Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne poznajem Ural u detalje. Kapiram da je "momcima" iz projektnog biroa stalo da ovaj model u mnogome ipak ne odskače mnogo od osnovne verzije, klasične sa motorom. Interesantno je da je sa ovom elektrikom snaga porasla, što je jedna od glavnih zamerki kada je u pitanju klasični model...mislim taj nedostatak snage.

Možda nisam sve pregledao u detalje....mislim da bi dobar test trebalo da obuhvati i jednu off road vožnju, jer je Ural zbog mogućnosti da se poveže pogon na točak prikolice mnogim ljubiteljima baš iz tog razloga interesantan...a baćuške bi da ga elektrifikuju bez da diraju tu opciju. Znači sve da se spakuje i baterija i sapatnik i pogon prikolice i rezervni točak i....

Sve to tako bi trebalo da cepa po šumama i gorama i kroz vodicu lednu...kao i moto sabrat.

Ako ga vojska aminuje biće love za projekat do kraja ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Ural-Seattle-GOOD-1200x801.jpg
WWW.FORBES.COM

Ural's new battery-powered motorcycle with sidecar is a buzz; we test-drive, and report.

 

Nadam se da će Ural i Zero nastaviti sa razvojem ovog prototipa i da će poraditi na povećanju njegove autonomije. Jer iako ima i bateriju u prikolici (ispod sedišta), autonomija je samo 165km. Malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

A koliko bi bilo dovoljno?

Za ilustraciju, automobilom doduše, predjem obaveznih 50km svakoga dana. Znači otprilike svaka dva dana "crvena" za naftu .

Obzirom da je praktično prototip u pitanju, rezultat nije uopšte loš. Čitao sam članak, pominju se prilično visoke brzine kretanja, a tvorci su imali od početka cilj da ne ugrožavaju komfor (kakav god da je bio, nisam imao čast) sapatnika. Ako tu razdaljinu sa pristojnom prosečnom brzinom mogu da dobace u "trojci"...to je skroz o.k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Pa šta znam, ja bih dodao još koju bateriju u prikolicu pa makar i na uštrb komfora  "sapatnika" ili prtljažnog prostora. Dok sam mogao da vozim motor, dnevne kilometraže od 500-600km uopšte nisu bile retke, naprotiv. A sa tih 165km uz 13 sati koliko treba da se napune baterije, to ne bi moglo. Zato kažem da je to malo jer gledam iz subjektivnog ugla. Jasno mi je da se radi o ranoj fazi prototipa i da ako dođe do tržišne faze sigurno će imati veću autonomiju. Nego eto tako, malo naglas razmišljam :neznam:

 

A najbolje je kad ujutro vidiš da ti je baterija  na 66% jer ti neko noću isključio punjač :lol3:

Screenshot_20181115-170647~2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovog vikenda test u Valensiji za MotoGP sezonu 2019. Nova era počinje.

 

fa412060-3a07-4afd-a484-68c12bb55593-2_2
WWW.MOTOGP.COM

FIM Enel MotoE™ World Cup riders and the Triumph-powered Moto2™ class begin their 2019 testing...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran
  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

I mi konja za trku imamo. :)

 

 

50055_115th_BC2_181485.jpg
BJBIKERS.COM

Harley-Davidson je predstavio produkcionu verziju svog prvog električnog motocikla pod nazivom LiveWire. Predstavljamo vam prvi električni Harli.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo će biti prvi Harley koji će da ima malo moje pažnje, sa moje strane...jer sa svojom SUS bratijom otprilike, sem imena, nema ništa zajedničko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Iako tema o električnim motociklima za većinu forumaša ne samo da nije zanimljiva nego je smatraju blasfemijom, smatram ipak da je ne treba zapostaviti jer će dosta proizvođača  ove godine predstaviti svoje električne motocikle. U duhu naslova ove teme, može se reći da će se 2019 desiti strujni udar :hej:

 

Evo kako Zero najavljuje predstavljanje modela SR/F za 25. februar.

Screenshot_20190130-212914~2.png

IMG_20190130_212929.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM
24 minutes ago, mitri said:

Iako tema o električnim motociklima za većinu forumaša ne samo da nije zanimljiva nego je smatraju blasfemijom...

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

I tako ... nastaviću da vas obaveštavam o razvoju događaja na tržištu električnih motocikala, pa makar me banovali zbog bogohuljenja :lol:

 

Pominjao sam već ranije u temi električni moped Super Soco TC koji je rangiran u klasu 50cc. Od nedavno je u ponudi i Super Soco TC Max, koji je ekvivalent klasi 125cc. Sa maksimalnom brzinom od 100 km/h. Očigledno je da za početak ciljaju mlađu populaciju, jer računaju da će tako izgraditi tržište za buduće snažnije modele. Jasno im je da se od matorih oktanskih ovisnika neće 'leba najesti. :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Почиње да личи... Али још није то-то.

Можда би бољи успех био када би у неки од бољих скутера уградили електромотор?
Јер, на скутеру се свакако агрегат не види, шалтање не постоји, већа шанса да буде прихваћено. Посебно када би постојала мало већа аутономија, бар 300 км.

П. С. Постоји ли већ тако нешто? Неки Бургер, Силвер винг, Х8-9?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Postoji onaj BMW maxi-scooter, čini mi se C- Evolution ili tako nešto ... mislim da je u najavi i Kymco u toj klasi ... a Japanci još oklevaju sa izlaskom na to tržište ali verujem da ne sede skrštenih ruku i da već imaju nekog keca u e-rukavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Да, супер! Када је већ скутер, што га не бих и за џабе возио?

Али! Што инсистирају на оној дречавој зеленој боји "резервоара"?

И већ видим да би задњи точак отпао на шестом метру наших улица другог приоритета под мојом "малом" тежином :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja