Jump to content

Moto Zajednica

Bivak vreće i hammock ležaljke

Recommended Posts

  • Integrisan, 8120 postova
Pre 6 sati, zika56 je napisao:

Veruj mi da verovato imam više iskustva (uglavnog lošeg) u vezi noćenja u prirodi

Ma gde Zile s tobom da se takmicim u tome, nisam lud. :takoje:

 

Sve ti verujem, al mi za moju guzicu ovo deluje laaadno. Što ne znači da neću da probam Pedjolinov taj bivak, šta ću kad me sve zanima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Izvoli prvom prilikom :)
Pored mene, dušeka i vreće, unutra stane još gladijator, kaciga, tank torba, pantalone... Jedino čizme ne guram unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
On 9/25/2019 at 7:00 PM, Petre said:

A gde je hammock u temi? :)  Ja ozbiljno mislim da se prebacim sa satora. Obicno ga koristim na jednodnevnim izletima, ali pre nekoliko nedelja sam i prespavao u njemu i bilo ok. Ima svojih nedostataka ali ipak nije lose. Lakse, brze...  Ako nije u planu ukotviti se negde na vise dana ili kao backup... Sledeke sezone, za vikend voznje, definitivno ide sa mnom umesto satora.   

Osnovni nedostatak ležaljke je što traži dve visoke tačke kačenja. Najčešće dva drveta. O motor ne bih kačio toliku težinu.

Imam jednu ležaljku sa ugrađenom mrežicom protiv komaraca ali mi stoji kući, cele dve godine nije videla terena. Nikako da bude neka prilika da je isprobam pa makar na jedno vikend popodne.

S druge strane, uz nju ne treba dušek, dovoljna je samo vreća (600gr, 1200gr). To je 1kg manje. Pored toga, sama ležaljka je još 1kg lakša od bivak vreće.

U obe kombinacije svakako koristim jednu malu ceradu 2*2 (400gr) kao patos i veliku 3*3 (1kg) kao krov.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, severian je napisao:

A koliko je taj bivak težak? 

1,3 kg.

A inače meni je najviše zapao za oko iz razloga što se na terenu neuporedivo brže montira i demontira u odnosu na šator, što je dosta niži (visina oko 40 santimetara), što znači i da je manje ugrožen pri jakom vetru, a takođe je na terenu zbog te male visiine i širine teže uočljiv od radoznalaca (posebno noću).

Ja volim da putujem bez nekih unapred zadatih obaveza oko bilo čega, pa tako i oko redovnog obezbeđivanja smeštaja. To za mene znači da moram da podredim dnevnu kilometražu i način vožnje rasporedu prenoćišta. Uglavnom na putu idem tako da jednu noć prespavam negde pored puta, a sledeću negde u motelu ili pansionu. U svakom slučaju lepo mi je kada ne moram da brinem hoću li da stignem na vreme negde gde treba da noćim i da recimo silujem sebe na nastavak vožnje do tog mesta, a već sam crknut, ili da prekidam vožnju u rano popodne jer sam prebrzo stigao. A ovako, vozim dok mi se vozi, a čim osetim umor hajde u vreću.

Uz ovaj bivak treba jedna vreća (adekvatna za temperaturu gde planiramo da idemo i za godišnje doba), jedan tanji podmetač (mislim da je samnaduvavajući dobrorešenje) i jedna cerada (za svaki slučaj).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Da, dobra težina... Meni je lično to jedini faktor koji mi diže obrvu. Moj šator je onaj sa povezanim slojevima, diže se bukvalno za 5min. Dve šipke unakrs i hopla... Takođe, odličan, odličan je na vetru. Ali je više nego duplo teži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 37 minuta, severian je napisao:

Da, dobra težina... Meni je lično to jedini faktor koji mi diže obrvu. Moj šator je onaj sa povezanim slojevima, diže se bukvalno za 5min. Dve šipke unakrs i hopla... Takođe, odličan, odličan je na vetru. Ali je više nego duplo teži.

I ja sam na svom šatoru povezao slojeve i sve se zajedno podiže (sa dve ukrštene šipke) i isto to ne traje duže od 4-5 minuta. Međutim moj osnovni motiv za ovu bivak vreću je taj da kada negde pored puta podižeš šator (na divlje) to privlači pažnju i može da dođe do problema ponegde, a ukolio staviš vreću pored motora i tu prilegneš, teško da će nekom to da privuče pažnju i da mu smeta.

Šator u takvoj situaciji više isgleda kao objekat koji nekom ugrožava okolinu, a ležaljka se i ne primeti.

I plus što posle podizanja šatora opet moraš da u njega ubaciš vreću i podmetač, a u ovoj bivak vreći je to već stalno ubačeno i nemaš potrebe da vadiš to uvek. Jednostavno je istreseš iz torbe i razvučeš, udariš četiri klina i šipku i sve spremno za spavanje.

Ovo što pričam o bivak vreći je za sada samo moja predpostavka o upotrebljivosti, ali da li je baš tako videće se tek nakon što se sa njom dožive raznorazna iskustva koja mogu da te snađu na putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 9/27/2019 at 7:19 PM, Singularitet said:

Gde je granica između bivak vreće i šatora?

 

Worlds-Lightest-Tent.jpg

hmmm...hmmm....cena od ''samo'' 1000 funti!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
On 9/27/2019 at 7:33 PM, bocca_bastard said:

Nema je. Ferrino lightent 1 je zPravo bivak

 

To je moj izbor kad idem solo na adv vožnje.

Super se za sada pokazao u odnosu cene/kvalitet/gabariti/težina/komfor

 

U toku leta nosim i hammock (10-ak eur) koja je meni najbolje rešenje tokom toplog perioda.

 

Voleo bih da probam ovu opciju bivak-vreće.

Baš me zanima kako će se pokazati.

 

Koja je cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 959 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica
2 minutes ago, Singularitet said:

U Alan Fordu bi se to reklo ovako:

- Kah, kah... cjena sitnica... khm, tričavih tisuću zelenih novčanica, kah, kah...

Taj rad  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
7 hours ago, baltrekk said:

 

To je moj izbor kad idem solo na adv vožnje.

Super se za sada pokazao u odnosu cene/kvalitet/gabariti/težina/komfor

 

U toku leta nosim i hammock (10-ak eur) koja je meni najbolje rešenje tokom toplog perioda.

 

Voleo bih da probam ovu opciju bivak-vreće.

Baš me zanima kako će se pokazati.

 

Koja je cena?

10-15 evra, zaboravio sam tacno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 27 minuta, lord_oblivion je napisao:

10-15 evra, zaboravio sam tacno.

15 evra, a sa poštarinom izađe oko 2.200 din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ovih dana sam malo isprobavao razne kombinacije cerade, bivija i ležaljke.

 

Bivvy sa ceradom 1.4*2.3 metra. Zaštita je minimalna i za enduro opremu nema mnogo mesta.

 

IMG_20200823_134403.thumb.jpg.46d17be89dadf4e88f5500af026ff615.jpg

 

Bivvy sa ceradom 2*3 metra. Dobra zaštita, ima dovoljno mesta za sve stvari da se sakriju od kiše. Mogućnost otvaranja i zatvaranja jednog krila.

 

IMG_20200823_143109.thumb.jpg.b09b77971c177db32e04a0bce650cb37.jpg

 

Bivvy sa ceradom 3*3 metra u dve varijante:

a) odlična zaštita za svu opremu. Mogućnost da se jedno krilo podigne.
IMG_20200829_163259.thumb.jpg.9a614081e839b26379433f773c4e88be.jpg

 

b) Odlična zaštita. Imam mesta za opremu od cele ekipe :) Odlična provetrenost. Zahteva više od dva štapa.

IMG_20200829_190313.thumb.jpg.5e400c975a0a2662ca05eb5d156b6401.jpg

 

I dve ležaljke. Prva je Aliexpress sa mrežicom protiv komaraca, koja može da se koristi i na zemlji kao bug net tent (samostojeća je) a druga je Decathlon ležaljka za jednu osobu.

IMG_20200823_152621.thumb.jpg.d238bfd5722f64b47e76117fd2ba6308.jpg

IMG_20200830_084807.thumb.jpg.c7fdc973053588a95c2e849faa5f246c.jpg

 

Došao sam do zaključka da ležaljku po kiši nikad neću koristiti jer je zaštita minimalna i veoma skučena, pri tom nema mesta pod ciradom ni za stvari kako treba, ni za sebe da se okrenem k'o čovek. Ali ću jednu od ove dve pod obavezno nositi kao neizostavni  deo kamp opreme.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
On 9/27/2019 at 8:58 AM, lord_oblivion said:

Osnovni nedostatak ležaljke je što traži dve visoke tačke kačenja. Najčešće dva drveta. O motor ne bih kačio toliku težinu.

 

Tek sada video. Pokojni Kavazoki imao izvanredno resenje za kacenje na motor, a da ne bude to prevelika tezina. Jedan "stap", koji nosis sa sobom, podupire zadnji deo motora, a drugi deo okacis o drvo, stub ili sta je vec pri ruci. Steta sto to ne mogu da primenim na mom motoru, nizak, ali na enduru ... bilo bi OK.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima dosta rivjuova na YT. Deluje upotrebljivo za solo dual sportisanje po Balkanu. Uz dodatak jedne cerade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja