Jump to content

Moto Zajednica

01 WSBK Philip Island - Australia

Recommended Posts

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Trka 1 rezultati

 

1    » Marco Melandri (I) 
2    » Tom Sykes (GB) 
3    » Chaz Davies (GB) 
4    » Javier Fores (E) 
5    » Jonathan Rea (GB)  
6    » Alex Lowes (GB) 
7    » Leon Camier (GB)  
8    » Eugene Laverty (IRL)    
9    » Michael van der Mark (NL)   
10    » Leandro Mercado (RA)  
11    » Loris Baz (F)   
12    » Jake Gagne (USA)    
13    » Toprak Razgatlioglu (TR)    
14    » Roman Ramos (E)  
15    » Ondrej Jezek (CZ)    
16    » Patrick Jacobsen (USA)    
-    » Jordi Torres (E)    
-    » Troy Herfoss (AUS)    
-    » Yonny Hernandez (CO)    
-    » Daniel Falzon (AUS)  
-    » Wayne Maxwell (AUS)    
-    » Lorenzo Savadori (I)   

 

 

 

Blamaza za Pirelli. Prva trka je vozena po standardnim pravilima, dok ce naredna trka wsbk i trka wss biti vozene sa obaveznim pit stopom zbog eksplozija guma koje su doziveli vozaci u obe kategorije. Sofouglu je teze ugruvan u Superpolu zbog ekspolozije zadnje gume. Savadori je slomio kljucnu kost u Superpolu, ali mislim da to nije imalo veze sa gumama... Sykes stigao rekord Troy Corsera po broju pol pozicija.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Aprilia RS 250 mk1, Aprilia rs 250 mk2, Honda cbr600rr(2005)

Kaze da je imao problem sa gumama 4 kruga do kraja, motor je poceo mnogo da podrhtava, cak je razmisljao da odustane jer se plasio pada kao u Donigngton-u prosle godine. Sledeca trka se vozi sa obaveznim pit stopom zbog guma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Kakvo DJUBRE od skraćenog snimka...ovo je strašno! Znači ceo snimak je seckan kako bi se snimak skratio, ajd kontam, pa zato se i zove skraćeni. Ali ovaj ga je seckao gde je stigao pa i u najbitnijim momentima trke. Gomila obilaženja, Dejvisov pad...i na kraju je debil uspeo iseći poslednjih 10 sekundi trke i očito preteran fotofiniš. Je*o mu ja ma*et iseckanu.

 

Žali bože što sam ga i pogledao...samo sam se iznervirao

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Mislim da je Kawasaki kaznjen, limitiran mu je broj obrtaja i zapreceno da ce ici jos na dole ako budu dominirali.
Upravo tako. Rea se žalio na način na koji ih kažnjavaju. Smatra da je bolje da slabijim timovima bude dozvoljeno više slobode i dodatnog finansiranja, nego što se već uspešni kažnjavaju i zaustavljaju u razvoju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Aprilia 14700 

BMW 14700

Ducati 12400

Honda 14300

Kawasaki 14100

MV Agusta 14700

Suzuki 14700

Yamaha 14700

 

Do sad je bilo 12700 za Dukati i 15 000 za ostale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Pozdrav momci

SBK prenosi program koji se zove SERVUS TV i možete ga naći na satelitu Astra ,( bitan detalj  slika je u FULL HD ) i imaju odlične komentatore i puno informacija pre trke tako da je sve skupa extra .(kome treba dodatne info pišite ili tel.) 

Šteta što je isečen kraj druge trke jer je Melandri bio 0,02 ( ne nije greška u tipkanju dve stotinke ) ispred Rie.

Ovo oko obrtaja su za sada nova pravila po kojima je max broj obrtaja koji je dozvoljen = broj obrtaja seriskog motora --10%.

Biće i dodatnog smanjivanja broja obrtaja (-250 ) u toku sezone za timove sa mnogo dobrim rezultatima .

Sve to je već u drugoj trci dalo rezultat jer je npr. i Aprilija bila u vodstvu  (na kratko ) i privatni tim Dukatija takođe .

 

Pozdrav Tesha Mladenovac +38163266282

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000
Pre sat vremena, Djusi_998 je napisao:

Će biti neke reprize? 

ako sam dobro video, ima reprize svih trka danas na ES. Nažalost, uopšte nisam obratio pažnju kada će biti snimci...od kako imam ono premotavanje programa unazad do 7 dana više me vremena uopšte ne interesuju osim ukoliko je LIVE prenos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun
14 hours ago, dtesic said:

 

Ovo oko obrtaja su za sada nova pravila po kojima je max broj obrtaja koji je dozvoljen = broj obrtaja seriskog motora --10%.

Biće i dodatnog smanjivanja broja obrtaja (-250 ) u toku sezone za timove sa mnogo dobrim rezultatima .

 

 

Mala ispravka.

 

Limiter obrtaja


Početni maksimalni broj obrtaja je + 3.3% od realnog testiranjem utvrđenog maksimalnog broja obrtaja na serijskog mašini (gleda se wsbk homologirani model valjda).  Zanimljivo bi bilo videti koliko se homologacije razlikuju od serije.

 

 

Tako određen maksimum će se u toku sezone (u nedefinisanim momentima) menjati u koracima od po +250 ili -250 rpm u zavisnosti od učinka.

 


Promenu računa algoritam koji uzima u obzir:

 

  • uporedna vremena po krugovima sa drugim takmičarima
  • vrednosti brzine na definisanim mernim mestima (pretpostavljam da je ovo maksimalna brzina na stazi-pravac)
  • broj takmičara po proizvođaču
  • rezultate trke
  • broj krugova koje je proizvođač vodio u trci
  • ukupno vreme za koje sa odveze trka.



     

Koncesioni poeni

Svaki proizvođač dobija koncesione poene, 3 za I mesto, 2 za II mesto i 1 za III mesto na podijumu.
Posle svake 3 trke proizvođači koji imaju 9 i više poena zaostatka u odnosu na proizvođača sa najviše koncesionih poena stiče pravo na jedno unapređenje sa liste odobrenih unapređenja za koje su od strane organizatora određene maksimalne cene. Ovo praktično znači da nema unapređenja motora za najuspešnije proizvođače.

Unapređenja se tiču opruga ventila (duple i singl), bregaste, zupčanika bregaste, lanac bregaste za 2019, zamajac za 2019.


Odobreni delovi

Odobreni delovi treba da približe performanse privatnih timova učinku fabričkih tako što će ograničiti cene komponenti koje se dodaju na serijski motor. Ranijih sezona su ti delovi već uključivali kočnice, vešanje i elektroniku, a od ove sezone ta lista delova uključuje i najbitnije delove šasije - zadnju viljušku, trouglove, link zadnjeg amortizera. Zadnja viljuška kompletno ne sme da košta više od 12000 eur i moći će da se unapredi samo jednom u sezoni.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F
Pre 3 sati, Djusi_998 je napisao:

Će biti neke reprize? 

Bila jutros, a bice opet sutra od 6:30 do 8:30 (tri trke), pa posle toga od 17:30 do 19:00, sve to na EuroSport 2

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2478 postova
  • Lokacija: Zemun

Ovaj prvi vikend nije merodavan zbog problema sa gumama i konfiguracije staze, ali svakako deluje da može da bude dosta zanimljivije, mada ne nešto nezamislivo bolje, jer je znatno kvalitetniji vozački talenat i dalje u prva 3 tima iz prošle godine + Camier i Fores. Videćemo šta se dešava kad rev limit pravilo krene. Melandri je izjavio da je već sada na 3-4 mesta na PI konstantno na limiteru, zanimljivo će biti videti kako su timovi izračunali optimalan finalni prenos za celu sezonu, ako se zna da će se rev limit menjati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 279 postova
  • Lokacija: Boka Kotorska-Boogie street
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600 E
pre 59 minuta, JankelA je napisao:

Bila jutros, a bice opet sutra od 6:30 do 8:30 (tri trke), pa posle toga od 17:30 do 19:00, sve to na EuroSport 2

Nisam znao da će biti ova repriza od 17.30h.

Ustao jutros i gledao reprizu od 4.30h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
Pre 4 sati, lomitelj je napisao:

Da li neko koristi Kodi? Preko ove aplikacije za Android, ili nazovi program za druge operativne sisteme, je moguće sve lepo odgledati bez nerviranja.

Uzeli smo to skoro i još ga istražujemo. Pokušao sam preko Eurosporta (british), medjutim kao i kod nas prioritet su dali olimpijskim igrama. Ostaje da se provali ko još prenosi trke. Čuo sam za BTsport, čak i Sky...ali nisam uspeo. Ili ja nešto ne radim kako treba ili nam je loš protok pa neće ni da se zamara da pokreće. Istina imamo bežični internet koji i nije vrhunski i wifi vezu izmedju rutera i "kutije". Kažu da bi bilo bolje ako bi ih vezali kablom...medjutim i dalje ostaje priča sa protokom koji možda kvari sve. Ima trenutaka kada se druge syvari gledaju bez problema...možda zavisi i od ukupne posete. Ne znam, uzeli smo da probamo, za sada samo gospodža uživa u ponudi filmova, a ja ću da se potrudim da sebi posle ozbiljne pauze priredim malo ove zabave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Da napomenem  da je na" SERVUS TV HD" (satelit Astra ) prenos u FULL HD kvalitetu (baš je velika razlika u odnosu na standardni ESP ) i da ima deo pre starta koji traje oko 30 minuta sa odličnim komentatorima i analizama trka i svega oko SBK . Ko voli extra emisija ,na žalost NEMA repriza  (treba se na vreme informisati kada je emisija )

Hvala kolegi  easy naked za ispravku i dopunu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

@pronto Ja koristim taj program i na kompu i na Android TV Box-u za tv. Na kompu Ubuntu ali i kao aplikacija pod Androidom. Bez problema. Video add-on za serije i filmove "Fantastic", za domaće kanale i filmove "Live TV Serbia" a za sve vrste sportskih događanja "SportsDevil" mada ima tu još par drugih. I nikada nije bilo problema zbog protoka. Ne gledam preko VPN servisa, oni umeju da zahtevaju dosta dobar protok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Neki problem postoji. Iskreno, na takvom smo mestu, bukvalno u divljini, da smo svesni nekih realnih teškoća. Prijem zemaljske DTV je nemoguć (nisam stavljao pojačivače i sl.) Desi se da u uglu ekrana izbaci poruku kako neprekidna reprodukcija nije moguća. YouTube gledamo bez ikakvih problema. Tv je neki Fox koji ima odličnu sliku kad je sve kako treba...mislim čak da je i HD ready. Imamo još malo prostora za ppjačanje wifi signala, jer ipak na to najviše sumnjam. Kad radi neki smartfon i klinci skidaju neki igricu za tablet...staje istog trenutka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja