Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Poenta cele priče je da neko ko je stručnjak nije neko ko je odgledao nekoliko filmića na tu temu i postao internet ekspert.

 

Neko ko je stručnjak nema tako isključive stavove, i zapravo shvata ograničenja svake pojedine tehnologije uključujući tu i efikasnost u odnosu na cenu.

Shvata i prednosti.

 

Ali dobro, pogledaj još koji filmić pa sruši velike i zle lobije

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Man'te hajdrodžen, pričamo o motorima na struju. Polako se u priču uključuju i proizvođači konvencionalnih motocikala. Evo i Yamahe, za početak sa trial modelom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
Pre sat vremena, Skyrunner je napisao:

Poenta cele priče je da neko ko je stručnjak nije neko ko je odgledao nekoliko filmića na tu temu i postao internet ekspert.

 

Neko ko je stručnjak nema tako isključive stavove, i zapravo shvata ograničenja svake pojedine tehnologije uključujući tu i efikasnost u odnosu na cenu.

Shvata i prednosti.

 

Ali dobro, pogledaj još koji filmić pa sruši velike i zle lobije

Ja nisam strucnjak ali znam da auto moze da ide na vodonik,ali kao sto sam napisao problem je kompresovanje vodonika.Tako i za hho uvek se nadje neko ko ce da troluje kako od toga nema nista a nikad nije ni video hho generator a kamoli napravio.Sta ima tu lose sto ce neko da odgleda film?Pre 30 godina elektricne automobile si mogao da vidis samo na filmovima ali kao sto vidis tehnologija napreduje i automobili postaju sve bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovih dana je na Tokijskom sajmu pored pomenutog Yamaha TY-E triala prikazan i Kymco Ionex, električni skuter.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A evo i detaljno objašnjenog koncepta koji je razvio Kymco. Mislim da će ovo biti vrlo zanimljivo, ako stvarno zaživi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
On 3/27/2018 at 9:26 PM, milomir22 said:

Resenje je odavno moglo biti pronadjeno, ali neki ozbiljni ljudi ne dozvoljavaju da se vozimo dzabe ili skoro dzabe. Baterije su uzas, poprilicno skupe, teske, nepouzdane na hladnom vremenu i s godinama gube kapacitet. Struja (el. energija) je daleko od ciste energije, par vetrenjaca, solarnih celija i hidrocentrala ne verujem da znacajno doprinose ukupnom broju kw/h koji svako od nas potrosi. Glavno se dobija iz termoelektrana (ugalj) i nuklearki (koje su za mene zivo zlo). Kada bi se svi vozili na struju, ne bi bilo dovoljno iste, potpisujem, ljudi bi se tukli na "pumpama" za steker, pa biju se u kaficima da ustekaju mobilni na punjac, a kamoli za ovo.

 

 

Samo ispravka, verujem da je slučajno, jedinica za energiju se pravilno piše kwh tj kilovat puta čas, a ne kilovat kroz čas.

Ja ne verujem toliko u teorije zavere, verujem da ono što je tehnološki naprednije samo nađe put do tržišta. Ako elektromotocikli i automobili postanu dovoljno tehnološki napredni, neće ih sprečiti naftni magnati da se omasove. Tako je i Teslina naizmenična struja zbog efikasnijeg prenosa na daljinu, istisnula generatore jednosmerne struje i prenos jednosmerne struje na daljinu, iako je Edison, koji je bio moćan igrač, gurao svoju jednosmernu struju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

I tako ... ja prognoziram da će električni dvotočkaši najpre istisnuti sa tržišta gradske skutere, u narednih desetak godina nestaće sasvim skuteri sa SUS motorom do 125ccm ... Što se tiče većih motora ne tako brzo i verovatno ne sasvim, ali ... biće teška borba :ups:

 

Što se mene tiče, čekam neki samobalansirajući ... kao što je Honda Riding Assist-e :jok: :jee:

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ovde u nl su dvotaktne sa nižim normama od Euro4 već ukinuli. Tomos se koprca još sa nekom novom euro4 mašinom ali ni to neće dugo. Potom će i ostali sus motori.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Kao sto sam napisao ne zelim da spamujem u temi o elektricnim motorima!Vidim da si tako napadao i u temi o hho pa sada pokusavas i mene da uvuces u raspravu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Ne mesajte hho generatore koje karabudze u vozila na fosilna goriva i automobile (motore) koji koriste gorivne celije.

 

Ako govorimo o elektricnim vozilima, vozila koja idu na vodonik (u stvari idu na struju koja se dobija u hemijskoj reakciji od koje kao produkt nastaje voda). Ne vidim zasto je spam, elektro motori su i u jednima i u drugima. Pitanje je hoces li cekati 3, 5 ili 7 sati na punjenje da presao 60-70km, ili ces sesti kao covek, stati na "pumpu i natociti", a da pritom nemas balast od ogromnih baterija, vec samo onoliko koliko je potrebno za trenutno skladistenje el. energije.

 

Nikada se ne mogu neke stvari toliko predvideti u zivotu kao sto je potreba za mobilnoscu, a narocito sto sa trenutnim vozilima nismo navikli da predvidjamo. Da ne pominjem ako krenes sa "knap" baterijom, pa se zafrknes, jer zimi gubi 5% na kapacitetu, pa tacno bih ga zapalio pored druma.

 

A vi i dalje mislite da su shell i gazprom neft humanitarne organizacije, da njih i njima slicnih nema, odavno bi iz auspuha curela voda umesto kancera, a troskovi mobilnosti bi bili 3-4 puta manji. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, Mondial je napisao:

Kao sto sam napisao ne zelim da spamujem u temi o elektricnim motorima!Vidim da si tako napadao i u temi o hho pa sada pokusavas i mene da uvuces u raspravu.

Koliko sam ja pratio i onu temu o HHO generatorima, čika Štampar nije nikoga napadao, nego je, kao i ovde, zatražio pojašnjenje pojedinih procesa iz elektrohemije, a kako niko od tamošnjih ˝stručnjaka˝ nije uspeo da mu objasni, on im je onda dao par lekcija iz te oblasti. Pogotovo što se čika Štampar elektrohemijom bavi maltene ceo svoj život... ;)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Misliš da Shell i gazprom brane razvoj pogona na struju ili vodonik? Ili ih optužuješ da se nedovoljno trude da namaknu sebi omču na vrat?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

@Savan

 

Mislim da koce razvoj vozila na vodonik (gorivne celije) jer su shvatili da je to zapravo prava alternativa fosilnim gorivima, dobijas sve benefite i elektro i konvencionalnih motora. Na vozila koja energiju akumuliraju u baterijama gledaju sa podsmehom, po meni sa pravom. Svi potezu pitanje skupe infrastrukture, pa i elektro infrastruktura bi morala da se radi od 0.

 

Evo 1 interesantan video na ovu temu za nas koji znamo engleski.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Nije problem da razgovaramo i o motociklima na vodonik, osim jedne sitnice - takvi motocikli ne postoje. A ovu temu sam otvorio ne samo zato što električni motocikli  itekako postoje, nego i zato što se u godinama koje su pred nama očekuje njihova ekspanzija.  Sad, može biti da sam ja u zabludi. Možda će se od sledeće godine na trkama voziti MotoH klasa a ne MotoE, nego ja to nisam lepo pročitao. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Признај,опростићемо ти
 

Ne priznajem ništa, danas jesam, sutra nisam :D
@milomir22

Pored Shella i Gazproma imaš još gomilu drugih koji bi mogli da pokrenu celu tu priču, ali istina je da su $$$ na strani fosilnih goriva. Tako da možemo da upiremo prstom u ovog ili onog i da optuzujemo ali vetar jednostavno duva tamo odakle dolaze ti isti $$$.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
pre 42 minuta, ThePainkiller je napisao:

Koliko sam ja pratio i onu temu o HHO generatorima, čika Štampar nije nikoga napadao, nego je, kao i ovde, zatražio pojašnjenje pojedinih procesa iz elektrohemije, a kako niko od tamošnjih ˝stručnjaka˝ nije uspeo da mu objasni, on im je onda dao par lekcija iz te oblasti. Pogotovo što se čika Štampar elektrohemijom bavi maltene ceo svoj život... ;)

Pa dabro ako se bavi elektrohemijom neka objasni zasto nije moguce voziti na kompresovani vodonik?Sto se tice Hho-a stvar je jako prosta hho mu dodje kao aditiv pri sagorevanju i auto dobije malo snage i to je to.Najprostije je izmeriti izduvne gasove ako su izduvni gasovi manji sa hho-om onda je logicno bolje sagorevanje?Samim tim i iskoriscenost goriva ali to neko jednostavno ne zeli da shvati pa je u stanju da razglaba teoretski a nikako da proba da napravi sam i da nas uveri u suprotno.Ja cu sutra poceti da pravim generator koji ce odvajati samo vodonik ne hho pa cu pokusati da napunim bocu pa cu videti kako se ponasa i koliko moze da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250
pre 3 minuta, bokilic je napisao:

struja je u modi :takoje:

Naravno covek je kod nas prepravio Reno 5 el.pogon ali naravno nasi mu nisu dali da ga registruje :) Verovatno bi mogao i neki motor da se napravi ali problem prave baterije koje su jako skupe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Motocikli se el. pogonom će istisnuti ove sa SUS motorima kada elektro motociklom bude moglo da se prokrstari do i po Mongoliji  :P

 

Ne verujem da će jedna tehnologija ugasiti drugu. Pošta, razglednice, telegrami postoje paralelno sa internetom i svim njegovim čedima. Nemaju onaj značaj i ulogu kao nekad - ali postoje.

Sada je sve na SUS-u a u bliskoj budućnosti će za određenu kategoriju vozila/motocikla jedna od tehnologija biti dominantna. 

 

Verujem da već postoje, spremne za upotrebu, tehnologije bitno naprednije od trenutno dostupnih. Pitanje je, koliko je svet spreman za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Motocikl: mondial mct 250

Evo ja te molim posto se bavis elektrohemiom objasni nama neukima kako se to radi?Mnogo je lako pisati kako je nesto neizvodljivo i ne valja ali treba i objasniti kako i zasto?Ja sam upoznat kako puca vodonik ali ne znam da li si ti to ispitivao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Motocikli se el. pogonom će istisnuti ove sa SUS motorima kada elektro motociklom bude moglo da se prokrstari do i po Mongoliji  


Skoro je neko okačio snimak neke ženske iz NL ili beše BE koja je putovala na struju sa svojim motorom. Skroz do turske ako se ne varam i čak je nocila i u bg kod nekih prijatelja.

Iziskuje malo drugačiju logistiku nego sto smo naviknuti ali je moguće definitvno. Kad pogledam u NL npr, tih bandera sa prikljuckom na struju ima na svakom ćošku. Na autoputu već dosta pumpi takodje ima priključak za brzo punjenje, za nekih 45, dok odeš u wc i posle popijes kafu on je napunio accu od 8kw za 90%. Accu od motora bi trebao biti upola manji.
Cifra u kruzicu označava broj utičnica u tom radijusu.
c59924715dc376ceeee9351df4671f6b.jpg

Ok u Mongoliji nema još ni blizu te infrastrukture ali pre par decenija nije bilo ni pumpi tako da treba pustiti ‘vreme’ da odradi svoje. :)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovo kako je Savan opisao infrastrukturu u Holandiji je trenutno teško zamislivo i u Srbiji a kamoli u Mongoliji. Ali verujem da će se u bliskoj budućnosti sve mnogo brže menjati. Ako je neko uopšte odgledao klip o Kymco Ionex konceptu na prethodnoj strani, biće mu jasnije šta hoću da kažem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Ovo kako je Savan opisao infrastrukturu u Holandiji je trenutno teško zamislivo i u Srbiji a kamoli u Mongoliji. Ali verujem da će se u bliskoj budućnosti sve mnogo brže menjati. Ako je neko uopšte odgledao klip o Kymco Ionex konceptu na prethodnoj strani, biće mu jasnije šta hoću da kažem.


Pre 10 ili maks 15 godina je plastična platna kartica u Srbiji bila retkost. Bankomati su bili na par mesta u bg i još par u većim gradovima u Srbiji. A sad i u Loznici na svakom ćošku. U vecini prodavnica možeš platiti karticom.

A za struju za punjenje treba samo utičnica.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja