Jump to content

Moto Zajednica

Najbolji izbor kacige za naked motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kotor

Planiram da kupim kacigu do 200e citao sam vase postove,vidim da ima dosta stvari oko kaciga za koje iskreno nisam ni znao (nisam toliko iskusan bajker) :) kupujem kawasaki z650,pa me interesuje koja marka i kakav tip kacige bi bio najbolji izbor za naked motor,ne planiram da idem na neka putovanja ili tome slicno,zanima me vase misljenje sta da trazim do 200 eura a da je dobar izbor :) (procitao sam da utice oblik glave,da mora da se proba kaciga) ali sad zelim samo da smanjim izbor marki,hvala na pomoci :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Izbor kacige nema veze sa motorom to pod jedan, pod dva ok ti je budzet, ne znam odakle si ali najbolje idi do neke prodavnice ili vise njih i probaj koja ti najbolje i najvise odgovara i koja kolor shema ti se svidja... Pa onda pogledas malo o tom modelu na netu ali mislim da vecina kaciga za 200€ ima dobre rezultate na testovima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer

scorpion exo u maxmomentu,shark u barelu,hjc u Guevari, i sl.Ali bolje skupi joste malko para.Na nakedu,samo da je sto laksa,i da ima pin lock vizir.Ti ces to cepas po gradu,pa buka i nije bitna.Verovatno ce biti quick start ride,od semafora do semafora.Naravno,uklopi saru uz makinu...:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ako ti je bezbednost na prvom mestu onda gledaj full-face kacige. Obilazi prodavnice i probavaj sto vise, i modele i velicine, najbolje bi bilo probati u voznji ali to nazalost ne mozes sa kacigom iz prodavnice, eventualno od nekog kolege koji nosi tvoju velicinu.

Isprati i sajam automobila mozda bude popusta, a uporedi i cene iz prodavnica sa npr. Louisom, fcmoto.. mozda se isplati naruciti odatle preko ljudi koji donose robu iz inostranstva. U Louisu su sad skoro delili neke kupone, mislim da je bilo 20e na kupovinu od 100e i 50e na 250e.

Srecno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Izbor kacige zapravo ne postoji.

 

Kaciga se bira za glavu a ne na osnovu motocikla. To je fullface kaciga i ni jedna druga. Nema kaciga za grad, za do prodavnice, itd. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Klasican savet koji nicemu ne vodi: "Bolje skupi jos malo para".

Covek je rekao kacigu DO 200e!!! Da je trazio do 400e, ponovo bi neki savetodavac napisao veliku mudrost oko sakupljanja jos malo para. Da je napisao i 550e... itd itd...

Najveci zajeb kada se nesto kupuje je da ako dodas jos xy eura mozes uzeti NESTO... A kada si vec sakupio xy, dodaj jos samo yz eura i uzmi NESTO+, ili na sve to dobaci jos samo zq eura... itd itd...

Ako imate odgovor i preporuku za kacigu DO 200e, napisite, sto ne mora znaciti da mora kostati 200e, vec DO 200e.

Moj savet je full face kaciga, Shoei marku, pa koji najjaci model u tom cenovnom rangu dohvatis, a da ti odgovara oblikom.

POZZZ!!!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
pre 2 minuta, SHOKLA je napisao:

Klasican savet koji nicemu ne vodi: "Bolje skupi jos malo para".

Covek je rekao kacigu DO 200e!!! Da je trazio do 400e, ponovo bi neki savetodavac napisao veliku mudrost oko sakupljanja jos malo para. Da je napisao i 550e... itd itd...

Najveci zajeb kada se nesto kupuje je da ako dodas jos xy eura mozes uzeti NESTO... A kada si vec sakupio xy, dodaj jos samo yz eura i uzmi NESTO+, ili na sve to dobaci jos samo zq eura... itd itd...

Ako imate odgovor i preporuku za kacigu DO 200e, napisite, sto ne mora znaciti da mora kostati 200e, vec DO 200e.

POZZZ!!!

"scorpion exo u maxmomentu,shark u barelu,hjc u Guevari, i sl"

Sve ovo je do 200 evra izbor kaciga...Ja mu pomogao,a ti sem sto pokusavas da ponizis mene,nista nisi predlozio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 4 sati, SHOKLA je napisao:

 

Moj savet je full face kaciga, Shoei marku, pa koji najjaci model u tom cenovnom rangu dohvatis, a da ti odgovara oblikom.

POZZZ!!!

A koliko je tvoje poznavanje shoei kaciga,bolje nemoj da se sramotis i delis savete.Ja nosim shoei gt air kacige,a najjeftinije shoei nxr,i neotec su od 50000.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha fz 6

Ja skoro uzeo uzeo scorpion exo 510 sa pinlokom, dva vizira. Za nepunih 20000 dinara i mogu vam reci da  sam zadovoljan kacigom. Crna je skroz, sa crnim vizirom izgleda do jaja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za 200e sta god uzeo bice sigurno kvalitetna kaciga, samo gledaj da je full face kaciga jer one imaju najbolju zastitu, eventualno "flip up" , ali one otvorene "jet" kacige nikako, to izbegavaj u sirokom luku.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

@Kalez650

A gde se nalazi taj Kotot ?

Jel to u Boko-Kototskom zalivu ?  :)

 

Osnovne smernice možeš da vidiš u mnogobrojnim klipovima na Youtube.

npr.:

 

 

Ne mislim da ti je pristup "sad zelim samo da smanjim izbor marki" adekvatan. Kada se kreće od toga da ćeš da kupiš nešto do XY EUR, pogledaš šta ima na raspolaganju u tom cenovnom rangu, pa od toga što je raspoloživo šta ima najbolje kritike i šta ti najbolje leži na glavi.

 

Sa srećom ti biranje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Kotor

Da ovdje sam dosta citao o toj exo 510,vecina je hvali,pogledao sam je,izgleda bas super :) ja necu voziti preko cijele godine s obzirom da sam pomorac,posao mi dozvoljava samo 3,4 mjeseca godisnje da vozim :) da Kotor je u bokokotorskom zalivu,ko nije bio,vrijedilo bi da posjeti veoma lijep grad i moze slobodno da mi se javi ima mnogo lijepih mijesta za voznju,kako bi se reklo chill :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Dobro, ono  sto ja napisah da " izbor kacige nema veze sa motorom" Nisam mislio da ce neko za R uzeti kross kacigu... Ali da, mozes da vozis i kross sa slemicem a i R-a i chopera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Mislim da su tip motora i vrsta kacige povezani, ne bih se složio da je to baš nebitno. Različiti tipovi motora imaju različite udare vjetra, brzine, namjene, nemoguće je da to nije povezano sa izborom kacige. Na kraju krajeva i boje i model kada se uklapaju sa motorom ima svoju čar. Naravno, da ne budem shvaćen pogrešno,  sigurnost kacige i oblik glave (udobnost kacige) su presudni, ne samo povezani.

 

Motor koji kupuješ je sličan karakteristikama Suzukija GSR 600 koji sam vozio 3 godine. To je naked na kome si potpuno otvoren čak i kad kupiš neki mali vizir. Malo si nagnut naprijed. Tada sam koristio HJC FG15 i korektno je radila posao.

 

Ako polazimo od tvog pitanja koja kaciga odgovara za naked.

  • Udar vjetra je direktan i snažan, te je po meni ful face kaciga najbolji izbor.
  • Drugo, obrati pažnju da gledaš kacigu koja ima riješeno pitanje turbulencije jer sam ja imao taj problem i glava se na 110km/h mrdala lijevo desno...
  • Treće, moje iskustvo je da kacige koje su više sprotske (ne sportske za stazu nego sprotski orjentisane) i koje su dizajnirane da je glava u vožnji malo pognuta, mnogo bolje "rade" na naked-u. 
  • Četvrto pitanje je buka koja nije zanemariva jer je udar vjetra direktan. Mogu se naći informacije o ovome na netu.
  • Peto, obrati pažnju na što bolju ventilaciju jer ćeš voziti po gradu kako sam shvatio.

Ako te interesuje pogledaj:

Nolan n86, Scorpion EXO 510,  Shark D-SKWAL, HJC su odlične u tom cjenovnom razredu (davno sam imao FG15 i bila mi je udobna nevjerovatno).

 

Na osnovu ovih gore pravi varijacije, odeš na Louis sajt pa polako.... tamo imaš modele sa dosta dobrim objašnjenjima.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Evo lepog odgovora!
Ja bih samo dodao da kacigu koja ti se dopadne, nadjes negde kod nas da probas, stavis je na glavu i nosis je po prodavnici bar jedno 15-20 min (Gledace te mozda cudno, ali briga te! :jee:)
E kad te nesto zainteresuje, pogledas u Louisu koliko kosta, jer je verovatno jeftinije.
Srecna kupovina!

P.S. postoji opcija i kupovine polovne kacige koja je u izuzetnom stanju, pa u tom slucaju za 200 eura moze da se nadje i skuplji model. Primer: Drugar kupio HJC RPHA10, ne znam ni da li je nosena, na najlon pijaci u NS. Ja je probao i pase mi, uzeh je od njega za 100 €.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Mostar
  • Motocikl: Fazer 8

Caberg  drift u Louisu na sniženju za 100 eura, cijene u prodavnicama su inače oko 250 do 300e. Ja sam je kupio i pravo sam zadovoljan, veliki veliki vizir, vrhunska preglednost, dođe pinlock, ima ugrađeni tamni vizir, jako lagana, 1300g čini mi se, dobra prozracnost, chin curtain... Nije baš najtiša kaciga na tržištu, ali je udobna i sasvim okej na mom nakedu. Iskreno ja sam prezadovoljan, ali sam je nosio tek nekoliko puta pa ne mogu dati izvještaj za dugi period korištenja. Evo da ne bude da dodaš 100e, ovaj put ostavio sebi 100 :D

drift-black-red.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 22 sati, bocca_bastard je napisao:

Pa nije bas. 

 

Sportska kaciga nije touring kaciga. Predvidjena je da je nosis dok sedis tj lezis na rezervoaru i nema buke u tom polozaju. Sednes na motor pod ~85-90° i ta kaciga pravi uzasnu buku. Posle 6 sati takve buke ti nije do zivota a kamo li do voznje sledeci dan. 

A sto ume da duva od pozadiiii;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 19 sati, bocca_bastard je napisao:

hahaha pa sto otpozadi? :D

Kaciga za R-a,malo skracena pozadi zbog polozaja glave,pa kad se ispravis na touring motoru duva otpozadi.To je veza izmedju motora i kacige

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 2/19/2018 at 1:04 AM, Kalez650 said:

Da ovdje sam dosta citao o toj exo 510,vecina je hvali,pogledao sam je,izgleda bas super :) ja necu voziti preko cijele godine s obzirom da sam pomorac,posao mi dozvoljava samo 3,4 mjeseca godisnje da vozim :) da Kotor je u bokokotorskom zalivu,ko nije bio,vrijedilo bi da posjeti veoma lijep grad i moze slobodno da mi se javi ima mnogo lijepih mijesta za voznju,kako bi se reklo chill :)

Sobzirom da sam cesto u tom kraju, u tazbini, ne bi bilo na odmet da predlozis neku marsrutu za voznju. Uvek volim da priupitam lokalce, i poslusam savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 250, Cagiva Raptor 650

Meni se recimo dopala Shark S700 u Barelu u Sava centru. To ti je full face, mislim da je 16 hiljada sada na nekom popustu. A imaces i na sajmu dobru ponudu sigurno. Pozdrav!

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja