Jump to content

Moto Zajednica

cao motordzije :D

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

pozdrav . imam 21 godinu evo sad ce i 22 uzme za koji dan. Zivim u Beogradu ceo zivot i generalno po kraju i odrastao tako je i u to vreme 7 8 razdred i dosao prvi skuter od 50ccm  i bilo ih je dosta, menjalo se. Posle nekog vremena sam uzeo apriliju rs 50 i to mi je bio poslednji motor.. posle dosao auto faks i prodao motor i zapostavio ono sto zaista volim ! pa eto me nazad vracam se da se opet osecam zadovoljnim :D  Generalno trazim pomoc oko odabira motora, jer se blizi sajam automobila!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Pozdrav i dobrošao! :zdravo: Imaš na forumu tušta i tma tema o odabiru motora pa prvo malo procunjaj i iščitaj šta je napisano, pohvataj "koordinate" pa onda udri sa konkretnim pitanjima. Nešto mi govori da će to biti neki "R"!?!;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

 

5 minutes ago, DraganNS said:

Pozdrav i dobrošao! :zdravo: Imaš na forumu tušta i tma tema o odabiru motora pa prvo malo procunjaj i iščitaj šta je napisano, pohvataj "koordinate" pa onda udri sa konkretnim pitanjima. Nešto mi govori da će to biti neki "R"!?!;) 

Hvala hvala :D potrazicu te mada sam vec gledao sinoc celu noc te neke postove :) postoji opcija nekog rr, ali budzet za pazar je oko 1500e  pa je to ono sto sam hteo da se posavetujem sa nekim ko bi znao nesto da mi kaze o tome al uglavnom ciljam na neki jaci tipa pegaso i f650 ako ne onda slabiji taj rr sto sam video na ogalsima https://www.polovniautomobili.com/motori/11202856/peda-rr pozz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Interesantno izgleda, da ne kažem - vrlo atraktivno, ali 11 ks.....bojim se da ćeš se brzo smoriti. A i nov je model, sigurno će imati neke od dečjih bolesti s obzirom da je ovo Pedin prvi motorin sa ovakvim konceptom (?). Btw. nemam predrasude prema Kinezima - imao sam i vozio PRC skuter sa kitom od 70 ccm 10 godina i verno me je služio za ono zašta je bio namenjen a to je jurcanje po bulevarima, od semafora do semafora. A ova druga soloćala koja navodiš (male putne endure) samo pokazuje da još uvek ne znaš šta bi želeo (ovo ti kažem dobronamerno - i mi matori često imamo isti problem) pa daj sebi dovoljno vremena za odluku pre nego što se uhvatiš za buđelar. Sedi, probaj, čitaj tuđa iskustva, raspitaj se... Pa i ako kupiš nešto što ti ubrzo dosadi nije kraj sveta - svaka roba ima svog kupca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Dobrodošao.

Poslušaj Dragana, razmisli još malo. Pošto imaš iskustva od ranije, 11ks će ti brzo dosaditi.

Za te pare možeš uzeti nekog dobrog Japanca od 500 kubika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki KLX650

@DraganNS @mradomir hvala na savetima u svakom slucaju. Dvoumim se iz razloga samo zato sto je ovaj noviji motor i ne bi imao kvarove a znam da bi me smorio kad bi sa nekom ribicom krenuo uz strmu beogradsku ulicu- Kneza Milosa !! zato i gledam neki malo jaci svidja mi se taj pegaso al koliko sam procitao predjasnje diskusije nije bas za pohvalu :/ :DDDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pa ne bih rekao, posebno što se isti motor ugrađuje i u BMW F650, ako ti to nešto znači.

Za te pare se može naći prilično očuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

To šta je in general dobro odn. loše je vrlo diskutabilno - postoje tipične boljke pojedinih modela različitih brendova, ali ima tu dosta i predrasuda tako da nznm koliko treba da se oslanjaš na ta "uopštena" iskustva u odnosu na individualni pristup konkretnom primerku motora. Neko može da vadi dušu svom motoru godinu-dve i da ga stavi u oglas, kao "prodajem nov motor" a sa druge strane imaš primeraka od 20 i kusur godina koji su "k'o čaša", da ne veruješ kako su očuvani.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pozdrav tebi

Sve jedan motor pruza izuzetno zadovoljstvo

Veoma je vazno da znas kakvu vrstu voznje zelis, to ce ti pomoci da odaberes motor

Narocito za mali fond

Istrazuj, probaj neki ako imas gde ako ne javi se

Samo nemoj da se zaleces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja