. Pa izlet do Grze. Pa...

 

sVKFsEao_o.jpg

 

ZOprijEJ_o.jpg

 

W42987Yw_o.jpg

 

feGPuC6X_o.jpg

 

z3u8YR5Z_o.jpg

 

97C7DUFu_o.jpg

 

xxAHizq2_o.jpg

 

EonIa7It_o.jpg

 

1JMbljGJ_o.jpg

 

IAxDJXNs_o.jpg

 

tTxLnmwt_o.jpg

 

XXq2TaxB_o.jpg

 

Eto na brzinu i nesto slika iz tog podrucja. Ima jos mnog, mnogo toga, ovo nije ni 20% onog sto moze da se vidi.

 

Na sve ovo samo da se doda ,sto se tice Negotina i okoline, obavezan obilazak Mokranjceve kuce  u Negotinu, spomenik Hajduk Veljku , prelep vodopad Blederije, na pola puta izmedju Negotina i Kladova, Vratanske kapije-selo Vratna ,Manastir Bukovo na istoimenom brdu iznad Negotina.... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja