Jump to content

Moto Zajednica

Bandit 400 vs ER5

Recommended Posts

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Skoro me zove kolega i kaze da je odlucio da kupi motor tj. zena odobrila :)

Posto je vozio samo mopede, za sad bi kupio neki model iz klase 400-500ccm

Preporucio sam mu CB500, GS500 i ER5 ali njemu se najvise svidja Bandit 400, e sad, ne vladam nikakvim znanjem za pomenuti motor, pa bi voleo da cujem iskusnije :) da li uopste kupiti taj model ili gledati nesto kao sto je ER5, GS itd...

 

Svaki komentar je dobrodosao za pomenute modele kao i ponuda istih, ako neko prodaje dobro ocuvan.

 

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pisalo se mnogo na forumu o tim motorima, svi do jednog su se pokazali kao izuzetno pouzdane i ekonomične mašine. Nema većih motocikala za manje pare, održavanje krajnje jednostavno, nezahtevno i jeftino.

 

Suština je da izabere očuvan i održavan primerak za šta će morati da izdvoji više vremena. Problem je što su to motocikli koji uglavnom menjaju puno vlasnika a dobar motor je onaj koji je srpska ruka što manje čačkala (Djunta).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bandit 400 je problematican za vislje ljude, ja sam 188cm i nisam mogao kolena da smestim na rezervoar jer ne stoje na udubljenju namenjenom za kolena vec udaraju tacno o ivicu rezervoara, inace je fantastican motor, a sto se tice ER-5 ima tema na forumu o tom motoru i tamo su ti sve moguce informacije, takodje odlican motor, mada meni srce vise voli Bandita

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Definitivno je Bandit zabavnija masina.. 

Da je malen,malen je. Jako sitan motor. 

E ova "trojka" kat. 500ccm  kao sto rece Alekre svi su odlicni,samo nadji sto ocuvaniji i bice on presrecan.

Popularani mnogobrojni modeli,delova ima svuda, jeftini.. ma super motorici.. 

Ako bas oces po kvalitetu:

1. CB

2. ER

3. GS

mada realno,samo sto ocuvaniji,koj god da je.. 

I ubaci i KLE. Ako je visi vozac,bolje KLE. Isti agregat kao na ER5.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Bandit je u odnosu na sve navedene, zvrk, mnogo zabavan za voznju, pogotovu zbog 4 cilindra i zvuk i sve, ali kao sto rekose kolege gore izuzetno sitan motor, ja sa 1.80m sam vec posmesno izgledao na njemu, jos jedna mana sto je prilicno redak kod nas i sto "mi" kao narod nismo navikli bas da mazimo i pazimo takve masine, ako nadjes u dobrom stanju, ala bmw kockica :D da je odrzavan super, ako je bio kod nekog klinca koji ga je zavrtao vadio mu dusu a nije odrzavao kako taj motor treba da se odrzava zaobidji, sve ostalo sto si naveo je dosta cesce sto se tice masina i delova kod nas, prilicno jeftinije za odrzavanje, manje turazno samim tim i veca sansa da je u boljem stanju. Masina od ER 5, se proizvodila dosta godina neizmenjena i ugradjivala uz male izmene na KLE500, GPZ500, EN500, sto dovoljno govori o pouzdanosti i kolicini delova za istu. Ako je covek preko 180 slozicu se sa Astralom neka slobodno razmisli i o KLE500. ali od ove cetvorke sto se tice izgleda i svega ER5 moj glas :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Prvo da se zahvalim svima na komentarima! :)
Sa svim postovima se slazem, najbitnije je naci ocuvan primerak sto je generalno za svako vozilo prvo pravilo.
Moja topla preporuka njemu je CB500 jer je HONDA i ER5 jer je to dugogodisnji dokazani agregat, drugar ima EN500 i mislim da ima preko 150.000km na satu, samo reci hvale za taj agregat.
Sto se tice odrzavanja to je ocigledno, mala kubikaza, komercijalni modeli delova svuda a princip mehanike ko na Golfu serije 2 :D
Kolega je ravno 180cm visok, ici cemo ovih dana da pogledamo jednog Bandita 400 pa cemo videti sta i kako.
Bandita smo nasli kod mog drugara, malo pre uradjen mali servis a ovih dana stize lanac i lancanici, gume korektne...
Na njima je da se dogovore, osecam se kao provodadzijka :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za taj mali Bandit delova kod nas ima ali slabo..  U HU u mestu Baja, postoji moto otpad. Oni imaju sve sto ti treba.

 

Na visinu od 180 ce mu biti neprijatno na tom Banditu. I na CB,ER. 

Neka proba, treba ali neka proba i neki KLE . Ima ih ko pleve, nadji neki u SA,ima sigurno.. Siguran sam da ce mu na KLE biti mnogo udobnije i prakticnije ce se voziti. 

E sad ako se nalozi na zvuk Bandita (savrsen) , neces ga ni Sumadijskom kobrom naterati na KLE . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Kao što kaže Astral za visinu, jebeno je ali mora da proba. Ja sam 184cm visok I ER mi je u početku bio ok, ali sad mi je već nizak. Mislim da će to biti I jedini razlog zbog koga ću menjati motor.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT
Hornet 600 koji je već registrovan na 35Kw...neznam jel ograničen kategorijom ili....?Izbor je do 500ccm,pa da pitam....
Nije ogranicen kategorijom, posto polaze za celu A, vec je njemu problem registracija, napravio dramu oko nje zbog razlike u 5-6k dinara na godisnjem nivou.

Ja mu stalno nabacujem temu Bandit 600, Hornet 600, Fazer 600, Deauville 650, NTV 650 sve su to motori u njegovoj finansiskoj moci...
Drugar jedan prodaje XJ 600 Diversion 2000 god, iz uvoza, al ne vredi covek zacrtao okrugli far i do 500ccm i da ga j...es :)

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 2/22/2018 at 11:50 PM, hard_rock said:

Ja glasam za ER5. Dostupniji delovi, jednostavnije odrzavanje, lakse ces ga prodati.

gledam neki er5..a grane izduvne(one lule sto izlaze iz cilindra) skroz narandzaste ..kao zardjale..kakav je to znak? Da li se tu valja zabrinuti?

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
9 minutes ago, aleksandar k said:

gledam neki er5..a grane izduvne(one lule sto izlaze iz cilindra) skroz narandzaste ..kao zardjale..kakav je to znak? Da li se tu valja zabrinuti?

 

Aleksandar

To je standardno za fabricke izduve narocito na tim budget motorima kao sto su gs500, er5, gpz500s... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

ne znam, gledao sam jednog zephyre 550 iz 1996 njegove grane se sve cakle, doduse nije to isti motor on ima 4 cilindra..dal je menjao grane dal nije, ali one su onako niklovane s par flekica od rdje..ko zna..da mi je neki majstor da podje samnom u te moje obilaske (koji traju vec 2 meseca:((..

 

Pozz

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd-Surcin
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000, Kawasaki ER5

Pozdrav. Imao sam iskustva sa ER5 i to samo pozitivna pa njega mogu i da preporucim. Kupljen upravo od Astrala 

 

Ja sam visok 178cm i bio je hajmo reci ok. Da je bio visi mozda 5cm meni bi bio savrsen. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 989 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Ok je ER5 vozao se dosta sa njim, lep, lak, upravljiv, zgodan za krivine, malo trosi. Samo po meni nije za coveka visljeg od 180cm.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

vozio sam ER-a 4 sezone, visok sam 190 al navikne se covek. Kolega ce i sa cb500 i sa ER-om a pogotovo sa banditom 400 imati problem kad zena pozeli da se vozi sa njim il da odu na neku duzu turu. Svi su mali i nezgodni/neudobni za voznju u dvoje. tu ponovo dolazi u razmatranje KLE koji zbog svoje visine, ogibljenja i velicine samog motora pobedjuje u odnosu na pomenute modele. Jeste da je na njemu ista masina ko na ER-u, al je jedini enduro motor koji ima 6 brzina koja uvek fali na svim ostalim enduro modelima tog doba. Znaci kazi kolegi pre nego sto se zaleti i zakopa sa banditom 400 nek proba i KLE-a. Svi poborjani modeli (osim KLE-a koji je dobar i solo i u duo varijanti)) su odlicni motori za solo voznju, pretezno gradsku, moze da se putuje al udobnost na duze staze nije im jaca strana. Ako uspes da ga nagovoris da proba nesto jace od 500 kubika, onda bandit 600/650 kawasaki ER6N/F, ZR7 ili suzuki SV650, Suzuki strom 650, yamaha Fz6N...

p.s. ako je okrugli far uslov onda bandit 600/650 ili kawasaki ZR7 i oba imaju 4 cilindra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6789 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ta klasa od 500cc ništa manja. Retki su motocikli na kojima ćeš da voziš preko 500km dnevno bez fizičkih neprijatnosti ili tegoba, što zbog motocikla što zbog čoveka samog usled fizičke nespremnosti. Svakako ćeš stati na tankovanje, popiješ vode, slikaš, proveriš motocikl na par minuta i sl. uostalom, ne mora ni postojati razlog, samo stani kraj puta pet minuta i odmori.

 

Najveći problem tih motocikala je nosivost pa su oslanjanje i kočnice na mukama. Nije da ne ide, da ne može, ali vožnja mora da bude prilagođena tehničkim sposobnostima motocikla. U mom slučaju natovarenog "ER5" sa saputnikom to je značilo da smo tek na otvorenom putu vozili 80-100km-h u šestoj. Sve ostalo je bilo lagana vožnja sa dosta dosta rezerve u krivinama i na kočnicama. Tako smo prošli Žabljak, Durmitor, kanjon Morače, itd. Od Smedereva do Bara trebalo nam je oko 11 časova sa sve slikanjem, tankovanjem, klopom i bušenjem gume negde na usponu za Zlatibor.

 

Dva puna kofera od 40 litara, gornji put od 53 litara, puna tank torba od 20 litara, tada ja sa nekih 125kg u opremi, devojka rukometašica od 75kg u opremi. Na kraju od zadnje gume nije ostalo ništa ali šta ćeš :D

 

Shvatiš i razumeš sposobnosti motocikla i samog sebe pa voziš u skladu sa time. Vozi par godina, prodaj pa idi na veće.20150629_092018.thumb.jpg.d1d79a7bbd3ccc9b809f5fb1cce3391f.jpg20150629_120713.thumb.jpg.cd53c372c7394bb61335467740dc6e7b.jpg20150629_143815.thumb.jpg.d9a93bd284d650ed110adebe4d2dd3fb.jpg

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@alekre

nisam ja reko da ne moze, moze i prst u oko al boli. Udobnije mi je bilo na piaggiu X8 da putujem nego na ER5 ici. Moj prethodni post se zasniva na cinjenici da covek ima 190 cm ko i ja i znam koliko mi je neudobno bilo na ER-u. Samo zbog njegovih ganarita sam rekao da je KLE bolja opciija ili ako moze preko 500 ono sto pobrojah. Putovanje na Banditu ovom koji imam sad i ER-u je neuporedivo, ne zbog brzine nego zbog polozaja sedenja, ubrzanja u preticanju itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F-Katana

fd9d5cffb0635a3816836bbfb4542c0f.jpg
Meni utrcao neplanirano pre dve godine, ja sam 178cm visok oko 78 tezak, meni je idealan i lako se smestim na njemu, hteo sam odmah da ga preprodam jer sam svasta cuo i procitao o njemu u negativnom smislu...medjutim cim sam poceo malo vise da se druzim sa njim i aktivno da ga vozim svakog dana kupio me je, 4 cilindra 40kw to ide izuzetno lepo i lako se vozi i manevrise njime, registracija 12.500 pre neki dan registrovan, potrosnja od 4.5-6l, odrzavanje jeftino ja prezadovoljan, jedina mana prednje kocnice malo slabije i zadnja opruga mi je previse meka bila, pa sam stavio sportsku, za ove dve godine nisam imao problema, osnovnih delova za servis filteri,plocice,lancanici itd...Da je mali motor mali je,al ja zadovoljan za sada ga nebih menjao.4b41ddfa3d37eb9a4a8729952b9a50d3.jpgc50736c5dd11d90f121b8da435b0f01a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Kotor
  • Motocikl: Kawasaki er5

Ravniji i malo siri korman ti pravi malo opterecenja na ramena jer te naginje naprijed ali regulise visinu 

Ja sam 190 i mogu fino da ga vozim,uzgred ovo mi je sa namjerom najslabiji motor u zadnjih 15 godina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja