Jump to content

Moto Zajednica

V Strom 1000 2015

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Posle nekih 20000km na ovom motoru da kažem koju reč o njemu.

Dugo ga sanjao i prošle godine u januaru došao do motora koji je prešao 18000km, pažen, mažen garažiran itd.

Strom 1000-na svakom se čuje korpa kvačila i to je njemu normalno. I dalje nisu naučili da naprave korpu.

S obzirom da sam motor spremao za put u Mongoliju-promenio sam korpu. Opet se čuje.

Kočnice - BRUTALNE ! Kočenje odlično dozirano, nema tu greške. Fenomenalne kočnice ! 

Malo obratiti pažnju prilikom vožnje u terenu-zna kamenčić da zaglavi u zadnjim kleštima.

 

Ogibljenje radi posao dobro. Prednja viljuška je pretvrda. Šteluj ovako i onako ona je pretvrda.

Ne znam kome pade na pamet da stavi upside down viljusku na njega... 

Prvi put na 18500 propiša jedan štap. Uradim servis i stavim orig.Suzuki semeringe.

Drugi put propiša pred Moskvom na okvirno 37000km.

Razlog-pa prosto nalepi dole na štapove đubre i s njim šmirgla li šmirgla. 

 

Natovaren ne ide bezbedno preko 170. Prosto igra po putu kao i svi drugi motori (osim BMWa).

Ono što je na njemu najbolje jeste sedenje.

45 dana na putu svaki dan. Po asfaltu i van njega. Ni jedan mišić niti neka koska me nisu zabolele.

Malo troši, agregat se ponaša kao dizel. Vuče iz nule i silovito ubrzava. Fenomenalan agregat.

Vozi se odlično, težište je za nijansu više pa niži vozači (kao ja) se malo bore sa njim.

 

Ne troši kapi ulja ma kako da se vozi.

Mnogo zabave za malo love.

Motor za svaku preporuku :-)

 

 

st.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

kupio te neoprenske zastite i to bas dobre. Vise stete nego koristi. Na stromu nema mnogo lufta izmedju štapa i plastike blatobrana. Počne to da češe i svuče dole zaštitu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

U zamenu za ovog lepotana bih se ladno s mojim Stromom izljubio i pozdravio bez reči...ali samo za ovakvog Stroma..

opis precizan i kratak, dakle odličan motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

Za nekog ko hoce da se vozi po asfaltu a ne po Mongoliji-jedna topla topla preporuka. I ko je ovako visok (citaj nizak) kao ja... taj ce se boriti sa njim po gradu. Prilikom parkiranja, isparkiravanja...
sve ostalo ocena je 10.
Kvacilo-prihvatite to kao normalnu pojavu i vozite dok ne stane (navozacete se). Kad stane - ja sam skinem korpu za 15min... posaljete u Makedoniju, remontujete za 100€ i imate korpu bolju od nove. Nova je 310€.
Sto se tice opreme-moze to da se spakuje pametno i povoljno i ajd na put oko sveta pun gas.
Sto se tice agregata... e na njemu hoce da crkne...
Mozda samo vlasnik... a ostalo jok


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Skroz dobra kolor šema, skroz.
Oduševljen.

Suzuki je to ;)


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Steta sto nisu resili problem sa korpom koji datira jos iz starog modela, agregat je jak, a korpa je bila identicna kao ona na 650ici.

 

Kocnice su popravili, ali su zeznuli ogibljenje usd vilama, koje su neki vid poboljsanja, ali ne na ovom tipu motora. Moglo je i bolje, ali ni ovako nije lose motorce, imam ga u razmatranju za buduci bajk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8
Steta sto nisu resili problem sa korpom koji datira jos iz starog modela, agregat je jak, a korpa je bila identicna kao ona na 650ici.
 
Kocnice su popravili, ali su zeznuli ogibljenje usd vilama, koje su neki vid poboljsanja, ali ne na ovom tipu motora. Moglo je i bolje, ali ni ovako nije lose motorce, imam ga u razmatranju za buduci bajk.
Ne bih se složio sa tobom, model od 2017 je dodatno tehnički unapređen, moj kilo Smor je 2018, korpa se ne čuje a vile mogu da se steluju na razne načine, u toku agresivnije vožnje, naglog kočenja... motor se ponaša slično GS-u, stim da je u odnosu na stare Stromove sedište tvrđe i neudobnije, volan je za nijansu širi-otvoreniji ali je i dalje bulja, ali zato zamenski rešava problem za male pare
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

nema te hiljade na kojoj se ne čuje korpa. Čuje se i na 2018 stromu. Konstrukcijski je loša i kraj priče. Ali može da se uradi da bude i tih i funkcionalna, i da se eliminišu neprijatne vibracije.

 

Sedište - je vala u klasi najbolje. 20000km na njemu, 45 dana, ni jedne sekunde mi nije bilo neudobno.

A porediti ga sa GS-om - to ne ide. Nema to veze sa GS-om. 

GS je GS a Strom je i dalje Strom. Što ne znači da je loš motor-naprotiv odličan je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV
27 minutes ago, aca-pn said:

Kukao si na ktm, sad ispade i da suzuki nije dobar kad izadje iz fabrike :)

Suzukija možeš da voziš dok klepeće korpa, a KTM ne možeš ama nikako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja da imam ovo cudo u posedu, ne verujem da bih jurio gs-a. Jeste da je onaj jaci, nesto udobniji i sveukupno brzi na drumu, ali uzevsi u obzir ulozeno-dobijeno i cene redovnih i vanrednih servisa, mislim da je stromic dosta racionalniji izbor. U svakom slucaju, ako predjes na propeler, pisi iskustva i trudi se da budes objektivan:).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja