Jump to content

Moto Zajednica

Kineski kvadovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da nema neko slucajno ili poznaje nekog ko ima neki kvad u delovima, pravim neki 'bagi' pa mi trebaju tockovi, glavcine, kocnice i jos neke stvari?
Nasao sam jedan bez agregata za 300e, ali ne bih davao bas toliko a i ne treba mi ram a vlasnik hoce da ga proda samo komplet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima, 

Kakvo je vaše mišljenje o CFMoto 200cc i Peda Super X 200cc.

Potpuni sam početnik i kvad bih koristio za vožnju po prirodi -  šumi, planini - uglavnom stazama za šetnju, ništa ekstremno za neko manijačenje (prelazak dubokih reka, vađenje trupaca iz šume i slično :lol2:).

 

Da li ti kvadovi mogu da iznesu jednu osobu na tim blagim usponima?

Da li su pouzdani za takve terene(kupio bih nov, uz redovno održavanje)?

Koliko troše ti kvadovi, obzirom da su zapremine rezervoara po 8-9 litara( da li mogu da izguraju makar 100km sa punim)?

I najbitnije, da li vredi kupovati takve nove i održavati, čuvati i nadati se da neće da se pokvari, ili kupiti polovan na glasu(mada je to "mačka u džaku" po meni)?

 

Malo preopširno sa moje strane, ali mi se javila baš jaka želja kupovinom kvada, a potpuni sam laik, tako da bi mi značili bilo kakvi saveti...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Nikola121 kasnim sa odgovorom al evo prenecu neka moja iskustva. Oko tri godine sam vozao suzuki ltz 400,dobro je sluzio. Za te tri godine menjane su gume, lezajevi zadnje osovine nekoliko puta,nesto je i napred oko trapa radjeno...ulje,svecica. Uglavnom zahtevao je posle svake voznje pranje i redovan pregled. 

Pocetkom 2020 god. kupio sam pedu 150. Vozao sam to neko vreme, sto se masine tice sipas gorivo i gas. Ram i plastike su bas lose uradili, posle svake voznje je nesto moralo da se dotegne, zavari, zakrpi. To mi i nije tesko padalo, al vibracije koje proizvodi na vecem gasu su nepodnosljive. 

U septembru 2020god. kupio sam nov CF moto 450l. Za sad sluzi odlicno. Navikao sam da krpim i popravljam pa mi sad to malo fali... Ovog posle voznje operem parkiram i tako ceka novu avanturu. 

Kada sam isao na prvi servis video sam taj kvad sto prodaju pod oznakom 200,jako kvalitetno izgleda. Mada to nije cf vec neki drugi kineski brend. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Nikola121 kasnim sa odgovorom al evo prenecu neka moja iskustva. Oko tri godine sam vozao suzuki ltz 400,dobro je sluzio. Za te tri godine menjane su gume, lezajevi zadnje osovine nekoliko puta,nesto je i napred oko trapa radjeno...ulje,svecica. Uglavnom zahtevao je posle svake voznje pranje i redovan pregled. 

Pocetkom 2020 god. kupio sam pedu 150. Vozao sam to neko vreme, sto se masine tice sipas gorivo i gas. Ram i plastike su bas lose uradili, posle svake voznje je nesto moralo da se dotegne, zavari, zakrpi. To mi i nije tesko padalo, al vibracije koje proizvodi na vecem gasu su nepodnosljive. 

U septembru 2020god. kupio sam nov CF moto 450l. Za sad sluzi odlicno. Navikao sam da krpim i popravljam pa mi sad to malo fali... Ovog posle voznje operem parkiram i tako ceka novu avanturu. 

Kada sam isao na prvi servis video sam taj kvad sto prodaju pod oznakom 200,jako kvalitetno izgleda. Mada to nije cf vec neki drugi kineski brend. 

FB_IMG_1594554063169.jpg

FB_IMG_1594554079382.jpg

IMG_20200509_163134.jpg

IMG_20200903_132422.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav ljudi

Ako moze mala pomoć

Imam kineski kvad 200 kubika i od skoro mi se pojavila "rupa" u trecoj brzini.

Znaci kad prešaltam iz druge u trecu kao da je neutral, posle toga cetvrta normalno

Zna li neko šta li može biti i kako da rešim.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sve je to slicno,a opet razlicito da nijedan deo ne pase sa druge marke.

Lome se i najjaci i kvare se itekako, tako da nisam protiv kineskih ni tajvanskih vozila.

Ako ne znas sam da odradis mehaniku, skupa je to igracka. Slozenija i sa vise skupljih delova od motocikla. I to kvarljivih delova.

Moze ti vise stajati nego li voziti. Potrosnja goriva je posebna stavka kod 4x4 sa varijatorom, ispod 10l/100km ni nizbrdo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Dobro se pokazala ta peda. Ona 150 sto sam ja imao je katastrofa, vibrira trese bukvalno se raspada. Taj model 200 je odlican lepo se vozi, samo mu je cena losa. Generalno svim kvadovima su nabili cene kao da su od zlata. Gledaj nesto polovno,za te kineze su jeftini delovi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Svi ti kinezi su slicni pogledaj malo kakva mu je masina kog oblika i dali se ugradjuje u jos neke modele. Vidi dali ima delova, to ti je bitno. Za pedu ima delova, masina kao na skuteru. Nema salta ja brzina samo napred nazad i gas... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja