Jump to content

Moto Zajednica

Zamalo Sicilija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
15 minutes ago, Satelis said:

Bem ti susu pa ti ne znam jel si poso il si doso :lol3:

Super putopis Boki, cepaj dalje :takoje:

Hvala Dare, veruj mi i ja sam često bio u toj dilemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
7 hours ago, dtesic said:

Ovo za malo ko Lelejska Gora (srećom ima pita sa višnjama i ostalo) ,svakako 

hvala

durmitor --.jpg

sad kad razmislim skoro sam ko nesretni Lado Tajović, da mi nije bilo šećera i ja bih pomahnito pa bi neki naslednik Lalića pisao drugi deo Lelejske gore ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
6 hours ago, Bruno 68 said:

Sretnu se dvojca na motorima i jedan pita drugog:

"Gde ces?"

"Neznam"

"Ajdemo zajedno"

 

Odlicno! Kakva sloboda pokreta!

Istina.

Tvoja opaska je trebala da bude naslov putopisa "Sloboda pokreta", u dve reči opisano ovo moje vozikanje. Hvala, to je naslov koji sam tražio, kradem. :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
On 2/20/2018 at 8:04 PM, Gastrorider said:

sloboda okreta :) 

svaka cast idemo dalje !

Sloboda okreta i pokreta je prouzrokovala ovu pauzu, sad sam se vratio u svakodnevnicu i nemam šta drugo da radim nego da nastavim pisanije.

On 2/20/2018 at 9:52 AM, djolji said:

Na kraju putpoisa ne vredi da postaviš mapu puta, jer biće "ižvrljana" ;)

Rekoh baš da probam da iscrtam mapu, ne da je ižvrljana nego kao da je neko dete žvrljalo, više zbunjuje nego što daje neku informaciju.

On 2/19/2018 at 7:55 PM, ujkaalbert said:

 

Odlicno. Prelepe fotke :jee1:

Hvala, izgleda da sam došao do limita za postavljanje fotki, sad ne znam da li da briše predhodni putopis ili šta? Malo je bez veze da nastavim bez fotografija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Tek kad sam video sliku vidim ko pise  e bas si me obradovao super putovanje i putopis,javi se kad si u Bg da popijemo kafu i malo ispricamo.

Pozdrav Boban.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
10 hours ago, bobbra said:

Tek kad sam video sliku vidim ko pise  e bas si me obradovao super putovanje i putopis,javi se kad si u Bg da popijemo kafu i malo ispricamo.

Pozdrav Boban.

Dogovoreno, Jelen ili Lav kafa?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Dan dvanaesti pa do šesnaestog

Prvo veče u apartmanima Vinarije Milović, stari put Štoj Ulcinj, apartmani okruženi vinogradom, gde ćeš bolje.

 

yCNws855_b.jpg

 

Ipak odlučujem da se prebacim u sojenicu na Bojani, sedim na terasi iznad vode, uživam u zalasku sunca i mislim se: evo konačno i ti nešto pametno da uradiš, sreća nije dugo potrajala, kako je sunce zašlo komarci su krenuli u frontalni napad.

Bez autana na Adi bojani ko bez k.... u svatove. 

Cxxcnare o

Vpf8be2c o

Cnxxjy1h o

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Prva stvar zapisana za ujutru je kupovina autana. Prošlo je i 3 popodne a ja se nisam mrdnuo sa terase, da se ostali nisu dogovorili da sam ja dobrovoljac da odem po pivo komarci bi ponovo imali švedski sto za večeru. Mrsko mi da pakujem bočni kofer, top case nemam, ranac je ko zna gde, rekoh poneću tank torbu pa koliko stane.

Ecrdw13k oNgsj7ryg oZmgi9rvu oQ2uos6ng o

Snabdeven autanom i pivom koliko može da stane u tank torbu (čitaj karton) samo sam menjao pozicije na terasi i plej liste.

Na dva dana kad me zdrma kofeinska kriza skocim do Dolciniuma na kafu i gledam kajtere dok mi se ne zavrti u glavi. Drugar drži kajt školu ali niko od nas nije ni pomenuo eventualne časove, ja iz razloga što sam planirao da se kući vratim motorom a ne kolima hitne pomoći a on iz razloga što mu je stalo do svoje opreme imajući u vido mojih tada 118kg.

Fotke sa Dolciniuma nemam pošto je prijateljica tamo radila kao fotograf i obećala je da će mi proslediti par fotki. Obećanje ludom radovanje (ista je kao ja). Sad sam je stavio u ovo pisanije pa će se valjda smilovati.

 4-5 dana na Adi proletelo čas posla a da nisam dva puta otišao sa terase, žućko se unervozio u dvorištu i vreme je bilo za malo akcije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Dan 16ti 

Ustajanje i pakovanje na brzinu, bez izlaska na terasu ( da me ne hipnotiše reka ponovo).

Skadarsko jezero, kanjon Morače, Kolašin, tih dana se u Kolašinu održavao tango kamp, 160 učesnika od toga 150 devojaka, vidim bivša se tagovala pa rekoh da je iznenadim, prijatno al neprijatno videćemo, to se ne da sakriti.

Bivša se ne javlja na telefon, oduvek sam znao da je pametna devojka, ako isključimo taj jedan momenat slabosti, pitam nekog domorodca gde je ovde tango kamp a on ćuti, udahne dim cigarete kao Klint Istvud u Dobar loš zao, pauza traje, prava western scena, obzirom da smo u Kolašinu nije isključeno i da počne da se kotrlja busenje. Pošto mi ne odgovara ja mu iz pogleda čitam odgovor: ajde mak se avetinjo, ti si mi bas za tango kamp, tebe treba kamp za mršavljenje, đe ćeš ti međedu jedan da igraš tango, budeš li panuo na neku od njih nema njoj više sreće.

Zahvaljujem se na neizrečenom odgovoru i nastavljam na Biogradsko jezero. Prolećem ispod otvorene rampe a teta iz kućice viče za mnom, šta ću, ne mogu da se pravim da je nisam čuo kad je cela gora odjekivala narednih pola minuta, stanem i kažem, dobar dan kako ste? I razvučem blentavi osmeh broj 16, ona kaže ulaz se plaća 3 evra, sva vozila plaćaju ali sam si motorom ajde ćeraj, zahvalim se gospodji i odem na jezero.

L7lvejfq o

Na žalost nisam bio voljan da prošetam oko jezera, mislim jesam ja ali nisam imao gde da skinem opremu a bilo je puno male dece, kazu da dobar izgovor zlata vredi. Slikao sam mapu staza, dovoljno, uživao sam desetak minuta u prirodi, tišina je nestvarna a temperatura je dobrih desetak stepeni niža od one koja me je znojila na putu do jezera.Jfizuywh oFp3tztvw o

Pozajmio od rendžera 1euro i bacio pismo glava, da li nazad Kolašin pa na žabljak ili na Mojkovac pa kanjonom Tare do Đurđevića tare pa Žabljak, ispalo je pismo.

Taman sam stao da slikam Taru i pokvario sam nekim likovima snimak iz drona mojim upadanjem u kadar kad se javlja bivša i daje tačne koordinate. Tajming je čudo, da je tel zazvonio pet minuta ranije okrenuo bih motor lagano i nazad ali tel je zazvonio u trenutku kada sam sedeo na ivici kanjona, Tara žubori ispod mene, čekaju me savršene krivine i dobar asfalt, biće tango kamp i sledeće godine i taman eto razloga za vozikanje u tim krajevima.Ibuwagm3 oDgpjixxk o

Pravac Đurđevića tara, tu u kafiću srećem kolegu maksiskuteraša sa foruma koji se sa devojkom vraćao sa mora

Žabljak i prvi put za sve ove dane krenem sa Žabljaka na Šavnik, magistrala pista, odvrnuo gas da izbacim čadj i u jednom momentu mi blica auto iz suprotnog smera, bavarac važi za motor sa vrhunskim kočnicama ali ni one niu pomogle, „upucao“ me cajac radarom izbacio lizalicu i zaustavio me, ne skida osmeh sa lica, dobar dan kaže sa osmehom i pita da li je vruće. Dobar dan odgovorih a da li je vruće videćemo kad mi kažeš brzinu mada po tvom osmehu vidim da će biti vruće, pita me da li sam video znak za ograničenje brzine, nisam ali mu verujem na reč, u tom momentu se čuje grmljavina auspuha, i motor sa njih dvoje pun gas pegla ka Žabljaku, on ih „upuca“ radarom istrča izbaci lizalicu i ništa, ovi su proleteli pored njega da mu nisu rekli ni zdravo. Pitam ga: pa dobro druže što sam ti ja onda stao, on gleda onaj radar i kaže: oni su ćerali stočetres vi ste ćerali 90 ajte onda i vi ća, nisam čekao da dva puta kaže. (U momentu kada mi je auto zablicao išao sam brže od ovih što me spasiše, kako sam krenuo da štopam tako sam naleteo na njega, dobro je da sam spustio i na 90)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS

Izvinjavam se što će fotke biti slabijeg kvaliteta, imgbox me ograničava na 10mb po fotografiji a sve dobre fotke koje imam su od 10,2 mb pa do 12,6 mb.

Marfi ne spava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre sat vremena, mackonero je napisao:

Izvinjavam se što će fotke biti slabijeg kvaliteta, imgbox me ograničava na 10mb po fotografiji a sve dobre fotke koje imam su od 10,2 mb pa do 12,6 mb.

Marfi ne spava.

Super tekst, ekstra fotografije

Što se fotografija tiče, sigurno znaš, ali eto: smanji format, ne gubi se kvalitet. Ja to radim free aplikacijom IrfanView (odredim format 800 x 600) pa nijedna fotka ne prelazi 1,2 MB

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
1 minute ago, nemo said:

Super tekst, ekstra fotografije

Što se fotografija tiče, sigurno znaš, ali eto: smanji format, ne gubi se kvalitet. Ja to radim free aplikacijom IrfanView (odredim format 800 x 600) pa nijedna fotka ne prelazi 1,2 MB

Odlično, hvala na informaciji. Do sada nisam imao potrebe da smanjujem rezoluciju pa nisam ni razmišljao na tu stranu. Sada ću da ih opravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Odličan tekst. I pored toga sto sam prošle godine tim putevima prošao tri puta, posle ovakvog putopisa već pravim planove za povratak ove godine.

I sam sam imao situaciju sa policijom na istom mestu gde i ti. Od Žabljaka ka Šavniku, par km posle tunela. “Upucali” me sa 117 km/h. Ali ipak bili su fer, i uz lepo ćaskanje od par minuta i molbu da ne jurcam pustili dalje za Trebinje.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys, BMW R1200GS
4 hours ago, Sponja said:

Odličan tekst. I pored toga sto sam prošle godine tim putevima prošao tri puta, posle ovakvog putopisa već pravim planove za povratak ove godine.

I sam sam imao situaciju sa policijom na istom mestu gde i ti. Od Žabljaka ka Šavniku, par km posle tunela. “Upucali” me sa 117 km/h. Ali ipak bili su fer, i uz lepo ćaskanje od par minuta i molbu da ne jurcam pustili dalje za Trebinje. emoji3.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Desi se da u jednom danu prodjem tuda više puta i da je svaki put drugačiji doživljaj, na prstenu Durmitora se tri godišnja doba izmenjaju za par sati. Policajci su u CG bili maksimalno korektni i progledali su mi kroz prste par puta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja