Jump to content

Moto Zajednica

Ulje za suzuki gsx600f

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sevojno
  • Motocikl: suzuki gsx600f

Pozdrav ljudi, pokušavao sam da pretražim po forumu ali ne nađoh. Interesuje me koje ulje sipati u motor iz naslova, motor je 1995 godište. Hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Motul 5100, mislim da bi 15w50 gradacija bila ok obzirom da je stariji motor, trebalo bi da ima kod nas u KIT komercu na autobuskoj, ako ne, mozes naruciti stici ce sutradan kod njih u radnju, postarina se u tom slucaju ne placa.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Motul 5000 nije potrebno 5100

Optima Motortaktol

Ili bilo koja polusintetika za motor.

Gradacija 10-40 ako se vozi samo leti onda čak i 20-50

https://www.motul.com/rs/sr/lubricants/recommendations/006dff078c785d5e158e19f9a9f6354c?type_name=GSX+600+EF%2FF+(1987-1997)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moje iskustvo sa motulom 5000 je neobicno, cena lepa ali kada motor dodje na radnu temperaturu cudno se kvacilo ponasa, ne da se dozirati, sve je resto ok, zvuk masine lep ali kvacilo drugacije. Ne hvata, ne hvata pa odjednom "ujede" da se slikovito izrazim :D

Prijatelj se na isto zali,  r6 u pitanju..

Elf polu sintetika 10w40 u Profac-u nije los izbor za zdrav agregat, 550/din po litru, 680din/L 10w50 sintetika...

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suzuki GSF 600S
pre 5 minuta, N.F.S. je napisao:

Moje iskustvo sa motulom 5000 je neobicno, cena lepa ali kada motor dodje na radnu temperaturu cudno se kvacilo ponasa, ne da se dozirati, sve je resto ok, zvuk masine lep ali kvacilo drugacije. Ne hvata, ne hvata pa odjednom "ujede" da se slikovito izrazim :D

Prijatelj se na isto zali,  r6 u pitanju..

Elf polu sintetika 10w40 u Profac-u nije los izbor za zdrav agregat, 550/din po litru, 680din/L 10w50 sintetika...

Pozdrav Nenad.

Moguce na prefinjenom Hondinom menjacu osetiti razliku, kod starih Suzana to se cuje ko sekira vazda:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre 10 sati, JevtaNS je napisao:

Višegrad i optima 6 maraka litar.Za taj motor pun pogodak

ako se sećam sa modriča nema JASO standard protiv proklizavanja kvačila pa nije za motore koji imaju mokro kvačilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova
Pre 5 sati, JevtaNS je napisao:

piše da može u kvačilo u tekstu a standard nema-veoma neobično kao kad bi rekao crno je belo.Ali ima standard za benzince automobile.Tačka stinjavanja jako visoka kao da je menjačko ulje za auta samo minus 21 a treba minus 30. index viskoznosti mali za polusintetiku znači jako brzo degradira.Uglavnom ulje najniže kategorije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2833 postova

t

pre 32 minuta, JevtaNS je napisao:

Jel ti to iz iskustva probanja ili iz iskustva prodaje drugih ulja?

tako piše na modričinom sajtu.A uporedjujući sa nekim standardnim vrednostima za polusintetiku 15w-50 došao sam do tog zaključka da je sve lošije od normale naročito ta tačka stinjavanja.Kao da su pogrešili pa napisali -21 umesto -31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Optima je 15-50 i skroz je u klasi takvih ulja.

Kome odgovara gušće ulje to je pun pogodak.

A za stare uljare kojima je proizvođač predvideo mineralno ulje ovo je više nego dobro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 2/21/2018 at 13:54, N.F.S. je napisao:

Moje iskustvo sa motulom 5000 je neobicno, cena lepa ali kada motor dodje na radnu temperaturu cudno se kvacilo ponasa, ne da se dozirati, sve je resto ok, zvuk masine lep ali kvacilo drugacije. Ne hvata, ne hvata pa odjednom "ujede" da se slikovito izrazim :D

Prijatelj se na isto zali,  r6 u pitanju..

Elf polu sintetika 10w40 u Profac-u nije los izbor za zdrav agregat, 550/din po litru, 680din/L 10w50 sintetika...

Pozdrav Nenad.

Ja sad u CB-a sipao Motul 5000 10w40. Nisam primetio taj problem sa kvačilom... doduše nisam ga puno ni vozio još... Jel si ti taj problem odmah po sipanju primetio ili posle određenog broja kilometara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Ja sad u CB-a sipao Motul 5000 10w40. Nisam primetio taj problem sa kvačilom... doduše nisam ga puno ni vozio još... Jel si ti taj problem odmah po sipanju primetio ili posle određenog broja kilometara?
U prvoj voznji, cim je doslo na radnu temperaturu... Zamenom istog problem je nestao.

Sent from my SCH-I545 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Upravo sada, N.F.S. je napisao:

U prvoj voznji, cim je doslo na radnu temperaturu... Zamenom istog problem je nestao.

Sent from my SCH-I545 using Tapatalk
 

Aham... Ja sam na mom menjao i lamele i opruge sad, možda i zbog toga (još uvek) nemam tih problema... Pratiću situaciju pa da znam šta može biti ako mi se to počne dešavati... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja