Jump to content

Moto Zajednica

KTM 1050 šaljivo poučna priča

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ruku na srce, nemam ni ja stroma:lol3:.

 

Inace, sad ponovo citam temu i vidim da je ktm 1050 kostao 9500 evra potpuno nov, mislio sam da je skoro duplo od toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 1 sat, Zuba87 je napisao:

Омерта! :)

To je taj rec, samo nisam mogao da ga se setim...  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
pre 46 minuta, SHOKLA je napisao:

Pa da, kod nekih se javi NEKA greska, a kod nekih se pojave i NEKI primerci sa samo NEKOM greskom...

I, pod 2: ti i nemas Stroma, a deklarises se da "tvoj Strom ide 200 a ne vobla", sto dalje znaci da si ubacen medju nas, sa nekim tajnim zadatkom... :lol::D:lol:

Pod 2: u navednicama nisam citirao sebe...

Pod 2a: o Vstromu ipak (nakon pređenih 50.000km) nešto znam... 8)

 

GXeSXh.jpg

 

VMxuxs.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
pre 17 minuta, nemo je napisao:

Pod 2: u navednicama nisam citirao sebe...

Pod 2a: o Vstromu ipak (nakon pređenih 50.000km) nešto znam... 8)

 

GXeSXh.jpg

 

VMxuxs.jpg

Gde li si ga sada nasao za fotkanje?

Razumeo sam vrlo dobro sta si hteo reci, a ti razumi mene da sam se nasalio.

Nego, gde nadje Stroma u ovo doba za fotkanje???  :-P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre 21 sati, nemo je napisao:

Vidim, opet se šališ... 

Bilo je to davne 2006, Stintino (Sardinija) i Vršič (Slovenija)

Naravno...  :-D

Bas ti zavidim na tim "turicama".

Nego, ima vise od 10 god od tada, jesi li jos uvek kompetentan da objektivno pises u temi o KTM serviserima? Ipak ti sada trosis BeNWejca, a to je protivnicki tabor...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre sat vremena, SHOKLA je napisao:

Naravno...  :-D

Bas ti zavidim na tim "turicama".

Nego, ima vise od 10 god od tada, jesi li jos uvek kompetentan da objektivno pises u temi o KTM serviserima? Ipak ti sada trosis BeNWejca, a to je protivnicki tabor...

U šali pomešao si motore i vreme...

KTM 1290 SAdv izašao je početkom 2015, ja sam moj preuzeo 29.4.2015 u Kopru. Isti i sledeći dan prešao sam oko 800 km, uradio prvi servis i uveće u Beogradu našao se sa @Marokanac, da bi sledeće jutro, 1.5. krenuli za Grčku. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Pre sat vremena, nemo je napisao:

U šali pomešao si motore i vreme...

KTM 1290 SAdv izašao je početkom 2015, ja sam moj preuzeo 29.4.2015 u Kopru. Isti i sledeći dan prešao sam oko 800 km, uradio prvi servis i uveće u Beogradu našao se sa @Marokanac, da bi sledeće jutro, 1.5. krenuli za Grčku. 

Ne, ne, ne... Mislio sam na 10+ godina od kada si terao Stroma sa fotki, a trenutni status ti je BeNWejas... Malo sam trapavo napisao, ali to bi bila poenta.

Bravo za ture, za motocikle, i za mogucnosti koje imas da iste sebi priustis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1096 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 28.11.2018. at 18:01, bocca_bastard je napisao:

Veoma drugaciji tip ljudi kupuje evropljane i dzapanizere. 

Ja samo sa ovim sto je neprimetno proslo, moram da se NE slozim... Ili da se slozim ali da kazemo da postoji i treci tip (ja, recimo) koji voli, ceni, postuje i uziva podjednako i sa japankama i evropljankama  :jee:

 

Evo sad bas karam (na bugarskom) jednu takvu meleskinju   :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950
Oooo, to nije bila definicija, samo sam primetio.
 
Ima i treci i cetvrti i peti tip ljudi. Koliko hoces
 
Ja bih sad da dozvoljavaju finansije uzeo KTM veliki. Mislim, totalno glupo potez ali bih. Jebes ga, hteo bih ne znam ni ja zasto
To nikako
Ovde su ti objasnili

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 27.11.2018. at 19:01, nemo je napisao:

1) wobbling je isključivo posledica greške u prednjem točku. U nekim postovima spominju se gume Continental Trail Attack2 kao uzrok tresenju. Nije tačno. Gume su odlične i nemaju veze sa wobblingom. Da nisu odlične ne bi u poslednje četiri godine potrošio 11 kompleta Continental guma, u glavnom Trail Attack 2 i nekoliko TKC 70. Evo dokaz:

 

2d8G31.jpg

 

Wobbling bio je prisutan samo na KTM. 

 

Znači krivac za wobbling je prednji točak, tačnije loše zavarivanje aluminijskog profila prednjeg točka. Fabrika KTM je početkom 2015 kasnila sa isporukom modela 2190 SADV prvenstveno zbog toga, što je taljanski dobavljač raskinuo ugovor o isporuci. Meni je motor stigao sa 4 meseca kašnjenja i u ono vreme trgovac mi je dao na korišćenje 1190.

Problem wobblinga rešavali smo godinu dana, dva puta je fabrika slala samo obruč dok nisam zapretio advokatom pa je konačno došao kompletan točak. Wobbling nikada nije bio potpuno otklonjen. 

 

Obruč je ili zavaren ili nije, znači nema lošeg vara već može da bude samo napuklina. Dva obruča i ceo točak, koliko sam shvatio, nisu rešili problem. Ovako, u osnovi, žičani točak je isti za motor od pedesetak konja koji ide ispod sto  na sat kao i za visoko iznad 200kmh sa enormnom snagom i obrtnim momentom agregata. Žvaće on i na 30kmh, što se kvalifikuje kao udobnost, a na većim  brzinama se javlja opasan vobling. Da ne bi dolazilo do nus pojava, točak mora da bude fest, ali u mnogo slučajeva kad izađe iz serijske proizvodnje to nije niti post servisiranje može da otkloni nedostatke u manjoj ili većoj meri, da ne ulazim u diskusiju zašto je to tako. BMW GS, generalno nije podložan oscilovanju što nije direktno posledica kvaliteta već konstruktivnih rešenja, ali ni on nije izuzet kad je u pitanju posledica mas proizvodnje, kulminacija je sa modelom LC čiji točkovi da budu iole zadovoljavajući je izetak, tako da je komparacija ovo vs ono potpuno izlišna. Ovo su video klipovi skinuti sa društvenih mreža, jedan je moj, imao sam više primera iz lične prakse ali nisam nalazio za shodno da svaki zabeležim:

 

 

(@Nemo-možda smo mogli da rešimo barem problem voblinga koji ne mora da potiče isključivo od prednjeg točka, sad barem prekontroliši na LC-u koji vidim da sad voziš, ima na forumu tema sa nekoliko postavljenih klipova od kojih je jedan veoma zabrinjavajući.)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
Pre 13 sati, milomir22 je napisao:

Sam bi se uverio u tvrdnju "glup potez", nazalost jako brzo.

Ili bi za par dana oba motora iz potpisa zavrsili na oglase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV
Pre 10 sati, đunta je napisao:

 

Obruč je ili zavaren ili nije, znači nema lošeg vara već može da bude samo napuklina.

(@Nemo-možda smo mogli da rešimo barem problem voblinga koji ne mora da potiče isključivo od prednjeg točka, sad barem prekontroliši na LC-u koji vidim da sad voziš, ima na forumu tema sa nekoliko postavljenih klipova od kojih je jedan veoma zabrinjavajući.)

Kao što napsah, otišla je tema u tehničku sferu... izgleda, da smo iscrpili "postprodajni tretman kupaca".

 

@đunta:

 

1) što se obruča tiče, nisam se precizno izrazio - obruč je bio dobro zavaren, samo je u zoni spoja  (vara) bila ravnina, znači luk se na otprilike 2 cm pretvorio u ravninu... mislim da je to bio uzrok woblingu.

 

2) Serviser je, kao i ti na video klipu, uredno "zvučno" proveravao zategnutost žica.  Sve su bile u "istom štimu".

 

3) I, još, zašto tvrdim, da je uzrok woblinga u prednjem točku: za probu, serviser je zamenio prednji žičani točak sa livenim od modela 1190. No wobbling...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, nemo je napisao:

Kao što napsah, otišla je tema u tehničku sferu... izgleda, da smo iscrpili "postprodajni tretman kupaca".

 

@đunta:

 

1) što se obruča tiče, nisam se precizno izrazio - obruč je bio dobro zavaren, samo je u zoni spoja  (vara) bila ravnina, znači luk se na otprilike 2 cm pretvorio u ravninu... mislim da je to bio uzrok woblingu.

 

2) Serviser je, kao i ti na video klipu, uredno "zvučno" proveravao zategnutost žica.  Sve su bile u "istom štimu".

 

3) I, još, zašto tvrdim, da je uzrok woblinga u prednjem točku: za probu, serviser je zamenio prednji žičani točak sa livenim od modela 1190. No wobbling...

 

 

Ne, upravo jeste poenta u post prodajnom tretmanu kupaca iz tehničkog ugla jer to ustvari žulja, neispravnost, bilo da se radi o nesolidnom delu, bilo da servis nije u stanju da otkloni nedostatak koji je uočio vlasnik. Žičani točak od motorcikla ne može svako da radi jer to nije bicikl točak. To kako si naveo jednako rade i u BMW-u a tek taj je točak enigma i svega nas nekoliko možemo da ga uradimo da valja. Na LC-u, gotovo da ni na jednom točkovi ne valjaju al neki mogu da prođu, ajd. Zna generalno BMW vrlo dobro problematiku, to potiče još od 2004 godine ali je sad zbog niza tehničkih i proizvodinh izmena došlo do debakla i pitanje je hoće li biti primorani na zvanični opoziv. Servisne službe znaju ko može uspešno da sanira točak u svetu i ovde, međutim, centrala to ne dozvoljava i pustila je servisni bilten koji je čista glupost kog moraju da se pridržavaju, pojedini savesni dileri o svom trošku šalju točkove na reparaciju, ovde to nije moguće zbog premale zarade po prodatom motoru, a pristna je i enormna sujeta koja dodatno sputava da se problem reši na zadovoljstvo kupca. Zahvaljujući jednom od klipčića koji sam ja uradio kontrolišući točkove, čovek je na jedvite jade uspeo da izdejstvuje nove točkove, malte ne došao do tuče, a novo dobijeni nisu loši ali nisu ni oni kakvi mogu, ili treba, da budu, sad već nemaju kud i menjaju ih, u svetu isto ali sam pročitao da je jedan čekao 6 nedelja u nekom delu USA u sred sezone.

 

Vidi ovako, varno mesto postoji na svakom obruču, to se obrađuje i iznutra i spolja i sasvim je normalno da tu ima odstupanja od oblika u većoj ili manjoj meri, odnosno dužini i uglu, ali to nema radnog uticaja već samo pravi problem pri servisiranju i kom ne zna šta radi. "Zvučna" provera zategnutosti je samo jedan način slikovitog i lako razumljivog za svakog, ali nije jedini i apsolutno pouzdan, recimo, žice mogu  sve jednako da zvuče a da budu labave, polilabave ili kako treba, a mogu i da se razlikuju malo a da budu sve jednako zategnute. Istovremeno je potrebno da geometrija, znači forma, po okruglini i po vertikali bude teoretska nula. Po činjenici da motor nije voblao sa livenim točkom, sasvim sigurno tvrdim da žičani nije bio dobar u nekom segmentu i za to nije kriv serviser, majstor ili vlasnik servisa već niz predhodnosti. Generalno, preveliko je opterećenje za točak koje se javlja na 270kmh ako sam dobro pročitao, i mrvica je dovoljna da pobudi rezonantni pik što je ustvari vobling, tako da točak mora da bude savršen a to nimalo lako nije napraviti čak ni uglednim fabrikama. Kod KTM-a je to možda izražajnije zbog visine samog motora, relativno mekog  vešanja itd., ali ko što se vidi na klipu i GS-u se to dešava a on je inače miran ko balvan zbog svog atipičnog vešanja, al ni on ne može da ide na lošim točkovima. Uradiću klip razbijenog točka koji je i varen, praktično za bacanje, opravljen, ide 240kmh stabilno po rečima vlasnika a ostalo je barem  dve neravnine koje su jednake kao mesto vara obruča.

 

Servis možda jeste kriv za diskove, mada, tih 0,05mm ne bi trtebalo da pravi problem, pre će biti da plivajući ansambl ne radi kako treba, a u suština iza svih post servisnih problema stoje nezajažljivi vlasnici akcionari jer su sve reklamacije čist gubitak i na sve moguće načine se trude da ga smanje, sa druge strane se pojeftinjuje proizvodnja ugrađivanjem no name delova, na BMW-u su uvedeni kineski točkovi izlaskom LC modela. Tako je verovatno kod svih proizvođača i kad se diskutuje o istinskom  kvalitetu, ne o kvalitativno upotrebnom doživljaju, mora se porediti novo sa novim, a ne sa starim  i osvedočeno dobrim. 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW R1200GS LC ADV

na KTM1050 su LIVENI točkovi. Ali đubre ide u wobling i krivi diskove... kupac nije dužan da bude inzenjer magistar niti doktor pa da leči kontstruktivne probleme na đubretu - kupac je dao novac da vozi i uživa, a da servis radi svoj posao.

E ovde nit je KTM uradio svoj posao, niti servis ima želju a kamoli znanje da problem reši. 

 

Prosto rečeno - zaobići u širokom luku

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 27.11.2018. at 22:59, SHOKLA je napisao:

A da li je neko razmisljao da na te besne azdaje, koje se otimaju na 180+ km/h stavi neki obican japanski tocak, ili bandas, pa da ukroti te raspomamljene zveri? Ali, da o tome ne prica nikome, kako ne bi bio izopsten iz drustva "odabranih".

 

Pre 1 sat, đunta je napisao:

 

Ne, upravo jeste poenta u post prodajnom tretmanu kupaca iz tehničkog ugla jer to ustvari žulja, neispravnost, bilo da se radi o nesolidnom delu, bilo da servis nije u stanju da otkloni nedostatak koji je uočio vlasnik. Žičani točak od motorcikla ne može svako da radi jer to nije bicikl točak. To kako si naveo jednako rade i u BMW-u a tek taj je točak enigma i svega nas nekoliko možemo da ga uradimo da valja. Na LC-u, gotovo da ni na jednom točkovi ne valjaju al neki mogu da prođu, ajd. Zna generalno BMW vrlo dobro problematiku, to potiče još od 2004 godine ali je sad zbog niza tehničkih i proizvodinh izmena došlo do debakla i pitanje je hoće li biti primorani na zvanični opoziv. Servisne službe znaju ko može uspešno da sanira točak u svetu i ovde, međutim, centrala to ne dozvoljava i pustila je servisni bilten koji je čista glupost kog moraju da se pridržavaju, pojedini savesni dileri o svom trošku šalju točkove na reparaciju, ovde to nije moguće zbog premale zarade po prodatom motoru, a pristna je i enormna sujeta koja dodatno sputava da se problem reši na zadovoljstvo kupca. Zahvaljujući jednom od klipčića koji sam ja uradio kontrolišući točkove, čovek je na jedvite jade uspeo da izdejstvuje nove točkove, malte ne došao do tuče, a novo dobijeni nisu loši ali nisu ni oni kakvi mogu, ili treba, da budu, sad već nemaju kud i menjaju ih, u svetu isto ali sam pročitao da je jedan čekao 6 nedelja u nekom delu USA u sred sezone.

 

Vidi ovako, varno mesto postoji na svakom obruču, to se obrađuje i iznutra i spolja i sasvim je normalno da tu ima odstupanja od oblika u većoj ili manjoj meri, odnosno dužini i uglu, ali to nema radnog uticaja već samo pravi problem pri servisiranju i kom ne zna šta radi. "Zvučna" provera zategnutosti je samo jedan način slikovitog i lako razumljivog za svakog, ali nije jedini i apsolutno pouzdan, recimo, žice mogu  sve jednako da zvuče a da budu labave, polilabave ili kako treba, a mogu i da se razlikuju malo a da budu sve jednako zategnute. Istovremeno je potrebno da geometrija, znači forma, po okruglini i po vertikali bude teoretska nula. Po činjenici da motor nije voblao sa livenim točkom, sasvim sigurno tvrdim da žičani nije bio dobar u nekom segmentu i za to nije kriv serviser, majstor ili vlasnik servisa već niz predhodnosti. Generalno, preveliko je opterećenje za točak koje se javlja na 270kmh ako sam dobro pročitao, i mrvica je dovoljna da pobudi rezonantni pik što je ustvari vobling, tako da točak mora da bude savršen a to nimalo lako nije napraviti čak ni uglednim fabrikama. Kod KTM-a je to možda izražajnije zbog visine samog motora, relativno mekog  vešanja itd., ali ko što se vidi na klipu i GS-u se to dešava a on je inače miran ko balvan zbog svog atipičnog vešanja, al ni on ne može da ide na lošim točkovima. Uradiću klip razbijenog točka koji je i varen, praktično za bacanje, opravljen, ide 240kmh stabilno po rečima vlasnika a ostalo je barem  dve neravnine koje su jednake kao mesto vara obruča.

 

Servis možda jeste kriv za diskove, mada, tih 0,05mm ne bi trtebalo da pravi problem, pre će biti da plivajući ansambl ne radi kako treba, a u suština iza svih post servisnih problema stoje nezajažljivi vlasnici akcionari jer su sve reklamacije čist gubitak i na sve moguće načine se trude da ga smanje, sa druge strane se pojeftinjuje proizvodnja ugrađivanjem no name delova, na BMW-u su uvedeni kineski točkovi izlaskom LC modela. Tako je verovatno kod svih proizvođača i kad se diskutuje o istinskom  kvalitetu, ne o kvalitativno upotrebnom doživljaju, mora se porediti novo sa novim, a ne sa starim  i osvedočeno dobrim. 

 

 

Ja napisah, nesto ranije, nesto o japanskim tockovima / bandasima... Da li sam to vidovit, ili mnooogooo pametan?  :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 31 minuta, nik_sa015 je napisao:

na KTM1050 su LIVENI točkovi. Ali đubre ide u wobling i krivi diskove... kupac nije dužan da bude inzenjer magistar niti doktor pa da leči kontstruktivne probleme na đubretu - kupac je dao novac da vozi i uživa, a da servis radi svoj posao.

E ovde nit je KTM uradio svoj posao, niti servis ima želju a kamoli znanje da problem reši. 

 

Prosto rečeno - zaobići u širokom luku

 

Potpuno se slažem i zaista mi je krivo kad pročitam il čujem da se bilo kome dešava nešto loše, jedino nemam manir da sa sladostrašću pljujem čak i kad imam osnova.

 

pre 1 minut, SHOKLA je napisao:

 

Ja napisah, nesto ranije, nesto o japanskim tockovima / bandasima... Da li sam to vidovit, ili mnooogooo pametan?  :-D

 

Ne znam našta misliš, Yamahini 1200 točkovi ne valjaju, Honda ima opoziv žica, tako da sve ide tamo gde ne treba. BMW kineski točkovi su mnogo bolji u finalnoj obradi nego Mahleovi, ali je propust u nečemu drugom, generalno nema veze sa Kinezima, bar ja nisam došao do tog zaključka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja