Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

Cao cao, nov sam ovde i vidim da ima aktivnih ljudi od kojih mogu dobiti adekvatan odgovor na moje pitanje koje moze dosta uticati na moju odluku za kupovinu nove jahalice. Evo o cemu se radi, sedim kuci i gledam oglase za motore i naletim na neki sachs-peda RR(nije zvanican naziv jer motor jos nije u prodaji tako da ne mogu da dodjem do zvanicnog naziva tog motora) https://www.polovniautomobili.com/motori/11202856/peda-rr. Motor je 125ccm i 4t+ 2 god. garancije tako da verovatno nema los zvuk... daju ga na rate bez kamate sto me je i privuklo i ispadne me dzabe kad podelim na neke rate, a ono sto me koci jeste sto  ja znam sta je peda jer sam vozio pedu(skuter) neko vreme i nije mi nesto prirasla za srce. Poceo sam na obuku za A2 tako da mi u obzir ulaze i neki malo jaci motori... iskreno mi ne treba da bi jurcao gradom i glumio nekog mangupa... zato mi je nekako za oko zapao Aprilia Pegaso ili pak bmw f600gs sad ima i razlika u ceni pegasa i bmw-a... sad me zanima ako neko iskusan moze da mi kaze ako se odlucim ipak na 125 dal je bolje uzeti pegasa koji je star sigurno jedno 20ak godina ili ovu pedu? pozz :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Hyosung GV125

Verujem da niko još nije vozio ovu Pedu jer je stigla tek ove godine. 

Kao što si rekao Peda nije neka marka, ali jebem li ga stvarno je povoljna i još na rate i imaš dodatno dve godine garancije. 

Sa druge strane ako se razumeš u motore i mehaniku kupovina nekog polovnjaka a potom i sređivanje istog može biti hobi.

Ja konkretno sam više za prvu varijantu jer sve što znam da uradim jeste mali servis a sve ostalo nosim da majstor dovede u red što i nije uvek tako mala cifra. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Ima tema 

Mogu samo da konstatujem još jednom da je skup(to dokazuje i mogućnost kupovine na rate bez kamate).

Ako kupujem novog ćinita gledam da bude što spartanskiji(sa što manje plastika)...Keeway speed,Quingqi,SYM...na kraju 

Mislim da su najoptimalniji 250ccm i tu načelno imaš slab izbor,pogotovo kod novih a zvučnijih marki... ni kod polovnjaka nije mnogo bolje,ali naiđe s vremena na vreme nešto vredno pažnje....  https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwi_p5u_xtTZAhXPEVAKHZfCBE8QFghAMAc&url=https%3A%2F%2Fwww.mojauto.rs%2Fpolovni-motori%2F1989420_Suzuki_2606_TU250X_1998_god%2F%3Fcena%3Dlow&usg=AOvVaw1dV1X5_SqoOCVJDeFIO7px

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja