Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

on je jedan od te dvojice ali nisam znao za ovaj slucaj. :D

 

Zadnji put smo se videli na bilijaru u 'taxi-u' pa ti vidi koliko je od tad proslo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Kao što se i očekivalo, sa elektrifikacijom dvotočkaša će najpre krenuti poznati proizvođači skutera. Pored Kymca koji je već najavio prilično ambiciozne planove (više od deset modela elektro skutera predstaviće u naredne tri godine), sada je i Piaggio Group najavio da počinje sa proizvodnjom električne Vespe u septembru. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Harley-Davidson već 4 godine testira električni LiveWire, a za leto 2019. je najavljeno zvanično predstavljanje. Ovo je definitivni izgled:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ništa posebno, onaj vloger provozao električni skuter Motogrini i električni moped Super Soco i malo ih izreklamirao ... :neznam: 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Bio sam u dilemi gde da turim ovu sliku, u temu o prikoličarima ili ovde. Pa ipak nek bude ovde. Neko je na električni Johammer J1 nakačio prikolicu. Zanimljiva kombinacija.

FB_IMG_1537740664884.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

elektricni skuter od 125ccm koji bi mogao da predje do 200km, u nekoj realnoj ceni tipa do 4000-5000e u Srbiji najverovatnije bi ga posedovao.. Uvece ga u garazi stavis na uticnicu, ujutro na posao i vratis se kuci, sve za 50 100 dinara..  E sada za vece motore bi ipak trebalo da ima i neki zvuk, da se ne lazemo svi vole da cuju motor, na kraju krajeva ipak smo mi "hedonisti".. :BJB3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Zar električni neće da imaju neke kategorije u vidu kW?

Verujem da si ccm naveo kao primer u odnosu kod sadašnjih motora sa unutrarnjim sagorevanjem!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000
15 hours ago, Milan007 said:

E sada za vece motore bi ipak trebalo da ima i neki zvuk, da se ne lazemo svi vole da cuju motor, na kraju krajeva ipak smo mi "hedonisti".. :BJB3:

Već vidim u standardnom paketu "Virtual exhaust", opcija 1 (advanced): "JBL! virtual exhaust", opcija 2 (lux): "BOSE virtual exhaust". Uz dodatne opcije plasirana i iOS + Android app za zvučnu modifikaciju sa 20 predefinisanih profila (1. Ducati Desmosedici RR, 2. Yamaha R1 CC, 3. Triumph Daytona 675, 4. HD Heritage Classic...).

 

On 6/3/2018 at 10:57 PM, SHOKLA said:

A u cemu bi se ogledala razlika izmedju el.motocikla/mopeda i el.bicikla? U pedalama?

Aha. Motor na električnom biciklu služi za ispomoć i radi samo prilikom okretanja pedala (u suprotnom je moped). Obično imaš da odabereš par fiksnih nivoa asistencije motora pri motanju. Prestaneš da motaš, prestane i elektro motor da radi. Ručice gasa nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Södertälje, Sweden / Beška (Indjija) Srbija
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 ABS

Mislio sam da ce biti kao u (recimo) Americi gde ima vise zastupljenosti sa ovim automobilima iz '50 '60 godina i to. Svako ko voli ce da ima nekog benzinca u garazi kog ce da vozi sa uzivanjem i da oseti te vibracije i taj neki zvuk, a EL. skuter bi bio za tu neku svakodnevnu jeftiniju i okretniju varijantu za grad.. Ja recimo vozim touring koji i nema toliko jak zvuk, ali opet bi voleo da nabacim neku yoshimuru ili akrapovica..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 31.7.2018. at 14:30, mitri je napisao:

Ako sam dobro shvatio, Harley-Davidson je i zvanično potvrdio termin lansiranja svog prvog električnog modela - avgust 2019!!! 

 

Kažu da najveći deo raspoložive struje koristi za imitaciju zvuka originalnog SUS motora. Bez toga bi mogao da pređe tri puta više.  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovu fotku sam pokupio na fejsbuku. Pisalo je i nešto na ruskom što naravno nisam razumeo. Pretpostavljam da je ovo neka prepravka iz domaće radinosti. A verovatno ima znatno veću autonomiju od običnog električnog motocikla jer u prikolici ima mesta za kapacitetnije baterije. 

FB_IMG_1540476292656.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Mozda tako i bude, lokalne voznje na bateriju, a magistralne relacije bi bile trole. Fino sednes na javni trolejbus ili se nakacis na postojecu mrezu svojom  licnom trolom :-).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
Pre 3 sati, Ausländer je napisao:

Кад направе путеве који у вожњи пуне батерије тад ће 

Pa Šveđani su već počeli s tim.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Problem je to elektromagnetno polje koje je vrlo intenzivno prilikom transfera. Nisam ekspert, ali bilo je i ranijih pokusaja na brzim vozovima gde je voz beskontaktno lebdeo u magnetnom polju, ali se isto svelo na prejako magnetno polje koje nije bas zdravo okruzenje za ljudsko telo.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Već sam pominjao da Kymco ima ozbiljne planove u vezi elekrifikacije dvotočkaša ali izgleda da su im planovi ozbiljniji nego što sam pretpostavljao.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Stvar oko elektrifikacije se polako ali sigurno zahuktava. Pojavljuju se nove ambiciozne kompanije a uključuju se sve više i etablirani proizvođači konvencionalnih motocikala/skutera. 

Kymco SuperNEX iz gornjeg klipa ima 6-stepeni menjač?!  

 

A i ovi britanci izgleda pripremaju nešto interesantno. Ne znam baš dobro engleski ali ovo deluje zanimljivo - Arc Vector.

 

 

Screenshot_20181108-120807~2.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
On 26.10.2018. at 0:44, mitri je napisao:

Ovu fotku sam pokupio na fejsbuku. Pisalo je i nešto na ruskom što naravno nisam razumeo. Pretpostavljam da je ovo neka prepravka iz domaće radinosti. A verovatno ima znatno veću autonomiju od običnog električnog motocikla jer u prikolici ima mesta za kapacitetnije baterije. 

FB_IMG_1540476292656.jpg

Za ovo sam pomislio da je budževina iz domaće radinosti ... ali nije nego Ural razvija prototip u saradnji sa Zero Motorcycles.

P.S. Evo i link, malopre zaboravih da ga ubacim:

https://www.imz-ural.com/electric

 

FB_IMG_1541766179709.jpg

FB_IMG_1541766196845.jpg

Promenio član mitri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nađoh i neke utiske sa probne vožnje ovog prototipa električnog Urala. Dobro, omanuo sam sa pretpostavkom o znatno većoj autonomiji - pominje se tek 165 km. Ali ovo je ipak samo prototip u ranoj fazi. 

http://goodsparkgarage.com/electric-ural-sidecar-review/

Ural-electric-1.jpeg

Ural-electric-3.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja