Jump to content

Moto Zajednica

RUMUNIJA-MAĐARSKA

Recommended Posts

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 2 sati, mradomir je napisao:

To i ja mislim. Da ste dodali i rudnik soli i Sibiu, koji je prelep turistički grad, bilo bi 10-tak dana i preko 3000 km.

Ako se dobro sećam kolega Bruno je obišao Transalpinu i Transfagaraš za 2 dana. Može i tako...

Pa jes kad ga je jurio medved...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e
On 24. фебруар 2018. at 10:15, Milance 067 je napisao:

 

Pitanje za Lunju. Ako te ne mrzi napisi samo malo detaljnije turu o kojoj govoris ako je nisi vec negde opisao. Interesuje me tako nesto ove godine. Odgovara mi i broj dana i destinacija jer vidim da svi ta mesta opisuju kao lepa za voznju, ima sta da se vidi a i nije preskupo. Mastao sam o italiji ali kako sam skoro zamenio motor , to ce ipak da saceka. Dakle samo malo ako mozes nabroj mi molim te po danima destinacije. Hvala i pozdrav.

 

Kolega Milance 067 a i ostalima koji su zainteresovani za ovu temu se izvinjavam što odgovaram sa zakašnjenjem.

Da malo još pojasnim tada našu situaciju i dogovor oko pravljenja planova za pomenutu turu.

Krenuli  smo nas četvorica i dogovor u startu je bio da provedemo 4 noći i 5 dana na celom putu sa ciljem da pri tom obiđemo i vidimo što više za što manje para. To su već sve ograničavajući faktori i dogovoreni uslovi i na osnovu kojih smo i pravili plan za put koji smo na kraju u potpunosti i sproveli u delo, odnosno san pretvorili u javu,

Inače cela tura je zasnovana na što manjem mogućem finansijskom trošku.

Dakle, proveli smo dve noći u privatnom smeštaju i dve noći svako u svom šatoru sa pripadajućom opremom koje smo svako za sebe poneli od kuće.

Takođe je svako poneo nešto od hrane po svom ličnom izboru kao i domaće razne vatrene vode i prilikom obroka je sve bilo ala kart kao  što rade lovci. Na celom putu se kupovao samo hleb, razni sirevi, i razno domaće povrće od lokalnih seljaka za zajedničke salete koje smo pravili. Pošto smo imali domaće aperitive za večeru smo kupovali većinom zidarska piva.

Ostatak novca smo trošili za gorivo, poneki sladoled i razne ulaznice pri posetama znamenitostima.

Gorivo za atove se podrazumeva.

Ovakva cela tura je mene koštala oko 200 - 220e pošto sam kupovao uz put neke razne suvenire i domaće suhomesnate proizvode i razne sireve koje sam poneo za degustaciju kući odnosno drugarima-kolegama koji nisu mogli da pođu sa nama.

S obzirom da sam ja jedini išao iz Beograda mene je toliko sve koštalo a ostalu trojicu kolega koji su iz Bora i njima je bila malo manja kilometraža a i manje se kupovali za poneti kući od mene tako da su oni prošli sa oko 170e i niko se nije odrekao ničeg na celom putu. 

Bilo je, svi za jednog jedan za sve.

 

Izvinjavam se na opširnosti odgovora a ako nekoga interesuje naše iskustvo je pretočeno u putopis na našem forumu od autora mog kuma Svete i mene kao koautora pod nazivom "RUMUNIJA na nov način" sa obiljem fotografija i šaljivih detalja pa se može pročitati i pogledati. 

Ako je potrebno još objašnjenja, stojim na raspolaganju.

Inače i prošle 2017 sam išao na istu turu malo i proširenu možda potpuno sam i proveo se isto kao da mi je prvi put s tim što sam više koristio privatne smeštaje i doneo drugarima koje sam navikao da nešto dobiju uz već poznate domaće proizvode sireve, kobaje i ostalo, a dopunjeno još Rumunskim vinima i rakijama. 

Nadam se ću nešto slično ponoviti i ove godine jer se u ludoj glavi već krčka novi plan koji treba samo da se realizuje. 

Definitivno Rumunija sa Karpatima i onim u bližoj njenoj okolini što pruža je za svaku preporuku i ne može se sve videti u jednom manje više kraćem obilasku u trajanju od par dana. 

 

S obzirom na ovoliki odgovor, ne nemojte misliti  da sam Rumun, ne nisam Rumun a nisam ni plaćen od njih da ovako pišem već samo prenosim lična iskustva sa kojim se slažu i većina naših ostalih kolega koji su bili i isto doživeli.

 

Hvala na čitanju, pozdrav i idite dok je još ovako cenovno prihvatljivo, neće dugo trajati

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1243 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Taj Svetin putopis, RUMUNIJA na nov način. je bio meni inspiracija za vožnju po tim krajevima. Mada je bilo i kombinacije sa njegovom deltom Dunava, ali to sad nije primarni cilj.

 

I mene je tad Lunja savetovao gde šta kako a malo i prozivao, naravno u šali. 

 

Preporuka za rutu, upravo onako kao što su opisali u putopisu.

...

Fotografija3761.jpg

...

Fotografija3814.jpg

...

Fotografija3836.jpg

...

Milanče 067 ... ako se dvoumiš, o Italiji maštaj a Rumuniju vozi ....

...

Fotografija4041.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: BMW R 1200gs,BMW R 25/2

Izvini sto se i ja tek sad javljam jer sam i ja sad tek ponovo seo za komp. Hvala na odgovoru a u Rumuniju ako da bog ove godine sigurno idem . Pozdrav jos jednom.

ps. uzimam slobodu da jos pitam ako nesto ne budem znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: mihajlovo
  • Motocikl: tdm 850
On 2018. 02. 24. at 14:10, honda silver wing je napisao:

2200km se moze preci za 5 dana a nase putovanje je trajalo oko 8 dana, ali u svakom slucaju je najidealnije manje kilometara sa kojim danom vise.

Druze,kad ste krenuli,msm na datum?(ili mi je promaklo) Pretpostavljam da je jul bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda rd 04, Vespa px 200e

Idealno vreme za TA i TF je zadnja nedelja avgusta i prva nedelja septembra uz obavezno praćenje vremenske prognoze.

Tada je vreme naj stabilnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: BMW R1200 GS

I ja nesto nisam obracao paznju na vremensku prognozu,a prosao sam extra,bez kise,maglen i drugih nepogoda, vreme putovanja zadnja nedelja Juna 2017. Mada treba imati i srece s vremenom....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Lokacija: Zvornik Bosna i Hercegovina
  • Motocikl: KTM superduke 1290 GT

I mi smo bili u zadnjoj sedmici juna 2017, odlicno vreme sa malo magle na TA i jos boljim vremenom na TF. Jedino smo malo pokisli posto smo koristili neku precicu do Curtea De Arges ac980016ba792a21caa8cb73d063848d.jpg
I da napomenem prilicno los put ako neko bude hteo da ide.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja