Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji izbor kacige za naked motor?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

I ja gledam da kupim kacigu za sledeću sezonu, takođe za naked motocikl, najviše mi smeta na sadašnjoj što nema zaštitu od sunca i maglenje vizira po hladnom vremenu. Zanima me da li je sunčani vizir isto što i naočare, koje su neki pominjali u prethodnim postovima, pretpostavljam da nije? I pošto u vožnji nosim dioptrijske naočare, da li je udaljenost sunčanog vizira, kod kaciga koje ga imaju, od lica dovoljno velika da mogu da se nose dioptrijske naočare? Takođe, da li je sunčani vizir pokretan tj. da li može da se podiže i spušta, s obzirom da se nalazi u unutrašnjem delu kacige?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Koliko ja znam,normalno je da svaki suncani vizir moze i mora da se dize i spusta. Ja nosim dioptrijske naocare fotogrey /nikad ga ne spustam / i normalno je da ima prostora za tvoje naocare. Za maglenje tj.protiv , kupuj kacigu koja ima pinlock/ takoreci duplo staklo tj.vizir napred/ pa ne magli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
9 hours ago, gox said:

Koliko ja znam,normalno je da svaki suncani vizir moze i mora da se dize i spusta. Ja nosim dioptrijske naocare fotogrey /nikad ga ne spustam / i normalno je da ima prostora za tvoje naocare. Za maglenje tj.protiv , kupuj kacigu koja ima pinlock/ takoreci duplo staklo tj.vizir napred/ pa ne magli.

Hvala puno !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Kolege, posto mi je trenutna kaciga zaista blago receno uzas bio danas do Yamaha Barela u Nišu, sa ciljem da probam i pazarim novu. Prvi pik je bila Shark S700 koja je na rasprodaji 15.900dinara. Posto je ostalo samo par brojeva (moj po marfiju naravno ne) probam Shark Ridill Finks, cena 18.000. Prelepa. Grafika je odradjena zaista vrhunski.. Nadjemo broj, probam, medjutim nikako mi ne legne. Pogodjena velicina, ali nekako nije to, to. Na nagovor vrlo ljubaznog prodavca probam Shark D-Skwal, cena 20.500. Druga pesma. Kao da sam probao 20000 a ne 2000 skuplju kacigu. Sundjeri, unutrasnjost neuporedivo bolje uradjena i daleko bolje mi odgovara glavi. Uz kacigu naravno integrisane naocare, pin lock i da sada ne lupim podbradak ili kako se vec zove pri cemu ni jedno ni drugo S700 i Ridill nemaju. Takodje zastita nosa daleko bolja kod D-Skwal. Estetski dosta jednostavno i ne napadno deluje. Posto sam planirao da izdvojim 15 a otisao u 20 hiljada zanima me da li nego od vas ima Skwal/D-Skwal? Kakvo misljenje imate o ovoj kacigi i da li mozda postoji u tom cenovnom rangu bolja kaciga kod nas? Hvala!

 

https://yamaha-barel.com/kacige/shark/shark-skwal-trion-1874

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Alpina BL380E
On 5.4.2018. at 18:43, SkoMy je napisao:

Kolege, posto mi je trenutna kaciga zaista blago receno uzas bio danas do Yamaha Barela u Nišu, sa ciljem da probam i pazarim novu. Prvi pik je bila Shark S700 koja je na rasprodaji 15.900dinara. Posto je ostalo samo par brojeva (moj po marfiju naravno ne) probam Shark Ridill Finks, cena 18.000. Prelepa. Grafika je odradjena zaista vrhunski.. Nadjemo broj, probam, medjutim nikako mi ne legne. Pogodjena velicina, ali nekako nije to, to. Na nagovor vrlo ljubaznog prodavca probam Shark D-Skwal, cena 20.500. Druga pesma. Kao da sam probao 20000 a ne 2000 skuplju kacigu. Sundjeri, unutrasnjost neuporedivo bolje uradjena i daleko bolje mi odgovara glavi. Uz kacigu naravno integrisane naocare, pin lock i da sada ne lupim podbradak ili kako se vec zove pri cemu ni jedno ni drugo S700 i Ridill nemaju. Takodje zastita nosa daleko bolja kod D-Skwal. Estetski dosta jednostavno i ne napadno deluje. Posto sam planirao da izdvojim 15 a otisao u 20 hiljada zanima me da li nego od vas ima Skwal/D-Skwal? Kakvo misljenje imate o ovoj kacigi i da li mozda postoji u tom cenovnom rangu bolja kaciga kod nas? Hvala!

 

https://yamaha-barel.com/kacige/shark/shark-skwal-trion-1874

nemas neki izbor,ima jedna radnja u knjazevackoj, prodaju italijane, PGS mislim da se zove radnja, mozda imaju i opremu 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pozdrav. Tražim kacige iz ove teme i interesuje me posebno ventilacija. Da li neka od navedenih jako loše ventilira da je odmah izbacim iz dalje priče ili neka posebno dobro ladi?
Vozim po gradu uglavnom, a iz genetskih razloga se znojim ko svinja (čak i kada sam bio uber fit) . Sto se svinja tiče, tako se kaže, ne znam zapravo koliko se svinje znoje...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja