Jump to content

Moto Zajednica

Strujni udar!

Recommended Posts

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ovih dana pročitah dve vesti koje nagoveštavaju da se polako primiče početak nove ere u svetu motociklizma.  

 

Dogodine MotoGP uvodi MotoE klasu a Harley-Davidson će tržištu ponuditi električni motocikl ... 

 

https://www.motopuls.com/index.php/motopuls-novosti-naslovna/item/7709-motogp-sluzbeno-predstavljena-elektricna-motoe-klasa

 

https://www.motopuls.com/index.php/motopuls-novosti/item/7706-harley-davidson-ce-krajem-2019-proizvoditi-elektricni-motocikl

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Као флаша без запушача ( онда није флаша ) :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
Pre 4 sati, mitri je napisao:

Harley-Davidson već duže vreme radi na projektu LiveWire. Ovo je probna vožnja prototipa od pre 4 godine.

 

 

 

  Zvukovi ovih električnih harlija me jako podrećaju na zvukove iz Beograda od pre 40 - tak godina, kad je saobraćaj bio mnogo mnogo manji, pa kad sa semafora krene par tramvaja i trolebusa - skoro isti zvuk !  :) 

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nema diskusije od benefitima vozila na struju. Voleo bih da takvo koristim svakodnevno a za hobi, klipni motor. Ipak, karburatori prave smesu, to bljuje vatru, oseca se mehanika i kretanje delova :)))))


Zivim blizu aerodroma, u prolece kada se pokrenu Antonovi zvoni celo naselje, kada proleti nisko iznad krova rastrese prozore:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Zamišljam susret dva bajkera na nekom moto skupu:

- E de si brate, koji ti je ovo motor?

- Enel

- Kakav bre Enel jebo te lebac?! I de ti je ovde Akrapovič?!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

Sutra kada električni motor bude mogao da pređe 400-500 kilometara u komadu prvi sam na spisku da sebi jedan kupim. Zašto?

Motor je motor, zvuk se može vještački stvoriti ako neko od toga pati ali moja djeca/unučad a posebno praunučad neće inati planetu da na njoj žive ako mi nastavimo ovim tempom da zagađujemo... prevozna sredstva nisu najveći problem ali su svakako dobar dio problema... 

 

C600Evolution sam imao priliku probati i sutra bih ga sebi kupio... odlična, fantastična naprava... 

 

Možda ja sam neću napraviti neku razliku, ali 20/2000/2000000 ovakvih kao ja sigurno hoće...

 

Plus je egoizam opasna rabota... o tome je nepotrebno pričati...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja cu kad kupim na moj novi BMW -elecro ugraditi SES - sound exhaust system. U osnovi imace nekoliko modova- 1 cil; V2; Boxer 2 cil; 3 cil; V4 ; 4 cil; 6 cil... Zatim modovi za moto skupove: "blokada" mod; "pucacki" mod; muzicki mod... 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S
pre 35 minuta, GuMi5 je napisao:

Sutra kada električni motor bude mogao da pređe 400-500 kilometara u komadu prvi sam na spisku da sebi jedan kupim. Zašto?

Motor je motor, zvuk se može vještački stvoriti ako neko od toga pati ali moja djeca/unučad a posebno praunučad neće inati planetu da na njoj žive ako mi nastavimo ovim tempom da zagađujemo... prevozna sredstva nisu najveći problem ali su svakako dobar dio problema... 

 

C600Evolution sam imao priliku probati i sutra bih ga sebi kupio... odlična, fantastična naprava... 

 

Možda ja sam neću napraviti neku razliku, ali 20/2000/2000000 ovakvih kao ja sigurno hoće...

 

Plus je egoizam opasna rabota... o tome je nepotrebno pričati...

 

A sta mislis kakvu ce planetu imati tvoja praunucad kada u zemlju tvoja deca i unucad budu odlagali baterije iz tih 2000000 vozila?

Za 200 godine taman pocne vazduh da se preciscava od izduvnih gasova ali onda zemlja pocinje da se kiseli polako jer je na red doslo razlaganje olova i kiselina iz baterija koje su se talozile prethodnih 200 godina.

Nije sve to tako sjajno i bajno kao sto zvuci. Baterije imaju rok trajanja i ne mogu se popraviti, reparirati ali ni reciklirati svi njihovi delovi vec se odbacuju i ugradjuju nove a ti ostaci baterija mnogo vise stete zemlji i prirodi od trenutnih izduvnih gasova motora. A sta cemo sa prozvodnjom elektricne energije i koliko hidro i termo elektrane zagadjuju vode i prirodu?

Nego ponestaje nafte pa nas lagano pripremaju i prodaju pricu kako je ovo bolje i da nije samo nuzno zlo da predjemo na struju i elektricne motore nego da je u stvari to za nase dobro i da mi to zelimo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Za nas matore tema o električnim motociklima je tek jedna zanimljivost za ćaskanje ali omladina nek se pripremi za ovo: 

 

 

IMG_20180211_152459.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nažalost mislim da ćemo još dugo biti prinuđeni da koristimo klasične motocikle.

 

Pravo je pitanje koliki je kapacitet baterija i koliko će moći kilometara pokriti. Na primer, ako je to 400km, morao bih na putu do Grčke negde stati da punim baterije. Ako je za to potrebno više od 8 sati, morao bih uzeti nekakav smeštaj.

 

Drugi problem je finansijske prirode. Mnogi neće moći da priušte nov elektro motocikl, veći deo tržišta kao i sada biće pokriveno polovnjacima. Radni vek baterije je 8 do 10 godina, što je najskuplje na el. motociklu. Ukoliko to bude ekonomski neisplativo, samim tim biće i kupovina polovnog primerka.

 

Poslednje, meni i najtužnije, ako takvi motocikli budu istisnuli klasične, bojim se da će im manjkati karaktera. Samom konstrukcijom i vekom trajanja ni jedan neće postati klasik ili ostaviti nekakav trag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bolje za te pare kupiti simulator,ubaciti cd passa koji bi da vozis,ventilator ili bolje staviti ga ispred klime pa simulirati i vremenske uslove.

Motocikli i OTO motor su svetinja koju netreba dirati.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65
1 hour ago, bdada said:

Motocikli i OTO motor su svetinja koju netreba dirati

Tako je! Uzasavam se  buducnosti koja dolazi.Prosle godine su u Nemackoj vodjeni pregovori izmedju frau Merkel i stranke zelenih za njihov ulazak u zajednicku koaliciju.Zeleni su ucenjivali Merkelovu da ce joj dati podrsku u vladi pod uslovom da se  vozila sa SUS motorima  izbace iz upotrebe za najkasnije 10 godina.Ipak su odustali od tog plana,bar za neko vreme...Ne znam,meni motor bez zvuka i nije motor,isto kao sto ni bicikl na baterije nije pravi bicikl.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova
4 hours ago, tatkonadzeja said:

 

A sta mislis kakvu ce planetu imati tvoja praunucad kada u zemlju tvoja deca i unucad budu odlagali baterije iz tih 2000000 vozila?

Za 200 godine taman pocne vazduh da se preciscava od izduvnih gasova ali onda zemlja pocinje da se kiseli polako jer je na red doslo razlaganje olova i kiselina iz baterija koje su se talozile prethodnih 200 godina.

Nije sve to tako sjajno i bajno kao sto zvuci. Baterije imaju rok trajanja i ne mogu se popraviti, reparirati ali ni reciklirati svi njihovi delovi vec se odbacuju i ugradjuju nove a ti ostaci baterija mnogo vise stete zemlji i prirodi od trenutnih izduvnih gasova motora. A sta cemo sa prozvodnjom elektricne energije i koliko hidro i termo elektrane zagadjuju vode i prirodu?

Nego ponestaje nafte pa nas lagano pripremaju i prodaju pricu kako je ovo bolje i da nije samo nuzno zlo da predjemo na struju i elektricne motore nego da je u stvari to za nase dobro i da mi to zelimo.


Svako zašto ima svoje "jebi ga"...
Recimo da nisi baš u pravu...

Olovne baterije se odavno više ne proizvode tj. proivode se u 2017. godini samo još 8% od onoga što se proizvodilo u 2000.
Dakle, 92% redukovano za 17 godina, opasna stvar, ko bi rekao...
Fosilnih goriva je sve manje i uskoro (možda ne u našem dobu ali svakako u dobu naših potomaka) ga neće više biti i onda šta, idemo na električne pogone.

Pogodi opet šta, električni pogoni već postoje godinama i usavršeni su da ljudi autima prelaze preko 1000 ili više kilometara sa jednim punjenjem i slično...
Problemi su uvijek brži od rješenja (kao i ideje od zakona i birokratije) tako da, za svaki novi problem će da se pojavi novo rješenje...
Električna vozila nisu spala s'neba već su rješenje nestajanja fosilnih goriva a današnje baterije se iskorištavaju čak i do 90% u procesu pravljenja novih baterija tako da tu sa otpadom iz baterija nisi baš u pravu...

Svoje znanje sam sakupio radeći 8.5 godina u Boschu i sada evo Bogu hvala, radeći na tome da se maksimalno iskoristi baterija u električnim biciklima.
Konkretno znam da se naše baterije recikliraju od 70 do 95% i time se krug prilično dobro zatvara, priznaćeš. 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Neznam koliko imaš godina, ali priču o nestajanju fosilnih goriva prvenstveno nafte i plina slušam cili svoj život, a goriva nikad više.
Sjećam se dobro tih priča iz osamdesetih i devedesetih kako je PIKcrpljenja sirove nafte postignut i da se proizvodnja goriva sustavno smanjuje, po tadašnjim računima mi bi danas trebali naše motore i aute gurati po dvorištu kao sjećanje na lipa prošla vremena.






Vozim motor a nisam bajker.....

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Daklem, baterije nisu i ne mogu biti ekološki gledano riješenje našeg mobiliteta.

Vodik iliti Hidrogen,oznaka H, je u puno većoj prednosti od bilo koje i kave baterije.


Vozim motor a nisam bajker.....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Meni se bas dopadaju elektricna vozila - elektro sam struke pa znam da su radne karakteristike elektro motora 10x bolje od bilo kog SUS motora. Ceka se samo neki genijalac (koji verovatno u ovom trenutku vredno radi) sa nekim revolucionarnim sistemom za skladistenje elektricne energije. Taj ce nadmasiti slavu svih kolega naucnika, od onog koji je pronasao tocak, do danas. Automobili, mobilni telefoni, razne vrste dronova... svi cekaju Novu bateriju. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ameri su još za vreme Hladnog rata razvili nuklearnu (atomsku) bateriju ali je vrlo brzo (gle čuda) banovana za civilnu upotrebu ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja