Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ja bi vise voleo da elektrifikuju fabrike i toplane, najvece zagadjivace, a da umesto tih elektricnih sranja vrate cvaje od 250 i 350 kubika. Jes da dime al benzin vise nema olova i 3.5 ili 4 litra potrosnje 250 kubika manje izbacuju stetnih gasova nego neki R od hiljadu kubika koji guta i 8-10 litara kad se cepa a takav motor se i uzima da se tera. Al kako onda da nam uzmu pare kad cvaja ima glavu, cilindar, klip i klipnjacu, radilicu sa magnetom i menjac ovako sad ta nova tehnologija, pa razvoj, pa servisi, pa inovacije i novi modeli...odrace nas

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Mislim da će ovogodišnji EICMA sajam u Milanu biti u duhu naslova ove teme.  I nije samo BMW u pitanju. :kafa:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Motocikl: Himalajac

Evo i Yamahe.

 

Yamaha-tokyo-show-header.jpg?quality=82&
ELECTREK.CO

Yamaha is headed to the Tokyo Motor Show 2019 later this month and is set to show off a wide range of new electric vehicles. From electric motorcycles and scooters to e-bikes...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 422 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

U Sloveniji je skoro svaki drugi auto  Elektricni ili Hybrid.

Osim smanjenog zagadjenja vazduha u gradovima ne vidim neki benefit od Hybrida jer su im motori poprilicno jaki. Ima tu malo ustede u potrosnji koja ce biti poravnata kupovinom baterije ili sl.

Medjutim, njihov najveci problem je sto se svi E automobili pune tokom noci i distributivna mreza nije projektovana za toliko potrosaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Znaci trebaju turbine na vetar koje rade i noću. Ne samo pv ploče na krov.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to je upravo i prednost, jer elektroenergetski sistem da bi bio stabilan mora da bude jednako opterećen.

Šta mislite zašto je struja jeftinija posle ponoći? Jer nas vole?

Pre će biti da je to zato što hoće da pospeše potrošnju jer je proizvodnja takva da je ceo sistem inertan i ne možeš tek tako da je smanjuješ i povećavaš u okviru par sati.

 

Toj svrsi služi i reverzibilna elektrana gde se više struje potroši za pumpanje vode u jezero uzbrdo nego što se napravi kad se ta voda ispusti. Fora je u tajmingu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kymco će na predstojećem EICMA sajmu prikazati RevoNEX. Po ovoj najavi naslućujem da je u pitanju električni maxi-scooter.

 

WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Read about a new Kymco model being teased ahead of the Eicma...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Moja nagađanja da će ovogodišnji EICMA biti u znaku električnih motocikala su se naravno ispostavila kao netačna. Još nije vreme, jebiga. Ali ipak se na tome radi. Evo šta je Kawasaki stavio malopre na svoj jutjub kanal.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ono što sve ove sprave krasi je definitivno obrtni moment i spremnost na ubrzanje u svakom trenutku. Sa druge strane, kao falinka, najčešće se pominje težina.

Jesam li ja to video kako treba...gore gde je praktično promo film za Energicu, pominje se domet od 400km....doduše sa zvezdicom. Englez u onom drugom filmu pak pominje mnogo manji domet. Reče čini mi se oko 100milja...kad ga baš zatežeš 60...a ono kao vožnja bez razmišljanja 80. To mu dođe nekih 120km. Pominje da je priključio kameru i telefon čini mi se, to je verovatno ukralo malo 'letrike, ali sumnjam da je mogao hbog toga još mnogo dalje da dobaci.

Kako i njihov slogan kaže...budućnost je električna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovde se navodi domet od 400km - gradske vožnje. Mešovitom vožnjom se pređe oko 230km a autoputem još manje.

 

 

Da bi sve ovo krenulo onako kako sam predviđao kad sam pre dve godine pokrenuo ovu temu, moraće da se desi značajan napredak u proizvodnji baterija. Dotle može da se eventualno očekuje porast primene električnih dvotočkaša u urbanim uslovima. Dakle električni skuteri i mopedi su za sada u prednosti. Druge kategorije motocikala (tureri, sport-tureri ...) neće se kretati "na struju" u značajnijem broju, bar ne u bliskoj budućnosti. :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Na modelu Zero DSR ovo dvoje proputovali Afriku od severa do juga. Za oko 6 meseci prešli su oko 15.000 km.

 

Zero-Motorcycles-successfully-complete-%
SUPERBIKE-NEWS.CO.UK

Electric adventurers cross African continent on Zero DSR Black...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A evo i dva kratka video klipa. Prvo tizer sa ovog puta po Africi, a tu je i review ovog modela čije puno ime je Zero DSR Black Forest Edition.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za 2020. će Segway Ninebot u Pekingu predstaviti dva električna skutera a prikazaće i dva koncepta. Jedan je samobalansirajući el. skuter, a drugi električni motocikl Apex.

 

WWW.MOTORCYCLENEWS.COM

Find out what we know so far about the new eMoped and...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
On 12/13/2019 at 1:07 PM, mitri said:

Na modelu Zero DSR ovo dvoje proputovali Afriku od severa do juga. Za oko 6 meseci prešli su oko 15.000 km.

 

Baš ću da se posvetim ovome kada budem imao više vremena jer mi otvara samo kratku vest, a čak ni na zvaničnom sajtu "projekta" nema detaljne rute i gde su se punili. Mislim da je probem puniti na struju u Africi toliko često, a ispada da su prosečno prelazili skoro 100km svakog dana, a ponekad verovatno i više pa su im trebala 2 punjenja dnevno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja