Jump to content

Moto Zajednica

Kineski kvadovi

Recommended Posts

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
pre 29 minuta, Darko Floyd je napisao:

Po ratkapnama pozadi rekao bih da je Yugo 45 ali lako moze biti i Florida, jbg prelazno godište :) 

Ipak koral 55 kolega

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
On 23.4.2019. at 9:27, pronto je napisao:

To T3 je traktor do 600kg čija brzina nije veća od 40km/h!?!?

Alternativa je kategorija L...6 ili 7 sad to zaboravih...gde je maksimalna snaga limitirana na 15kW. Znači NIJEDAN atv sa snagom većom od te po važećem zakonu ne može da bude registrovan ( ali ne i uvezen tu se krije veliki zajeb).

T3 mu dodje i najkorektnije, jer takvo vozilo (mahom4x4) i nije za asvaltne puteve...medjutim problem je sa raznim Raptorima koji nisu 4x4 i imaju 50...60..i + konjića.

 

T5...

Traktor na tockovima cija je max brzina preko 40km/h.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ljudi,prijatelji, u ovakom sam stanju kupio,prehodni vlasnik je bio sa sela pa je skinuo zadnje fabricke gume kramponke i ugradio ove od kola-mislim autombila.

mene samo interesuje dali ima delova za ovakvo vozilo,i koliko moze da kosta generalna za ovakvu masinu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ako hoces iskreno,kvad sa slike vredi ispravan u takvom stanju oko 200e,obzirom da papire sigurno nikakve nema,jer ih nema skoro ni jedan od takvih. Stanje je uzasno,nista nije citavo i sve je prebudzeno...

Mislim da su novi takvi sto uvoze iz kine oko 500-750e zavisno od "opreme" ima ih dosta po oglasima.

Samim tim mislim da i delova ima kolko hoces,jer masine su iste na svakom. Delovi za generalnu su mozda oko 100e + ruke za majstora.

 

Kako po slikama deluje razrovareno,tesko da ces ga ikad dovesti u neko pristojno stanje,pa mislim da bi svako dalje ulaganje bilo bacanje para...

 

Realno 4 felne i 4 gume za taj atv prelaze njegovu vrednost kad je polovan ocuvan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

E PUNO HVALA ZA VAS ODGOVOR,OKO CENE GENERALNE TO JE ME INTERESOVALO-ZANIMALO,A KOLIKO SAM PLATIJO TO JE TA CENA,BITNO JE MENI DA JE ON ISPRAVAN 100% A KASNIJE SAM MISLIO AKO MI OSTANE KOD MENE DA URADI MI MAJSTOR GENERALNU,ZATO SAM POSTAVIJO PITANJE DA MI NEBI MAJSTOR UZEO NEKE VELIKE PARE-NOVAC....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Cenu koju sam napisao 100e + ruke, uzmi sa rezervom. 

Jer delovi za kineze su smesno jeftini, ali zna da se nakrcka dosta delova po 700-1000-2000din i onda cifra bude kolko bude. 

Mislim da klip i karike nisu vise od 2000din.. To je najjeftinija solucija. 

Ali, ako treba obrada cilindra ili drugi nov, to je jos 30ak eura... Ako radilica nevalja mozda jos 30ak... Itd.... 

Okvirno nebi trebalo da bude za delove vise od 100e.

Pretrazi na KP milsim da je bio neki prodavac iz Nisa koji je imao za te male masine 110-125ccm bukvalno sve do najsitnijeg srafa. 

Ja sam imao neki atv 200ccm sa vodenim hladjenjem i tu je sve skuplje i teze naci delove, pa sam zvao skoro sve prodavce iz srbije sa oglasa i na kraju srecu nasao u engleskoj preko ebaya

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Uzeo sam za selo i zezanciju kineski kvad 200cc. Bio je bez plastika, i dosta mu je instalacija bila zbrckana. Gume bile 80%. 

Peskirao sve, farbao , nove plastike stavio, sredio instalaciju, grejace rucki, usb sa voltmetrom, kofer...

Lezaji i semerinzi u zadnjoj osovini.

Razne biksne... Retrovizori..

Vecinu vijaka i navrtki sam uzimao u crnoj boji, a vijci sa finim navojem bili su posebna tema.

Bio je slab uzbrdo u polasku iz mesta, pa sam stavio napred zubcanik 14z. Bio je 17z.

Platio sam ga 330e , a izasao me je skoro 800e.

Masina je bila odlicna, nastelovao ventile i zamenio ulje.

 

Ide sad dobro, malo mu karb na odusak kaplje, jer je isti u svojoj poziciji nagnut unazad ka filteru.

IMG_20190307_120728.jpg

IMG_20190308_115700.jpg

IMG_20190311_140806.jpg

IMG_20190312_154914.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

za model ime i prezime,ako nema plocicu nema nista od toga

 

plocica stoji zakacena nitnama napred na sasiji izmedju tockova ispod fara...

 

ako je nema,pokusaj sa leve strane masine(strana kod magneta) trebalo bi da ima neku oznaku slova i brojevi(to je kao broj motora sa oznakom modela),skroz dole na levoj polutci masine.

A kubikaza obicno bude izlivena na cilindru sa neke strane...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Momci, par pitanja za upucene. Procitao sam sve teme o kineskim kvadovima, ali mene zanima koliko to snage ima, da li to moze lepo da se tera, da se zeza?

 

Znaci gledao sam na oglasima neke nove kineze tipa 125-150cc kostaju do 1000e, ali meni to sve deluje kao da je za decu. Zena se zalepila za kvad i ja sad razmisljam o opcijama. Do nekih 1500e sam gledao.

Jedino sta sam video da mi deluje malo robusnije od tih malih je Peda 200cc.

Da napomenem da sam vozio Princa 125cc, Qingqi qm200 kros, pa sam posle presao na japance :jee:

Znaci koliko snage zapravo imaju ti mali kvadovi? Koliko je to trajno, nabavka delova itd. Ne treba mi da bude registrovan.

Znam da ste 1000 puta odg na slicna pitanja, ali me zanima realna veličina tih kvadova i mogucnosti, livada, blato, uzbrdica itd.

Gledao sam i klipove na yt, ali bih voleo da cujem misljenja iz ove zajednice :D

 

Da napomenem da sam cak razmisljao da kupim Fiat Pandu 4x4 i da je iskasapim, napravim kavez, stavim vece felne, offroad gume itd, ali mi je to baaas zezanje :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa, od 200cc da gledas i to je samo za jednu osobu. Nema mesta za dvoje. Ne ide nesto, al uz kratak prenos moze da se uspne uz prilicnu uzbrdicu. To ti je zadnji pogon.  Ovi od 150cc nanize su uglavnom automatici i slabiji su. Tockovi su im cesto manji od 8 cola, a to je minimum za odrasle. Mozes naci neke 200cc, 250cc sa tockovima od 10 coli, to je bolje.

Delovi su pristupacni,jer su to uglavnom kinezi, pa na kp imas jeftino. Ovaj Grujin Smc je tajvanac, imao sam od 300cc smc i delova ovde nemas, osim ako nije 250cc, onda pase od kineskih motocikala rednih dvocilindrasa(motor, menjac, ostalo nemas)

4x4 je ozbiljnija prica, Panda 4x4 je povelika za quad, al moze i to. 

4x4 su uglavnom varijatorski, sa brzom i sporom, blokadom svih tockova, sto na Pandi nemas.

4x4 skuplji dosta i vise delova koji se trose.

Skoro smo drugar i ja probali uporediti 4x4 i zadnji pogon na velikoj uzbrdici. 4x4 12 coli tockovi se popeo skoro do kraja sa samo zadnjom vucom, dok je zadnji pogon ostao ispod polovine uzbrdice i radilo je guranje i vitlo da bi ga izvukli.

Lepo je to voziti. i mocno. Ali ako sam ne znas da sarafas, bolje odustani, pogotovo za 4x4.

Nadam da sam ti pomogao , pitaj ako te jos nesto zanima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma nije problem da srafim, menjam, odrzavam sam svoja vozila manje vise. 

 

Nego nisam bas raspolozen da stalno nesto popravljam, a ni da dam mnogo para. 

 

Vidim po oglasima ima nekih budzevina, ubacuju motore od tenere, transalpa, svasta nesto. 

 

Vise gledam za nju, ali bih mozda nekad seli oboje, zato me i zanimaju misljenja. 

 

Sto se pande tice, to bi bila prica samo za sumske puteve, tucanike, livade, nikakav tezi offroad, svestan sam ja toga. 

 

Vidim da kineze prodaje neki lik u B. Palanci i neki Damjan iz Smedereva. Neka iskustva s njima? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja