Jump to content

Moto Zajednica

R1200 GSA: ABS problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 258 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Pozdrav,

vozim BMW R1200GSA 2010-to godiste.. Desava mi se da se samo odjednom u voznji ABS iskljuci.. Dakle, kada krenem, abs radi normalno i nekada nakon par kilometara, nekada posle desetak kilometara samo se upali lampica i abs ne funkcionise.. Ima li ko slicno iskustvo sta bi moglo biti ili preporuku za majstora koji bi to mogao popraviti. Hvala unapred..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne vozim BMW, ali sam ispratio ovde na forumu dosta tema o problemima sa ABS sistemom na R1200 seriji motora (GS, RT...). Koristi pretragu i naći ćeš dosta korisnog materijala. Kolege @bmw i @djunta su baš dosta pisali o ABS-u, potencijalnim uzrocima kvarova, mogućnostima za njihovo otklanjanje itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Da je moj motor u problemu pre bih ovde na forumu priznao da sam peder nego da me zeza BMW. Bice belaja kad se probude dezurni BMW strucnjaci.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ne otvaraj Pandorinu kutiju :D:D S'd će neko od neljubitelja germanske tehnologije da krene u rafalnu paljbu... A čovek možda treba samo da zameni akumulator, ili da po propisu promeni kočionu tečnost u sistemu... :) Zato mu i rekoh da iskoristi pretragu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nema bojazni, garaza je forum koji se pazljivo moderise, to je ozbiljan deo foruma iz kog se uklanja sav off. Postoje opste teme sa odgovarajucim temama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

U tom slucaju te, nazalost, ceka dosta veci trosak, ume taj abs sklop da zeza, mom bratu ja na k1200r iz 2005. riknuo, par stotina evra ga je kostalo, stavio drugi repariran deo (neki modul, tako nesto). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8138 postova

Da ne bi nagađao, poveži motor na dijagnostiku (npr gs911).

 

Ako je bilo greške 24052 (čak i ako trenutno nije prisutna), bez obzira što je baterija nova (koja je?), našao si razlog greške Integral ABS 2 - CAN podsistema.

 

Ako nije, na žalost, našao si razlog prodaje tog motora od strane bivšeg vlasnika.

 

Srećno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 6 sati, Bato ADV je napisao:

Akumulator je nov ..

ako se nešto dešava posle pormene nekog dela  zbog kvara  i stavljanja novog  ,u 99% je do novog dela iako čovek po inerciji misli da je nešto drugo jer je  deo nov pa KAO ispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Mozda te zeza senzor na kardanu. Desavalo se da brljavi jer se nahvata djubre na njemu a desavalo se i  da je zica u problemu. Izvadi senzor i  i ocisti ga. To ti je 5 minuta posla. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Potrebna mi je za drugara internet adresa firme iz Nemacke koja radi reparaciju ABS modulatora. Bilo je na forumu, ali sad ne uspevam da pronadjem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

juce smo radili jednog kome je abs tako zezao, nije dobijao napon na zadnji sensor, vrlo jednostavno izvucena nova instalacija direkt plus 12 sve radi, al na kraju se dosta toga svelo da je prouzrokovano vozenjem dugo vremena sa slabim akumulatorom, zaobidje se problem lako, moze da se nadomjesti da radi, a ti dalje onda gledaj najjeftinije trajno rjesenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Bmw r1200 gs

Pozdrav, takodje imam problem s abs-om. Lampica stalno svetli, prednja koci ok, ali je zadnja slaba. Ako imate majstora za preporuku bio bih zahvalan! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 359 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD

Pogledaj YouTube Mudrolije o motorima, baš pre neki dan objavili ABS reparaciju. Radi Majstor Bane, deluje prilično ozbiljno čovek. Verovatno je to prava adresa za proveru šta se dešava, i opravku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Ranzo je napisao:

Pozdrav, takodje imam problem s abs-om. Lampica stalno svetli, prednja koci ok, ali je zadnja slaba. Ako imate majstora za preporuku bio bih zahvalan! 

 ABS ne utiče na efikasnost kočenja, a ako je motor sa servo ABS sistemom, tad može jedan krug da radi kako treba a drugi ne. Taj sistem nije pouzdan i ugašen je 2006, najbolje rešenje je da se izvrši premošćenje i tak koči normalno, ali nema funkciju ABSa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 2/13/2018 at 11:57 PM, Bato ADV said:

Pozdrav,

vozim BMW R1200GSA 2010-to godiste.. Desava mi se da se samo odjednom u voznji ABS iskljuci.. Dakle, kada krenem, abs radi normalno i nekada nakon par kilometara, nekada posle desetak kilometara samo se upali lampica i abs ne funkcionise.. Ima li ko slicno iskustvo sta bi moglo biti ili preporuku za majstora koji bi to mogao popraviti. Hvala unapred..

Skini sve da pridjes ABS modulu,kod tebe bi trebalo da je isti modul kao kod auta.skines modul,zamene se cetkice i vratis nazad.Skidas samo onaj crni nastavak okrugli spolja sa modula,bem li ga nadam se da sam bio razumljiv :).Isti problem sam imao,cetkice blokiraju i upali se greska,nekad radi,nekad ne

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja