Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
3 minutes ago, bdada said:

Kako da ti wobla motor kad woblaju torbe :)

A-ha, znaci kontra balans... ili kontra-kontra balans... :stabre:

Eto resenja za one kojima woblaju... motocikli.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
1 minute ago, MarkosGB said:

Bas ga  nahvali. 

Da nije na prodaju?

Nije za tebe. Ima far prilagodjen voznji desnom stranom puta...  :-D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ozbiljna vožnja ovo gore. Nije mi jasno kako motori izdržavaju one skokove - za toliko teške motocikle, ogibljenje mora biti super-mega-dojajno pa još na kvadrat da bi motor preživeo one skokove. Ili jednostavno satru nekoliko motora dok snime par desetina sekundi propagandnih klipova i bole ih paja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ., 594 postova
  • Motocikl: yamaha xtz 750 super tenere

verovatno znate za groblja novih automobila sirom sveta, proizvodjaci ostavljaju nove automobile koje ne prodaju da propadaju da im ne bi smanjivali cenu, to im se vise isplati, toliko ih malo kosta proizvodnja, bas me zanima sta se desava sa novim motorima koji se ne prodaju..odnos cene proizvodnje i cene za kupca je verovatno isti: kosta ih 15e, prodaju za 15000e :/ 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Ove fotke gore su sa luckih terminala. Automobili se ne drze u magacinu kao druga roba, nego na otvorenim parkinzima dok cekaju kupca i prvoz do prodajnih salona.

Licno mislim da je sve to prazna prica, cena svakog prizvoda ima svoj trend od izlaska proizvoda na trziste pa do prestanka proizvodnje. A sve dok se moze izvuci novac roba se ne unistava, izuzetak su jedino moguce sudske parnice u slucaju da je roba defektna. Da je ovo gore navedeno praksa sigurno bi bilo vise materijala a ne samo fotki koje mogu da predstavljaju parking neke manifestacije i slicno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

od KTM-a dovoljno je imati samo maketu  :D sa nadom da se i ona ne pokvari :D 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure
Pre 13 sati, draki je napisao:

od KTM-a dovoljno je imati samo maketu  :D sa nadom da se i ona ne pokvari :D 

"draki",

nemoj zaboraviti  dosuti ulja pre voznje i ne ubrzavaj naglo, mozda primetis koliko zivosti i uzbudjenja nedostaje tom motoru kojii Ti imas ;)

 

Izvinjavam se za off, bilo je jace od mene.

  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

@Simon69

U tvojim godinama se treba čuvati preteranog uzbuđenja :):) , hahaha

Ja ne znam šta će ovi sa maketama ali ja odoh da isteram jednu narandžu i to će biti baš ova sa wobblingom na 200km/h, danas bez velikih uzbuđenja da ne bude zdravstvenih problema :)

Jbg, jače od mene...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
On 9.3.2018. at 8:01 AM, draki said:

od KTM-a dovoljno je imati samo maketu  :D sa nadom da se i ona ne pokvari :D 

A koliko si KTM-ova imao/vozio do sad?

 

Vidim da si stručan i da pišeš iz izkustva!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

KTM motori su stvarno motori koje je uzivanje voziti i koji su ko stvoreni za ostru voznju, sto zbog ciklistike, sto zbog samih motora koji ih pokrecu. Ja licno svaki koji sam probao sam se odusevio, a i par mojih prijatelja ih ima (imali su)  tako da s vremena na vreme zasednem i sto kazu kez od uveta do uveta dok ga prangijas po serpentinama.  Jedan prijatelj je imao SM 950 koga je prodao sa 53000 km i to bez stednje.  Sve servise i odrzavanje je radio po PS-u. To je jedno dobro iskustvo. Drugi je imao 990SMT isto bez ikakvih problema, a i fenomenalan je motor. Vozio ga je do 32000 km, kada je dao jednom sto ima BMW S1000RR da proba, a ovaj mazgov stiso prednju kocnicu kao da ima ABS i skrljo ga. Dobio je pare za njega od osiguranja i uzeo 990SMR, koji je zverina, u sta sam se i licno uverio. Imam par video klipova na YT gde sam snimio vijanja sa tim njegovim SMT-om i SMR-om, koje sam vozio po 200-300km i odusevljen sam. Imao sam Nudu 900R godinu i po dana, i koja je blizu KTM-a ali je 990SMR bolji za nijansu. Sve u svemu nezgodno iskustvo i trauma postavljace teme, ali malo se preteralo sa nipodastavanjem KTM-a u ovoj temi.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda NX125, Suzuki DR-Z400E

Tema je odavno izgubila poentu, još od onog trenutka kada je problem koji je imao kolega nik_sa015 počeo da se relativizuje. Ako se ovako nastavi, doćićemo do trenutka kada će krivac biti vlasnik motora što mnogo traži, a ne motor. Navozao sam se narandžastih, ali iz druge klase, pomenuti motor nisam vozio da bih dao svoje mišljenje o njemu, pa ne vidim što bi zaključke donosili oni koji nemaju pomenuti motor, već zaključuju na osnovu svojih ili tuđih motora iz totalno različitih klasa. 
Koliko god da ste ublažili problem koji je imao NOV motor, nekako ste zaboravili na odnos prema kupcu, koji je sramotan i bezobrazan i govori mnogo o ozbiljnosti same fabrike i generalnih zastupnika. Verujem da niko od nas ne bi odbio da za mali novac, ili na poklon dobije motor iz naslova. Ja lično ne bi bio gadljiv. Ali koliko vas koji za to imate mogućnosti ćete da kupite ovaj motor NOV iz salona, posle čitanja ove teme?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Izvini ali u prvom postu zavrsnih par recenica se ne odnose na KTM 1050, vec na KTM kao marku, a tu onda spadaju svi KTM-ovi. Iz tog razloga ne vidim razlog zasto ne reci svoje iskustvo ili podeliti iskustvo svojih prijatelja sa tom markom?

Sto se tice odnosa prema kupcu, to je bio slucaj sa zastupnicima kod njega. Na drugim mestima je mozda tako, a mozda i nije. Eto sa servisima KTM-a gde moji drugari odrzavaju svoje KTM motore u Francuskoj, ljudi su vise nego zadovoljni odnosom prema njima, kao kupcima. Znaci generalizacija svake vrste je vrlo nezgodna na osnovu licnog iskustva. U ovom slucaju je na zalost imao vrlo negativno iskustvo sa KTM 1050 i nekim servisima u DE.  Posle su komentatori poceli iznosenje svojih iskustava, a cesto i samo misljenja o KTM marci bez da su se ikad sreli s motorima te marke.  Sto se mene tice, ja sam reagovao na osnovu mog iskustva sa KTM markom (iako je nisam posedovao, ali vozim s ljudima koji poseduju). Ja sam probao/vozio dovoljno raznih modela od EXC do SM i SuperDuke da smatram da mogu da dam svoje misljenje o marci KTM.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja