Jump to content

Moto Zajednica

Iskustva sa nosačima za motor za GPS/mobilne

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

U temi GPS za offroad/onroad dobio sam ideju da pitam kakva su vam iskustva sa raznim nosačima za GPS/mobilne za motor?

 

Ja recimo za mobilni koristim neki kineski koji sam platio 600 Din. Koristim ga i dalje, a ne znam ni zašto, jer da bi radio posao, mobilni moram da obezbedim gumicama "unakrst" da ne bi ispao. Probao sam da nađem negde sliku sa telefonom u njemu, ali izgleda da baš onda kada sam ga koristio sa mobilnim nisam i slikao... Ali vidi se bar nosač... :) na desnoj strani.

 

IMG_20170608_134058.thumb.jpg.3bcbf0dc3dcd38dc028b22a383154302.jpg

 

Od GPS uređaja koristim Garmin zumo uređaje koji dolaze sa RAM mount nosačem pa nemam druga iskustva. I on se vidi na slici gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

Garminom u touratech nosaču. Jos jedna varijanta:

 

2016-07-09 10.20.25.jpg

2016-07-09 10.23.44.jpg

 

Pored zastite, da ne padne u voznji, ima i bravicu za kratko napustanje motora, mala zastita,..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ovaj sa alija sam i ja poručio pre nekih 10-tak dana, samo sam ja uzeo malo skuplji. Deluje mi u nekim detaljima malo bolje odrađen.

Čekam da stigne i uživo ga isprobam a na slikama mi deluje kao dobro odrađen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Ja sam ovaj naručio :

https://www.aliexpress.com/item/4-Color-Metal-Anti-Slide-Bike-Bicycle-Holder-Handle-Phone-Mount-Handlebar-Extender-Holder-For-Phone/32811499714.html

A ovaj gore sto sam postavio je novi model, mozda je bolji jer ima i dodatni drzac da ne sklizne navigacija ili mobilni. Iskreno, danas cu probati da vidim kako ovaj moj drzi navigaciju, mobilni sam probao, drzi dobro. Inace jos nije montiran na motor.

Taj drugi :

https://www.aliexpress.com/item/GUB-aluminum-360-Degree-Rotating-bicycle-bike-phone-holder-shockproof-MTB-bike-GPS-stand-mount-motorcycle/32842815708.html

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Po meni je najveći problem kod upotrebe mobilnog telefona za navigaciju adakvatno napajanje.

Bilo koji nosač da sam upotrebio posle kraćeg vremena dolazilo je do gubitka kontakata između telefona i punjača (na samom priključku u telefon) i baterija se za par sati (u najboljem slučaju) potpuno isprazni.

Više puta mi se desilo (van Srbije) da ostanem na ulici i da pojma nemam ni gde sam niti gde treba da idem.

Nosač koji na sebi nema fiksiran priključak za napajanje na koji će da se "ubode" telefon je neupotrebljiv.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 3 sati, gox je napisao:

Koji si naručio?

https://www.aliexpress.com/item/GUB-Metal-CNC-Bike-Bicycle-Universal-Cell-Phone-Holder-Motorcycle-Handlebar-Mount-Handle-Phone-Support-For/32840615807.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.HFhKjx

Sad vidim da si postavio i slike, taj sam i ja naručio. Privuklo me to što ima te gumice na navojima, dolazi u kutiji sa inbus ključevima i estetski mi je lepši od ovog drugog modela.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Zbunjuju me gumice na navojima? Ako misliš na gumice samolepljive koje dobiješ pa zalepiš na držače i služe da se ne izgrebe telefon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
2 hours ago, zika56 said:

Po meni je najveći problem kod upotrebe mobilnog telefona za navigaciju adakvatno napajanje.

Bilo koji nosač da sam upotrebio posle kraćeg vremena dolazilo je do gubitka kontakata između telefona i punjača (na samom priključku u telefon) i baterija se za par sati (u najboljem slučaju) potpuno isprazni.

Više puta mi se desilo (van Srbije) da ostanem na ulici i da pojma nemam ni gde sam niti gde treba da idem.

Nosač koji na sebi nema fiksiran priključak za napajanje na koji će da se "ubode" telefon je neupotrebljiv.

Tačno tako. Mnogi koji razmišljaju o mobilnom kao o zameni za GPS smetnu sa uma sitnicu zvanu trajanje baterije pri navigaciji. Radi ekran, radi GPS prijemnik i procesor - troši se baterija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
2 hours ago, gox said:

80A07F3E-FE67-4E4C-A0E0-BFA0FBB474E6.jpeg

072B57C0-BE3C-4253-87D2-28B54EC49AB8.jpeg

4DE80292-D5C1-4FF8-8137-5B7CF5669B1E.jpeg

Da li možeš da slikaš kada postaviš na motor? Nešto ne verujem da taj prsten mogu da uglavim pored ručice. Bez nekog dodatnog kolena koje bi izdiglo držač prosto nema mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 43 minuta, markone je napisao:

Tačno tako. Mnogi koji razmišljaju o mobilnom kao o zameni za GPS smetnu sa uma sitnicu zvanu trajanje baterije pri navigaciji. Radi ekran, radi GPS prijemnik i procesor - troši se baterija.

Imao sam i jedno i drugo. Jeste problem napajanje. Tu si potpuno u pravu. Zato je sigurnije imati nosač na kome je napajanje pa se navigacija zakači i sve bude u redu.

No, svako ima neku svoju računicu pa makar bila i pogrešna i time se diči :) 

Ja sam rešio da na mom sada novom polovnom motoru ništa ne dogradjujem i ugradjujem ko što sam na bivšem TA. Stoga sam kupio nosač gore za malo para sa Alija. Nakačim navigaciju iz auta. Dok gura, gura, kad prestane da radi, pitaću seljake. Namera mi je da putujem samo po Srbiji.

I još da se ogradim,ovo je držač prvenstveno za telefone koji su tanki. Moram videti kasnije dal hvata i navigaciju koja je deblja.

Markone, imas više modela ovog nosaca. Ukucaj u pretrazi Gub. Ovaj moj G-85 nije uzdignut. A potraži druge ( oznaka im druga) gde su uzdignuti.

Evo npr. G-88 ima duži držač plus dodatni držač za kameru:

https://www.aliexpress.com/item/Sales-GUB-G-88-Aluminum-Alloy-Bicycle-Phone-Holder-Motion-Camera-Navigation-Support-for-Bike-Handlebar/32843261513.html

A ima i ovog:

https://www.aliexpress.com/item/Stiff-And-Sturdy-MTB-Bike-Bicycle-Cycling-HandleBar-Lamp-Bracket-Holder-Extender-Mount-Extension-A2/32822993655.html

 

https://www.aliexpress.com/item/GUB-Carbon-Fiber-Bike-Bicycle-HandleBar-Extender-Lengthen-Mount-Lamp-CNC-Lightweight-MTB-Flashlight-Computer-Phone/32805708596.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155
Pre 2 sati, gox je napisao:

Zbunjuju me gumice na navojima? Ako misliš na gumice samolepljive koje dobiješ pa zalepiš na držače i služe da se ne izgrebe telefon.

Pogrešno se izrazih, nisu na navoju već na one dve osovinice levo i desno od navoja. Vidi se na slici koju si postavio, kao O ring gumica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ja ovog kineza od 250 din arcim vec tri godine. Evo obisao i Crnu Goru, Grcku i Rumuniju do sad. A telefon mi je 4000mAh tako da nije bas lagan. Skorije mi se polomio ali nema nista sto vezica ne moze da resi :P

10433070_10204207454119015_2139149166860754472_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
Pre sat vremena, ZEMZEM je napisao:

Pogrešno se izrazih, nisu na navoju već na one dve osovinice levo i desno od navoja. Vidi se na slici koju si postavio, kao O ring gumica.

Aha. Sad vidim. Ne vidim neku veliku ulogu gumica. Stoje tu a funkcija ce im mozda biti tek u krajnje uskom polozaju kada se dodirnu obe strane,fiksna i razvlaceca. Nemam pojma, nije sad kod mene da bolje to osmotrim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N
pre 3 minuta, bigbad86 je napisao:

Ja ovog kineza od 250 din arcim vec tri godine. Evo obisao i Crnu Goru, Grcku i Rumuniju do sad. A telefon mi je 4000mAh tako da nije bas lagan. Skorije mi se polomio ali nema nista sto vezica ne moze da resi :P

10433070_10204207454119015_2139149166860754472_n.jpg

Telefon ti je neobičan. Koja je to marka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Shong Dong . Ovo u sredini je brojcanik, okreces ga kao na starinskom telefonu. Displej je skroz ok, kao sto vidis  razgovor traje 14 minuta i 78 sekundi :D

  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV LC

Sto se tice koriscenja mobilnog kao navigacije ima jos jedan bitan problem pored napajanja zove se kisa!

Na turi kroz Alpe kisne 2014.godine sam koristio tablet sa instaliranim iGO mapama koje rade besprekorno

ali je zastita od kise bila kesa... :ups: od tada koristim iskljucivo moto navigaciju!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja