Jump to content

Moto Zajednica

Kineski kvadovi

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Usled nastalog lakšeg invaliditeta ne mogu više da vozim motor, bar ne na dva točka. Imam neke ideje o varijanti sa tri točka ali trenutno ni finansijski nisam u najboljoj formi, pa će to morati da sačeka dok se ne popravi situacija. 

I tako, u potrazi za nekom jeftinom privremenom alternativom, pade mi na pamet ideja o kineskim četvorotočkašima. Pogledam malo oglase i vidim da ima tu ponešto interesantno. Recimo Keeway Dragon 250 mi deluje zanimljivo, ima ih za oko 1500€. Međutim, nisam se nikad susretao sa takvim napravama pa nemam pojma šta mogu da očekujem. Pa reko' ajd da pitam na forumu da li neko ima iskustva ili bilo kakva saznanja o takvim (ili sličnim) prometalima. Samo bih još napomenuo da je zbog prirode invaliditeta poželjno da bude automatik.

keeway-250-dragon.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Mogu da napisem nesto kao bivsi vlasnik jednog cetvrotockasa kineskog.

 

Keeway je "najkvalitetnija" marka od svih tih zutaca,ali realno,sve je to daleko od kvaliteta...

Dok sam bio u potrazi za ATV-om,naisao sam na dosta keewaya kojima su masine prosvirale. Neznam dal im je slaba tacka,fabricka greska ili nemarnost vlasnika,uglavnom to sam upamtio. I svi su prodavani tako neispravni,sto naslucuje da delova ili nema ili je preskupo.

 

Ostali,shineray,bashan,loncin..... Sve je tu negde skoro isto,ali ni slicno. Masine skoro iste,ali zamalo,jako tesko naci delove. Po nekom katalogu ili serijskom broju nema sanse,cak ni po pocetnoj oznaci masine. Samo kad se skine stari deo i premeri dobro,pa onda da se trazi takav isti.

 

Masine sa vodenim hladjenjem kakva je bila kod mene je stvarno dobra,nije trosila ulje i palio je kao blesav. Ali sve ostalo je katastrofa. Narocito instalacija koja je bas slaba i jako cesto pravi problem.

 

Takav stroj je napravljen da se vozi offroad,blato,sneg,suma,njiva,pa samim tim mora posle voznje dobro da se opere. E posle pranja nece bas da upali dok se lepo neosusi.

Ima negde tema u kojoj sam sve ispisao,uglavnom ja sam na tom bivsem izmenjao skoro sve i onda je tek licio na motor.

Sve je preslabasno i premekano,a masina od 200ccm moze jako lepo da potegne,prenos je kraci,pa je samim tim snazan poprilicno za kinesku igracku.

 

Jedina varijanta za koju je dobar je vozikanje po asvaltu,do prodavnice,pijace,kafica. Offroad nikako.

 

Ja cu ponovo kupiti atv kad budem bio u mogucnosti,ali nista bez 2-3K eur polovno japansko. Jako interesantna sprava,ali za pravu car offroada samo neka yamaha raptor ili nesto slicno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Sve ti je to krs za 2000-3000eur, bilo japansko ili kinesko. Govorim o atv uglavnom pogonom 4x4 variomatikom, mada su i ostali razvaljeni.

Te masine se voze u jako losim uslovima, i maksimalno se naprezu sve komponente, pa dolazi cesto i vrlo brzo do zamora materijala.

 

Ja recimo imam kopiju can am outlander 400 , naravno kinesku. Svi delovi su pravljeni u Kini od kineskih materijala.

Delovi su skroz isti, ali su dimenzije malo promenjene, retko sta pase. A zanimljivo je to , da su boljke originala i kopije potpuno iste.

Sve u svemu lome se i krstene marke, i kinezi, tako da ko je u mogucnosti nek uzme novo, inace ce da sarafa..

 

Za automatike ne znam koji su, verovatno ovi najmanji 50ccm i veci od 300+ccm tkz variomatik.

Variomatik , skup sistem da bi se polovan uzeo..

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Keeway to je sasvim OK .. ali ako ćeš ga kupiti novoga i održavati u skladu sa preporukama proizvođača .. ;)

 

Sve ostalo je "mačak u vreći"

 

Najveći problem Keewaya su njegovi vlasnici ... :D  ... kupe quadić za par100€ i onda misle da s njim mogu izvlačiti drva iz šume (u kladama naravno) jer negdje na njemu piše 4x4 i slične nebuloze ... :D 

 

Iako postoje ATV koji se deklariraju kao radni strojevi, ali tad budi spreman na minimalno 6-7K€

 

Od low budget ATV-ova uzmi u obzir i Kymco i TGB ... ali i z anjih vrijedi isto i za Keeway ..... uzeti novo održavati prema preporukama proizvođača i koristiti ga za ono za šta je namjenjen i neće biti problema... :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Imao sam svojevremeno Keeway cetvorocik'l,kupljen nov za klinca, i pokazao se ok,s tim da nije maltretiran i da je odrzavan domacinski. Sve je funkcionisalo,ne mogu da kazem savrseno ali pristojno. Bez ozbiljnih kvarova tih 3-4 godina.Prodao ga rodjaku,koji ga je zabatalio bas,ali jos je u voznom stanju,samo je sad vec krsina. S tim da je masina nedirnuta evo vec 10tak godina,ali je na izdisaju. E sad nije da je vozen ko zna koliko,msm da je presao ukupno 10 i'ljada km,nisam siguran.

Druga stvar je sto ti kvadovi, koji nisu 4x4,ako nema dif... pozadi nego je na krutu osovinu pozadi,to ti je za svakodnevnu upotrebu zajebano,oce da gura pravo u krivinu. Lakse je dici ga postrance na dva tocka nego na sva 4ri, al nije to za nas matore. 

Ozbiljnije masine su sa dif-om pozadi,dali sa ili bez pogona napred,svejedno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88
10 hours ago, lord_oblivion said:

Da li je CF Moto kvalitetniji od gorespominjanih kineza?

 

U istoj su kategoriji ... ;) ... i po cijeni i po kvaliteti ... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Kvad ne moze da bude zamena za motor,nema veze s tim osecajem,voznja je vise ko na nekoj frezi,sve nesto trucka i drmusa,zbog 4ri tocka i sredjenih nam drumova. A ako se ide po sumama i gorama zna da bude zajebano,oce da se prevrne,pa cesto ljudi  budu zahvaceni izmedju tockova,zbog same koncepcije vozila.

Ko nekad kad su  najebavali od onih malih Toma Vinkovic traktorcica,ko se seca-setice se.

Po meni,to je vise sprava za zabavu,nego prevozno sredstvo,mada ljudi putuju s njima, moze da ponese dosta prtljaga i tako to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Pa sa tim se ne putuje, to se vozi do terena uglavnom na prikolici.

Skoro svi ovi slabiji do 5000-6000eur imaju nazad kruti diferencijal, tako da je na asfaltu i dobrom tabanom makadamu tesko u krivinu(vuce pravo, a onda pod pritiskom na upravljac naglo sece krivinu), habaju se gume(nisu jeftine) i lezaji z. tockova.

Na terenu su izvrsni i mnogo prohodniji nego terenci. Uzi su , manji, laksi , imaju potpune blokade svih diferencijala, dobre off gume, vitlo, usis im je maksimalno podignut, a moze i snorki da se metne.

To su u stvari vise radne masine, iako mogu dosta brzo da se voze. Ja sam moj od 400ccm vozio 90km/h na asfaltu, predpostavljam da moze jos par km/h, ali je veliki rizik, tesko je upravljiv.

Uopste ne trucka, cim skrene na makadam, veoma je udoban, predpostavljam zbog pritiska u gumama, koji je do 0,3bara.

Ovi jaci , su uglavnom sa servom volanom, i otvorenim difovima , tako da se laca voze po asfaltu, jos ako se stave odgovarajuce gume..

Ali oni su od 7k-pa navise pocevsi od kineza, i po meni uopste nisu skupi, ako se porede sa motociklima. Ipak je u tom sklopu mnogovise delova, i to skupih delova.

 

Meni je prava uzivancija vozikati se po brdima sa tim vozilom, otkrivam dosta novih sumskih puteva, ali morao sam neke stvari da servisiram-lezaje z. tockova i z. viljuska, kardanske krst zglobove, p. diferencijal-namotaj el. magneta, spone, jednu kuglu(golf II), razne biksne na variomatu itd.

S obzirom da sam ga platio pojeftino, i da sam ga uzeo od nekog ko ga je verovatno arcio- nije lose ispalo.

 

Evo slike mog:

 

 

gs_moon_xyst_400-1920x1080.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Meni zapravo i ne treba za offroad, verujem da je zabavno al nisam ja sad u formi za to. A prave braća Kinezi i neke street-quad verzije, samo opet ne znam vredi li to čemu.

IMG_20180219_144932.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Probaj negde tu ulicnu verziju, ako te to zanima.. Al moj predlog je novi, ili ako znas, i imas uslova i mogucnosti, moze polovni, pa repariraj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Slave, koji ti je to model na slici?

 

Meni se sviđa CForce 550, ima sve što treba. Kad bi bio samo malo lakši...

Jedino cena kod nas malo onako, čini mi se jača.

 

http://cfmoto.rs/vozila/atv/cforce-550/

 

Drugi kandidat je CForce 450S, onaj kraći. Dokupim vitlo (mislim da ga kod nas prodaju bez vitla) i ne znam da li može da se doplati za 'servo'.

 

http://cfmoto.rs/vozila/atv/cforce-450s/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50
Pre 3 sati, mitri je napisao:

Meni zapravo i ne treba za offroad, verujem da je zabavno al nisam ja sad u formi za to. A prave braća Kinezi i neke street-quad verzije, samo opet ne znam vredi li to čemu.

 

Bas zbog tvoje forme(nadam se da je privremeno) nemoj ni da gledas nista sto je 4x4 i sta nema diferencijal  na zadnjoj osovini.Ako je kruta veza,zaobidji,treba se s tim 'rvati u krivinama. \

Jesi li razmatrao konverzije za trajk od obicnog motora,znam da kostaju ko neki kineski kvad al bar teras motor,i jos izgleda do jajca.

http://www.saferwholesale.com/Montana-250cc-Motorcycle-Trike-Conversion-Kit-p/cas-mont-250cc-tkit.htm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
5 hours ago, lord_oblivion said:

Slave, koji ti je to model na slici?

 

Meni se sviđa CForce 550, ima sve što treba. Kad bi bio samo malo lakši...

Jedino cena kod nas malo onako, čini mi se jača.

 

http://cfmoto.rs/vozila/atv/cforce-550/

 

Drugi kandidat je CForce 450S, onaj kraći. Dokupim vitlo (mislim da ga kod nas prodaju bez vitla) i ne znam da li može da se doplati za 'servo'.

 

http://cfmoto.rs/vozila/atv/cforce-450s/

To je GSMOON 400.

Ne koristim ga za tezi off , samo sam jednom iskoristio pomoc vitla, ostao bi bez njega u planini..

Kad sam kupovao atv nisu bili ovako jeftini modeli, a ja sam hteo nesto samo za planinu. Registracija mi nije opcija..

 

Mislim da svi CF dolaze sa vitlom , i kukom, al nije to skupo. Mislim da je CF ok, neki pominju i linhai, tgb, kao bolju opciju.

Servo na te manje modele mislim da nema opciju, tj ne proizvodi se za taj model. Ne znam dal moze da se zbudzi univerzalni. No to u sustini nije mnogo potrebno.

Onaj 450L nije los na izgled,a i performanse su ok.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Stels 850 Guepard ATV

Pozdrav@Slave74 ,

Nasao sam na oglasima ovakav kvad isti kao sto vi vozite, interesuje me oko delova kakva je situacija, kako ste vi zadovoljni za ovih par godina? Mozda je cak i vas kvad, ima jedna slika ista na drugom forumu kao i na oglasu.

Cisto ako imate vremena da mi napisete sta da ocekujem i na sta da obratim paznju prilikom kupovine, a jos bolje ako je taj kvad vas, da mi kazete sve o njemu i da vidimo sta i kako da napravimo posao :)

Hvala unapred na odgovoru :)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Nije to moj, stavio sam sliku od nekog iz oglasa. Ja svoj necu da prodajem.

 

Pa, ti modeli su kopija can am outlander 330/400, sa malim izmenama u dimenzijama gotovo svih delova ,tako da skoro nista ne pase. 

 

Bolje sto ima od can am, je sto su nazad stavili kinezi dva diska na glavcine, a can am ima jedan i to na samom kardanu z. diferencijala. Kinez ima lepse farove itd.

Ima ih po raznim imenima kao sto su Masai a433, i atv hunter u Nemackoj. Ima i delova,mada nisu bas jeftini,ali su jeftiniji od can am delova.

Pravo ime je Xingyue xyst 400, ili GS Moon 400.

 

Od kvarova sam imao, lezaji zadnjih tockova(mora iz kine da se uzmu ili ebay i oko 80eur su dva), oni su otisli. Zamenio sam i lezaje z.viljusaka-pasuju od mazde 929, oni nisu bili riknuli-al kad vec vadim viljuske.

Kupio sam ga sa defektnim p.difom, sto bi se reklo uvalio ga prodavac. 

Pregoreo namotaj elektromagneta, i pukle opruge kaveza.

To sam sredio sam za cca 10eur.Ako kupis pricacu kako, da ne duzim.

Inace sam dif je neostecen.

Otisli su mu krstovi kardana, to sam stavio novo cca 20 eur 4komada. 

Tu sam promenio neke semeringe ,nisu cureli al kad skidam ja to menjam.

Crkla je prirubnica karburatora -pukla guma ,to sam nesto zbudzio, crevo od iberlaufa, zamenio..

Glavi mu davac pritiska ulja,ali sam ga razmrdao-inace pasuje od opela.

Jedna kugla dobila luft-pasuje od golfa II-

Spone od mercedesa 190,al nisu najsrecnije resenje.

Radio sam mu neke biksne na variomatu..To je bilo na oko 2400km.

Sad ima preko 3000km , i rasrafio se zamajac pa je lupao i strugao po bloku. Zbog toga sam skinuo primarno kvacilo variomata, da bih sredio to. Pregledao sam variomat i sve je u granicama normale, takoreci jos se nije pocelo trositi.

Remen je jos prva ugradnja, ima jednu pukotinu, al tako stoji od prosli put-nista se ne desava.U granicama je novih dimenzija.

Zamenio relej anlasera, od silnog verglanja je zagoreo. cca 600din.

 

Ko misli da je ovo puno pokvarenih stvari, nek ode na sajt can am i nek vidi muke isusove.

Mislim da je jedini problem kod kineza nekvalitet biksni i lezajeva, koji ako se ne zamene preventivno ili na vreme mogu ubiti  vitalne sklopove na kojima su.

Ima tu stelovanja ventila, podmazivanja svakih 1000-1500km, sta ces nije to motor sedi i vozi-pljucni ulje po lancu.

 

Ovaj sto je na slici su prodavali u Futogu, gledao sam ga imao je na satu 50km, al nismo se dogovorili oko cene, zato mu je ostao dugo, dugo. Uvezli su ih masu, kazu da imaju obezbedjene delove, al ja mislim da nemaju.

 

Sto se tice mene ja sam zadovoljan, zato sto sam skroman , i  ja znam sve sam da radim, imam i alat, a neko bi se uplasio ovih kvarova.

Zato ja savetujem da se kupuju novi bilo kinezi, bilo brendirani ukoliko se ne zna samostalno popravljati.

Jer servisi deru, a ni delovi nisu jeftini. A svi se oni kvare ,jer se koriste kao da su sluzbeni ;)

 

Ako kupujes sa malo predjenih km, vidi kako pali,radi, salta

Ako kupujes sa kilometrazom, obrati paznju na sve.

 

Vidim da si novi na forumu, verovatno trazis info , javi ako kupis-masa ih je prodata u Srbiji, Hrvatskoj-svi cute..

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 19/02/2018 at 9:46 AM, strasilo said:

U istoj su kategoriji ... ;) ... i po cijeni i po kvaliteti ... :takoje:

Ne bih se slozio sa ovim. Znam dva komada koji se koriste bas dosta i sigurno su bolji od onih drugih kineza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja