Jump to content

Moto Zajednica

Zasto NE Aprilia

Recommended Posts

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Koga god da pitam, svi kazu "ista je kao alfa", "zena moze biti sa sela, ali motor mora biti iz Japana" "To da valja to se ne bi pravilo u Italiji" itd, itd...pa Pegaso Trail ima Minarelli motor u sebi koji se ugradjuje u Yamahu XT i u jos neke modele...

Razmisljao sam o kupovini bas 650 trail-u, i kao sto rekoh nisam nasao konkretnih razloga sta se to toliko kvari, pa dolazim do sustine pitanja: 
Zasto ne Aprilia Trail? Sta je toliko lose na tom motoru?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

To su sve gluposti i predrasude .. ;)

 

Ja lično nisam ljubitelj Aprilililije, ali daleko od toga da mogu reći da su to loši motori .. ;)

 

Traže neke određene i specifične šeme oko održavanja i tako to, ali ako Apriliju održavaš onako kako Apriliju trebaš održavati, vjerovatno ćeš se navozati i biti sretan i zadovoljan .. :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja vozio raniji model Pegasa 650 iz 2001 i bio prezadovoljan motorom. Svaki motor ima svoje prednosti i mane.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ja ne volim elektroniku na Italijanima (auta i motori), uglavnom je radi firma Manjeti Mareli, po meni Japanci ipak daju najvise muzike za date pare. Sad ako je ta aprilijica s minimumom elektronike, a verovatno da jeste, onda nemas brige. Italijani su u ljubavi sa agregatima, a u svadji sa strujom, od vajkada.

 

Evo ti konkretan primer, akam yarisa 1.0 vvti 2001. vec par godina, auto presao Boga oca km, ne trosi ulje, ne stuca, na najveci - pali kao mina, odrzavanje se svede na ulje i filter. Drugar ima punta 2002. vec drugi put mu menja kablove, svecice i bobine, jer cim malo zatrokira, a on to ne uradi, ode ecu koji nije jeftin. Auto mnogo manje presao od mog, ocuvaniji, a losije ide, troskari ulje, lupa vise na trapovima, jednostavno slabiji kvalitet delova na svim poljima. A cenovno su tu negde ili je yaris za nijansu skuplji. Na x9 mi bagovala nesto ona tabla, pa zezala svetla, cas upali, cas nece, na japancu toga nema. Ako treba da uporedim, Italijani me malo podsecaju na zastavu, u sustini su zahvalni, ali traze da se stalno nesto prcka oko njih, na japanerosa sednes i vozis.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za popularnije modele ces i naci neki deo kod nas. Ja sam mao jednu apriliju i rekao nikad vise.. nigde nisam uspeo da nadjem deo koji mi je trebao. Prodao je nakon mesec dana..

Moj ujak vozi pegaso vec 3 god srecan.. 

Nije mu se kvarila u opste. 

Na ebayu ima sta oces al kod nas malo redje...

Delim Miloirovo iskustvo sa IT vozilima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
9 minutes ago, milomir22 said:

Ja ne volim elektroniku na Italijanima (auta i motori), uglavnom je radi firma Manjeti Mareli, po meni Japanci ipak daju najvise muzike za date pare. Sad ako je ta aprilijica s minimumom elektronike, a verovatno da jeste, onda nemas brige. Italijani su u ljubavi sa agregatima, a u svadji sa strujom, od vajkada.

 

Evo ti konkretan primer, akam yarisa 1.0 vvti 2001. vec par godina, auto presao Boga oca km, ne trosi ulje, ne stuca, na najveci - pali kao mina, odrzavanje se svede na ulje i filter. Drugar ima punta 2002. vec drugi put mu menja kablove, svecice i bobine, jer cim malo zatrokira, a on to ne uradi, ode ecu koji nije jeftin. Auto mnogo manje presao od mog, ocuvaniji, a losije ide, troskari ulje, lupa vise na trapovima, jednostavno slabiji kvalitet delova na svim poljima. A cenovno su tu negde ili je yaris za nijansu skuplji. Na x9 mi bagovala nesto ona tabla, pa zezala svetla, cas upali, cas nece, na japancu toga nema. Ako treba da uporedim, Italijani me malo podsecaju na zastavu, u sustini su zahvalni, ali traze da se stalno nesto prcka oko njih, na japanerosa sednes i vozis.

Ja vozio službenog punta II 1,2 55 ... kanta sa preko 300K km ... jednom otišla (kako talijani kažu) čentralina (reparacija 70ak€) i jednom elektro servo (hladni lem, sanirano za nula novaca) ... bez ikakvog drugog kvara ... e da, bio je na plin ... ;)  ... jebote, čak nije ni hrđav bio .. :lol3:

 

Možemo tako u nedogled ... :lol3:

Moj stari vozio Ford Mondeo 1,8TD preko 10 godina (polovni kupio iz uvoza) ... auto bio apoteka (osim ružne boje)  ... prolazio na tehničkom na "dobar dan", ma sve 5 ..... Dopizdio mu auto nakon toliko vremena i proda ga za jeftine pare jer nije mogao dobiti više ... Jeboteled, kod novog vlasnika nije bio ni godinu dana a jedva se dalo prepoznati da je to taj isti auto ... :staa2: ..... raspao se .. ali bukvalno ... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 344 postova
  • Lokacija: zemun

japanci su poznati po dobroj elektronici,posebno honda:)

što kaže strašilo može tako u nedogled,evo na našem pajeru did nonstop neki kurac fali a delovi skupi u krv.ja baš i ne volim japance nešto specijalno

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vozio sam Tuono iz 200, kupio ga sa 1kkm, nikad ništa temperemantnije nisam vozio.
Motor je bio 1000% po mom guštu, udoban, ovjes super, vuče ka da se sutra neće svanit, kočnice brembo, dizajn extra, i dan danas ga se rado sjetim.

To što u “regionu” nema neki ugled je zahvaliti predrasudama.

Reka je strašilo treba ju održavati kako ju spada...



Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

ma samo navali, uz solidno odrzavanje (kao u user manualu) motor ko motor. e sad dijelovi znaju biti nezgodni, ali mislim da je do modela vise neg proizvodjaca. Ja kuburim sa dijelovima za DRZ jer ih nema puno kod nas pa sve mora preko da se nabavlja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi

Generalno gledano, ne moze se reci da je motor bas nesto popularan(zato i nema puno o njima po forumu) u odnosu na japance...
E sad, sto se tice elektronike stariji Pegaso(15+god) ima problema, ali mi to vise ulazi u kategoriji sitnijih problema u odnosu na probleme sa agregatom. Pa motor ima 15god, opravdano je da mu se nesto moze desiti. Ali zato ispod toga ne razumem jos kad ljudi kazu to ne valja to je Aprilia...
Pa moj stojadin koga koristim kao terensko vozilo po njivama i vocnjacima je izdrzao prvih 13god bez i jedne popravke, samo sa zamenom ulja i naravno akumulatora...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Uporedite pegaso 650 (2000-2004 npr) i bilo koji drugi motor iz te klase (BMW 650 i sl).

Isti agregat (rotax) sem sto je glava na BMW sa 4 ventila pa je slabiji. I to se dosta oseti. Ali da zanemarimo agregat:

Up side down vile, brembo kocnice. Da ne idem dalje. Ko je vozio Pegasa zna kako taj motor hebeno dobro koci!!! I vesanje mu je odlicno!

Crkava frajlauf, i na svim jednocilindrasima je to problem. Svi oni traze uvek aku na bar 95% i sve od struje ispravno. Traze i redovan servis ali bas kako treba. Japanac prasta prekoracenje intervala ali rotax agregat ne prasta bas. Ne crkne ali mu ne prija. Ima suvi karter i sama zamena ulja treba da se uradi kako treba. (Sve ima u uputstvu)

Ja kuburim sa jednom, eno mi je vise u garazi nego na putu... ali: motor je kupljen kao kupus. Sve dotrajalo, odrzavanje 0. Karbovi izlomljeni, silikonisani, budzeni... i sadasnji vlasnik  me nije slusao pa se sam uvaljivao u probleme i dodatne servise. Ali kako se taj motor ponasa/ide/koci... neuporediv sa motociklima svoje klase po ceni i konstrukciji. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

....čuveni plastični zupčanici,ex up ventil i......šta još beše''argument''za obilažaenje ....ne mogu se setiti,ali pre možda nedelju dve u razgovoru sam čuo da je komplet tih plastičnih zupčanika 30-ak evra.

Bez obzira na sve,mislim da je....u najmanju ruku nenormalno reći da je nešto za izbegavanje zato što nema delova ili je mnogo skupo,zato što sada zaista imaš mogućnost da ti deo stigne odakle god hoćeš....ako je skupo-onda nije za tebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
Pre 5 sati, abarth_maniac je napisao:

Uporedite pegaso 650 (2000-2004 npr) i bilo koji drugi motor iz te klase (BMW 650 i sl).

Isti agregat (rotax) sem sto je glava na BMW sa 4 ventila pa je slabiji. I to se dosta oseti. Ali da zanemarimo agregat:

Up side down vile, brembo kocnice. Da ne idem dalje. Ko je vozio Pegasa zna kako taj motor hebeno dobro koci!!! I vesanje mu je odlicno!

Crkava frajlauf, i na svim jednocilindrasima je to problem. Svi oni traze uvek aku na bar 95% i sve od struje ispravno. Traze i redovan servis ali bas kako treba. Japanac prasta prekoracenje intervala ali rotax agregat ne prasta bas. Ne crkne ali mu ne prija. Ima suvi karter i sama zamena ulja treba da se uradi kako treba. (Sve ima u uputstvu)

Ja kuburim sa jednom, eno mi je vise u garazi nego na putu... ali: motor je kupljen kao kupus. Sve dotrajalo, odrzavanje 0. Karbovi izlomljeni, silikonisani, budzeni... i sadasnji vlasnik  me nije slusao pa se sam uvaljivao u probleme i dodatne servise. Ali kako se taj motor ponasa/ide/koci... neuporediv sa motociklima svoje klase po ceni i konstrukciji. 

imam ja karburatore,a moze i u delovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Ruski Krstur
  • Motocikl: U potrazi
da..nove :care:
Pa evo reci ti meni Bokilicu, verujem da si puno motora popravio, ima li istine u svemu tome o Aprili-ji?
Jesi li mozda popravljao,servisirao Pegaso Trail?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Apriliju naj bolje može uništit majstor koji ne zna kako treba radit na njoj, rekli smo već da ima svoje posebnosti.


Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

ja sam imao Pegaso Trail 2006 godiste lepo sam se navozao, sto se tice kvarova, u pocetku ima sitnih bubica, kad to otklonis udri brigu na veselje.

Motor je jako zabavan za planinske puteve, lep odziv na gasu (jedan cilindar 660 cm3), lako i lepo poteze. Nije idealan za duga putovanja, ima samo 5 brzina i na pravcima ti se cini da si u "pogresnoj" brzini! Ima narocito tada i vibracije koje te ne opustaju. Kocnice: nije da je Tarzan ali kad sagledas mogucnosti funcionise. Vesanje za taj tip motora vrlo dobar tu nema zamerke, lepo guta neravnine i ako visok lepo se obara i daje sigurnost.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: yamaha fzs 1000 fazer

Pre 10 god. sam vozio Apriliu tuareg 600. To je prethodnik pegaza sa rotax motorom. Prodao sam ga jer od dijelova ništa se nije moglo nabaviti, Aprilia jednostavno zaboravlja modele starije od 10 god. Za 6 god. koliko sam ga vozio (oko 40 000 km) promijenio sam 6 akumulatora svake sezone nov, ako samo malo oslabi neće upaliti iako je dekompresor bio u funkciji. Ključ nisam morao vaditi iz brave jer ionako ga niko nije mogao upaliti osim mene. Ali ipak je bi motor koji se voli, u vožnji je bio za klasu više od KLE a nosio se sa 120 cm3 jačom tenerom 660. Mjenjač elastičan , agregat bez ijedne intervencije (osim struje), jako povozan (dobra ciklistika) i na makadamu i asfaltu, udoban za vozača ali za suvozača katastrofa. Ako se odlučim vratiti na enduro pegaso će biti u opciji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 3 sati, bokilic je napisao:

imam ja karburatore,a moze i u delovima

Znam Bokilicu, i mislio sam o tebi. Velike su sanse da se cujemo,  samo jos da vidim sta je sve unisteno, pa da odlucim da li komplet ili da ove pakujem. Mozda ti i posaljem da ih ti napakujes. U svakom slucaju cujemo se i hvala.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre sat vremena, NaVi je napisao:

Svaka cast.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

Ima razloga zasto ti je ovako kratko odgovorio, nemoj se ljutiti... Pozz Nenad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 19 sati, NaVi je napisao:

Zasto ne Aprilia Trail? Sta je toliko lose na tom motoru?

 

Zašto da ne? Ništa nije loše, pogotovo na Trail modelu i notorna je glupost izjava "nikada NE Apriliu"

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Jedno vreme sam bioi vlasnik dve Aprilije.Skuter SR50R,koga imam i sad i Caponord ETV 1000 koga vise nemam.Skuter za zujanje po gradu zna se.Kupio ga novog 10 godina je kod mene oko 5500 km nema problema osim ispucanih gumica na krajevima sajli kocnice i malo izbledele boje na zadnjem amortizeru.Zadovoljan.Caponord kupio u zapustenom stanju(nevoljenom)i mislim da je stanje bilo odraz nestrucnog poravljanja pa je vlasniku dosadilo i resio je da proda.Posle celozimskog cackanja i igranja doveo sam ga u savim zadovoljavajuce stanje i slatko se navozao prosle sezone bez ikakvih problema.Tvrdim da su u pitanju predrasude i da ako se motor odrzava kako treba nema veze koje ime stoji na rezrevoaru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja