Jump to content

Moto Zajednica

Led sijalice, maxi skuter i ostali

Recommended Posts

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f

Ljudi, imate li neko misljenje o led sijalicama u farovima, vozim beverlija sa smajli farom(h7 sijalice)

Stavio sam prejake pozicije, sad bi ih pojacao sa nekim led sijalicama, znam da su dobre za dugo svetlo jer sam probao ali ne znam kako ce to biti na kratkom?

Ima li neko neke dobre, neko misljenje itd.

Napominjem bitno mi je da se ja vidim danju i nocu, uglavnom vozim po gradu pa mi nocu i nije toliko potreban neki dugi snop, putovanja uglavnom danju.. Pozdrav i hvalaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

@bigbad86

Jest far je far ali nije da nema veze.....imas skutere sa 6V, 12v, imas kamiona sa 12V, 24V :)

 

@Cone12345

Problem kod smajli fara je sto u zadnjem delu kuciste je bas blizu plasticnog nosaca, pitanje je da li se moze u opste uglaviti led sijalica, mozda jedino ona koja ima pasivno hladjenje u vidu traka, sve je skuceno.

Po mom skromnom misljenju, posto vec imas napred led pozicije, preporucio bi ti da fabricku sijalic zamenis za Osram ili Philips koja ce ti dati boju svetla priblizno ledu/xenonu, pritom neces smetati drugim ucesnicima u saobracaju sto je i najbitnije.

Xenon ako ugradis, hebaces nanu svima koji ti dolaze u susret, led je nesto blaza varijanta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

I ja sam razmišljao o ugradnji LED sijalice u beverly 500 tourer ali mi se čini da za to nema mjesta na poleđini fara pa sam odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie/Kawa er6f
Pre 13 sati, igogitar je napisao:

I ja sam razmišljao o ugradnji LED sijalice u beverly 500 tourer ali mi se čini da za to nema mjesta na poleđini fara pa sam odustao.

 

Pre 19 sati, bigbad86 je napisao:

Vecina LED radi od 9V do 30V :D

 

Pre 20 sati, Satelis je napisao:

@bigbad86

Jest far je far ali nije da nema veze.....imas skutere sa 6V, 12v, imas kamiona sa 12V, 24V :)

 

@Cone12345

Problem kod smajli fara je sto u zadnjem delu kuciste je bas blizu plasticnog nosaca, pitanje je da li se moze u opste uglaviti led sijalica, mozda jedino ona koja ima pasivno hladjenje u vidu traka, sve je skuceno.

Po mom skromnom misljenju, posto vec imas napred led pozicije, preporucio bi ti da fabricku sijalic zamenis za Osram ili Philips koja ce ti dati boju svetla priblizno ledu/xenonu, pritom neces smetati drugim ucesnicima u saobracaju sto je i najbitnije.

Xenon ako ugradis, hebaces nanu svima koji ti dolaze u susret, led je nesto blaza varijanta.

 

Pre 21 sati, bigbad86 je napisao:

Imas vec temu o tome. A to dal je skuter ili kamion nema velike veze, far je far.

 

 

Znam da ima tema, ali je tema stara 4,5,6 godina... jacina led sijalica koja se u toj temi pominje je zastarela, zato sam otvorio novu...

 

 

To za prostor, jeste upravu si, danas sam rasklopio, moglo bi se nabudziti nesto ali opet koliko je to dobro, pitanje je...

Kupio sam za auto h4 u silver auto radnji u obrenovcu m-tech super premium bulb tako nesto, cena je smesna oko 1200din tako da cu uzeti h7 za motor, stvarno lepo sijaju..

 

Hvala svima, svakako

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 693 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Jedna od "stvari koje život znače", kada je ugradnja LED rasvete u pitanju, je adekvatan far.

Pre četiri meseca urađene izmene na prednjoj svetlosnoj grupi (hvaljene i osporavane H-4 "LED-are" i još po nešto).

Cilj zahvata je videti, biti viđen i pri tome rasteretiti elektriku mopeda.

Svaka modifikacija ume da na kraju poprilično košta, ali, kada jednom otvoriš Pandorinu kutiju, nema povratka.

-Glavni far Saturnus Zastava 750 (kvalitetna leća i staklo fara koje usmerava svetlo i ne dopušta preveliko rasipanje).

-Ubačena u far H4 Led Headlight Bulb 30 W, 3000LM (bez dugog svetla).

-Dodatni farovi (za dugo svetlo i ablend) Motorcycle fog led driving light 2 x 20w (struja sa akumulatora preko relea, na fabrički prekidač).

Kasnije je nivelisan snop svetala i sasvim lepo funkcionišu.

 

https://www.facebook.com/sreten.perkovic/videos/vb.100003264153442/1422383334547125/?type=3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja