Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem lanac, tacnije dva

Recommended Posts

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 13.4.2018. at 6:28, pronto je napisao:

Ni sam ne znam kako...izašla mi je cena ovoga lanca u danskim krunama...jer nosi ime(Biltema) velikog lanca prodavnica koji deluje isključivo u skandinavskim zemljama. Ako ga plaćaš koliko i tamo piše, mislim da imaš jeftinije i poznatije opcije (za ovaj model pisalo 800 kruna, što mu dodje nešto više od 100 evara). Piše proizveden u Evropi...ako je od njihovog čelika, možda bude bolji i od poznatijih.

Nisam našao teh. specifikaciju, ali ako je nov ne vidim razlog da se ne upotrebi.

Evo me opet u civilizaciji i naravno opet teznja da se motor stavi u funkciju. 5000 din konkretno ovaj sa slike. S tim sto cu ipak neki polovan sada da potrazim a kasnije kad uzimam uzecu did set i da ne razmisljam. Ja sam poceo penzionerski da vozim i kada stavim novi dobar set miran sam dugo jer ako prodjem 3000 km za sezonu ja sam presrecan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima radnja u Kg koja prodaje samo lance,  oko 5000 din izadje oring lanac, 530,114 clanaka... Ne znam proizvodjaca, MISLIM da je Filip Kljajic KG.

Inace njihove patent/brze spojke vozim skoro na svim motorima (nemam alat za pertlanje) pa evo i sada na CBF-u, a znamo da je lanac jak koliko i naj slabija karika :D

Ima i neki papir o izvrsenim atestima... 

Za one iz Kg-a, radnja je na samoj raskrsnici skretanja za ipsilon soliter, od "ozona" kada se ide... Ko voli nek izvoli :D, patent spojka 525 kod njih kosta 170din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Iskljucivo za laganu vožnju do prvog majstora.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 22 minuta, Savan je napisao:

Iskljucivo za laganu vožnju do prvog majstora.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Postoji li neko objasnjenje iza ove tvrdnje?  Ja se ne secam kada sam imao "pertlan" lanac, motori mahom preko 100ks, nisam neki trkac, vozim sa uzivanjem... Preko 50000km sa spojkom na 1000f hondi, preko zime skinem lanac, potopim ga u naftu pa u flasu sa menjackim uljem, tako do proleca...

Ne otvaram raspravu vec hocu da utvrdim jesam li bio ne bezbedan svo to vreme, i sada na novom lancu koristim brzu spojku, lepo namestena, u pravom smeru, zatvorila se do kraja... Lancanici ravni jedan sa drugim i stvarno ne vidim razlog zasto bi u nekom trenutku popustila..

 

Pozdrav Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Sam si sebi odgovorio  "lanac je jak koliko i naj slabija karika" a ta brza spojka je najslabija karika, i kad lanac rokne, roknuce na toj spojki, a kad se lanac uradi sa alatkom nema najslabije karike jer su sve karike iste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovde tako rade. Nikad nisam postavljao pitanje da li je to ispravno i zaista potrebno. Već sam prihvatio zdravo za gotovo da ta brza spojka nije dovoljno jaka pod svim uslovima. Nekako mi deluje dosta logično.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

I ja sam mislio da je svejedno koja je spojka, cak sam mislio da je bolje da dodje sa brzom kad kupujem posto nemam alat. E sad vidim da DID i skuplji lanci dolaze sa onom na nitovanje. U principu osigurac ima istu funkciju kao i nitovanje, da ne spadne 'osmica', ako je brza spojka kvalitetna i osigurac se malo i zalepi ne vidim zasto ne bi valjalo, sam osugurac ne trpi nikakvo opterecenje. Ili gresim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Eno kod drugara na VFR-u 800 brza spojka... I ja sam se čudio kako to da motor preko 100 konja ima tu brzu spojku, ali on to vozi muški i za sada nema ama baš nikakvih problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Voleo bi da se neki poznavalac materije ukljuci. Bio sam u kontaktu sa jakim lancima na poljo masinama, neki imaju spojnice sa osiguracem, nisam masinac ali deluje mi da nacin drzanja 'osmice' na lancu nema nikakve veze jer tu nema opterecenja kad je sve u osi. Moj plan je da ako dobijem takvu spojnicu stavim tanak sloj silikona ispod osiguraca. Dobro, moj motor ima 50tak ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nema potrebe za silikonima i lepkovima, ako se lepo namesti to je to, pred zimu lako se raspertla lanac i potopi naravno posle pranja u ulje, na prolece sastaviti sa novom spojkom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 hour ago, Biker Q said:

Moj plan je da ako dobijem takvu spojnicu stavim tanak sloj silikona ispod osiguraca.

Obavezno silikon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Zbog ove vase price napravi ja alat za pertlanje upravo! :D Deo koji nosi neku malu stegicu, imbus 10 kao drska a pin koji "otvara" lanac od ureznice... Treba da je dovoljo jako :)

IMG_20180502_110656.jpg

IMG_20180502_112509.jpg

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Predlazem svakom da pogleda snimke lanaca u pokretu,na jutjubu.

Ima tu i vertikalnog kretanja ,i temperaturnih promena...

Proizvodjaci nisu bez razloga odredili kako se koji spaja. Sigurnosna granica je verovatno dovoljno nisko,pa upotreba spojke moze da prodje bez posledica i na nesto jacim motorima,ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Posto nisam svez u motoraskim vodama dacu sebi pravo da konstatujem sledece, bolje spojka neko lose pertlan lanac. Licno sam video, stezanje, "papagajkama", raznim kljestima, i lupanja sekacima... Sto je naj gore, ne u kucnoj izvedbi vec kod "majstora" ! Lanac menja musteriji koja posle citanja ove teme na forumu bas bude zadovoljan i sa osecajem sigurnosti, njegov lanac je "pertlan" :D

Malo ukoso, rolnice se ne vrte od lupanja, ali on to i ne zna!  :D Alat kod kineza 5eura, kvalitetan, brendiran sa tungsten pinovima 50eura, cekici i papagajke su svakako jeftiniji, zarada veca!

Niko ne spori sta je ovde kvalitetnije ali u kucnoj radinosti manje toga moze krenuti po zlu koriscenjem kvalitetne spojke sa dobrim osiguracem. To je poenta..

 

Pokvarismo temu coveku, izvinjavam se!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Meni je lanac sastavljen brzom spojkom pukao, tj razdvojio se na mestu gde je spojka, srecom odleteo je iza motora. Od tada stavljam iskljucivo pertlovan lanac. Vidjao sam situacije gde je pucao blok motora i krivila se osovina lancanika zbog puknutog lanca, steta ogromna zbog spojnice koja kosta 200-300 din i majstor da vam zapertluje 500 din. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije to neka velika nauka, ja sam sam nitovao svoj lanac, samo treba imati alatku, sreca pa imam od koga da pozajmim original DID-ov alat za nitovanje DID lanaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne smeta meni, taman podize temu a i ja sam naucio nesto novo, iskreno nikada nisam pomislio da ima razlike pa nisam ni razmisljao u tom pravcu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja nemam alatku i nemam od koga da pozajmim, uvek sam nitovao cekicem i dornijem, nikad problem. Ipak, treba znati kako i imati osecaj da se ne pretera, pa da se suvise stegne karika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
On 2.5.2018. at 11:30, N.F.S. je napisao:

Zbog ove vase price napravi ja alat za pertlanje upravo! :D Deo koji nosi neku malu stegicu, imbus 10 kao drska a pin koji "otvara" lanac od ureznice... Treba da je dovoljo jako :)

IMG_20180502_110656.jpg

IMG_20180502_112509.jpg

Dobro si ovo napravio, svaka cast.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uspesno sam zapertlao prijatelju lanac, ja i dalje spojku vozim... Ako budes muku mucio javi da ti kupim spojku i posaljem druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja