Jump to content

Moto Zajednica

nik_sa015

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

• Drug član, 1576 postova
  • Motocikl: SV 650S, SIMSON SR 50

Koliko su lepi i prakticni zicani tockovi na jednu stranu, toliko su muka tantalova za sve drugo. 

S tim da sam ja doziveo uzasan wobbling na hornetu 2004. 

Menjao sa kumom motor. Ja njemu SVa a uzeo Horneta da ga servisiram. Da mu skratim cimanje, ja cu da ga pravezem iz ZR u NS. Vetar ubija (Banat, ovde i kad nema vetra, duva poprilicno) 

Vozio sam 4 horneta i svaki mi je ostavio gorak utisak cim izadjem van grada. 

Nije jednak osecaj kao kad se pojavi wobbling sa zicanim tockom, ali je i dalje odvratno neprijatan. 

Na hornetu je verujem wobbling zbog vise faktora: kombinacija rama, offseta, relativno prostog vesanja... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima

• Ne silazi, 5837 postova
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
Pre 8 sati, abarth_maniac je napisao:

Koliko su lepi i prakticni zicani tockovi na jednu stranu, toliko su muka tantalova za sve drugo. 

Žičani točak je neuporediv, pa šta misliš, što je Ford T i rana auto industrija, koristila njih? Zato što je puno izdržljiviji, a tad nije bilo autobanova, a sa aspekta bezbednosti je takođe mnogo sigurniji od livenog ili punog. Žičana felna treba da bude kruta jednako kao i puna u normalnom opterećenju, a postaje elastična tek kad dođe do udarca pri kom liveni puca uz pad, tad fleksibilna konstrukcija dolazi do izražaja i točak ide dalje ko da se ništa nije desilo. Sve traži intervalno održavanje a to nije uobičajeno, ide sad jedna tema, motor iz 1988 a guma stara 15 godina, nedostaje nekoliko žica i po izgledu se jasno vidi da je nemoguća, ili veoma skupa reparacija, pa je zato odbijen, kade je takvo stanje, onda jesu tantalove muke naravno.

(Napisah nešto, pa obrisah, nije baš mesto za ovde, ima posebna tema o žičanom točku, https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96334-r1100-1150-1200gs-zicani-tocak/ a i zvuči nadmeno.)

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima