Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

• Rashodovani bajker, 1465 postova

Ovu fotku sam pokupio na fejsbuku. Pisalo je i nešto na ruskom što naravno nisam razumeo. Pretpostavljam da je ovo neka prepravka iz domaće radinosti. A verovatno ima znatno veću autonomiju od običnog električnog motocikla jer u prikolici ima mesta za kapacitetnije baterije. 

FB_IMG_1540476292656.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1925 postova
  • Motocikl: ★★GS 1000/2★★

Кад направе путеве који у вожњи пуне батерије тад ће ел. возила ући у психу људима.

Овако, празне се одмах по поласку и сваким километром све мање снаге, дуго пуњење, скупе батерије, велике тежине... Још ће то ићи климаво.

• Svrati ponekad, 461 postova
  • Motocikl: Honda Vision

Mozda tako i bude, lokalne voznje na bateriju, a magistralne relacije bi bile trole. Fino sednes na javni trolejbus ili se nakacis na postojecu mrezu svojom  licnom trolom :-).

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1925 postova

Бежично пуњење батерија, као данас телефони и као што постоји пар експерименталних  таквих путева у Кини.

Pre 3 sati, Ausländer je napisao:

Кад направе путеве који у вожњи пуне батерије тад ће 

Pa Šveđani su već počeli s tim.

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1925 postova

Швеђани тестирају обрнуту тролу са каблом по шинама. 

Кореја и Кина праве пут који бежично пуни батерије, за шта кажем да је пут за напредак ел возила.

• Svrati ponekad, 461 postova
  • Motocikl: Honda Vision

Problem je to elektromagnetno polje koje je vrlo intenzivno prilikom transfera. Nisam ekspert, ali bilo je i ranijih pokusaja na brzim vozovima gde je voz beskontaktno lebdeo u magnetnom polju, ali se isto svelo na prejako magnetno polje koje nije bas zdravo okruzenje za ljudsko telo.

Već sam pominjao da Kymco ima ozbiljne planove u vezi elekrifikacije dvotočkaša ali izgleda da su im planovi ozbiljniji nego što sam pretpostavljao.

• Hvala 1

Stvar oko elektrifikacije se polako ali sigurno zahuktava. Pojavljuju se nove ambiciozne kompanije a uključuju se sve više i etablirani proizvođači konvencionalnih motocikala/skutera. 

Kymco SuperNEX iz gornjeg klipa ima 6-stepeni menjač?!  

A i ovi britanci izgleda pripremaju nešto interesantno. Ne znam baš dobro engleski ali ovo deluje zanimljivo - Arc Vector.

Screenshot_20181108-120807~2.png

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1925 postova

200 миља са једним пуњењем,  90 000 фунти. Нахвалише га као да је први и једини електромотоцикл на свету. Толика револуција. Сумњива енглеска прича. И не свиђа ми се тај "склек " положај на мотору.

А форсирају и хедап дисплеј кацигу, ваљда што мотор нема инструменте. 

• ♠ ♥ ♦ ♣, 1925 postova
On 7.11.2018. at 17:31, mitri je napisao:

Već sam pominjao da Kymco ima ozbiljne planove u vezi elekrifikacije dvotočkaša ali izgleda da su im planovi ozbiljniji nego što sam pretpostavljao.

Једини Р мотор који сам помислио да би икад купио. Лоодило.

Осим ножног мењача, спреман сам за аутоматику.

On 26.10.2018. at 0:44, mitri je napisao:

Ovu fotku sam pokupio na fejsbuku. Pisalo je i nešto na ruskom što naravno nisam razumeo. Pretpostavljam da je ovo neka prepravka iz domaće radinosti. A verovatno ima znatno veću autonomiju od običnog električnog motocikla jer u prikolici ima mesta za kapacitetnije baterije. 

FB_IMG_1540476292656.jpg

Za ovo sam pomislio da je budževina iz domaće radinosti ... ali nije nego Ural razvija prototip u saradnji sa Zero Motorcycles.

P.S. Evo i link, malopre zaboravih da ga ubacim:

https://www.imz-ural.com/electric

FB_IMG_1541766179709.jpg

FB_IMG_1541766196845.jpg

Promenio član mitri

• Drug član, 4060 postova
  • Motocikl: konzerviran

Ne poznajem Ural u detalje. Kapiram da je "momcima" iz projektnog biroa stalo da ovaj model u mnogome ipak ne odskače mnogo od osnovne verzije, klasične sa motorom. Interesantno je da je sa ovom elektrikom snaga porasla, što je jedna od glavnih zamerki kada je u pitanju klasični model...mislim taj nedostatak snage.

Možda nisam sve pregledao u detalje....mislim da bi dobar test trebalo da obuhvati i jednu off road vožnju, jer je Ural zbog mogućnosti da se poveže pogon na točak prikolice mnogim ljubiteljima baš iz tog razloga interesantan...a baćuške bi da ga elektrifikuju bez da diraju tu opciju. Znači sve da se spakuje i baterija i sapatnik i pogon prikolice i rezervni točak i....

Sve to tako bi trebalo da cepa po šumama i gorama i kroz vodicu lednu...kao i moto sabrat.

Ako ga vojska aminuje biće love za projekat do kraja ::)

Ural-Seattle-GOOD-1200x801.jpg
WWW.FORBES.COM

Ural's new battery-powered motorcycle with sidecar is a buzz; we test-drive, and report.

Nadam se da će Ural i Zero nastaviti sa razvojem ovog prototipa i da će poraditi na povećanju njegove autonomije. Jer iako ima i bateriju u prikolici (ispod sedišta), autonomija je samo 165km. Malo. 

• Drug član, 4060 postova
  • Motocikl: konzerviran

A koliko bi bilo dovoljno?

Za ilustraciju, automobilom doduše, predjem obaveznih 50km svakoga dana. Znači otprilike svaka dva dana "crvena" za naftu .

Obzirom da je praktično prototip u pitanju, rezultat nije uopšte loš. Čitao sam članak, pominju se prilično visoke brzine kretanja, a tvorci su imali od početka cilj da ne ugrožavaju komfor (kakav god da je bio, nisam imao čast) sapatnika. Ako tu razdaljinu sa pristojnom prosečnom brzinom mogu da dobace u "trojci"...to je skroz o.k.

Pa šta znam, ja bih dodao još koju bateriju u prikolicu pa makar i na uštrb komfora  "sapatnika" ili prtljažnog prostora. Dok sam mogao da vozim motor, dnevne kilometraže od 500-600km uopšte nisu bile retke, naprotiv. A sa tih 165km uz 13 sati koliko treba da se napune baterije, to ne bi moglo. Zato kažem da je to malo jer gledam iz subjektivnog ugla. Jasno mi je da se radi o ranoj fazi prototipa i da ako dođe do tržišne faze sigurno će imati veću autonomiju. Nego eto tako, malo naglas razmišljam :neznam:

A najbolje je kad ujutro vidiš da ti je baterija  na 66% jer ti neko noću isključio punjač :lol3:

Screenshot_20181115-170647~2.png

Napravite nalog ili se ulogujte da biste postavili komentar

Morate biti član zajednice da biste mogli ostaviti svoj komentar.

Pridružite se!

Napravite svoj nalog u našoj zajednici. Vrlo je lako!

Registrujte novi nalog

Ulogujte se

Imate nalog? Ulogujte se ovde.

Ulogujte se odmah

• Aktivni korisnici   0 članova

Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja