Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem lanac, tacnije dva

Recommended Posts

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Potrebna su dva lanca jedan je 525 mislim 118 clanaka a lancanici bi trebali da budu kao za shadow 600 (prerada je pa kazem valjda pristupice se uporedjivanju). Drugi je 530 valjda 110 clanaka za gs550l, mozda i lancanike ako nadjem neku jeftiniju varijantu. Inace za oba motora trazim jeftiniju varijantu jer ne prelaze puno a i zbog trenutne finansijske situacije da se "zakrpi" ova sezona a za dalje videcemo otom potom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ne smem da ga zovem, vec dva puta me zvao da pita kako radi karburator a ja ga jos nisam ni namontirao:jee:. Salim se, hvala za info, pitacu ga a taman mi trebaju i semerinzi za prednje vile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stara Garda, 269 postova
  • Motocikl: VARADERO 1000 PGM-FI

Koji motocikli su u pitanju?Treba mi podatak zbog lancanika  i do koliko novca?

Ima raznih varijanti..

Ipone...

Repsol

Hiflo

Unibat

TRW

Ariete

D.I.D.

Regina

ITD............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl
pre 43 minuta, Biker Q je napisao:

Ne smem da ga zovem, vec dva puta me zvao da pita kako radi karburator a ja ga jos nisam ni namontirao:jee:. Salim se, hvala za info, pitacu ga a taman mi trebaju i semerinzi za prednje vile.

del 063697094

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

A sta mislite o lancu koji je koriscen, tj recimo bio solidan pa otisao motor u delove. Znam da to nije dobro, nego da pitam dal da trazim nesto da se pripomognem? Meni su lancanici na oko ok mada sigurno imaju deformacije koje ce da sa'rane nov lanac ali mozda nece polovan:jee:. A lanac moj trenutni ima cak blokiranih osmica, tj nisu u osi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 1 sat, Biker Q je napisao:

A sta mislite o lancu koji je koriscen, tj recimo bio solidan pa otisao motor u delove. Znam da to nije dobro, nego da pitam dal da trazim nesto da se pripomognem? Meni su lancanici na oko ok mada sigurno imaju deformacije koje ce da sa'rane nov lanac ali mozda nece polovan:jee:. A lanac moj trenutni ima cak blokiranih osmica, tj nisu u osi.

Ja sam na svom tadašnjem TDM-u menjao lanac jer je bio ˝na pola˝ tj. bio je samo (ravnomerno) istegnut, bez loših karika. Kada je drugar kupio TDM-a na njemu je lanac bio katastrofa, neravnomerno istegnut, zaribale karike, ma haos totalni. Lančanici su bili ok. Stavili smo mu moj stari lanac jer je bio u mnogome u boljem stanju od njegovog. Računali smo da će uspeti da izgura tu sezonu... Desilo se da smo morali nakon samo mesec dana da ga dotežemo jer se isteglio, pa posle još mesec dana više nije mogao da se dotegne koliko se isteglio. Znači, njegovi lančanici (iako na oko u dobrom stanju) su totalno uništili moj lanac. 

Moj zaključak je da se nikako ne stavlja drugi polovan lanac jer to nikada ne može da se uklopi sa već polovnim lančanicima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z 1000 sx

Slazem se sa @ThePainkiller , ne treba stavljati polovno , mislim da je bolje da sacekas malo bolje vreme i da stavis nov set koji verujem nije vise od 100 eura nego rizikovati sa polovnim jer takva varijanta uvek ispadne na kraju skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

525 kupljen, trazim 530 sto jeftiniji. Razmisljam i samo polovan lanac da stavim drugi jer stvarno mnogo malo predjem za sezonu (nema se vremena).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
525 je za shadow a 530 mi treba za suzuki. S tim sto razmisljam da stavim bez gumica nov did, oko 4200 din na oglasima.
Ima da ti traje mesec dana, ti lanci mogu samo za motore do 10kw.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bolje i taj lanac bez gumica nego polovan. Mada ako nadjes dobar polovan (izmeri ga po uputstvu proizvodjaca) i to nije losa varijanta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
On 17.3.2018. at 22:47, Biker Q je napisao:

525 je za shadow a 530 mi treba za suzuki. S tim sto razmisljam da stavim bez gumica nov did, oko 4200 din na oglasima.

Raspitaj se kod Olivera iz MRG Shop-a. Kod njih sam uzeo D.I.D. lanac 525 O-Ring za 60 evra. Do 70 ks. Verujem da ima i dobru ponudu za 530 lance... 

Oliver - 0644650630 (može i preki Viber-a).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 3/20/2018 at 8:30, Biker Q je napisao:

Ali 530 je i pise za notore do 50ks.

tu je jako bitna i jačina kidanja a ne samo do kolko konja ,treba i da negde postoji podatak o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin
On 23.3.2018. at 0:50, sasa ns 1 je napisao:

tu je jako bitna i jačina kidanja a ne samo do kolko konja ,treba i da negde postoji podatak o tome

Kako se oznacava taj podatak i gde pise, koliki treba da bude min za 50 ks recimo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Retko kad to piše na samoj ambalaži, već taj podatak treba tražiti u tabelama na sajtovima proizvodjača. Na engleskom to kažu "tensile strenght". Obično se i po samoj oznaci lanca zna koji je jači iako su istog koraka. Mislim na proizvod jedne iste marke. Primer DID-ov VMX je slabiji od ZVM(x). Razlikuje se i cena naravno, ali bi zaista trebalo uzeti lanac shodno nameni i kubikaži. Sve piše idi na njihov sajt...negde na dnu kataloga je tabela tehničkih podataka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ni sam ne znam kako...izašla mi je cena ovoga lanca u danskim krunama...jer nosi ime(Biltema) velikog lanca prodavnica koji deluje isključivo u skandinavskim zemljama. Ako ga plaćaš koliko i tamo piše, mislim da imaš jeftinije i poznatije opcije (za ovaj model pisalo 800 kruna, što mu dodje nešto više od 100 evara). Piše proizveden u Evropi...ako je od njihovog čelika, možda bude bolji i od poznatijih.

Nisam našao teh. specifikaciju, ali ako je nov ne vidim razlog da se ne upotrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Raspitaj se kod Olivera iz MRG Shop-a. Kod njih sam uzeo D.I.D. lanac 525 O-Ring za 60 evra. Do 70 ks. Verujem da ima i dobru ponudu za 530 lance... 
Oliver - 0644650630 (može i preki Viber-a).
Ja sam narucio kod Olivera set za transalpa, daje popust 20 posto na set, tako da nema nigde jeftinije, jt lancanici i 525 did vx za transalpa 103 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 17 minuta, brdy je napisao:
On 20.3.2018. at 9:15, ThePainkiller je napisao:
Raspitaj se kod Olivera iz MRG Shop-a. Kod njih sam uzeo D.I.D. lanac 525 O-Ring za 60 evra. Do 70 ks. Verujem da ima i dobru ponudu za 530 lance... 
Oliver - 0644650630 (može i preki Viber-a).

Ja sam narucio kod Olivera set za transalpa, daje popust 20 posto na set, tako da nema nigde jeftinije, jt lancanici i 525 did vx za transalpa 103 e.

Da, Oliver uvek da neki popust ako se uzme set ili više stvari odjednom... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja