Jump to content

Moto Zajednica

Kineski kvadovi

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Polaris Riding Day.. organizovao polaris voznju..
29. i 30. Septembar organizuje atv- enduro Jastrebac i Can-Am voznju na Jastrepcu..kazu da je do nedelje oko 200 vozaca prijavljeno

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 19.3.2018. at 22:38, Gruja1595 je napisao:

Sutra idem na prvi servis - 300km, za tih 300km koliko je kod mene ( 2 nedelje vec ) nije se pokazala ni jedna mana, ide odlicno, dosta snage ima, proban je na ekstremnim terenima i nije nigde stao, sve za sada perfektno. Novog sam uzeo u Beogradu.

Ima blokadu, do 64kmh ide preko nece, pitacu ujutru da li ce da skinu blokadu, a da mi ostane garancija ( 2 godine ), ako se gubi garancija skidanjem blokade ( sto i pise u garantnom listu, ali mozda naprave izuzetak jer su prilikom kupovine rekli da nema problema i da ce na prvom servisu da skinu ) onda necu da diram nista, i ovako je odlican.

Dosta je visok, dupli hladnjak, led farovi, cekrk, kuka, kofer.. u "full" opremi sto bi se reklo emoji4.png

850ccm, 71ks, registrovan kao traktor, trajna registracija - 7900 dinara ( tehnicki i polisa od obaveza godisnje samo, nalepnica je trajna )68b7d5a5b3aeba9c645f8eaefd0b8184.jpg&key=88ae5d30468f642988dcd82d64373d30d6029165e5ea3075dcc1ed6f6751fe87

 

Gume nosi 28x9/12 i zadnje 28x10/12

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

850ccm, 70+ks? Da ne nosi masinu od TDM-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 7 minuta, Gruja1595 je napisao:


Ne, rusi prave njihov motor ;)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Bas mocno i izgleda, a i zvuci na papiru. Sobzirom da potice iz zemlje Lade Nive, ne sumnjam ni najmanje u mogucnosti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hajde molim te...zarad opšteg znanja!

Kako je taj u sredini registrovan kao traktor...a ovi drugi kao automobili.

Ako kažeš na foru i poznanstvo....onda jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Kupljen nov, svi novi kupljeni u 2018oj pa na dalje dolaze sa fabrickom homologacijom t3 ( traktor - radna masina ) pa eto i te tablice. Svi novi kvadovi / utv od 2018 su registrovani kao traktor, sa zelenom tablicom. Pogledaj i na polovnim automobilima opis svakog novog polarisa, can-am, stelsa,... Svi imaju homologaciju T3 :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
On 15.4.2019. at 10:40, Gruja1595 je napisao:

Kupljen nov, svi novi kupljeni u 2018oj pa na dalje dolaze sa fabrickom homologacijom t3 ( traktor - radna masina ) pa eto i te tablice. Svi novi kvadovi / utv od 2018 su registrovani kao traktor, sa zelenom tablicom. Pogledaj i na polovnim automobilima opis svakog novog polarisa, can-am, stelsa,... Svi imaju homologaciju T3 :)

Ja sad k'o švaba..tralala.

I to mu dodje fora...

Juče sam čitao pravilnik o kategorizaciji vozila...i u ovoj banani ispada da NE POSTOJI adekvatna kategorija za registraciju mnogih vrsta ovih vozila.

To T3 je traktor do 600kg čija brzina nije veća od 40km/h!?!?

Alternativa je kategorija L...6 ili 7 sad to zaboravih...gde je maksimalna snaga limitirana na 15kW. Znači NIJEDAN atv sa snagom većom od te po važećem zakonu ne može da bude registrovan ( ali ne i uvezen tu se krije veliki zajeb).

T3 mu dodje i najkorektnije, jer takvo vozilo (mahom4x4) i nije za asvaltne puteve...medjutim problem je sa raznim Raptorima koji nisu 4x4 i imaju 50...60..i + konjića.

Još jedna stvar, koju još nisam proveravao...ali postoji (možda) još par kvaka za taj T3. Ja sam polagao za B u prošlom veku i samim tim po automatizmu imam pravo da upravljam i drugim stvarima (iako to nikada nisam radio :)). Ispravite me ako grešim...DANAS ko polaže za B po automatizmu ne dobija F...koja je za traktore! Jel' to istina?

Pride...panduri ako će mak na konac, na tom T3 kvadu...će ti traže "napravu za skidanje blata sa točkova" i ne znam šta još što traktor mora da ima.

Bananarama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Vazdušne kočnice :D

Pa valjda ako ima traktorsku zelenu tablicu, ne znači da je i funkcionalan kao traktor, samo spada u tu kategoriju vozila.

I Punto i A8 nose B tablice a ne idu isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Moram da ti kažem da si ozbiljno lupio....i tu u stvari i leži suština problema. 

On nosi zelenu tablicu...jer je registrovan na foru...pošto traktor zaista i nije, a naš sjajni ZOPS i prateći pravilnik za takvo jedno vozilo nema odgovarajuću klasifikaciju.

Mogu da razumem i varijantu da država ne želi da ovakvo vozilo učestvuje u saobraćaju (ima zemalja gde apsolutno ne postoji varijanta da se ovako nešto registruje)...ali onda drvlje i kamenje na uvoznike i prodavce koji kupcima prave ozbiljan problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

To je radni cetvorotockas ili atv. On ima opcije da da mu se prikljuce prikljucci za poljoprivredu, kosilica, mali plug, itd. Koristi raonik takodje. Vuce prikolicu i do 1t. Odlican je za male parcele, a i za uzivanje u voznji.

To je prava radna masina, e sad sto se ne isplati njime raditi jer trosi benzin..

 

S druge strane kvadovi su sportska vozila, sa uglavnom zadnjim pogonom i lancem. LAgani su imaju obicne drumske ili slicne gume , nisu nikako za rad..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
1 hour ago, pronto said:

Moram da ti kažem da si ozbiljno lupio....i tu u stvari i leži suština problema. 

On nosi zelenu tablicu...jer je registrovan na foru...pošto traktor zaista i nije, a naš sjajni ZOPS i prateći pravilnik za takvo jedno vozilo nema odgovarajuću klasifikaciju.

Mogu da razumem i varijantu da država ne želi da ovakvo vozilo učestvuje u saobraćaju (ima zemalja gde apsolutno ne postoji varijanta da se ovako nešto registruje)...ali onda drvlje i kamenje na uvoznike i prodavce koji kupcima prave ozbiljan problem.

Šta li sam lupio? (retoričko pitanje, ne zahteva odgovor)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Raptor, LTZ itd, "sportski" ne mogu novi da se registruju, nemaju ni jednu homologaciju koliko znam novi, oni sto su odavno registrovani i carinjeni fo 15kw imaju tu L7e homologaciju ( belu tablicu - kao auto ).
Tako je, T3 se vodi do 600kg i ne prelazi tu brzinu. Po pravilu treba da nosimo kada smo u saobracaju zuto rotaciono svetlo, medjutim za atv je potrebna samo kaciga ( a panduri da hoce da zezaju, prvo treba da se dogovore sa drzavom, jer ona to dozvolila ) ili smo ponovo majmuni mi koji platimo novo i hocemo da bude registrovano :)
Tako je - T3 se vozi sa F kategorijom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

ima jos jedna stvar,ako nije promenjeno nesto

 

tehnicki kada se radi,uglavnom se montiraju "grtalice"(kasike za ciscenje snega),pa samim tim spada u kategoriju T3 kao radna masina....

 

Nije samo traktor radna masina,ima i freza,motokultivator...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

to verovatno ne zna ni njegov konstruktor ,a kamoli neko  od nas

svi ti od 110-125ccm vazdusno hladjeni su isti,isti delovi,iste masine,sve isto,razlikuje se poneka plastika i nalepnica sa imenom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja